„Žalgiris“ – „Fenerbahče“: grubi teisėjų klaida, dingęs L.Westermannas, A.Milaknio neišnaudoti šansai ir „Fenerbahče“ vedlys (13) apklausa

Balandžio 24 d., 10:12
M.Guduričius tapo labai svarbiu žaidėju šioje serijoje (BNS nuotr.)
M.Guduričius tapo labai svarbiu žaidėju šioje serijoje (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Fenerbahče“ Eurolygos ketvirtfinalio serijoje pamatėme trečiąsias rungtynes ir jos buvo kitokios nei tos, kurios vyko praėjusią savaitę Stambule.

Jeigu pirmoje dvikovoje visą laiką dominavo „Fenerbahče“, tai antrajame susitikime tris kėlinius kaip iš natų žaidė „Žalgiris“, kuriam ketvirtajame ketvirtyje išgyveno ir laimėjo. Antradienį Kaune matėme klampias rungtynes, su daug kieto kontakto ir daug lygios kovos.

„Žalgiriui“ šiame mače labai pristigo įžaidėjų pasirodymo, kurie žaidė be kantrybės, skubėdami ir dažnai priimdami netinkamus sprendimus. Nebuvo tinkamai išnaudojamos pranašumų situacijos, kai „Žalgirio“ aukštaūgiai atsidurdavo prieš „Fenerbahče“ gynėjus.

Žvelgiant atskirai į kiekvieną atakų organizatorių, Thomasas Walkupas per pirmą pusę surinko 7 taškus, o per kitus du kėlinius nepridėjo nė vieno. Maža to, gynėjas išmetė net 11 dvitaškių, iš kurių pataikė 3. Jeigu pirmoje pusėje įkrisdavo ir itin sudėtingi metimai, tai po pertraukos „Fenerbahče“ jam leido išmesti tik 3 metimus, iš kurių 1 buvo atliktas jau paskutinėmis sekundėmis, kai mačo laimėtojas buvo aiškus.

REKLAMA

Visiškai dingęs šioje serijoje yra Leo Westermannas. Prancūzą dažnai linksniavome kalbėdami apie reguliaraus sezono finišo 6 pergalių atkarpą. Ketvirtfinalyje įžaidėjas per 19 minučių įridena vos 3,7 taško (50 proc. dvitaškių, 23,1 proc. tritaškių), atkovoja po 2 kamuolius, atlieka po 2 rezultatyvius perdavimus ir renka minus 0,3 naudingumo balo. Sunku patikėti, kad tai tas pats Leo, bet „Fenerbahče“ ant žaidėjo kaktos nubrėžė didelį raudoną taikinį ir Željko Obradovičiaus auklėtiniai jį kruopščiai vykdo.

Trečiajame serijos susitikime įžaidėjų reputaciją bandė gelbėti Nate‘as Woltersas, pelnęs 15 taškų ir pataikė 3 tritaškius iš 4. Beje, daugiausiai šiame sezone iš toli per vieną mačą amerikietis įmetė tik 3-ajame ture ir tada į „Fenerbahče“ krepšį įsūdė 4. Įžaidėjui labai palanku, kai varžovai keičiasi ginamaisiais ir jis gali prasiveržti pro aukštesnį varžovą, ypatingai, vadinamosiose „closeout‘o“ situacijose. Beje, N.Woltersas buvo vos vienas iš trijų „Žalgirio“ žaidėjų, kurie baigė susitikimą su teigiamu „plius/minus“ rodikliu – plius 4. Labai įsiminė epizodas trečiojo kėlinio pabaigoje, kai N.Woltersas atsivarė kamuolį ir smeigė tritaškį, kadangi visas „Fenerbahče“ penketukas buvo nusisukęs nuo žalgiriečio ir visiškai apie jį pamiršęs.

REKLAMA

Visiškai kitoks buvo „Fenerbahče“ „lipimas ant lentos“ po netaiklių metimų pačių metimų – net 16 sugriebtų kamuolių. Per pirmuosius du kartus sudėjus „Fenerbahče“ buvo sugriebusi tik 7 kamuolius po „Žalgirio“ krepšiu. Papildomi šansai leido svečiams surinkti aibę taškų. Tiesa, „Žalgiris“ irgi neliko pėsčias – sugriebė 13 kamuolių puolant ir taip bent jau iš dalies kompensavo varžovų antruosius šansus.

Dar vienas svarbus pralaimėjimo faktorius – nesuveikę aukštaūgiai, kuriems pristigo agresijos. Brandonas Daviesas pirmajame kėlinyje sėdo ant suolo prabėgus vos 3 minutėms ir 20 sekundžių, kadangi dvikovą pradėjo itin pasyviai. Antrojo ketvirčio viduryje jis gavo trečiąją asmeninę pražangą, o savo pirmuosius taškus pelnė tik trečiojo kėlinio viduryje, kai pataisė komandos draugo netikslų metimą. Iš viso amerikietis susirinko 9 taškus, 4 kamuolius ir 8 naudingumo balus, bet pražangos apribojo jo pasirodymą iki 22 minučių.

Nesuveikė atsarginiai aukštaūgiai – nei Antanas Kavaliauskas, kuris nežaidė antrajame serijos mače, nei Deonas Thompsonas, kuris tada buvo vienas svarbiausių pergalės kalvių. A.Kavaliauskas jau pirmojo kėlinio viduryje buvo mestas ant parketo, bet per savo 9 minučių pasirodymą nė karto nemetė į krepšį ir net nežiūrėjo į lanką. Taip pat su juo aikštelėje „Žalgirio“ puolimas buvo lėtesnis ir statiškesnis nei įprastai. Iškalbingai atrodo faktas, kad per A.Kavaliausko laiką „Žalgiris“ praleido net 13 taškų daugiau nei pats įmetė.

REKLAMA

D.Thompsonas per 13 minučių metė ir pataikė vienintelį savo dvitaškį, bet sugriebė net 7 kamuolius – daugiausiai komandoje. Amerikiečio agresijos puolime tikrai pristigo, bet prie savojo krepšio jis atrodė tikrai neblogai. Galima spėti, kad ketvirtajame susitikime A.Kavaliausko aikštelėje apskritai nematysime, ypatingai, jeigu B.Daviesas neprisirinks ankstyvų pražangų. Taip pat galima galutinai pamiršti apie Paulių Jankūną šioje serijoje, nebent situacija būtų labai akivaizdi į vieną ar kitą pusę, jog nebūtų jokios rizikos mesti ilgai nežaidusį veteraną ant parketo.

Daug aistrų sirgalių tarpe sukėlė du epizodai ir abejose dalyvavo B.Daviesas. Pirmas buvo antrojo kėlinio viduryje, kai žalgirietis pakibo ant Jano Vesely klaidinančio judesio ir aukštai pašokęs leidosi ant žemės taip, jog apkabino čeką ir nusitempė ant parketo. Žvelgiant aklai pagal taisykles, tai buvo nesportinė pražanga, bet šioje situacijoje yra svarbi aplinkybė – B.Daviesas neturėjo daugiau kaip nusileisti ant parketo, kadangi buvo pašokęs aukštai į orą būtent tokioje pozoje. Šarūnas Jasikevičius bando Borysui Ryžykui parodyti tai, bet gavo įspėjimą dėl techninės pražangos.

Jeigu dėl pirmojo epizodo dar galima ginčytis, tai visiškai akivaizdu buvo dėl Nicolo Melli taisyklių pažeidimo prieš B.Daviesą ketvirtajame ketvirtyje, kai „Žalgiris“ turėjo 1 taško deficitą (48:49). Italas praleido B.Daviesą ir griebė šiam už rankos bei jau pats kėlė ranką pripažinti pražangą, bet teisėjai buvo užsiėmę blogas pozicijas ir nepastebėjo šio epizodo. Viskas baigėsi klaida, į kurią tuo pačiu atsakė ir kamuolį į užribį pasiuntęs J.Vesely. Vis dėlto situacija ypatingai svarbi, nes N.Melli būtų užfiksuota nesportinė pražanga, kadangi jis nežaidė į kamuolį, o griebė už rankos, kuria B.Daviesas kamuolio nevaldė. Tai reiškia du baudų metimus ir kamuolį „Žalgirio“ rankose. Reikia pripažinti, jog tokiose atkakliose rungtynėse tai galėjo būti itin svarbus momentas.

REKLAMA

Ar „Žalgiris“ išlygins seriją?
Taip, išlygins rezultatą
912 balsų
Ne, „Fenerbahče“ namo keliaus laimėjusi
250 balsų
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Dar viena didelė klaida buvo jau iš „Žalgirio“ pusės, kuri išsprendė viską. Likus 41 sekundei Melihas Mahmutoglu liko visiškai laisvas aikštės krašte ir pataikė tritaškį, padidinusį Turkijos klubo pranašumą iki 6 taškų. „Žalgirio“ gynybinės rotacijos nesuveikė ir geriausias „Fenerbahče“ snaiperis turėjo laiko prisitaikyti, pasitaisyti kamuolį ir pataikyti. Dar skaudžiau yra tai, kad žalgiriečiai jau buvo apsigynę po netaiklaus N.Melli tritaškio, bet B.Daviesui išslydo iš rankų stipriai atšokęs kamuolys, kuris nuskriejo į užribį.

66 taškus praleidusi „Žalgirio“ gynyba tikrai buvo nebloga, bet tai, kaip gynėsi „Fenerbahče“, yra vadovėlio vertos eilutės. Ypatingai stipriai atrodė 3 minutes ant parketo praleidęs penketukas su Luigi Datome, Marko Guduričiumi, Nikola Kaliničiumi, Janu Vesely ir Sinanu Guleru įžaidėjo pozicijoje. Keičiantis ginamaisiais su tokiais penkiais vyrais, kurių žemiausias yra 192 cm ūgio, „Fenerbahče“ nenusileisdavo nei jėga, nei ūgiu. Būtent šis penketukas užfiksavo geriausią „plius/minus“ rodiklį – plius 8. S.Guleras dar prametė tris visiškai laisvus tritaškius ir vietoje jo grįžo Kostas Sloukas, bet savo pagrindinį darbą padarė – būtent gynybiniais sugebėjimais padėjo „Fenerbahče“ komandai perlaužti mačą savo naudai.

REKLAMA

Žvelgiant į neišnaudotus šansus, labiausiai gaila nepataikytų Artūro Milaknio tritaškių. Snaiperis geriausiai jaučiasi žaisdamas „Žalgirio“ arenoje, bet tikslą pasiekė vos 1 tritaškis iš 6. Vienintelį tolimą metimą jis įmetė antrojo kėlinio 7-ąją minutę, kai „Žalgiris“ įgijo didžiausią turėtą pranašumą – 9 taškų – 32:23. Antroje dalyje A.Milaknis visiškai laisvas turėjo net tris šansus įsmeigti tolimą metimą, bet visi bandymai skriejo pro šalį. „Žalgiris“ realizavo 6 tritaškius iš 17 (35,3 proc.), kas yra vidutiniškas pasirodymas, bet šokiruoja „Fenerbahče“ pasirodymas – 34 mesti tritaškiai (10 pataikytų, 29,4 proc.) ir tai yra 9 metimais daugiau nei atliktą bandymų iš artimos ar vidutinės distancijos. Tiesa, dvitaškių pataikyta 1 daugiau nei tritaškių.

Svarbiausiu „Fenerbahče“ pergalės kalviu galime pavadinti Marko Guduričių. Serbas per pirmą pusę sukrapštė vos 3 taškus, bet trečiajame ketvirtyje surinko 11 taškų ir padėjo savo komandai perimti iniciatyvą. Ketvirtajame kėlinyje M.Guduričius nespindėjo, bet svarbų tritaškį pataikė, kuris nuo 1 taško padidino pranašumą iki 4 (52:48). 24 metų 196 cm ūgio M.Guduričius tapo itin svarbiu žaidėju šioje serijoje, kuris įmeta 13,7 taško ir renka 14,3 naudingumo balo, o tritaškius pataikė 53,3 proc. (8/15). Ketvirtosiose rungtynėse sustabdyti M.Guduričių yra ne mažiau svarbu nei J.Vesely ar K.Slouką, kurių tandemas akcentuojamas nuolat.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


13 komentarai
Naujausi komentarai (13)
Geriausiai ivertinti (13)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti