„Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“: neišnaudotos varžovų silpnybės, gniuždę dalykai ir nieko gero nežadantys ženklai (35)

Lapkričio 22 d., 10:27
M.Grigonis prametė lemiamą baudą (BNS nuotr.)
M.Grigonis prametė lemiamą baudą (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygoje patyrė dar vieną nesėkmę – šįkart 59:61 buvo nusileista Belgrado „Crvena Zvezda“ komandai. Krepsinis.net pateikia įdomiausius dvikovos akcentus.

Unikalus skaičius. Paulius Jankūnas pasirodė komandos startiniame penketuke ir užfiksavo unikalų skaičių – jis per sužaistas 5,5 minutės atkovojo 5 kamuolius ir sėdo ant suolo. Tuomet niekas iš žalgiriečių nesugebėjo sugriebti nė vieno kamuolio iki kėlinio pabaigos ir dar antrajame ketvirtyje beveik 2 minutes, kol Jockas Landale‘as nesugriebė jo puolime. 6 minučių atkarpą „Žalgirio“ atkovotų kamuolių grafoje buvo prirašytas vienas kamuolys, kuris atiteko komandai. Visos kitos atakos abejose aikštės pusėse baigdavosi taškais arba netiksliais metimais, po kurių kamuolys tiesiog nuskriedavo į užribį.

Sėkmingas planas. Dvikovos pradžioje „Žalgiris“ turėjo labai aiškius taikinius: Edgaras Ulanovas žaidė „vienas prieš vieną“ prieš Branko Lažičių, o Thomasas Walkupas bei Marius Grigonis draskė gynybą po pikenrolo ir taip naudojosi svečių komandos centro Ognjeno Kuzmičiaus lėtumu.

REKLAMA

Žalgiriečių problemos prasidėjo antrajame ketvirtyje, kai „Crvena Zvezda“ pradėjo dar labiau spaustis baudos aikštelėje, kadangi prie tritaškio oponentai pirmajame ketvirtyje laimę rado tik pačioje pirmoje atakoje, kai Th.Walkupas laisvas pataikė iš krašto. 15-ąją minutę „Žalgiris“ pirmavo 25:18, bet krito į duobę ir pralaimėjo atkarpą net 2:13 – 27:31. Tos nesėkmingos serijos metu trumpam ant parketo buvo pasirodęs ir Rokas Jokubaitis, kuris vėl „sudegė“ – gynyboje praleido žaidėją, kuris pelnė lengvus taškus, o pats rengdamas ataką tiesiog sužingsniavo. Taip jo pasirodymas baigėsi po 73 sekundžių. Prieš Atėnų „Panathinaikos“ jis sužaidė ilgiau, bet Šarūnas Jasikevičius puikiai suprato, kad nėra ko laukti ir laikas imtis veiksmų, kadangi tai gali labai svarbus lūžis.

Galima pastebėti, kad Serbijos klubui turint 6 taškų deficitą minutės pertraukėlės metu jau buvo pasirodę ir pirmieji nesutarimai tarp žaidėjų, kurie daugiau aiškinosi tarpusavyje nei klausėsi trenerio nurodymų, bet gera atkarpa gynyboje jiems padėjo sugrįžti į rungtynes ir turbūt patikėti, kad Kaune galima pasiekti tą pergalę, kurios jiems niekas neprognozavo.

REKLAMA

Dalykai, kurie gniuždė. „Žalgiris“ turėjo problemų prieš oponentų susikeitimą ginamaisiais. Dar praėjusiame sezone kauniečiai tokius varžovų manevrus išnaudodavo sėkmingai, bet dabartiniams žaidėjams dar gerokai trūksta sistemos supratimo. Ne kartą per pirmus du kėlinius „Žalgirio“ žaidėjai turėjo pranašumo situacijų, kai P.Jankūnas likdavo su gynėju, bet iki jo kamuolys tiesiog nenukeliaudavo – vietoje to būdavo atakuojama iš toli, kas visiškai nepasiteisino.

Dar vienas aspektas yra tas, apie kurį kalbėjo Š.Jasikevičius – kai kurie žaidėjai „neperskaito“ žaidimo ir neišnaudoja to, kad yra atsidūrę prieš mažesnį varžovą. Taip Zachas LeDay‘us ir Nigelas Hayesas vietoje to, kad nutrauktų derinį ir eitų žaisti nugara, jie toliau viską vykdė pagal planą. Kiekvienos sekundės dvejonė kainuoja labai brangiai, kadangi varžovai spėja surotuoti gynyboje ir turėto pranašumo nebelieka.

„Baudos prieš bonuso ir po bonuso“ – tai yra daugybę kartų girdėta Š.Jasikevičiaus frazė. Ją labiausiai reikėtų kartoti J.Landale‘ui, kurs dažnai nesugebėdavo padaryti pražangos laiku ir tai kainavo taškus. Lygiai taip pat taškus kainavo australo pražangos ketvirtajame kėlinyje situacijose, kai belikdavo griebtis už galvos – žalgiriečiai nesurengė tikslios atakos, o J.Landale‘as persistengdavo situacijose, kai „Crvena Zvezda“ aukštaūgis jau turėdavo kamuolį tvirtai savo rankose. Dvi jo pigios pražangos kainavo 3 labai lengvus taškus ir jie buvo tuomet, kai „Žalgiris“ jau turėjo persvarą savo pusėje – 3 arba 2 taškų. Turint omenyje, kaip tragiškai puolime žaidė „Crvena Zvezda“, baudų metimai jiems tapo gaivaus oro gūsiu, nes „iš žaidimo“ buvo tik laikomas kamuolys ir atakuojama likus paskutinėms sekundėms.

REKLAMA

Labai svarbiu dalyku tapo neatkovoti kamuoliai gynyboje – antrais šansais „Crvena Zvezda“ pelnė 10 taškų, žalgiriečiai 8, bet būtent Lorenzo Brownas sugriebtas kamuolys ir pelnyti taškai tapo lemiamais šiame mače. Labai žalgiriečiams psichologiškai buvo skaudu, kai jie gerai gindavosi 20 sekundžių, bet po logikos daug neturinčio Serbijos komandos žaidėjo metimo jie sugebėdavo atsikovoti kamuolį ir tada vėl tekdavo sunkiai ir ilgai dirbti gynyboje. Tikimybė atkovoti kamuolį puolant „Crvena Zvezdai“ padidindavo tai, kad žalgiriečiai keisdavosi gynyboje ir svečių aukštaūgis likdavo su gerokai mažesniu oponentu.

Neišnaudoti pranašumai. „Žalgiris“ gali gailėtis dėl to, kad tinkamai neišnaudojo situacijų, kurios galėjo tapti kertinėmis šiame susitikime – nepaslankių „Crvena Zvezda“ centrų. „Žalgiris“ tai moka daryti ir jau matėme dvikovoje su Madrido „Real“ ar antroje dalyje prieš „Panathinaikos“. Tačiau šįkart buvo vos kelios pikenpopo situacijos ir vos keliskart J.Landale‘as atakavo po kombinacijos, kurias matėme antradienį. Ir tas tritaškis pasiekė tikslą, kuris buvo 1 iš visų 3 pataikymų (14,3 proc.). Atrodė, kad „Crvena Zvezda“ yra labai palanki varžovė būtent tokioms atakoms, bet jų nebuvo.

REKLAMA

Š.Jasikevičius bandė N.Hayesą lengvojo krašto pozicijoje, kur amerikietis rungtyniavo tikrai nemažai minučių. Mintis čia buvo paprasta – nenorėta prarasti pranašumų, kurie buvo turimi su E.Ulanovu, kadangi įprastai jį keičiantis Artūras Milaknis nusileidžia fiziškumu ir gynybiniais sugebėjimais. Vis dėlto N.Hayesas atrodė labai blankai ir per 11 minučių nė karto neatakavo „iš žaidimo“, o savo vienintelį tašką sukrapštė baudos metimu.

Visiems kilo klausimas, kur dingo Z.LeDay‘us, kuris per 16 minučių pelnė 5 taškus ir visus juos baudų metimais, o „iš žaidimo“ atakavo tik po sykį iš dviejų bei taškų zonos. Amerikietis buvo paliktas ant suolo ir visą antrą susitikimo pusę prieš PAO, bet tada labai gerai veikė J.Landale‘o tritaškiai. Šįkart tokio aspekto nebuvo, tačiau Š.Jasikevičiaus sprendimą galima suprasti, kadangi Z.LeDay‘ui sunkiai sekasi rungtyniauti prieš už jį daug aukštesnius varžovus ir čia nepadeda net jo staigus puskabliai. Beje, su Z.LeDay‘umi ant parketo „Žalgiris“ žaidė absoliučiai blogiausiai – minus 15,o su J.Landale‘u žalgiriečiai pelnė net 13 taškų daugiau nei oponentai. Tuo tarpu artimiausias „minusinis“ žaidėjas buvo L.Lekavičius – 8.

REKLAMA

Š.Jasikevičiaus ėjimas. Ketvirtajame kėlinyje strategas nusprendė panaudoti retai šiame sezone matomą penketuką – P.Jankūną pakeitė A.Milaknis ir taip į „ketvirto numerio“ poziciją pasislinko tą vakarą tikrai gerai žaidęs E.Ulanovas. Tuomet žalgiriečiai gynyboje visiškai surakino „Crvena Zvezda“ ir po A.Milaknio tritaškio jau turėjo 3 taškų pranašumą bei atrodė, kad jau laimės tas rungtynes, bet prasidėjo viska krūva nesėkmių: J.Landale‘as dovanojo baudas varžovams vos jiems atsikovojus kamuolį gynyboje, tas pats australas apmaudžiai nepataikė iš po krepšio, apmaudžiai nebuvo atkovotas kamuolys gynyboje, po kurio buvo pelnyti lemiamai taškai ir neįkrito baudos metimas, kurį metė M.Grigonis, o jis pasižymi ne tik geru procentu iš šios distancijos, bet ir šaltais nervais. Taip pat pridėkime ir tas 2 sekundes, kai buvo kiek pavėluota prasižengti prieš B.Baroną. L.Lekavičius per likusį laiką spėjo nubėgti ir atakuoti iš toli, tai papildomos kelios sekundės būtų leidusios dar labiau priartėti prie krepšio.

Pamokos. Labai įstrigo keli epizodai: antrajame kėlinyje Michaelas Ojo gavo kamuolį arti krepšio ir šalia jo buvo keli žalgiriečiai. Lukas Lekavičius su iškeltomis rankomis šiek tiek pasislinko į šalį, o prasižengti suskubo P.Jankūnas, bet tai kainavo „2 plius 1“ situaciją. Po jos kapitonas priėjo prie L.Lekavičiaus ir jam išraiškingai parodė, ką šis turėjo daryti. Daug piktesnių pamokų gavo Nigelas Hayesas, kuris paskutinėmis sekundėmis buvo apšauktas M.Grigonio. Po minutės pertraukėlės „Crvena Zvezda“ grąžino kamuolį šalia vidurio linijos buvusiam Billy Baronui ir žalgiriečiai prarado kelias labai brangias sekundes bei tik tada prasižengė. M.Grigonis bandė parodyti amerikiečiui, kad jis turėjo prišokti prie varžovo, o šis kažką atkirto atgal. Sunku pasakyti, koks buvo susitarimas komandos viduje, bet M.Grigonio toks nusivylimo kupinas šauksmas nuaidėjo per visą areną.

REKLAMA

Išvada. Iš šalies žiūrint atrodo, kad žalgiriečiai yra pernelyg įsitempę ir neatrodo besimėgaujantys krepšiniu. Galbūt jie jaučia didelę atsakomybę dėl jau patirtų pralaimėjimų ir tai padidina atsakomybę kitame mače. Taip tragiškai pataikant tritaškius ieškoti priežasčių reikia tik psichologijoje, kadangi „Žalgiris“ tikrai susikurdavo gerus šansus. Šalies čempionai tikrai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje, kadangi per 10 turų net 7 sykius žaidė namuose, bet laimėjo vos 2 kartus. Vis dėlto labiausiai turėtų neraminti ne kritimas į turnyrinės lentelės dugną, bet pats žaidimas, kuris negerėja ir kiekvienose rungtynėse žalgiriečius žudo praktiškai tie patys dalykai. Po tokių nesėkmių žaidėjų galvos tikrai smigo žemyn ir galbūt atvyksiantis K.C.Riversas duos tą didelį teigiamą impulsą, kurio komandai tikrai reikia. Tas pats amerikietis turi tvirtą charakterio ir lyderio savybių, kas šioje situacijoj yra itin svarbus aspektas. Taip pat reikia tikėtis, kad M.Grigonio trauma nėra rimta ir nereikės kviestis dar vieno naujoko, kuriam vėlgi reikėtų šiek tiek laiko tam, jog pradėtų duoti naudos.

„Žalgiris“ dabar yra duobėje, iš kurios lipti reikės jau kitą savaitę Berlyne, kur prieš ALBA lengva taip pat nebus ir įdomiausia bus stebėti, ar žaidėjai padarys išvadas po tokio gniuždančio pralaimėjimo ketvirtadienį. „Nurašyti“ komandos tikrai dar neverta, bet taisytis reikia jau dabar.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


35 komentarai
Naujausi komentarai (35)
Geriausiai ivertinti (35)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti