„Žalgiris“–„Baskonia“: nuvylę įžaidėjai, strigęs žaidimo organizavimas, „tuščias“ N.Hayesas ir geriausiai pasirodę krepšininkai (78)

Spalio 5 d., 09:20
A.Perezas buvo itin blankus (www.kavolelis.lt)
A.Perezas buvo itin blankus (www.kavolelis.lt)
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygos sezoną pradėjo ne taip, kaip to tikėjosi daugiau nei 15 tūkstančių arenoje susirinkusių sirgalių – 58:70 nusileido Vitorijos „Baskonia“ krepšininkams.

Tai buvo penktas iš eilės pralaimėjimas šiai ekipai. Įdomu tai, kad jeigu praėjusios nesėkmės turėjo kažkokius bendrus aspektus, tai šįkart rungtynės buvo visiškai kitokios: „Žalgiris“ pralaimėjo ir neleidęs įmesti „Baskonia“ ekipai 80 taškų, pataikė 2 tritaškiais daugiau už oponentus, nežaidė ir Jaysonas Grangeris, o būtent tokie faktoriai figūravo prieš tai patirtose nesėkmėse.

Šįkart esminis faktorius, kuriuo svečiai pranoko šeimininkus – dvitaškių pataikymas – žalgiriečiai pataikė tik 36,1 proc. metimų, o „Baskonia“ iš artimo ir vidutinio nuotolio atakavo net 62,9 proc. tikslumu – 22 iš 35. Krepsinis.net kviečia pažvelgti į rungtynes iš skirtingų aspektų.

REKLAMA

Įžaidėjų pasirodymai. Pradėti vertėtų nuo startiniame penketuke pasirodžiusio Alexo Perezo, kuris per 7 minutes surinko 3 pražangas, prametė abu metimus ir pasižymėjo net minus 6 naudingumo balais. Meksikietis susitikimą tarsi pradėjo neblogai: prasiveržė krepšio link ir atidavė kamuolį laisvam ties tritaškiu Mariui Grigoniui (šis nepataikė), netrukus suklaidino varžovą ir metė viena ranka nuo baudos linijos, tačiau nepataikė. A.Perezą greitai iš žaidimo išjungė pražangos – per 5 minutes jis dukart neleistinai stabdė Lucą Vildozą. Grįžęs ant parketo antro ketvirčio viduryje trečią nuobaudą gavo tiesiog pasimovęs ant varžovo klaidinamo judesio ties tritaškiu ir vėl sėdo ant suolo. Paskutinis šansas A.Perezui buvo suteiktas iškart po didžiosios pertraukos, bet buvo pasodintas ant suolo po 2 žaidimo minučių, kai gavo bloką nuo Youssoupha Fallo. Per 7,5 minutės A.Perezo „plius/minus“ rodiklis buvo minus 8. Per tokį trumpą tai yra prastas rezultatas.

A.Perezas sulaukė daug sirgalių kritikos, kadangi aikštelėje tikrai atrodė blankiai. Potencialo žaisti geriau gynėjas tikrai turi, bet klausimas, ar „Žalgiryje“ jis jį parodys apskritai. Į šią mįslę norėtųsi atsakymą gauti kuo greičiau, nes „Žalgiriui“ itin reikia geresnio žaidimo organizavimo, kadangi ir kiti du atakų organizatoriai nefunkcionavo taip, kaip reikėtų Šarūno Jasikevičiaus sistemoje.

REKLAMA

Thomasas Walkupas praktiškai visą antrą mačo dalį su Luku Lekavičiumi dalinosi įžaidėjo pareigas. Ir amerikietis atrodė kur kas prasčiau nei pernai, kai tapo atakų organizatoriumi. Gynyboje su Perria Henry Th.Walkupas tvarkėsi neblogai, tačiau puolime perlaikydavo kamuolį. Įsiminė trečiojo kėlinio pabaigos epizodas, kai Th.Walkupas turėjo surengti paskutinę ataką, bet atliko prastą perdavimą, kuris baigėsi prarastu kamuoliu ir dar Mattas Janningas spėjo sulig sirena pridėti dvitaškį, padidinusį atotrūkį iki 9 taškų. Itin blankus šio legionieriaus žaidimas labai stipriai paaštrina įžaidėjo problemą.

Ryškiausias buvo audringomis ovacijomis „Žalgirio“ arenoje pasitiktas L.Lekavičius. 10 taškų pelnęs įžaidėjas surinko vos 2 naudingumo balus ir tai irgi daug pasako apie jo pasirodymą. 2 rezultatyvūs perdavimai ir 5 klaidos – itin prastas rodiklis. Bent jau 4 prarasti kamuoliai buvo lygiose vietose. L.Lekavičius nėra kuriantis įžaidėjas ir to iš jo neturėtume reikalauti. Buvo epizodų, kai jis neblogai draskė varžovų gynybą ir numetinėjo kamuolius ties tritaškiu, bet atakose pats dažnai rinkdavosi atakuoti, o ne ieškodavo komandos draugų. Puolime L.Lekavičius tikrai buvo pastebimas ir už tai jį galima pagirti. Apskritai trys įžaidėjai atidavė vos 3 rezultatyvius perdavimus – tai yra prastas rodiklis. „Žalgiriui“ šią problemą reikės spręsti kaip įmanoma greičiau. Gaila, kad Š.Jasikevičius nesiryžo ant parketo mesti Roko Jokubaičio, kuris žino sistemą ir galbūt būtų pagelbėjęs.

REKLAMA

Pasiteisinusi rizika. „Baskonia“ trenerių štabas nusprendė rizikuoti ties Jocku Landale‘u, kuris turėjo nemažai laisvės ties perimetru ir ši taktika pasiteisino – australas realizavo tik 1 tritaškį iš 6. „Žalgiriui“ skaudžiausia buvo tai, kad jie norėjo atakuoti Y.Fallą, tačiau metimai nekrisdavo į krepšį ir baskai sėkmingai galėjo turėti šį grėsmingą centrą ant parketo. Net 5 blokus išrašęs Y.Fallas buvo grėsmė ne tik arti krepšio, bet ir toliau, kadangi blokavo ir kelis vidutinius metimus, kai jau atrodė, kad jo rankos nepasieks žalgiriečių mesto kamuolio.

Apskritai Y.Fallas tapo itin svarbiu faktoriumi gynyboje. Puolime jis buvo ribotas ir „Žalgiris“ protingai prasižengė prieš Senegalo milžiną, kai jam buvo įmestas kamuolys. Tragišką metimo techniką turintis centras prametė visas 4 baudas, o vienintelius savo taškus pelnė pakartojęs netaiklų Tornikes Shengelios metimą. Toks aukštas žaidėjas tapo didele grėsme saugodamas krepšį, kur žalgiriečiai vis bandė pelnyti taškus, bet iškeltos rankos turėdavo įtakos metimo trajektorijai, o po 5 blokų krepšininkai dažnai ir prisibijodavo Y.Fallo.

REKLAMA

Pernai „Žalgiris“ puikiai mokėjo atakuoti lėtus centrus. Prisimename Brandono Davieso pasirodymą Madride prieš „Real“ ir Walterį Tavaresą. Puikiai veikdavo ir Pauliaus Jankūno faktorius, kuris susimesdavo savo vidutinius pikenpopo situacijose. Penktadienį kapitonas sužaidė 3 min. ir 23 sek. bei ant parketo nebegrįžo. Apie tai, kad aukštaūgis galbūt nėra geros formos, ar jį kamuoja kažkokios problemos, galima buvo pamatyti, kai abi jo baudos skriejo pro šalį, o antroji – į lanko priekį. Minkštą metimą iš tokios distancijos turintis veteranas prieš „Baskonia“ visiškai iškrito iš konteksto ne tik puolant, bet ir ginantis, kur varžovai iškart bandė naudoti P.Jankūno lėtumu. 

Tuščias. Nigelas Hayesas per 22 minutes prametė 5 dvitaškius ir 1 tritaškį bei aikštę paliko nesurinkęs jokio efektyvumo balo. Amerikietis sugriebė 7 kamuolius ir tai buvo geriausias rodiklis komandoje. Sunkaus krašto puolėjo pasirodymas buvo nuviliantis – jis atliko ne vieną skubotą metimą, bet nepataikė net ir savų metimų, kai buvo išvestas geram šūviui iš vidutinio nuotolio ar net turėjo progą įkrauti kamuolį iš viršaus, tačiau to nepadarė. Gynyboje keliskart N.Hayesas buvo solidus, tačiau puolime buvo visiškai nepastebimas nors jo pagrindinis arkliukas ir yra metimai iš tritaškio ar vidutinio nuotolio. Atrodo, kad kol kas nelabai aišku, koks yra N.Hayeso vaidmuo komandoje ir ką jis gali duoti jai. Pastangų tikrai buvo ir už tai Š.Jasikevičius ne kartą paplojo savo auklėtiniui, tačiau tiek LKL pirmenybėse, tiek Eurolygos sezono starte naujokas nepalieka įspūdžio.

REKLAMA

Geriausi žaidėjai – lietuviai. Geriausi aikštelėje buvo lietuviai – Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas ir Artūras Milaknis. Snaiperis LKL pataikė 1 tritaškį iš 15, bet Eurolygoje jau pirmu metimu buvo tikslus, o vėliau pridėjo 2 tikslius šūvius. Apskritai Milas ir išmetė gerus metimus, ir gynyboje dirbo neblogai, kur padėjo ir perimti kamuolį, ir atėjo laiku į pagalbą. M.Grigonis įdėjo itin daug pastangų ir noro, o ir jam buvo skirtas didelis vaidmuo puolime nuo pat pradžių, bet „Baskonia“ buvo gerai pasiruošusi tam ir puikiai stabdė žalgirietį, ką byloja ir 4 padarytos klaidos, ir 3 iš 9 pataikyti metimai, ir tik 1 taškas baudos metimu surinktas po pertraukos.

Geriausiu galima drąsiai vadinti E.Ulanovą. Jis nors rezultatyvumu nusileido ir M.Grigoniui, ir L.Lekavičiui, tačiau surinko 20 naudingumo balų ir per 29 minutes neprarado nė vieno kamuolio, kas yra puikus rodiklis. E.Ulanovas iš savo 5 kamuolių net 3 sugriebė puolant. Jis buvo agresyvus provokuodamas pražangas, metimus atliko laiku ir vietoje, o tritaškis su pražanga trečiojo kėlinio viduryje pradėjo spurtą, po kurio „Žalgiris“ priartėjo iki 4 taškų. Galima daryti išvadą, kad pasiteisina sena taisyklė, kad geriausi rungtynių žaidėjai sezono pradžioje „Žalgiryje“ būna tie, kurie žino sistemą. Prie minėtos trijulės pridėkime L.Lekavičių ir tai yra visi krepšininkai, kurie „Žalgiryje“ yra ne pirmą sezoną.

REKLAMA

Išvada. Š.Jasikevičius ne veltui nebuvo pernelyg nusivylęs, kadangi žaidėjai tikrai parodė kovingumą ir net 17 puolime atkovotų kamuolių laikė žalgiriečius rungtynėse ilgą laiką, kadangi iš pakartotinų šansų surinko 13 taškų, kas yra beveik ketvirtadalis visų taškų. Pats Šaras viso mačo metu išbandė net 27 skirtingus penketukus, taip ieškodamas geriausio varianto. Palyginimui Velimiras Perasovičius tokių kombinacijų išbandė 19. Gynyboje „Žalgiris“ tikrai atrodė neblogai, kas itin kertasi su skaičiais, kurie rodo 62,9 proc. „Baskonia“ dvitaškių pataikymą, bet 70 praleistų taškų yra tikrai geras skaičius ir leidus oponentams įmesti tik tiek šį sezoną galima pasiekti nemaža pergalių.

Kol kas problema yra puolime ir tai suprantamas aspektas, kadangi dažnai „Žalgiris“ sezono starte buksuoja prie varžovų krepšio dėl to, kad naujokai dar nežino gerai sistemos, nėra aišku, kur ir kada turi atsidurti kamuolys, kaip yra atakuojami tam tikri žaidėjai ar gynybos sistemos. Penktadienį žalgiriečiai turėjo problemų organizuojant žaidimą, bet tikrai buvo susikurta nemažai gerų situacijų. Šiuo atveju tikrai tinka Šaro pasakymas, kad kartais krepšinis yra paprastas žaidimas – tiesiog reikia pataikyti į krepšį ir nieko daug nesugalvosi.

REKLAMA

Per savaitę „Žalgiris“ tikrai turi atlikti daug darbo tam, kadangi penktadienį laukia dvikova Milane su „AX Armani“ ir ten reikės kur kas geresnio žaidimo.

 

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


78 komentarai
Naujausi komentarai (78)
Geriausiai ivertinti (78)
PRO komentarai (13)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti