„Žalgirio“ komplektacijos paveikslas: daugiau tritaškių žadanti komanda, praradusi atletiškumo ir su horizonte matomu nauju vedliu (51) apklausos

liepos 29 d., 14:37
M.Grigonis gali tapti rezultatyviausiu komandos žaidėju (BNS nuotr.)
M.Grigonis gali tapti rezultatyviausiu komandos žaidėju (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ komanda jau baigė tarpsezonio darbus, nors dar net neprasidėjo paskutinis vasaros mėnuo. Paskutiniu pirkiniu tapo Zachas Leday‘us, apie kurio įsigijimą buvo pranešta šeštadienį, bet susitarimas buvo pasiektas dar savaite anksčiau.

Krepsinis.net žiniomis, anksčiau skelbti apie sandorį „Žalgiris“ negalėjo, kadangi Pirėjo „Olympiacos“ garbę praėjusiame sezone gynęs amerikietis keitė agentūrą ir nuo šiol tapo „Wasserman“ klientu.

Šarūnas Jasikevičius jau turi visą sudėtį popieriuje ir neabejotinai yra sudėliojęs aiškius planus, kaip „Žalgiris“ atrodys kitą sezoną. Portalas Krepsinis.net siūlo kartu apžvelgti „Žalgirio“ tarpsezonio darbus ir būsimas žaidėjų roles.

LeDay'us LeDay'us

REKLAMA

Nauja priekinė linija su savo privalumu ir trūkumu

Net keturi iš šešių šią vasarą „Žalgirį“ papildžiusių žaidėjų yra priekinės linijos atstovai: jau minėtas Z.Leday‘us, taip pat Jockas Landale‘as, Nigelas Hayesas ir Martinas Gebenas, kuris turėjo sutartį dar pernai, bet pagrindinėje komandoje nedebiutavo, nes buvo paskolintas Utenos „Juventus“ ekipai.

Didelių reformų „Žalgiriui“ teko imtis dėl Brandono Davieso išvykimo, kurį išpirko Barselonos „Barcelona“, taip pat baigėsi Aarono White‘o sutartis, nebuvo pratęstas bendradarbiavimas su Deonu Thompsonu, o apie karjeros pabaigą paskelbė Antanas Kavaliauskas. Tiesa, šio centro likimas nebuvo visiškai aiškus ir galbūt jis tokį žingsnį žengė po to, kai galutinai sužinojo, jog nebeturi vietos „Žalgiryje“.

Praėjusiame sezone traumų kamuotas Laurynas Birutis nieko nepademonstravo ir, galiausiai, kelio operacija jo pasirodymą baigė anksčiau laiko. Krepsinis.net žiniomis, vidurio puolėjas bus paskolintas „Prienams“, kur ir bandys sugrįžti į tą sportinę formą, kurią demonstravo „Šiauliuose“, kai tapo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) naudingiausiu sezono žaidėju.

REKLAMA

Būtent M.Gebenas turėtų užimti A.Kavaliausko vietą, bet tai toli gražu nereiškia, jog Eurolygos jis gaus tas 12 minučių, kurias vidutiniškai žaisdavo veteranas. Pirmiausia, dabar „Žalgiris“ „penktoje pozicijoje“ turės dar viena opcija daugiau, kadangi centru žais ne tik J.Landale‘as ir Paulius Jankūnas, bet ir Z.Leday‘us.

J.Landale‘as maloniai nuteikė savo galingu žaidimu Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vasaros lygoje, bet jis debiutiniame sezone Eurolygoje gali turėti nemažai problemų gynyboje vienas prieš vieną, kadangi nėra toks tvirtas ir kietas prie savojo krepšio, kaip kad norėtume jį matyti. Galima drąsiai prognozuoti, kad pirmais sezono mėnesiais australas gaus daug pylos iš Šaro ir dažnai keliaus ant suolo sulaukęs tirados priekaištų būtent dėl savo darbo gynyboje.

M.Gebenas yra tvirto sudėjimo vyrukas, kuris tikrai gaus savo šansų Eurolygoje, bet negalima tikėtis, kad iš karto jis stos į kovą su galingiausiais vyrukais šiame turnyre, o kitą sezoną jų bus itin tvirtų ir pavojingų. Galima prognozuoti, kad M.Gebenas daugiausiai galimybių gaus, kai kiti jo partneriai prisirinks pražangų arba jiems nesiklijuos žaidimas. Žinome, kad Š.Jasikevičius mėgsta rotuoti savo sudėtimi ir išbandyti įvairius variantus.

REKLAMA

Sunkiojo krašto puolėjo vietoje viskas kaip ir aišku – N.Hayesas daugiausiai praleis laiko šioje vietoje. Amerikietis yra komandinio tipo krepšininkas, gerai mokantis valdyti kamuolį ir net kurti progas komandos draugams. Dar vienas svarbus aspektas – jis yra kur kas geresnis metikas nei A.White‘as, o ties juo varžovai dažnai rizikuodavo palikdami kažkur aikštės krašte laisvą, taip tankindami gynybą baudos aikštelėje. N.Hayesas tikrai pridės taiklumo iš toli, ko „Žalgiris“ šį tarpsezonį ir norėjo, kadangi dažnai buvo plakamas už tai, jog mažai meta ir mažai pataiko tritaškių.

„Ketvirto numerio“ pozicijoje gali rungtyniauti ir P.Jankūnas, bet jam jau sudėtinga suspėti paskui vikrius šios pozicijos žaidėjus. P.Jankūnas gali būti labai naudingas certro vietoje, kai pikenpopais galėtų terorizuoti oponentų lėtus aukštaūgius.

Z.Leday‘us yra dar vienas pasirinkimas sunkiojo krašto puolėjo vietoje. Amerikietis nėra geras metikas iš toli, bet gali tikrai pataikyti, ką parodė praėjusiame sezone – 10 tritaškių iš 28 bandymų (35,7 proc.). Tačiau „Žalgiriui“ iš šio amerikiečio reikės labiausiai kieto žaidimo po krepšiais, ypatingai, kai jis pasislinks į „penkto numerio“ poziciją. Nors Z.Leday‘aus ūgis yra 202 cm ūgio, tačiau jo tvirtas kūnas ir atletiškumas bus reikalingas gynyboje.

REKLAMA

Apibendrinant galima pasakyti, kad „Žalgiris“ priekinėje linijoje tikrai pridėjo pataikymo iš toli, kadangi net ir J.Landale‘as gali realizuoti metimą iš tolimesnės distancijos, tačiau prarado šiek tiek atletiškumo sulig A.White‘o ir B.Davieso išvykimu.

Perezas Perezas

Kuris „Žalgirio“ pirkinys kelia daugiausiai nerimo?
Jockas Landale'as
1904 balsai
Nigelas Hayesas
2149 balsai
Zachas Leday'us
823 balsai
Alexas Perezas
11629 balsai
Lukas Lekavičius
3120 balsų
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Daugiausiai klaustukų – gynėjų grandyje

Daug „Žalgirio“ sirgalių internete negalėjo patikėti tuo, kad po Alexo Perezo įsigijimo kauniečiai daugiau neieškos jokio gynėjo. Kalbas pakurstė ir pasirodžiusi Dairio Bertanio agento citata, kad „Žalgiris“ domėjosi jo kliento paslaugomis.

Toks aistruolių nerimas ir noras papildyti gynėjų grandį, o tiksliau įžaidėjų, atrodo suprantamas, bet „Žalgiris“, kaip kad ir skelbė Krepsinis.net, daugiau šios grandies naujokų neieškojo.

Nate‘o Wolterso išvykimas į Tel Avivo „Maccabi“ ekipą sirgalių buvo sutiktas itin teigiamai, kadangi už jį kauniečiai gavo išpirką. Čia pat atvyko ir gerai pažįstamas sistemos auklėtinis Lukas Lekavičius, kuris kitame sezone turės lygiai tokią pat užduotį, kokia ji buvo ir prieš išvykstant į Atėnus – kilti nuo suolo ir įnešti energijos. L.Lekavičius pridės aštrumo, greičio bei bus pavojingesnis ties perimetru nei N.Woltersas.

Savo minutes įžaidėjo rolėje turėtų gauti ir Thomasas Walkupas bei jaunasis Rokas Jokubaitis, kuris nebus skolinamas „Prienams“ ar kitai LKL ekipai, o toliau tobulės „Žalgiryje“. Jo savo sudėtyje pageidavo Š.Jasikevičius.

REKLAMA

Turbūt „Žalgirio“ sirgaliai būtų daug ramesni, jeigu rudenį į Kauną grįžtų Leo Westermannas, su kuriuo komanda praeitą sezoną laimėjo kardinaliai daugiau mačų nei be jo, bet prancūzą išpirko Stambulo „Fenerbahče“, o vietoje jo atvyko A.Perezas.

FIBA Čempionų lygoje žibėjęs meksikietis tikrai turi potencialo tapti rimtu Eurolygos gynėju, bet jam reikės laiko. Klausimas, ar tai bus mėnuo–du, o galbūt visas sezonas. Prisiminkime, jog debiutiniame sezone Eurolygoje Kevinas Pangosas rungtyniavo banguotai ir visiškai nepriminė to, kuris atvedė „Žalgirį“ į Eurolygos finalinį ketvertą.

Nerimas dėl A.Perezo yra pagrįstas, kadangi tai yra žaidėjas, kuriam reikia griežto mokytojo ir jo žaidime dažnai matoma daug spontaniškų veiksmų, kas „Žalgiryje“ turės būti sumažinta iki minimumo, tačiau šiuo atveju reikia pasitikėti Š.Jasikevičiumi, kuris turi planą, kaip iš šio žaidėjo padaryti tokį, kurį po metų ar dvejų norėtų perpirkti Eurolygos grandai.

Nereikėtų pamiršti, kad „Žalgiris“ savo sudėtyje vis dar turi Paulių Valinską, kuris kol kas nėra niekam paskolintas. Galbūt jis pasiruošimo cikle prakaitą lies su pagrindine komanda ir bandys įrodyti, jog vėl yra vietos sudėtyje po neblogo sezono Panevėžio „Lietkabelyje“?

REKLAMA

Grigonis Grigonis

Kas taps „Žalgirio“ lyderiu?
Marius Grigonis
7994 balsai
Nigelas Hayesas
1607 balsai
Alexas Perezas
678 balsai
Jockas Landale'as
3736 balsai
Kitas žaidėjas
2034 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Lyderio vaidmuo – M.Grigoniui?

Jeigu pernai galėjome prognozuoti, kad po galingos sezono pabaigos B.Daviesas bus dominuojanti jėga Eurolygoje ir taps pagrindiniu „Žalgirio“ vedliu, tai šiemet intrigos kur kas daugiau, kadangi nėra vienos išsiskiriančios figūros.

Rezultatyviausi praėjusio sezono „Žalgirio“ žaidėjai B.Daviesas ir N.Woltersas išvyko, tad šią etiketę turėtų perimti kitas žaidėjas. Niekas nenustebtų, jeigu juo taptų trečias pagal šį rodiklį (8,7 tšk.) buvęs Marius Grigonis.

Gynėjas ne kartą teigė, kad jam buvo sunkoka prisitaikyti „Žalgiryje“ ir buvo keli sunkūs mėnesiai, bet jis persilaužė ir vėliau tapo vienu iš pagrindinių komandos krepšininkų. Dabar M.Grigonis puikiai žino sistemą ir turės dar didesnį Šaro pasitikėjimo kreditą.

M.Grigoniui dar tik 25-eri ir jis toliau tobulėja. Tokio universalumo žaidėjas puolime yra itin geras grobis „Žalgiriui“, kurį pavyko pernai perpirkti iš Berlyno ALBA komandos.

Tarp kandidatų tapti rezultatyviausiais žaidėjais galime paminėti ir N.Hayesą, J.Landale'ą ar A.Perezą, jeigu adaptacija įvyks greitai ir neskausmingai.

REKLAMA

Jasikevičius Jasikevičius

Kas laukia Eurolygoje

Ateinančio sezono Eurolygos dalyvės šią vasarą susprogdino ne vieną bombą. Žinoma, kad garsiausiai ir daugiausiai skambėjo „Barcelona“ ekipos pirkiniai, kurie yra Nikola Mirotičius, Alejandro Abrinesas, Cory Higginsas ir B.Daviesas. Katalonai per kelias savaites tapo rimtais pretendentais ne tik žaisti finaliniame ketverte, bet ir laimėti turnyrą.

Nesnaudė ir „Fenerbahče“, kuri prarado į NBA išvykusius Marko Guduričių ir Nicolo Melli, tačiau pasikvietė ne ką prastesnius žaidėjus – Derricką Williamsą bei Nando De Colo. Kur kas pajėgiau nei pernai atrodo ir Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“.

Apskritai Eurolyga atrodo pajėgesnė nei pernai, nors ekipų skaičius išaugo nuo 16 iki 18 ir, esant didesnei kiekybei, dažnai kenčia kokybė, tačiau šįkart taip neatrodo. 

REKLAMA

„Žalgiris“ tikrai šiuo metu Eurolygos kontekste neatrodo kaip finalinio ketverto komanda, bet ir nėra ekipa, kuri grumsis dėl 16–18 vietų. Dabar galima įžvelgti, kad kauniečiai pagal turimą sudėtį, įdirbį ir potencialą yra arti pirmojo aštuoneto, kuriame buvo dvejus metus paeiliui.

Kelintoje vietoje šiuo metu Eurolygoje regite „Žalgirį“?
 • Pirmajame penketuke
  12% (2837 balsai)
 • 6–8 vietoje
  56% (12739 balsai)
 • 9–12 pozicijoje
  29% (6723 balsai)
 • Žemiau 13 vietos
  3% (593 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


51 komentarai
Naujausi komentarai (51)
Geriausiai ivertinti (51)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti