„Žalgirio“ biudžeto skaičius praskleidęs P.Motiejūnas: anksčiau planavome sezonui į priekį, dabar – savaitei (97)

Rugsėjo 23 d., 11:30
P.Motiejūnas atskleidė „Žalgirio“ biudžeto paslapties šydą (BNS nuotr.)
P.Motiejūnas atskleidė „Žalgirio“ biudžeto paslapties šydą (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Naujajam 2020–2021 metų Eurolygos sezonui besiruošiantis Kauno „Žalgiris“ surengė kasmetinę spaudos konferenciją, kurioje buvo pristatyti komandos finansiniai bei žaidybiniai tikslai ir galimybės.

Komandos reikalus apžvelgė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas, pateikia visą oficialią informaciją.

„Kalbėdamas per COVID-19 jaučiuosi ne taip tvirtai kaip anksčiau, nes turėjome viską suskaičiuotą ir sudėliota, o dabar viskas nėra taip tvirtai“, – teigė P.Motiejūnas.

Direktorius atskleidė, kad planuotas praėjusio sezono biudžetas siekė 10,6 milijono eurų, o faktinis – 8,8 milijono. Ženkliausias skirtumas – nuo 3,2 iki 1,3 milijono eurų kritusios rėmėjų lėšos. Čia teks įdėti ir papildomo darbo, stengiantis sutartas reklamas parodyti sumažėjus rungtynių skaičiui.

REKLAMA

Pajamos iš TV transliacijų (nuo 1,2 iki 1,1 mln. eurų) ir bilietų pardavimo (nuo 3,6 iki 3,3 mln. eurų) kito nežymiai, o iš išpirkų surinkta kiek daugiau nei praėjusį sezoną – 1,3 mln. eurų.

Lėšų dalybos artėjančiam sezonui padalintos taip – 7,2 mln. eurų žaidėjų ir trenerių atlyginimams, 1,2 mln. eurų – administracinėms išlaidoms, 1,3 – kitokioms išlaidoms.

Susigrąžinti bilietus dėl neįvykusių mačų nusprendė tik dalis gerbėjų, tačiau ir tai lėmė 807 tūkstančių prarastų eurų.

„Manau, kad buvo galima susitvarkyti ir geriau, nors kalbu ne tik apie „Žalgirį“, o apie visus Eurolygos klubus. Žaidėjų kainos ir atlyginimai krito mažiau nei buvo galima tikėtis. Nenoriu kelti panikos ar pykčio, bet įsivaizduoju, kad kilus antrai bangai ELPA vėl gerai tvarkytųsi bei sėstų prie stalo su žaidėjais ir klubais. Norėtųsi, kad tos žirklės būtų platesnės. Sutartys pasirašytos ir kontraktuose nėra įdėta, kad neleidus ateiti žiūrovams kontraktų suma keistųsi. Buvo dėl to kalbėta su Eurolyga, tačiau sutartyse punkto neatsirado. Anksčiau planavome metams į priekį, dabar dairomės savaitei į priekį“, – tikino „Žalgirio“ direktorius.

Atskleista, kad praėjęs sezonas baigėsi neigiamu biudžetu – „Žalgiris“ išleido 800 tūkstančių eurų daugiau nei uždirbo, o minusą padengė iš ankstesniais sezonais surinktų lėšų. Artėjančio sezono biudžetas turėtų siekti 9,2 milijono eurų, o numatytos išlaidos taip pat 500 tūkstančių eurų lenkia pajamas, todėl bus ieškoma papildomų pinigų šiam skirtumui padengti.

REKLAMA

Artėjančiam sezonui parengti trys skirtingi scenarijai – A scenarijus, riboto lankomumo rungtynėms (~7500 žiūrovų), B scenarijui visiškai be žiūrovų ir C scenarijus visiškai įprastam sezonui, nors šis variantas ir atrodo menkiausiai įmanomas.

„Žalgiris“ taip pat rengiasi papidomų lėšų surinkti iš vardinių (licencinių) savo produktų, kurie praėjusį sezoną atnešė 150 tūkstančių eurų, o artėjantį tikimasi šį skaičių išauginti dar 240 tūkstančiais eurų. Nauja marketingo rinka atsirado ir Žalgiris.lt interneto puslapyje.

Su Eurolygos finansavimu ir toliau turėtų būti vykdomi hakatono bei kiti projektai.

„Žalgirio“ tikslai iškelti įprasti – triumfuoti Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir Karaliaus Mindaugo Taurėje (KMT). Tuo tarpu Eurolygoje iškeltas konkretus, nors ir neatskleistas pergalių skaičius. Pabrėžta, kad ir Eurolygos premijų sistema yra pasikeitusi, todėl už laimėtus mačus bus gaunamos kitokios sumos nei anksčiau.

„Anksčiau fiksuota suma buvo apie 50 procentų, o likusi dalis priklausė nuo premijų. Dabar santykis turėtų 80/20 procentų, nes norima, kad komandų biudžetai būtų stabilesni ir mažiau priklausytų nuo pergalių ar pralaimėjimų“, – teigė P.Motiejūnas.

REKLAMA

Taip pat didesnį dėmesį planuojama skirti „Žalgirio“ futbolo atšakai, kuri pirmą kartą atnešė medalius aukščiausioje Lietuvos lygoje.

Apžveldamas žaidybinę artėjančio sezono planus, P.Motiejūnas tikino pasitikintis naujuoju trenerių štabu.

„Turime kovoti ir kautis su kiekvienu varžovu. Esame apsišarvavę kantrybe, dirbame kartu ir žinome, kad prireiks laiko. Tikime, kad kovodami galime nugalėti bet kurį varžovą, tačiau nuleidę rankas taip pat galime nusileisti bet kam“, – tikino lietuvis.

Taip pat atskleista, kad dar nėra nuspręsta, kurie žaidėjai bus skolinami, tačiau „Žalgirio“ sudėtyje ir vėl bus daugiau nei 12 žaidėjų. Prie to prisidėjo ir Patricio Garino trauma. P.Motiejūnas tikino, kad apie jo sužeidimą buvo žinoma ir prieš pasirašant kontraktą, o užsitęsus reabilitaciją sutarties sąlygos buvo pakoreguotos.

„Daugelis mums pavydi, kad mes jau galime žaisti su gerbėjais, tačiau dar nėra visiškai ramu. Eurolygos turnyras Kaune ir buvo surengtas tam, kad parodytume gerbėjams, jog jie gali jaustis saugūs“, – teigė komandos direktorius.

Privatūs skrydžiai kitą sezoną vykdomi bus tik į tolimesnes išvykas, pavyzdžiui Vitoriją, arba dvigubų savaičių metu.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


97 komentarai
Naujausi komentarai (97)
Geriausiai ivertinti (97)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti