Viruso sumaišyti K.Maksvyčio planai: treniruojamas klubas gali netekti šanso Europos taurėje, jis pats – vizito NBA virtuvėje (1)

Balandžio 6 d., 18:00
K.Maksvyčio planus koronavirusas sumaišė
K.Maksvyčio planus koronavirusas sumaišė
Gabrielė Miknevičiūtė

Kai šnekėjomės su Kaziu Maksvyčiu prieš kurį laiką, Permės „Parma“ komanda tik kilo aukštyn Vieningoje lygoje po sunkaus starto.

Dabar klubas su 8 pergalėmis jau buvo šoktelėjęs net į penktą poziciją ir galėjo joje baigti sezoną, tačiau perstumdyta turnyro lentelė kainuoti gali ne tik aukštesnę vietą, bet ir tarptautinį turnyrą.

Jei būtų pavykę likti penktiems, „Parma“ kitą sezoną galimai turėtų šansą žaisti Europos taurėje, taupu dabar lietuvis tikisi, jog jo komanda turės šansą Čempionų lygoje.

Buvo galima bandyti kovoti ir dėl ketverto – dabar apmaudžiai į situaciją žiūri K.Maksvytis. Tačiau tokius planus reikės perstumti į kitą sezoną, kadangi lietuvis ir kiti keturi „Parma“ tautiečiai jau grįžo į gimtinę.

Jau su Adu Juškevičiumi kalbėjomės apie jūsų kelionę namo, tai papasakokite ir jūs, kaip viskas atrodė jūsų akimis?

REKLAMA

– Turėjome pakeisti kelionės datą į ankstesnę, kadangi pradėjo keistis situacija, griežtėti sąlygos pačioje Rusijoje. Užsidarė kavinės, restoranai, nebevyko tarptautiniai skrydžiai, buvo įvestas ir draudimas judėti iš vieno miesto į kitą. Sąlygos ėmėsi darytis griežtos, kaip Italijoje ar Kinijoje.

Pamatėme, kad taip yra, ir greitai keitėme bilietus į pačius ankstyviausius, kas reiškė, kad iškeliausime kitos dienos vakare. Buvo kiek nepatogu, kad skrydis naktį, bet nežiūrėjome į tai, staigiai susirinkome daiktus, kiek spėjome – atsisveikinome ir per parą susiruošėme kelionei.

– Kaip viskas atrodė būnant Rusijoje, kai ilgą laiką buvo sudaromas įspūdis, kad ten – ramu, tačiau viskas vėliau staiga pasikeitė?

– Taip, buvo ramu, o kai mes jau pradėjome vengti viešų vietų, iš mūsų šiek tiek pašaipiai juokdavosi: „ką, jūs taip saugotės?“ Bet viskas po truputį atėjo ir pas juos, kaip matome, net griežtesnės sąlygos nei Lietuvoje.

Niekas ten paprasčiausiai per daug žmonių netikrina, ko gero, neturi tiek patikros sąlygų. Mes patys su komanda norėjome išsitirti, tiksliau, bent vieną mūsų narį – Zabeliną, nes jis gydėsi traumą Italijoje, bet net jo netyrė, sakė, kad jei neturi simptomų, tyrimo nedarys. Jei rusai pradėtų tirti daugiau, manau, viskas šoktelėtų.

REKLAMA

– Tai, kaip suprantu, „Parma“ komandoje tik lietuviai į situaciją žiūrėjo atsargiau?

– Rusijoje iš pradžių buvo uždaryti naktiniai klubai, kultūros įstaigos, sporto renginiai, mokyklos, bet iš tų pačių mokyklų ir universitetų žmonės neturėdami ką veikti ėjo į prekybos centrus. Taip ten pasidarė dar didesnis židinys, kol ir to neuždraudė.

Su treniruotėmis tas pats: dirbi, baimės šiek tiek yra, į treniruotes susirenka bent jau 20 žmonių, kiekvienas su savo istorija, kontaktais. Dirbome, bet jautėsi ne tai, kad įtampa, o noras didesnio saugumo.

– Kaip „Parma“ komandos vadovai reagavo į tai, kad sezonas baigiamas štai taip ir ekipai tenka atsisveikinti?

– Jie reagavo gana ramiai, kadangi pagal esamą komandos poziciją rezultatas juos tenkina, nesvarbu, ar bus patvirtinta 5, ar 8 vieta. Įvykdėme planą būti atkrintamųjų aštuonete ir tarp Rusijos komandų būsime mažiausiai šeštoje vietoje, kas reikštų galimybę žaisti FIBA Čempionų lygos atrankoje.

REKLAMA

Pernai tokioje situacijoje iš Vieningosios lygos buvo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ klubas. Klubo vadovus tai tenkina, nes jie norėjo žaisti tarptautiniame turnyre ir būti atkrintamosiose. Niekam nesinori baigti sezono taip, kaip yra, bet žiūrint į tai, kur buvome gruodį, belieka džiaugtis, kad suspėjome pasikelti akcijas ir baigti sezoną geresnėmis nuotaikomis.

– Kokiais argumentais vadovaujantis „Parma“ iš penktosios vietos kristų į aštuntąją?

– Viso sezono metu buvo skaičiuojamas pergalių ir pralaimėjimų procentas. Pagal tai mes buvome 5–6 vietoje su „Zenit“ komanda, bet kadangi tarpusavyje turėjome pranašumą, mes buvome aukščiau. Pasibaigus čempionatui buvo pradėti skaičiuoti komandų taškai ir kadangi mes sužaidėme 2 rungtynėmis mažiau nei „Kalev“, jie, turėdami tiek pat pergalių, bet dviem pralaimėjimais daugiau, mus aplenkė.

Gavosi, kad jie turi 2 taškais daugiau nei mes ir taip kilo į 5 vietą. Pralaimėtos rungtynės jiems buvo papildomi taškai. Ne gana to, nors su „Zenit“ turėjome tokį patį santykį, pagal nuostatus, jei komandos nesužaidžia visų rungtynių, tarpusavio rezultatas nesiskaito – reikia žiūrėti į bendrą taškų skirtumą.

REKLAMA

Čia kol kas neoficiali rikiuotė, ją turės patvirtinti Rusijos krepšinio federacija. Iš vienos pusės mes laimingi, iš kitos – nelabai, kadangi taip nukritome.

– Jei būtumėte išsaugoję 5 poziciją, koks tarptautinis turnyras „Parma“ ekipai priklausytų kitą sezoną?

– Galbūt Europos taurė. Negalima kumščiais mojuoti po muštynių, bet mūsų pasitikėjimas jau buvo užaugęs, gerai žaidėme, buvome susistygavę, išsigydę traumas ar traumuotus sėkmingai pakeitę kitais. Tikrai mėgavomės tuo, ką darome, ir slapta galvojome daugiau nei apie aštuntuką. Bet dabar jau kumščiais niekas nemojuos.

Maksvytis Maksvytis

– O jei sezonas tęstųsi, į kokią poziciją Permės komanda būtų besitaikiusi?

– Prie gerai susiklosčiusių aplinkybių, manau, galėjome bandyti įveikti atkrintamąsias ir pakovoti dėl ketvertuko. Bet sakau, čia drambliuko svajonės (Šypsosi).

REKLAMA

– Ar klubo vadovai jau šneka kažką preliminarias apie kito sezono gaires?

– Kas liečia mus asmeniškai, tai tiek aš, tiek Kadžiulis turėjome kontraktus, kurie lyg ir turėtų galioti, nes mes sąlygas įvykdėme. Bet kiekvieną dieną viskas keičiasi. Kol kas lyg viskas tvarkoje, bet neaišku, kaip bus su kitais metais. Tas pats ir dėl šio sezono: iš pradžių nuogąstavimų lyg nebuvo, o dabar ir rusai taupo pinigus, tiksliau, ne tiek taupo, kiek turi problemų.

Mes buvome informuoti, kad greičiausiai gausime atlyginimus už tai, ką žaidėme, tad turbūt tai reikia priimti kaip realią situaciją. Aišku, kiekvienas turime savo planus, savo biudžetus, bet ko gero reikės pasiimti pinigus už tą laikotarpį, kiek dirbome.

– Jei būtų jūsų valia, ar norėtumėte tęsti darbus Permėje, išsaugojęs dabartinės sudėties pagrindą?

– Manau, kad taip – su tais žaidėjais, kuriais baigėme sezoną, likti būtų gerai. Bet žinote, dažniausiai tai nepavyksta. Gana gerai žaidėme antroje sezono dalyje, tad vienas kitas mūsų žaidėjas gali sudominti ir kitas komandas. Iš kitos pusės, situacija krepšinio rinkoje neaiški, tai žiūrėsime. Gal ir pavyks branduolį išsaugoti.

REKLAMA

Juškevičius Juškevičius

– Kuriuos žaidėjus prarasti kyla didžiausia grėsmė?

– Tas pats Adas turėjo neblogą sezoną, žaidė užtikrintai, rinko taškus, žaidė per kelias pozicijas. Yra ir rusų, kurių gali nepavykti išlaikyti, kadangi jie labai vertinami Rusijoje ir jiems mokami dideli pinigai. Mūsų klubas ko gero nesugebės sukonkuruoti su didžiausiomis komandomis. Manau, kad nuostolių, gaila, bet bus.

– Kalbant apie A.Juškevičių, kokį progresą jis padarė šio sezono metu?

– Negaliu sakyti, kad pakeitėme Adą ir padarėme iš jo žmogų. Jis buvo geras žaidėjas ir prieš tai, paprasčiausiai, dabar darė tai, ką moka, mėtė tritaškius, žaidė pikenrolą, emociškai tiek rungtynėse, tiek treniruotėse buvo vienas lyderių. Nežinau, gal jautė ir lietuvišką vienų kitiems palaikymą bei atsipalaidavęs žaidė neblogai.

REKLAMA

– O koks jūsų įspūdis apie Eigirdą Žukauską, kuriam tai buvo antras sezonas Permėje?

– Nenoriu jo pergirti – po to koks klubas nugriebs iš panosės (Juokiasi). Jis tikrai sezono eigoje, lyginant pradžią ir pabaigą, pridėjo universalumo. Retai kas turi tokį kūną, žaisdamas „trečioje pozicijoje“, tik elitinės komandos gali sau leisti turėti tokių fizinių duomenų žaidėją. Aš jį labai gerai pažįstu, nes Eigirdas buvo mano auksinės kartos narys, paskutiniais metais buvo tryliktas rinktinėje, prieš tai į ją nepatekdavo, taip kad jį labai gerai pažįstu, džiaugiuosi, jog jis tobulėja ir tampa europinio lygio geru žaidėju.

– Ir pabaigai, treneri, kokių veiklų imatės ir imsitės likusios saviizoliacijos metu?

– Nieko įdomaus: pradėjau daryti tai, ko niekad nedariau – kaip ir visi iš neturėjimo ką veikti, mankštas daryti, knygas skaityti. Yra ir neužbaigtų klubo reikalų, buitinių reikalų, todėl iki Velykų kažko įdomaus nebus, o paskui žiūrėsime. Turbūt visiems mums reikės truputį nuleisti gazą, daugiau laiko skirti šeimai, buičiai, atsisakyti kelionių, planų.

Pats šią vasarą turėjau pasiūlymų dėl krepšinio seminarų, turėjau minčių vėl vykti į Vasaros lygą, bet dabar turbūt visi vasaros planai keisis.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti