V.Fridzonas: dėl medalių galime kovoti ir be Kirilenkos, o natūralizuoti užsieniečių mums, kaip ir lietuviams, nereikia (40)

Kovo 5 d., 16:00
V.Fridzonas dar nėra tikras, ar Slovėnijoje padės rusams (Scanpix)

Rusijos vyrų krepšinio rinktinėje – vienareikšmiškai milžiniškos permainos. Praėjusių metų spalio pabaigoje nacionalinę komandą po šešerių metų darbo paliko Davidas Blattas. Prieš pusantros savaitės Rusiją pasiekė dar skaudesnė žinia – geriausias šalies krepšininkas Andrejus Kirilenka ne tik praleis Europos čempionatą Slovėnijoje, bet turbūt ir apskritai baigs karjerą rinktinėje.

Apie Rusijos krepšiniui suduotą smūgį tinklalapis Krepsinis.net kalbėjosi su Lietuvos sostinėje viešėjusiu Chimkų „Chimki“ puolėju Vitalijumi Fridzonu. 27 metų Rusijos komandos senbuvis bandė išlikti optimistiškas.

Paprastumu Vilniaus oro uoste spinduliavęs V.Fridzonas tikino nesupratęs, kodėl D.Blattas nusprendė baigti darbą rinktinėje. Tačiau krepšininkas mano, kad rusai ir be A.Kirilenkos tarptautinėje arenoje gali kautis dėl aukščiausios prabos apdovanojimų.

– Kaip sutikote naujieną apie D.Blatto pasitraukimą? – Krepsinis.net paklausė nuo 2005 metų rinktinėje žaidžiančio V.Fridzono.

REKLAMA

– Tai – labai didelė netektis. Per tuos metus buvome įpratę prie Blatto žaidimo braižo ir žinojome savo vietą aikštėje. Tiesą pasakius, nesuvokiu, kodėl treneris paliko komandą. Nežinau, kaip viskas bus prie Katsikario, nes dar nesu tikras, ar pats rungtyniausiu rinktinėje. Turiu nemažai problemų su traumomis, todėl mano situacija – 50 ant 50.

– Krepšinio ekspertai teigia, kad bene pagrindinė Rusijos sėkmės priežastis – D.Blattas. Ar sutiktumėte su šiuo teiginiu?

– Nežinau (Šypsosi.). Bet vis tiek nesuvokiu, kodėl treneris paliko komandą. Mūsų rinktinė demonstruoja gerus rezultatus, turime pakankamai labai talentingų krepšininkų. Per tuos šešerius metus su Blattu laimėjome Europos čempionatą, Londono olimpiados bronzą. Davidas pakėlė Rusijos rinktinę į kitą lygį. Tiesa, nežinau, kokie buvo jo santykiai su Rusijos krepšinio federacija – kalbu tik iš žaidėjo pusės.

– Andrejus Kirilenka praleis Europos čempionatą ir netgi svarsto baigti karjerą rinktinėje. Koks didelis šis smūgis Rusijos ekipai?

– Na, visi žinome, kad pastaraisiais metais Andrejus dažnai būdavo traumuotas, dar tie jo ilgi sezonai NBA. Jis – labai geras vyrukas, puikiai išmanantis krepšinį. Būtų smagu, jeigu jis dar liktų rinktinėje iki kitos olimpiados. Rio de Žaneire jam būtų 34–eri, tad kodėl gi ne?

REKLAMA

– Galbūt su kitais rinktinės nariais bandėte įkalbėti Kirilenką likti?

– (Juokiasi.). Žinoma. Slovėnijoje jis nežais, bet kalbinsime jį likti nacionalinėje komandoje dar po metų.

– Ko tikitės iš artėjančio Europos čempionato?

– Iki jo dar labai daug laiko. Dabar žaidžiu „Chimki“ komandoje ir galvoju tik apie klubą.

– O ar esate pajėgūs pasiekti aukštumas rungtyniaudami be Kirilenkos?

– Taip, kodėl gi ne? Turime užtektinai gerų krepšininkų. Yra ir perspektyvaus jaunimo, tai kodėl ne? Žinoma, Kirilenka yra labai geras žaidėjas bei žmogus. Būtų labai blogai, jei jis nuspręstų daugiau niekada nebežaisti rinktinėje. Tačiau tai jo gyvenimas. 

– Kelis kartus Rusijos rinktinė vertėsi su natūralizuotais amerikiečiais – Johnu Robertu Holdenu (2005, 2007 ir 2008 m.) ir  Kelly McCarty (2009 m.). Bet vėliau įrodėte, kad galite laimėti ir be pagalbos iš užsienio. Ar laimėti, kai rinktinė sudaryta tik iš rusų, maloniau?

– Aš nepritariu natūralizuotų žaidėjų priėmimui į rinktinę. Ypač, kai turime sočiai pajėgių vietinių krepšininkų. Juk taip pat yra ir su Lietuvos rinktine. Jums užtenka saviškių, todėl nėra reikalo imti užsieniečių.

Maloniau laimėti žaidžiant su rinktine, sudaryta vien iš rusų. Tiesa, neturiu nieko prieš McCarty ar Holdeną. Jie – labai geri žmonės. Aš dėkingas jiems už pagalbą Rusijos komandai.  

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>

40 komentarai
Naujausi komentarai (40)
Geriausiai ivertinti (40)
PRO komentarai (10)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti