0

Ukrainos rinktinė lemiamu metimu krito prieš portugalus (7)

Vasario 25 d., 23:06
M.Queirozas švenčia pergalę (FIBA nuotr.)

Europos čempionato atrankoje itin apmaudžią nesėkmę patyrė Ukrainos rinktinė (0/2).

Ukrainiečiai Rygoje pralaimėjo paskutinių atakų kovą prieš Portugaliją (1/1) – 77:79 (16:26, 16:21, 27:15, 18:17).

Šeimininkai startavo lėtai ir iki ilgosios pertraukos atsiliko 32:47, tačiau sugebėjo grįžti į rungtynes. Likus žaisti 41 sekundę Artiomo Pustovijaus baudos metimas išlygino rezultatą (77:77).

Kitoje atakoje taikliu dvitaškiu atsakė Travante Williamsas, suteikęs pranašumą Portugalijai. Ukrainiečių ataka baigėsi klaida, o antro šanso išlyginti arba persverti rezultatą jie jau negavo.

Pergalingą metimą pataikęs T.Williamsas prastu taiklumu surinko 8 taškus (2/5 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 1/2 baudų metimų), atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei perėmė 4 kamuolius.

Portugalijai 21 tašką pelnė Miguelis Queirozas (6 atk. kam.), 12 – Diogo Gameiro (4/5 tritaškių), 9 – Rafaelis Lisboa (2/5 tritaškių, 4 atk. kam., 4 rez. perd.), po 7 – Diogo Ventura, Diogo Brito ir 19-metis Badalonos „Joventut“ talentas Rubenas Prey’us. Portugalams tai buvo pirmoji pergalė Europos čempionatų atrankose nuo 2016-ųjų.

Ukrainos rinktinei 17 taškų surinko Oleksandras Kovliaras (3/9 tritaškių, 10 rez. perd.), 16 – Andrijus Voinalovyčius (3/3 tritaškių), 12 – Viačeslavas Bobrovas (8 atk. kam., 3 blokai), 11 – A.Pustovijus, 10 – Viačeslavas Petrovas (2/5 tritaškių, 7 atk. kam.).

A grupėje taip pat varžosi Slovėnija (2/0) ir Izraelis (1/1). Į Europos čempionatą keliaus trys pajėgiausios grupės rinktinės.