0
05-24, 22:00
0
0

Tragiškai rungtynių pabaigą sužaidęs „Lietkabelis“ vos neprarado pirmosios pergalės išvykoje (44)

Sausio 31 d., 18:30
Panevėžiečiai išvargo pergalę Rumunijoje (Klubo nuotr.)

Pirmąją pergalę Europos taurės A grupėje išvykoje pasiekė Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (6/7) ekipa, kuri Rumunijoje 77:75 (19:19, 22:20, 23:15, 13:21) nugalėjo Klužo Napokos „U-BT“ (4/9) krepšininkus.

Pirmajame rate panevėžiečiai varžovus pranoko 89:84, tad jeigu komandos surinks vienodą pergalių skaičių, turės tarpusavio pranašumą.

Sužaidus 2,5 minutės panevėžiečiai pirmavo 8:5, bet tada Rumunijos ekipa spurtavo 9:0 ir truktelėjo į priekį – 14:8. „7bet-Lietkabelis“ neleido daugiau varžovams bėgti į priekį ir sėkmingai užbaigę kėlinį išlygino rezultatą – 19:19.

Antrajame ketvirtyje „U-BT“ įmetė 7 taškus iš eilės – 28:21. Toks skirtumas buvo ir sužaidus 5 mnutes (32:25), tačiau atkarpa 9:2 leido svečiams išlyginti rezultatą – 34:34. Sulig pirmos mačo dalies sirena Kristianas Kullamae pataikė pirmąjį komandos tritaškį ir jis leido pirmauti 41:39.

Po didžiosios pertraukos prabėgus beveik 5 minutėms „7bet-Lietkabelio“ persvara buvo tik minimali (51:50), bet atkarpa 8:0 leido panevėžiečiams atitrūkti – 59:50. Maža to, Gedimino Oreliko tritaškis paskutinę kėlinio sekundę pirmą kartą sukūrė dviženklį pranašumą – 64:54.

Paskutiniajame ketvirtyje abi komandos ėmė strigti puolime, o tai labiausiai atsiliepė panevėžiečių žaidimui, kurie per 7 minutes sukrapštė vos 4 taškus ir varžovai sugebėjo priartėti iki vieno metimo – 65:68. Tuomet K.Kullamae ir Vytenis Lipkevičius pataikė po tritaškį (74:65), o likus 87 sekundėms skirtumas pasiekė dviženklę ribą – 76:66.

Vis dėlto tai nebuvo pabaiga – „U-BT“ per 13 sekundžių sugeneravo 6 taškus ir grąžino intrigą – 73:76. Likus 32 sekundėms šeimininkai sumetė abi baudas – 75:76. „7bet-Lietkabelio“ ataka pasibaigė netiksliu metimu sulig 24 sekundžių sirena, tačiau kamuolį sugriebė puolime svečiai. Likus 1,9 sekundės K.Kullamae pataikė pirmąją baudą (77:75), o antrąją tyčia prametė.

„U-BT“: Nemanja Gordičius 17 (5 atk. kam.), Leonardo Meindlas 14 (5 atk. kam.), Emanuelis Cate‘as (9 atk. kam., 22 naud. bal.) ir Andrija Stipanovičius (1/6 baudos metimai) po 9, Jalenas Jonesas 8 (6 atk. kam.).

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 20 (3/7 tritaškiai), Kristianas Kullamae 13 (2/6 tritaškiai, 8 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 12 (2/4 tritaškiai), Nikola Popovičius (7 atk. kam.), Mantas Rubštavičius ir Jamelas Morrisas (3/14 metimai, -2 naud. bal.) po 6.

Gairės: lietkabelis, u-bt