„Top 10“ geriausi šios vasaros lietuviai laisvieji agentai (32)

Birželio 7 d., 10:00
Ar M.Kuzminskas sugrįš į Eurolygos kovas?
Ar M.Kuzminskas sugrįš į Eurolygos kovas?
Edgaras Pulkovskis

Vasara jau po truputį įsibėgėja, o daugelis nacionalinių čempionatų artėja pabaigos link. Daugeliui komandų šis sezonas yra jau pasibaigęs ir krepšininkai netrukus spręs savo ateities klausimus.

Šiemet laisvųjų agentų rinkoje vėl bus pajėgių Lietuvos krepšininkų, bet taip sutapo, kad daugelis turi kontraktus ir keltis kitur galės nebent už išpirkas, kaip kad turėtų nutikti Mariaus Grigonio atveju. Kontraktas galioja ir Edgaro Ulanovo, Artūro Gudaičio, Roko Giedraičio, Tado Sedekerskio, Ado Juškevičiaus, Arno Butkevičiaus, Eimanto Bendžiaus ar Lauryno Biručio. Su 10 žaidėjų, kurie neturi sutarčių, jus supažindina portalas Krepsinis.net.

Mindaugas Kuzminskas (31 metų 205 cm ūgio, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“). Europos taurė: 27 min., 12,4 tšk., 4,4 atk. kam., 1,5 rez. perd., 13,6 naud. bal. Vieningoji lyga: 30 min., 14,5 tšk., 5,2 atk. kam., 2,4 rez. perd., 18,7 naud. bal.

REKLAMA

Rinkos vertė: apie 800 tūkst. eurų

Puolėjui šis sezonas buvo sėkmingas ir jis drąsiai gali žengti į laisvųjų agentų rinką. Europos taurėje galbūt stigo stabilumo, bet Vieningoje lygoje lietuvis rungtyniavo itin naudingai. M.Kuzminskui „Loko“ buvo gera vieta parodyti savo sugebėjimus ir pats ekipos propaguojamas krepšinis labai tiko, kadangi buvo orientuotas į puolimą, o tai leidžia užfiksuoti gražesnę statistiką. M.Kuzminskas yra Eurolygos kalibro krepšininkas ir vasarą jis turėtų sulaukti pasiūlymų iš šiame turnyre dalyvaujančių klubų. Puolime M.Kuzminskas gali pasiūlyti itin platų įgūdžių paketą, kuris praverstų ne vienai ekipai. Jeigu ne Eurolyga, tuomet lietuvis galėtų likti Krasnodare, kur toliau gautų gerą algą ir turėtų daug progų parodyti save, bet tokiam atvejui labiausiai tiktų vienerių metų susitarimas.

Lekavičius Lekavičius

REKLAMA

Lukas Lekavičius (27 metų 180 cm ūgio, Kauno „Žalgiris“). Eurolyga: 18 min., 8,2 tšk., 1,2 atk. kam., 2,4 rez. perd., 8,3 naud. bal. LKL: 18 min., 10,1 tšk., 1,1 atk. kam., 3,2 rez. perd., 11 naud. bal.

Rinkos vertė: apie 350 tūkst. eurų

Po dviejų sezonų Atėnų „Panathinaikos“ sudėtyje į Lietuvą grįžęs gynėjas Kaune jau praleido dvejus metus ir vėl gali iškeliauti. To priežastis – riboti „Žalgirio“ finansiniai ištekliai. Nuo suolo kylantis ir daug energijos bei agresijos puolime įnešantis gynėjas nenori mažintis algos ir jo argumentai suprantami, kadangi gynėjai Eurolygoje yra itin paklausūs ir bent jau 350 tūkst. jis tikrai gali gauti. Krepsinis.net žiniomis, L.Lekavičiaus stovykla norėtų išpešti bent jau 50 tūkst. didesnę sumą. Buvo pasigirdę kalbų, kad lietuvis yra „Baskonia“ kandidatų sąrašuose. Turint omenyje, kiek „Žalgiris“ gali prarasti gynėjų, gali tekti atverti plačiau piniginę tam, jog L.Lekavičius liktų klube.

Kalnietis Kalnietis

REKLAMA

Mantas Kalnietis (34 metų 196 cm ūgio, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“). Europos taurė: 28 min., 8,7 tšk., 2,8 atk. kam., 7,1 rez. perd., 13,4 naud. bal. Vieningoji lyga: 31 min., 9,6 tšk., 3,4 atk. kam., 9,8 rez. perd., 17,4 naud. bal.

Rinkos vertė: apie 300 tūkst. eurų

Vieningosios lygos naudingiausiu žaidėju tapęs veteranas nušluostė nosį visoms žvaigždėms ir atsiėmė prizą. Galbūt „Lokomotiv“ būtų pasiekusi finalą, jeigu mūsiškis būtų sveikas ir būtų galėjęs padėti kovoti su „Unics“. M.Kalniečio statistika šiek tiek gražesnė, kadangi jis žaidė Jevgenijaus Pašutino ekipoje, kur propaguojamas puolimo stiliaus krepšinis ir jame lietuvis jautėsi itin patogiai. 35-ąjį gimtadienį M.Kalnietis minės rugsėjį, bet rodoma sportinė forma ir žaidimas byloja, jog apie karjeros pabaigą galvoti dar neverta. Labai realu, kad M.Kalnietis sugrįš į „Žalgirį“, kur pastarąjį kartą jį matėme prieš penkmetį. Jeigu ne Eurolyga, turbūt geriausia M.Kalniečiui likti Krasnodare, kur gali mėgautis žaidimu ir uždirbti solidžią algą, kas tokiame karjeros etape yra svarbus aspektas.

Motiejūnas Motiejūnas

REKLAMA

Donatas Motiejūnas (30 metų 213 cm ūgio, Sindziango „Flying Tigers“). Kinijos lyga: 35 min., 21,6 tšk., 13,7 atk. kam., 4,2 rez. perd., 2 per. kam., 27,1 naud. bal.

Rinkos vertė: apie 2,5 mln. eurų Kinijoje

Senbuviu Kinijoje jau vadinamas aukštaūgis gana senokai baigė sezoną, kai jo ekipos titulo medžioklė buvo nutraukta dar ketvirtfinalyje. Statistiškai D-Mo sezonas buvo sėkmingas ir jis parodė geresnį žaidimą pajėgesnėje komandoje nei metais anksčiau gerokai silpnesnėje. Labiausiai į akis krenta vos 42,1 proc. (110/261) baudų pataikymas, kurį reikėtų gerinti. Turbūt, kad realiausia, jog mūsiškis toliau rungtyniaus Kinijoje, kur uždirba tokius pinigus, kokių Europoje jam niekas nepasiūlytų net arti to. Krepsinis.net konsultavosi su skirtingais agentais ir šie teigė, kad Europoje aukštaūgis galėtų tikėtis apie 700–800 tūkst. eurų sutarties, tačiau į didelius pinigus pretenduoti būtų sudėtinga dėl to, kad europietiškame krepšinyje jo nebuvo eilę metų. Pusiau juokais, pusiau rimtai užsiminta apie „Panathinaikos“, kuri mėgsta rizikuoti su tokio tipo žaidėjais, bet vargu, ar galėtų pasiūlyti minėtą atlyginimą.

REKLAMA

Echodas Echodas

Martynas Echodas (23 metų 206 cm ūgio, Vilniaus „Rytas“). LKL: 23 min., 11,6 tšk., 6,6 atk. kam., 1 rez. perd., 14,6 naud. bal.

Rinkos vertė: apie 200 tūkst. eurų

Vidurio puolėjas jau pernai galėjo palikti sostinę, bet pandemija pakišo koją tai padaryti, o ir „Rytas“ sutiko jam kilstelėti atlyginimą po to, kai Marekas Blaževičius buvo išpirktas žalgiriečių. M.Echodas sezoną pradėjo gerokai sustiprėjęs fiziškai, bet jam tai tikrai nepadėjo, kadangi prarado nemažai greičio savybių, o būtent mobilumas ir geras „du prieš du“ derinio išpildymas yra jo arkliukas. Sezono eigoje centras sugrįžo į buvusias formas ir tai leido jam pagerinti žaidimą. Kartais atrodo, kad M.Echodą užgožia Ivanas Buva ir jeigu lietuvis išvyksta į užsienį, didelė galimybė, jog liks kroatas. Nors M.Echodui liepą sukaks tik 24-eri, tačiau jau pats laikas jam kelti sparnus svetur ir įrodinėti savo vertę ten.

REKLAMA

Vasiliauskas Vasiliauskas

Šarūnas Vasiliauskas (32 metų 188 cm ūgio, Izmiro „Aliaga Petkim“). Turkijos pirmenybės: 28 min., 10,7 tšk., 1,1 atk. kam., 4,8 rez. perd., 8,9 naud. bal.

Rinkos vertė: apie 150 tūkst. eurų

Kaip greitai laikas bėga – įžaidėją jau galime priskirti prie veteranų, kadangi kitą sezoną jau bus 33-ejų. Kęstučio Kemzūros treniruojamoje ekipoje rungtyniavęs atletas padėjo komandai išsaugoti vietą aukščiausioje lygoje, bet turbūt ne tai buvo tikslas, kadangi vyr. treneris iš Lietuvos neteko savo darbo. Galima pajuokauti, kad Š.Vasiliauskas gali tikėtis net turkiško paso, kadangi šioje šalyje sužaidė jau penkerius metus. Š.Vasiliauskas Turkijoje vertinamas už savo aikštės matymą ir tritaškius, kurie krito 42,1 proc. (53/126) tikslumu. Atleto uždarbis yra gerokai virš 100 tūkst. per sezoną, tad į Lietuvą jis galėtų grįžti nebent kaip Vilniaus „Ryto“ narys, bet žemesnės ekipos vargiai galėtų išpildyti jo pageidavimus.

REKLAMA

Kairys Kairys

Evaldas Kairys (30 metų 207 cm ūgio, Afjonkarahisaro „Belediyespor“). Turkijos lyga: 21 min., 10,3 tšk., 6 atk. kam., 1,6 rez. perd., 12,7 naud. bal.

Rinkos vertė: apie 120 tūkst. eurų

Galima sakyti, kad tikrai solidus šio žaidėjo sezonas Turkijoje. Pats klubas irgi gali būti patenkintas, kadangi buvo konkurencingas, nugalėjo net ir Stambulo „Anadolu Efes“, o galutinėje rikiuotėje liko 10-as. E.Kairys yra patikimas centras tam tikroms atkarpoms, kur jis puikiai išpildo „du prieš du“ derinį, taip pat yra labai judrus gynyboje. Krepsinis.net šaltiniai pasakojo, kad E.Kairiu klubo vadovai liko itin patenkinti ir norėtų jį matyti sudėtyje kitame sezone. E.Kairys vis dar turi problemų su baudų pataikymu (62,1 proc.) ir prisirenka pražangų – 3 taisyklių pažeidimų vidurkis.  

REKLAMA

Masiulis Masiulis

Gytis Masiulis (23 metų 207 cm ūgio, Panevėžio „Lietkabelis“). LKL: 29 min., 12,7 tšk., 5,6 atk. kam., 1,3 rez. perd., 15,4 naud. bal. Europos taurė: 28 min., 11,5 tšk., 6,4 atk. kam., 1 rez. perd., 14,5 naud. bal.

Rinkos vertė: apie 95 tūkst. eurų

Aukštaūgis vasarą tapo laisvuoju agentu ir pasirinko ne „Ryto“, o būtent panevėžiečių pasiūlymą. Atrodė, kad po pasirodymo Aukštaitijos sostinėje G.Masiulis galės grįžti į „Žalgirio“ sudėtį, kur pakeis Paulių Jankūną, bet taip nenutiko – veteranas tęsia karjerą, tad vietos Kaune kaip ir nėra.  G.Masiulis pateko į LKL geriausių sezono žaidėjų penketuką, o vietinėse pirmenybėse jis tikrai rodo solidų žaidimą. Nemažai kritikos atletas sulaukė dėl savo nestabilaus žaidimo prieš pajėgias ekipas ir blankaus pasirodymo pusfinalio serijoje su „Rytu“, bet apskritai G.Masiuliui tai yra pozityvus sezonas ir jis galės vasarą kelti sparnus į užsienį. Juolab, kad statistika Europos taurėje yra tikrai solidi.

REKLAMA

Velička Velička

Arnas Velička (21 metų 192 cm ūgio, Braunšveigo „Lowen“). Vokietijos pirmenybės: 28 min., 13,2 tšk., 3,6 atk. kam., 5,6 rez. perd., 12,5 naud. bal.

Rinkos vertė: apie 85 tūkst. eurų

Įžaidėjas sezoną pradėjo Prancūzijoje, kur vėliau tapo komandai nebereikalingas ir išvyko į Vokietiją. Ten mūsiškis rungtyniavo ekipoje, kuri kabinosi į atkrintamąsias varžybas ir liko 9-oje pozicijoje. Klausimų kelia aspektas, kodėl gerai rungtyniavęs įžaidėjas turėjo palikti Prancūziją. Kaip bebūtų, persikėlimas į Vokietiją A.Veličkai išėjo tik į gerą, kadangi puikiai įsiliejo į „Lowen“ žaidimo schemas, ką padaryti sezono eigoje tikrai nėra lengva. Gynėjas pakėlė savo rinkos vertę po solidaus pasirodymo Vokietijoje ir dabar gali tikėtis žengti dar žingsnelį į priekį savo karjeroje. Reikia pabrėžti, kad A.Velička dar yra labai jaunas – gruodį švęs 22-ąjį gimtadienį, tad su juo galima susisieti ateitį trejiems metams ir turėti solidų į puolimą orientuotą gynėją jau dabar. Prancūzijoje A.Veličkos alga siekė 65 tūkst. per sezoną, tad dabar jis gali tikrai tikėtis solidesnio atlygio su turima statistika ne iš LKL, o Vokietijos pirmenybių.

REKLAMA

Olisevičius Olisevičius

Osvaldas Olisevičius (28 metų 200 cm ūgio, Bairoito „Medi“). Vokietijos lyga: 25 min., 13,9 tšk., 3,4 atk. kam., 2,1 rez. perd., 12 naud. bal.

Rinkos vertė: apie 80 tūkst. eurų

Dar vienas Vokietijos lygoje gerą sezoną sužaidęs lietuvis. Tai buvo antras bandymas įsitvirtinti šioje šalyje ir jeigu pirmasis užtruko vos pusę sezono, tai dabar O.Olisevičius tikrai gali džiaugtis savo rezultatais, kurio komanda finišavo 10-a ir tikrai buvo konkurencinga viso sezono metu. Pats O.Olisevičius vasarą galėjo atsidurti „Ryte“, bet taip nenutiko ir važiuoti į Vokietiją buvo teisingas sprendimas. Čia O.Olisevičius vėl prisiminė, kaip rungtyniauti lengvojo krašto puolėjo pozicijoje, kur turėjo nemažai pranašumų prieš savo tiesioginius oponentus. Anksčiau dažniau tritaškiais baudęs varžovus atletas dabar metė daugiau dvitaškių ir tai darė 63 proc. (121/192), bet ir perimetre buvo solidus – 41 proc. (48/117) pataikymas. Po šio sezono O.Olisevičius padidino savo rinkos vertę ir įdomu, kur jis nutūps kitam karjeros iššūkiui.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai


32 komentarai
Naujausi komentarai (32)
Geriausiai ivertinti (32)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti