„Top 10“: geriausi Lietuvos krepšininkai, neturintys darbo (34) su pageidaujamais atlyginimais

liepos 26 d., 07:00
M.Kalnietis ieškosi naujos darbovietės (BNS nuotr.)
M.Kalnietis ieškosi naujos darbovietės (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Vasaros žaidėjų turgus Europoje palengva persirita į savo paskutinę fazę, kadangi Eurolygos klubai jau susikomplektavo sudėtis ir dabar eilė ateina Europos taurės ekipoms.

Kol kas vangiai naujus klubus randa Lietuvos krepšininkai, kurie šią vasarą nėra itin paklausūs rinkoje, kadangi būrys žaidėjų vis dar nežino, kur žais kitą sezoną. Su geriausiu dešimtuku jus supažindina portalas Krepsinis.net.

Mantas Kalnietis (32 metų 195 cm ūgio). Europos taurė: 25 min., 10,2 tšk., 2,9 atk. kam., 5,7 rez. perd., 13,6 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: 300 tūkst. eurų

Prabėgusiame sezone M.Kalnietis buvo brangiausias Prancūzijos lygos žaidėjas – šios šalies spauda rašė, kad mūsiškis gavo 325 tūkst. eurų. Vilerbano ASVEL klubas laimėjo šalies pirmenybes, bet dar iki tol žinojo, kad žais Eurolygoje, kadangi gavo vardinį kvietimą dėl turnyro plėtros. ASVEL nusprendė atsisveikinti su įžaidėju iš Lietuvos ir jis karjerą turėtų tęsti Europos taurės klube. Kalbama, kad mūsiškiu domisi Rusijos ir Turkijos ekipos. Kol kas rinktinės kapitonas teigė nesukantis sau galvos dėl šios situacijos ir koncentruosis darbui su geriausiais šalies krepšininkais.

REKLAMA

Juškevičius Juškevičius

Adas Juškevičius (30 metų 194 cm ūgio). Prancūzijos lyga: 22 min., 10,8 tšk., 1,8 atk. kam., 2,1 rez. perd., 9,7 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: apie 180 tūkst. eurų

Nantero 92 klube sezoną praleidęs gynėjas, Prancūzijos žiniasklaidos duomenimis, uždirbdavo 130 tūkst. eurų. Tiesa, Krepsinis.net žiniomis, ši informacija buvo neteisinga ir lietuvio alga buvo gerokai didesnė. Stambulo „Galatasaray“ ekipoje jo uždarbis siekė 250 tūkst. eurų, bet savo pinigų teko reikalauti FIBA arbitražo teisme. A.Juškevičiaus komanda kitą sezoną žais Europos taurėje, todėl jam tai būtų geras šansas vėl parodyti savo sugebėjimus pajėgiame turnyre, jeigu tik jo paslaugomis toliau norės rimtis Nantero vyr. treneris. A.Juškevičius turi didelę galimybę net patekti į galutinį rinktinės dvyliktuką, kuris keliaus į Pasaulio taurės kovas, kas jo rinkos vertę turėtų šiek tiek padidinti. Peršasi mintis, kad mūsiškis vertas žaisti kiek geresniame klube nei Nantero.

REKLAMA

Vasiliauskas Vasiliauskas

Šarūnas Vasiliauskas (30 metų 188 cm ūgio). Turkijos lyga: 30 min., 11 tšk., 1,6 atk. kam., 4,6 rez. perd., 8,6 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: apie 160 tūkst. eurų

Nors pastarajame Dainiaus Adomaičio Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše šiam įžaidėjui vietos neatsirado, tai jam netrukdo būti paklausiam Turkijoje, kur per tris sezonus spėjo pažaisti trijų skirtingų komandų gretose. Su Gaziantepo „Gaziantep“ atakų organizatorius žaidė Turkijos lygos atkrintamosiose ir tai yra geras pasiekimas. Gali būti, kad Š.Vasiliauskas liks toje pačioje ekipoje, o galbūt persikels ir į ketvirtą skirtingą klubą Turkijoje.

Gailius Gailius

REKLAMA

Deividas Gailius (31 metų 200 cm ūgio). LKL: 24 min., 12,5 tšk., 4,2 atk. kam., 2,2 rez. perd., 12,1 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: apie 140 tūkst. eurų

Praėjusį sezoną Turkijoje pradėjęs puolėjas vėliau sugrįžo į „Neptūno“ gretas ir su Klaipėdos ekipa laimėjo LKL bronzą. D.Gailius uostamiestyje rungtyniavo už kuklesnį atlyginimą nei jo rinkos vertė, bet dabar, prasidėjus tarpsezoniui, jis vėl gali tikėtis gauti savo vertė atitinkantį pasiūlymą. Kazys Maksvytis nori matyti lietuvį Permės „Parma“ sudėtyje, kur tikrai turėtų gerą šansą parodyti savo sugebėjimus Vieningoje lygoje. „Neptūnas“ taip pat nori išsaugoti šį individualiai stiprų žaidėją, bet tam koją gali pakišti atleto kaina.

Želionis Želionis

Edgaras Želionis (29 metų 207 cm ūgio). Turkijos lyga: 21 min., 8,5 tšk, 4,7 atk. kam., 9 naud. bal.

REKLAMA

Pageidaujamas atlyginimas: apie 110 tūkst. eurų

„Neptūne“ spindėjęs aukštaūgis išvyko į Turkiją ir klubo pasirinkimą galima vadinti itin nesėkmingu. Maža to, kad „Afyon“ užėmė tik priešpaskutinę vietą, pasiekęs vos 6 pergales per sezoną, lietuvis dar ir neturėjo tvirto ir svarbaus vaidmens. Vienu metu net jam teko praleisti kelis susitikimus dėl legionierių limito, bet Frankas Elegaras neužsibuvo komandoje ir E.Želionis vėl galėjo grįžti į sudėtį. Turkijos pirmenybėse savo laiką išnaudojo visai neblogai, bet tai tikrai nėra toks žaidimas, kokio galbūt galėjome tikėtis iš šio žaidėjo. Mūsiškiui reikia rasti komandą, kurioje būtų juo pasitikima.

Mockevičius Mockevičius

Egidijus Mockevičius (26 metų 208 cm ūgio). Italijos lyga: 30 min., 11,4 tšk., 11,5 atk. kam., 19,4 naud. bal.

REKLAMA

Pageidaujamas atlyginimas: apie 100 tūkst. eurų

Retai būna, kad dviženklį taškų skaičių rinkęs žaidėjas atkovoja daugiau kamuolių nei pelno taškų, tačiau šiuo atveju buvo būtent taip. E.Mockevičius spindėjo Italijos lygoje ir tapo geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių. Tiesa, jo pasiekimas neatrodo toks geras tame kontekste, kur matoma turnyrinė lentelė, kadangi jo klubas liko priešpaskutinis, pasiekęs tik 7 pergales per 30 turų. Kaip bebūtų, E.Mockevičius užfiksavo tikrai puikią statistiką ir įrodė, jog gali žaisti krepšinį, o ne tik trinti Vilniaus „Ryto“ suolą, kur šansų pasireikšti taip ir negavo. E.Mockevičius gali tikėtis solidesnių pasiūlymų ir galbūt jam pavyks pakilti laipteliu aukštyn savo karjeroje.

Dulkys Dulkys

Deividas Dulkys (31 metų 198 cm ūgio). Europos taurė: 21 min., 7,2 tšk., 2,4 atk. kam., 1,4 rez. perd., 6 naud. bal.

REKLAMA

Pageidaujamas atlyginimas: apie 100 tūkst. eurų

Po traumos atsigavęs gynėjas pasirašė sutartį su Gdynės „Arka“ klubu ir jame gavo šansą pasivaržyti ir Europos taurės kovose. Vis dėlto D.Dulkys nebuvo itin pastebimas žaidėjas. Patys lenkai teigė, kad „Arka“ nesutiko pratęsti kontrakto, kadangi lietuvis žaidė pernelyg blankiai ir nebuvo vertas pasilikti kitam sezonui. Tik praėjusiame sezone pirmą kartą antrajame pagal pajėgumą Senojo žemyno turnyre debiutavęs mūsiškis vėl turi ieškotis darbo kitur ir kuo toliau, tuo mažiau galimybių, kad jis liks varžytis Europos taurėje.

Kairys Kairys

Evaldas Kairys (28 metų 207 cm ūgio). LKL: 16 min., 7,3 tšk., 3,7 atk. kam., 8,9 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: apie 100 tūkst. eurų

Didžiąją dalį sezono dėl peties traumos praleidęs centras galėjo likti Vilniaus „Ryte“, tačiau klubas nusprendė nepasinaudoti „pliusu“ kontrakte ir lietuvis tapo laisvuoju agentu. E.Kairys jau sportuoja visa jėga ir rengiasi sugrįžimui. Tiesa, norinčių įsigyti šį žaidėją nėra tiek daug, todėl savosios sutarties tenka laukti. E.Kairys taip pat privalo ir susimažinti savo finansinius norus, kadangi yra po traumos, bet tikrai atsiras komanda, kuri norės įsigyti šį aukštaūgį. Galima neabejoti, kad tai bus užsienio klubas. Kas žino, galbūt E.Kairys grįš į vėl į Turkiją, kur užsirekomendavo tikrai neblogai.

REKLAMA

Kulvietis Kulvietis

Saulius Kulvietis (28 metų 203 cm ūgio). LKL: 27 min., 9,5 tšk., 3,7 atk. kam., 2,3 rez. perd., 11 naud. bal.)

Pageidaujamas atlyginimas: apie 80 tūkstančių eurų

Jau aišku, kad Panevėžio „Lietkabelio“ sudėtyje šio žaidėjo neliks. Ir taip yra ne dėl to, kad puolėjas yra prastas žaidėjas. Priešingai, jis tapo finansiškai neįkandamas panevėžiečiams, tad teko su juo atsisveikinti. Krepsinis.net žiniomis, sunkusis kraštas sulaukė susidomėjimo iš Vokietijos klubų, bet kol kas negavo dar tokios vertės sutarties, kokią norėtų prieš save išvysti. Tik laiko klausimas, kada S.Kulvietis ras naują darbovietę.

Janavičius Janavičius

REKLAMA

Žygimantas Janavičius (30 metų 192 cm ūgio). LKL: 30 min., 13,7 tšk., 2,9 atk. kam., 5,3 rez. perd., 16,4 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: apie 75 tūkstančiai eurų

Dėl šio įžaidėjo susipešė du klubai – „Neptūnas“ ir „Parma“. Greičiausiai pačiam Ž.Janavičiui būtų naudingiau keliauti į Rusiją pas K.Maksvytį, kur gautų šansą pasirodyti pajėgioje Vieningoje lygoje ir žaistų pas jį puikiai pažįstantį specialistą. Taip pat ir „Parma“ gali pasiūlyti daugiau pinigų nei klaipėdiečiai. Tikras Ž.Janavičiaus renesansas po patirtos skaudžios traumos. Žygis tikrai turi būti dėkingas Virginijui Šeškui ir „Prienų“ ekipai, kurioje jis vėl sužibo ryškiausiomis spalvomis ir dabar pasirašys solidų kontraktą.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


34 komentarai
Naujausi komentarai (34)
Geriausiai ivertinti (34)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti