„Top 10“: geriausi Lietuvos krepšininkai, neturintys darbo (27) su pageidaujamais atlyginimais

Birželio 27 d., 07:00
J.Valančiūnas jau kitą savaitę turėtų pasirašyti naują sutartį (Scanpix nuotr.)
J.Valančiūnas jau kitą savaitę turėtų pasirašyti naują sutartį (Scanpix nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Europoje baigėsi visų šalių nacionalinės pirmenybės, tad dabar vasaros žaidėjų turgus pradės suktis visu pajėgumu.

Jau liepos 1-ąją ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) komandos galės pasirašinėti kontraktus, todėl jau kitą savaitę turbūt žinosime, kur karjerą tęs Jonas Valančiūnas. Ne taip greitai naujus kontraktus pasirašys kiti lietuviai, kurie tapo laisvaisiais agentais. Su geriausiu dešimtuku jus supažindina portalas Krepsinis.net.

Jonas Valančiūnas (27 metų 213 cm ūgio). NBA: 28 min., 19,9 tšk., 10,7 atk. kam., 2,2 rez. perd.

Pageidaujamas atlyginimas: apie 13–15 mln. JAV dolerių per sezoną

ESPN geriausių Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) laisvųjų agentų trisdešimtuke lietuvis neatsidūrė ir sunku net paaiškinti, kodėl taip nutiko, tačiau jis neabejotinai yra geriausias lietuvis, kuris dar neturi sutarties kitam sezonui. J.Valančiūnas atsisakė garantuotų 17,6 mln. JAV dolerių ir pats laisvuoju agentu liepos 1-ąją. Neabejojama, kad mūsiškis liks Memfio „Grizzlies“ sudėtyje, bet pasirašys trejų ar ketverių metų sutartį. Klausimas lieka, kiek per sezoną uždirbs JV. Greičiausiai, tai bus apie 12–14 mln. Sirgaliams būtų maloniau matyti J.Valančiūną laiminčioje ekipoje, nes „Grizzlies“ kitą sezoną tikrai nebus pergales skinanti komanda.

REKLAMA

Motiejūnas Motiejūnas

Donatas Motiejūnas (28 metų 213 cm ūgio). Kinijos lyga: 34 min., 27,3 tšk., 14 atk. kam., 4,2 rez. perd. NBA: 2,4 tšk., 1,3 atk. kam.

Pageidaujamas atlyginimas: bent jau 3 mln. JAV dolerių Kinijoje

Aukštaūgis jau turi pasiūlymų toliau tęsti karjerą Kinijoje, bet pasirašyti sutarties neskubės. Pirmiausia todėl, kad D-Mo vėl galėtų būti NBA klubų radare, nes baigė praėjusį sezoną San Antonijaus „Spurs“ gretose. Žaidimas buvo epizodiškas ir statistika yra kukli, bet lietuvio sugrįžimas į stipriausią pasaulio lygą teikia vilčių, kad ten jį galime pamatyti ir kitą sezoną. Kinijoje pasikeitė taisyklės, pagal kurias klubai su žaidėjais negalės pasirašyti visam sezonui garantuotų kontraktų, o tai atbaidys kai kuriuos atletus nuo persikėlimo į šią šalį. Dar viena opcija – Eurolyga. Turbūt ten būtų įdomiausia matyti D.Motiejūną, bet didelių vilčių jo sugrįžimui į Eurolygą dar šią vasarą nėra.

REKLAMA

Kuzminskas Kuzminskas

Mindaugas Kuzminskas (29 metų 205 cm ūgio). Eurolyga: 17 min., 8,5 tšk., 3,3 atk. kam., 8,8 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: bent jau 900 tūkst. eurų

Milano „AX Armani“ gretose pusantro sezono praleidęs puolėjas kurį laiką buvo siejamas su sugrįžimu į Kauno „Žalgirį“, bet šią vasarą tai neįvyks. Dabar vilniečiui reikia susirasti komandą, kurioje jis žaistų lengvuoju krašto puolėju, o ne sunkiuoju, kadangi būtent toje pozicijoje gali geriau save realizuoti. Susidomėjimo iš Eurolygos klubų nestinga, todėl galima tikėtis, kad M.Kuzminskas per artimiausias savaites jau turės naują darbovietę. M.Kuzminskas gali tikėtis sulaukti dėmesio iš NBA klubų, bet tam reikės gerokai palūkėti, kol praūš laisvųjų agentų turgaus audra ir baigsis Las Vegaso Vasaros lyga. Geriausia M.Kuzminskui būtų likti varžytis Eurolygoje ir parodyti savo visus sugebėjimus.

REKLAMA

Kalnietis Kalnietis

Mantas Kalnietis (32 metų 195 cm ūgio). Europos taurė: 25 min., 10,2 tšk., 2,9 atk. kam., 5,7 rez. perd., 13,6 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: 300 tūkst. eurų

Jau prabėgusiame sezone M.Kalnietis buvo brangiausias Prancūzijos lygos žaidėjas – šios šalies spauda rašė, kad mūsiškis gavo 325 tūkst. eurų. Vilerbano ASVEL klubas laimėjo šalies pirmenybes, bet dar iki tol žinojo, kad žais Eurolygoje, kadangi gavo vardinį kvietimą dėl turnyro plėtros. Dėl M.Kalniečio ateities Vilerbane kol kas sklando skirtingos versijos: Tony Parkeris prieš kelias savaites teigė, kad Eurolygoje reikės tokių veteranų kaip M.Kalnietis paslaugų, o štai prancūzų spauda teigia, kad lietuviui vietos rotacijoje nėra. Vis dėlto norėtųsi tikėti, kad T.Parkeris mato Mantą savo klubo planuosi ir atakų organizatorius sugrįš į Eurolygos kovas. Kas žino, galbūt vienam iš paskutinių sezonų karjeroje.  

REKLAMA

Juškevičius Juškevičius

Adas Juškevičius (30 metų 194 cm ūgio). Prancūzijos lyga: 22 min., 10,8 tšk., 1,8 atk. kam., 2,1 rez. perd., 9,7 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: apie 180 tūkst. eurų

Nantero 92 klube sezoną praleidęs gynėjas, Prancūzijos žiniasklaidos duomenimis, uždirbdavo 130 tūkst. eurų. Tiesa, Krepsinis.net žiniomis, ši informacija buvo neteisinga ir lietuvio alga buvo gerokai didesnė. Stambulo „Galatasaray“ ekipoje jo uždarbis siekė 250 tūkst. eurų, bet savo pinigų teko reikalauti FIBA arbitražo teisme. A.Juškevičiaus komanda kitą sezoną žais Europos taurėje, todėl jam tai būtų geras šansas vėl parodyti savo sugebėjimus pajėgiame turnyre, jeigu tik jo paslaugomis toliau norės rimtis Nantero vyr. treneris. A.Juškevičius turi didelę galimybę net patekti į galutinį rinktinės dvyliktuką, kuris keliaus į Pasaulio taurės kovas, kas jo rinkos vertę turėtų šiek tiek padidinti. Peršasi mintis, kad mūsiškis vertas žaisti kiek geresniame klube nei Nantero.

REKLAMA

Vasiliauskas Vasiliauskas

Šarūnas Vasiliauskas (30 metų 188 cm ūgio). Turkijos lyga: 30 min., 11 tšk., 1,6 atk. kam., 4,6 rez. perd., 8,6 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: apie 160 tūkst. eurų

Nors pastarajame Dainiaus Adomaičio skelbtame Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše šiam įžaidėjui vietos neatsirado, tai jam netrukdo būti paklausiam Turkijoje, kur per tris sezonus spėjo pažaisti trijų skirtingų komandų gretose. Su Gaziantepo „Gaziantep“ atakų organizatorius žaidė Turkijos lygos atkrintamosiose ir tai yra geras pasiekimas. Gali būti, kad Š.Vasiliauskas liks toje pačioje ekipoje, o galbūt persikels ir į ketvirtą skirtingą klubą Turkijoje.

Kavaliauskas Kavaliauskas

REKLAMA

Antanas Kavaliauskas (34 metų 208 cm ūgio). LKL: 14 min., 5,6 tšk., 2,6 atk. kam., 1 rez. perd., 6,5 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: apie 150 tūkst. eurų

Šio vidurio puolėjo ateitį gaubia nežinia, kadangi lieja neaišku, ar Kauno „Žalgiris“ pasiliks žaidėją, ar leis jam išvykti. Kol kas oficialių pranešimų nė viena iš šių temų nėra. A.Kavaliauskas dar galėtų būti tikrai naudingas „Žalgiriui“ bent jau vieną sezoną. Nors „centrui“ jau 34-eri, jis vis dar puikus žaidėjas, kuris gali padėti Europos taurės ar FIBA Čempionų lygos komandai. Užsienyje darbą A.Kavaliauskas gautų, bet klausimas, ar jam pačiam norėsis vėl ragauti legionieriaus duonos. Mūsų šalyje be „Žalgirio“ jo įpirkti negali niekas, o į Vilniaus „Rytą“ vidurio puolėjas turbūt negrįš.

Gailius Gailius

REKLAMA

Deividas Gailius (31 metų 200 cm ūgio). LKL: 24 min., 12,5 tšk., 4,2 atk. kam., 2,2 rez. perd., 12,1 naud. bal.

Pageidaujamas atlyginimas: apie 140 tūkst. eurų

Praėjusį sezoną Turkijoje pradėjęs puolėjas vėliau sugrįžo į „Neptūno“ gretas ir su Klaipėdos ekipa laimėjo LKL bronzą. D.Gailius uostamiestyje rungtyniavo už kuklesnį atlyginimą nei jo rinkos vertė, bet dabar, prasidėjus tarpsezoniui, jis vėl gali tikėtis gauti savo vertė atitinkantį pasiūlymą. Galbūt Kazys Maksvytis norės matyti lietuvį Permės „Parma“ sudėtyje, kur tikrai turėtų gerą šansą parodyti savo sugebėjimus Vieningoje lygoje. „Neptūnas“ taip pat norėtų išsaugoti šį individualiai stiprų žaidėją, bet tam koją gali pakišti atleto kaina.

Želionis Želionis

Edgaras Želionis (29 metų 207 cm ūgio). Turkijos lyga: 21 min., 8,5 tšk, 4,7 atk. kam., 9 naud. bal.

REKLAMA

Pageidaujamas atlyginimas: apie 110 tūkst. eurų

„Neptūne“ spindėjęs aukštaūgis išvyko į Turkiją ir klubo pasirinkimą galima vadinti itin nesėkmingu. Maža to, kad „Afyon“ užėmė tik priešpaskutinę vietą, pasiekęs vos 6 pergales per sezoną, lietuvis dar ir neturėjo tvirto ir svarbaus vaidmens. Vienu metu net jam teko praleisti kelis susitikimus dėl legionierių limito, bet Frankas Elegaras neužsibuvo komandoje ir E.Želionis vėl galėjo grįžti į sudėtį. Turkijos pirmenybėse savo laiką išnaudojo visai neblogai, bet tai tikrai nėra toks žaidimas, kokio galbūt galėjome tikėtis iš šio žaidėjo. Mūsiškiui reikia rasti komandą, kurioje būtų juo pasitikima.

Mockevičius Mockevičius

Egidijus Mockevičius (26 metų 208 cm ūgio). Italijos lyga: 30 min., 11,4 tšk., 11,5 atk. kam., 19,4 naud. bal.

REKLAMA

Pageidaujamas atlyginimas: apie 100 tūkst. eurų

Retai būna, kad dviženklį taškų skaičių rinkęs žaidėjas atkovoja daugiau kamuolių nei pelno taškų, tačiau šiuo atveju buvo būtent taip. E.Mockevičius spindėjo Italijos lygoje ir tapo geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių. Tiesa, jo pasiekimas neatrodo toks geras tame kontekste, kur matoma turnyrinė lentelė, kadangi jo klubas liko priešpaskutinis, pasiekęs tik 7 pergales per 30 turų. Kaip bebūtų, E.Mockevičius užfiksavo tikrai puikią statistiką ir įrodė, jog gali žaisti krepšinį, o ne tik trinti Vilniaus „Ryto“ suolą, kur šansų pasireikšti taip ir negavo. E.Mockevičius gali tikėtis solidesnių pasiūlymų ir galbūt jam pavyks pakilti laipteliu aukštyn savo karjeroje.


27 komentarai
Naujausi komentarai (27)
Geriausiai ivertinti (27)
PRO komentarai (11)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti
D.J.Seeley gali tapti R.Seibučio komandos draugu (4)
Vakar 22:29
Ne vieną sezoną Ispanijos čempionate rungtyniavęs amerikietis D.J.Seeley yra arti sugrįžimo į šią šalį.


Tvarkaraštis
2019 rugpjūčio 2 d.
21:30 Ispanijos rinktinė Draugiškos rungtynės
Lietuvos rinktinė
2019 rugpjūčio 4 d.
19:30 Lietuvos rinktinė Draugiškos rungtynės
Suomijos rinktinė
2019 rugpjūčio 10 d.
21:45 Serbijos rinktinė Draugiškos rungtynės
Lietuvos rinktinė
2019 rugpjūčio 12 d.
19:30 Lietuvos rinktinė Draugiškos rungtynės
Serbijos rinktinė
2019 rugpjūčio 16 d.
21:45 Lietuvos rinktinė Draugiškos rungtynės
Suomijos rinktinė
2019 rugpjūčio 17 d.
21:45 Lietuvos rinktinė Draugiškos rungtynės
Rusijos rinktinė

Daugiau rungtyniųRezultatai
2019 birželio 14 d.
Golden State Warriors 110:114 Raptors NBA
2019 birželio 11 d.
Raptors 105:106 Golden State Warriors NBA
2019 birželio 8 d.
Golden State Warriors 92:105 Raptors NBA
2019 birželio 6 d.
Golden State Warriors 109:123 Raptors NBA
2019 birželio 3 d.
Raptors 104:109 Golden State Warriors NBA
2019 birželio 1 d.
Žalgiris 92:54 Rytas LKL
2019 gegužės 31 d.
Neptūnas 84:77 Lietkabelis LKL
Raptors 118:109 Golden State Warriors NBA
2019 gegužės 30 d.
Rytas 67:85 Žalgiris LKL
2019 gegužės 29 d.
Lietkabelis 75:88 Neptūnas LKL
2019 gegužės 28 d.
Žalgiris 79:64 Rytas LKL

Daugiau rezultatų

Lentelės

LKL 2018/2019

Vieta Komanda Prg. Prl.
1 Žalgiris 32 4
2 Neptūnas 28 8
3 Rytas 26 10
4 Lietkabelis 22 13
5 Pieno žvaigždės 16 20
6 Juventus 15 21
7 SkyCop 13 22
8 Dzūkija 12 24
9 Nevėžis 8 28
10 Šiauliai 7 29
Daugiau
Dienos citata

Charlesas Oakley :

Kietu žaidimu pasižymėdavęs 203 cm ūgio amerikietis sukritikavo dabartinius lygos krepšininkus.

Daugiau citatų

Daugiau naujienų
Apklausa

Ar tikite, kad „Nevėžis“ susitvarkys su problemomis?

Balsuoti Archyvas