Tarpsezonio pranašai: kaip vasarą pasitinka aštuonios atkrintamosiose nedriokstelėjusios komandos (5)

Balandžio 29 d., 12:00
Pirmajame atkrintamųjų etape pasirodymus baigė du lietuviai ir būrys žvaigždžių (Scanpix nuotr.)
Pirmajame atkrintamųjų etape pasirodymus baigė du lietuviai ir būrys žvaigždžių (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) prasidėjo antrasis atkrintamųjų etapas. Tuo pačiu tai reiškia, kad sezonas baigėsi aštuonioms komandoms, kurios į atkrintamąsias pateko, bet jose patriukšmauti nesugebėjo.

Po keturias tokias komandas yra Rytų ir Vakarų konferencijų ekipose. Abi konferencijos dalinasi ir po vieną tokio likimo ištiktą lietuvį – Domantą Sabonį (Indianos „Pacers“) bei Donatą Motiejūną (San Antonijaus „Spurs“).

Portalas Krepsinis.net padės apžvelgti, ko iš aštuonių konferencijų ketvirtfinaliuose suklupusių komandų galima tikėtis artimiausiu metu ir kokios perspektyvos jų laukia kitą sezoną.

Tarp komandoje likusių žaidėjų pateikti ir negarantuotus kontraktus („plius vieną“ žaidėjo bei komandos pasirinkimu turintys bei laukiantys kvalifikacinių pasiūlymų) turintys žaidėjai, o visi jie išrikiuoti pagal tai, kiek uždirbo praėjusį sezoną, pradedant nuo brangiausio.

REKLAMA

Griffinas

Detroito „Pistons“ (41/41)

Sutartis kitam sezonui turi: Blake‘as Griffinas (PF, 30 metų, 208 cm.), Andre Drummondas (C, 25 metai, 210 cm.), Reggie Jacksonas (PG, 29 metai, 191 cm.), Jonas Leueras (PF, 29 metai, 208 cm.), Langstonas Galloway‘us (SG, 27 metai, 188 cm.), Glennas Robinsonas (SG, 25 metai, 198 cm.), Luke‘as Kennardas (SG, 22 metai, 195 cm.), Thonas Makeris (PF, 22 metai, 216 cm.), Sviatoslavas Michailiukas (SG, 21 metai, 203 cm.), Bruce‘as Brownas (SG, 22 metai, 195 cm.), Khryi Thomasas (SG, 22 metai, 191 cm.).

Laisvi. „Pistons“ veikiausiai neras pinigų išlaikyti sezono metu kartais iššaudavusį Ishą Smithą (PG, 30 metų, 183 cm.). Šis pelningesnio kontrakto turėtų ieškoti kitur, o ir karjeros piką pasiekusiam gynėjui dabar turėtų labiau rūpėti didesnius šansus į pergales turinčios komandos. Vietos komandoje vargiai atsiras ir snaiperiui Wayne‘ui Ellingtonui (SG, 31 metai, 195 cm.), veteranamas iš Europos Zazai Pachuliai (C, 35 metai, 210 cm.) ir Jose Manueliui Calderonui (PG, 37 metai, 191 cm.).

REKLAMA

„Algų kepurė“. Net ir su dabartine sudėtimi „Pistons“ išnaudoja visą „algų kepurę“, o ir šį sezoną buvo septinta daugiausiai išleidžiančių lygos komandų sąraše, nors komandoje surinktame talento lygyje ar rezultatuose tai ir neatsispindi. Laisvų pinigų neturėjimas šios sudėties itin patobulinti veikiausiai neleis ir šią vasarą.

Tarpsezonio tikslai. „Pistons“ veikiausiai tęs žygį ta kryptimi, kuria eina dabar. Skambių vardų į Detroitą priviliota nebus, todėl teks sudėti pildyti veteranais, neatsiskleidusiu jaunimu ar vidutinio lygio snaiperiais, kuriuos tik pavyks prisikviesti. Komanda ir toliau bus statoma aplink priekinės linijos tandemą iš B.Griffinio ir A.Drummondo, o į atkrintamąsias komandą grąžinęs Dwane‘as Casey vyriausiojo trenerio kėdės netekti taip pat neturėtų.

Kito sezono prognozė. Jei kito sezono traumos vėl nepradės kamuoti B.Griffino, galima tikėtis, kad „Pistons“ palypės viena ar dviem pozicijomis turnyro lentelėje, tačiau laukti iš šio klubo daugiau būtų naivu. Pirminiu „Pistons“ tikslu turėtų būti patekimas į atkrintamąsias, kas ir šį sezoną buvo įvykdyta tik per plauką.

Vučevičius Vučevičius

REKLAMA

Orlando „Magic“ (42/40)

Sutartis kitam sezonui turi: Aaronas Gordonas (PF, 23 metai, 206 cm.), Evanas Fournier (SG, 26 metai, 201 cm.), Timofejus Mozgovas (C, 32 metai, 216 cm.), Markelle‘as Fultzas (PG, 20 metų, 193 cm.), D.J.Augustinas (PG, 31 metai, 183 cm.), Jonathanas Isaacas (PF, 21 metai, 208 cm.), Mohamedas Bamba (C, 20 metų, 213 cm.), Jerianas Grantas (PG, 26 metai, 193 cm.), Wesley Iwundu (SF, 24 metai, 201 cm.), Melvinas Frazieris (SG, 22 metai, 198 cm.).

Laisvi. Komandą veikiausiai paliks lyderis Nikola Vučevičius (C, 28 metai, 213 cm.) – juodkalniečiu daugybė lygos ekipų, kurios turi solidesnę reputaciją nei „Magic“ ir yra pasiryžusios jam siūloti pelningus kontraktas. Jis taps neapribotu laisvuoju agentu, o panorėjęs kontraktą pratęsti galėjo ir sezono metu, o to nepadarymas veikiausiai signalizuoja apie jo išvykimą. Klubą palikti gali ir ryškiu šeštuoju žaidėju tapęs Terrence‘as Rossas (SG, 28 metai, 201 cm.), tačiau tai priklausys nuo to, ar kas nors jam pasiūlys daugiau nei 10 milijonų JAV dolerių per sezoną, kuriuos gynėjas uždirba Orlande. Tuo pačiu baigėsi ir Khemo Bircho (C, 26 metai, 206 cm.) kontraktas, o tik zszono pabaigoje prie komandos prisijungusio ir kartais driokstelėjusio Michaelo Carterio-Williamso (PG, 27 metai, 198 cm.) likimas spręsis vasarą.

REKLAMA

„Algų kepurė“. Klubas vasarą pasitinka turėdamas apie 20 milijonų laisvų JAV dolerių, todėl galės pabandyti prisivilioti keletą vidutiniokų ar žemesnio rango žvaigždę, tačiau tam įvykti galimybės neatrodo realios. Norint atlaisvinti „algų kepurę“ „Magic“ privalo kažkokiu būdu atsikratyti griozdiško Timofejaus Mozgovo kontrakto, kuris atlaisvintų dar 16 milijonų JAV dolerių.

Tarpsezonio tikslai. Orlandas nėra patraukli rinka laisviesiems agentams, todėl šie dažniau palieka „Magic“ nei čia keliasi. N.Vučevičius taps trečiuoju solidžiu „centru“, kuris šiame amžiuje palieka Orlandą (po Shaquille‘o O‘Nealo ir Dwighto Howardo), o „Magic“ tiesiog turės bandyti laimę kažkaip kamšydama jo paliktą skylę. Taip pat teks išsirinkti naują lyderį, o ši atsakomybė turėtų kristi Aaronui Gordonui, kuris dar stokoja stabilumo ir taip atneša nerimo komandos gerbėjams.

Kito sezono prognozė. Galima spėti, kad „Magic“ sugrįžimas į atkrintamąsias buvo vienkartinis sužibėjimas. Be prarasto lyderio Orlando klubas nebeatrodo labiau vertas patekti į aštuntuką nei už borto likusios Majamio ar Vašingtono komandos bei į žvaigždes nusitaikiusi Niujorko „Knicks“. Vieta pirmajame Rytų konferencijos dešimtuke turėtų būti įvertinta kaip teigiamas rezultatas.

REKLAMA

Nets Nets

Bruklino „Nets“ (42/40)

Sutartis kitam sezonui turi: Allenas Crabbe‘as (SG, 27 metai, 198 cm.), Joe Harrisas (SF, 27 metai, 198 cm.), D‘angelo Russellas (PG, 23 metai, 195 cm.), Rondae‘us Hollisas-Jeffersonas (SF, 24 metai, 201 cm.), Jarrettas Allenas (C, 21 metai, 210 cm.), Shabazzas Napieras (PG, 27 metai, 185 cm.), Carisas LeVertas (SG, 24 metai, 201 cm.), Rodionas Kurucas (SF, 21 metai, 206 cm.), Spenceris Dinwiddie (PG, 26 metai, 198 cm.), Džananas Musa (SG, 19 metų, 206 cm.), Treveonas Grahamas (SG, 25 metai, 195 cm.).

Laisvi. Vasarą baigiasi Edo Daviso (PF, 29 metai, 208 cm.) ir DeMarre Carrollo (SF, 32 metai, 203 cm.) kontraktai, o abu jie buvo svarbios šio „Nets“ sezono dėlionės, todėl tikėtina, kad klubas bandys juos išlaikyti. Tokioje pačioje situacijoje yra Jaredas Dudley (SF, 33 metai, 201 cm.), tačiau jis komandai nėra toks svarbus, o ir pats sau nedaro paslaugų garsiai ir kartais nepamatuotai besireikšdamas socialinėje medijoje. „Nets“ spręs, ar pasilikti galima „plius vieną“ kontraktuose turinčius Sh.Napierą ir T.Grahamą, o A.Crabbe‘as tai rinksis pats, tačiau būtų keista, jei šis vidutiniokas nuspręstų palikti ant stalo jo laukiančius 18,5 milijono JAV dolerių.

REKLAMA

„Algų kepurė“. A.Crabbe‘o sutartis šiuo metu yra turbūt vienintelis blogas „Nets“ kontraktas. Po šio sezono klubas nebeturės leisti milijonų už praeities klaidas (D.Howardo ir Kennetho Fariedo kontraktus), o visos kitos sumos atrodo itin protingos. Vienais komandos lyderių tapę S.Dinwiddie ir C.LeVertas šį sezoną kartu uždirbo vos 3,3 milijono JAV dolerių. Jei S.Dinwiddie ir gavo kiek pelningesnį 2 metų 22 milijonų JAV dolerių kontraktą, tai C.LeVertas ir toliau žais už grašius. Vasarą „Nets“ gali tekti papurtyti piniginę, nes D.Russellas taps apribotu laisvuoju agentu ir aukcionas dėl jo gali tapti itin brangiu. Vis dėlto net ir po to „Nets“ veikiausiai turės bent 40 milijonų JAV dolerių „algų kepurėje“, todėl vasarą rinkoje galės jaustis laisvai.

Tarpsezonio tikslai. Nors ir turi pinigų, „Nets“ pavadinimas retai išgirstamas tarp komandų, planuojančių siausti laisvųjų agentų rinkoje. C.LeVertas pareiškė besitikintis, kad „Nets“ ir toliau bandys auginti šį sezoną sužibėjusius vyrukus ir į elitą brausis su jais, o tai atrodo kaip realus variantas. Klubas jau yra pratęsęs sutartį ir su ilgamečiu strategu Kenny Atkinsonu, todėl išsaugojus D.Russellą galima laukti nebent minimalių sudėties korekcijų.

REKLAMA

Kito sezono prognozė. Savo galimybes pademonstravę „Nets“ kitą sezoną tikisi kilti dar aukščiau, nors šeštoji Rytų konferencijos vieta jiems atrodo kaip adekvatus variantus. Tai – jauna ir dar besiformuojanti komanda, tačiau kietos gynybos ir gausių tritaškių pagrindu galinti ateityje kilti aukštai. Klausimas tik, ar tai įvyks jau kitą sezoną.

Sabonis Sabonis

Indianos „Pacers“ (48/34)

Sutartis kitam sezonui turi: Victoras Oladipo (SG, 26 metai, 193 cm.), Dougas McDermottas (SF, 27 metai, 203 cm.), Mylesas Turneris (C, 23 metai, 210 cm.), Domantas Sabonis (C, 22 metai, 210 cm.), T.J.Leafas (PF, 21 metai, 208 cm.), Aaronas Holiday‘us (PG, 22 metai, 185 cm.), Alize‘as Johnsonas (PF, 23 metai, 206 cm.), Edmondas Sumneris (PG, 23 metai, 198 cm.).

REKLAMA

Laisvi. Po gerai prasidėjusio ir niūriai pasibaigusio sezono „Pacers“ laukia itin aktyvi vasara. Ilgalaikius kontraktus turi tik V.Oladipo ir M.Turneris, o su visais kitais lyderiais artimiausiais mėnesiais teks padirbėti. Nustoja galioti Thaddeuso Youngo (PF, 30 metų, 203 cm.), Tyreke‘o Evanso (SF, 29 metai, 198 cm.), Bojano Bogdanovičiaus (SF, 30 metų, 203 cm.), Darreno Collisono (PG, 31 metai, 183 cm.), Cory Josepho (PG, 27 metai, 191 cm.), Wesley Matthewso (SG, 32 metai, 195 cm.) ir Kyle‘o O‘Quinno (C, 29 metai, 208 cm.) kontraktai. Be to, artimiausiu metu „Pacers“ teks spręsti, ką daryti su D.Saboniu. 2020-ųjų vasarą baigia galioti jo naujoko kontraktas ir lietuvis bus vertas daug daugiau nei dabar uždirbamų 2,7 milijono JAV dolerių. Komandai per didelė prabanga yra mokėti milijonus tos pačios pozicijos krepšininkams, todėl D.Sabonis arba M.Turneris turės pakeisti poziciją, susitaikyti su mažesniais pinigais arba palikti komandą.

„Algų kepurė“. Natūralu, kad tik keturis rotacijos krepšininkus ir keturis jaunuolius turinčiai komandai pinigų nestinga. Šiuo metu „Pacers“ „algų kepurėje“ laisvi yra net 50 milijonų JAV dolerių, tačiau jais reikia užpildyti labai daug pozicijų. Į žvaigždes „Pacers“ nepretenduoja, todėl pirma reiks derėtis su komandą paliekančiais žaidėjais, o tam nepavykus – ieškoti kuo juos pakeisti.

REKLAMA

Tarpsezonio tikslai. „Pacers“ teks įdėti daug pastangų, kad vasarą išsaugotų suformuotą komandos branduolį. Vėliau prie jo prisijungę W.Matthewssas ir T.Evansas veikiausiai bus paleisti be didelės širdgėlos, tačiau T.Youngą, B.Bogdanovičių ir D.Collisoną išsaugoti tikrai nebus lengva. Visi jie yra verti aštuonženklių ir pasiekę savo karjeros piką, todėl gali užsinorėti karjeros piką praleisti ir pajėgesnėje komandoje. Jų išvykimas liūdintų Indianos gerbėjus, tačiau būtų visiškai suprantamas ir abi pusės veikiausiai išsiskirtų gražiuoju. Kitas tikslas – sėkmingai užbaigti V.Oladipo reabilitaciją ir šlifuoti M.Turnerio bei D.Sabonio žaidimą kartu, jei norima pasilikti juos abu, nes šio sezono metu šis tandemas dar veikė nestabiliai.

Kito sezono prognozė. Tarpsezonio metu „Pacers“ daug daugiau gali prarasti nei išlošti, todėl sunku įsivaizduoti juos pretenduojant į aukštesnes pozicijas. Vieta pirmajame Rytų konferencijos penkete atrodo kaip siekiamybė, tačiau vėl užimti penktąją ar žemesnę vietą – daug labiau tikėtinas scenarijus.

Williamsas Williamsas

REKLAMA

Los Andželo „Clippers“ (48/34)

Sutartis kitam sezonui turi: Danilo Gallinari (SF, 30 metų, 208 cm.), Lou Williamsas (SG, 32 metai, 185 cm.), Montrezlas Harrellas (PF, 25 metai, 203 cm.), Shai‘us Gilgeousas-Alexanderis (PG, 20 metų, 198 cm.), Jerome‘as Robinsonas (SG, 22 metai, 195 cm.), Landry Shametas (PG, 22 metai, 195 cm.), Sindariusas Thornwellas (SG, 24 metai, 195 cm.), Tyrone‘as Wallace‘as (SG, 24 metai, 195 cm.).

Laisvi. „Clippers“ šią vasarą labai daug dėmesio ruošiasi skirti laisvųjų agentų rinkai, todėl tyčia taip sudėliojo kontraktus, kad atlaisvintų „algų kepurę“. Sutartys su kludu baigėsi Wilsonui Chandleriui (SF, 31 metai, 206 cm.), JaMychalui Greenui (PF, 28 metai, 206 cm.), Garrettui Temple‘ui (SG, 32 metai, 198 cm.), Patrickui Beverley (PG, 30 metų, 185 cm.), Rodney McGruderiui (SF, 27 metai, 193 cm.) ir Ivica Zubacui (C, 22 metai, 216 cm.). Vis dėlto tikėtina, kad po gero sezono bent keletą iš jų bus nuspręsta pasilikti, o realiausi kandidatai į vietą komandoje yra P.Beverley, J.Greenas ir I.Zubacas.

„Algų kepurė“. „Clippers“ žvaigždžių medžioklei pasirengė gerai – vasarą klubas turės net 60 laisvų milijonų JAV dolerių, todėl galės medžioti iškart du maksimalius kontraktus. Net ir nesėkmės atveju „Clippers“ išlieka geroje padėtyje – nuo suolo kylantys komandos lyderiai L.Williamsas ir M.Harrellas kartu uždirba vos 14 milijonų JAV dolerių, todėl su pinigais problemų „Clippers“ neturės.

REKLAMA

Tarpsezonio tikslai. Kaip pagrindiniai „Clippers“ taikiniai vasarą yra nurodomi Kevinas Durantas ir Kawhi Leonardas, nors prie aršaus komandos charakteriai geriausiai turbūt tiktų Jimmy Butlerio kandidatūra. Klubas jau išsaugojo strategą Docą Riversą, todėl ties šiuo aspektų galima uždėti varnelę. Per dvejus metus „Clippers“ vadovybė transformavo klubą iš dėjimų fiestas rengusio spektaklio artistų į gynyboje gerkles perkąsti galinčią gaują. Kol kas tai pasiteisina, todėl tikėtina, kad šiuo keliu bus sukama ir toliau.

Kito sezono prognozė. Net jei ir neprisivilios naujos žvaigždės, dabartinio sąstato „Clippers“ išlieka tarp realių pretendentų į atkrintamąsias. Įnešus papildomo talento į komandos puolimą, galima pagalvoti ir apie pirmąjį penketą konferencijoje. Vis dėlto tai labai priklausys nuo vasarą nuveiktų darbų, todėl spėlioti „Clippers“ ateitį šiuo metu yra ypatingai sunku.

DeRozanas DeRozanas

REKLAMA

San Antonijaus „Spurs“ (48/34)

Sutartis kitam sezonui turi: DeMaras DeRozanas (SG, 29 metai, 201 cm.), LaMarcusas Aldridge‘as (C, 33 metai, 210 cm.), Patrickas Millsas (PG, 30 metų, 185 cm.), Davis Bertanis (SF, 26 metai, 208 cm.), Marco Belinelli (SG, 33 metai, 195 cm.), Brynas Forbesas (SG, 25 metai, 191 cm.), Jakobas Poeltlas (C, 23 metai, 213 cm.), Lonnie Walkeris (SG, 20 metų, 195 cm.), Derrickas White‘as (PG, 24 metai, 193 cm.), Dejounte Murray‘us (PG, 22 metai, 195 cm.), Chimezie Metu (PF, 22 metai, 208 cm.).

Laisvi. Vasarą baigiasi Rudy Gay‘aus (SF, 32 metai, 203 cm.), Dante Cunninghamo (SF, 32 metai, 203 cm.) ir Quincy Pondexterio (SF, 31 metai, 201 cm.) kontraktai, tačiau lietuviams daug įdomesnis turėtų būti Donato Motiejūno (PF, 28 metai, 213 cm.) likimas. Lietuvis už grašius buvo pakviestas pačioje sezono pabaigoje ir daug pademonstruoti nespėjo, tačiau gavo keletą minučių ir atkrintamosiose, o tai gali reikšti į jį dedamas viltis. Įgudę ir gudrūs, nors gal ir ne tokie atletiški europiečiai yra „Spurs“ arkliukas, todėl „Spurs“ atrodo kaip ideali vieta D.Motiejūnui, klausimas, tik ar jį pasiliks pats klubas?

„Algų kepurė“. „Spurs“ „algų kepurė“ yra sukalta itin tvirtai – jokių žaidėjų ar komandos opcijų šią vasarą nebus, klubas turi 11 garantuotų kontraktų ir dar mokės atleistam Pau Gasoliui, todėl per sezoną išleis 100,8 milijono JAV dolerių. Tai reiškia 8 milijonus JAV dolerių, kuriuos bus galima panaudoti rinkoje. Daug su tiek nenuveiksi, tačiau „Spurs“ garsėja sugebėjimu atrasti talentus, tad prasisukti turėtų ir su tiek.

Tarpsezonio tikslai. „Spurs“ neturi daug galimybių ženkliai koreguoti savo sudėtį jau šią vasarą. Keturios likusios vietos joje bus užpildytos pigiais vidutiniokais ir naujokų biržos derliumi, o vėliau gali sekti nebent mainai. Daug įdomesnis atrodo Greggo Popovičiaus klausimas – kiek metų jis dar rengiasi tarnauti San Antonijaus klubui. Jei 70 metų specialistas nuspręstų greitu metu baigti karjerą, „Spurs“ kiltų labai daug galvosūkių.

Kito sezono prognozė. Bet kokios sudėties „Spurs“ yra praktiškai garantuota dėl patekimo į atkrintamąsias, kol ją treniruoja G.Popovičius. Kaip seksis ten – jau kitas klausimas. D.DeRozanas net ir pakeitęs komandą nesugebėjo įrodyti, kad yra vertingas žaidėjas atkrintamosiose, o komanda be aiškaus lyderio šioje sezono stadijoje daug galimybių neturi. Vasarą „Spurs“ ženkliai nesikeis, todėl dar vienas pasitraukimas po Vakarų konferencijos ketvirtfinalio atrodo itin realus.

Westbrookas Westbrookas

Oklahomos „Thunder“ (49/33)

Sutartis kitam sezonui turi: Russellas Westbrookas (PG, 30 metai, 191 cm.), Paulas George‘as (SF, 28 metai, 206 cm.), Stevenas Adamsas (C, 25 metai, 213 cm.), Dennisas Schroderis (PG, 25 metai, 188 cm.), Andre Robersonas (SG, 27 metai, 201 cm.), Jerami Grantas (SF, 25 metai, 206 cm.), Patrickas Pattersonas (PF, 30 metų, 206 cm.), Terrance‘as Fergusonas (SG, 20 metų, 201 cm.), Nerlensas Noelis (C, 25 metai, 210 cm.), Abdelas Naderas (SF, 25 metai, 198 cm.), Hamidou Diallo (SG, 20 metų, 195 cm.), Deonte Burtonas (SG, 25 metai, 195 cm.).

Laisvi. „Thunder“ ilgam yra susaisčiusi savo lyderius, todėl vasarą daug įdomių žaidėjų iš šio klubo rinkoje neatsidurs. Dėmesio verti bus tik veteranas Raymondas Feltonas (PG, 34 metai, 188 cm.) ir tik sezono viduryje komandą papildęs bei aiškios vietos čia taip ir neradęs Markieffas Morrisas (PF, 29 metai, 208 cm.).

„Algų kepurė“. „Thunder“ kaip ir kasmet vargsta su itin užgriozdinta „algų kepure“. Jau dabartiniais kontraktais Oklahomos ekipa yra įsipareigojusi kitą sezoną išleisti 147 milijonus JAV dolerių, o tai reiškia ne tik lasivų pinigų stygių, bet dar ir nemenką prabangos mokestį. Vasarą „Thunder“ turės verstis minimaliais resursais.

Tarpsezonio tikslai. Sunku kažką nuveikti, kai trims brangiausiems savo žaidėjams išleidi 97 milijonus JAV dolerių per sezoną. „Thunder“ situacija yra būtent tokia, todėl vasarą teks naudotis visomis taisyklėse numatytomis išimtomis, kad užpildytų sudėties spragas. Po dar vieno nesėkmingo pasirodymo atkrintamosiose pasirodė prašymų iškeisti Russellą Westbrooką, tačiau tokie ištikimi žaidėjai nesimėto, todėl vargu, ar Oklahomos klubas ryšis tokiam žingsniui. Veikiausiai bus atliekamos minimalios korekcijos ir bandoma NBA dar kartą šturmuoti taip pačiais ginklais.

Kito sezono prognozė. Jei R.Westbrookas staiga netaps puikiu snaiperiu ar nenutiks kokio kito stebuklo, „Thunder“ vėl galima žadėti 3–8 vietas Vakarų konferencijos reguliariajame sezone ir miglotus šansus atkrintamosiose.

Mitchellas Mitchellas

Jutos „Jazz“ (50/32)

Sutartis kitam sezonui turi: Rudy Gobertas (C, 26 metai, 216 cm.), Derrickas Favorsas (PF, 27 metai, 208 cm.), Joe Inglesas (SF, 31 metai, 203 cm.), Dante Exumas (PG, 23 metai, 198 cm.), Kyle‘as Korveris (SG, 38 metai, 201 cm.), Jae‘us Crowderis (PF, 28 metai, 198 cm.), Donovanas Mitchellas (SG, 22 metai, 191 cm.), Raulis Neto (PG, 26 metai, 185 cm.), Graysonas Allenas (SG, 23 metai, 195 cm.), Tony Bradley (C, 21 metai, 208 cm.), Georgesas Niangas (SF, 25 metai, 203 cm.), Royce‘as O‘Neale‘as (SF, 25 metai, 198 cm.).

Laisvi. Vasarą baigiasi Ricky Rubio (PG, 28 metai, 193 cm.) kontraktas su ekipa, o jo likimas išties nėra aiškus. „Jazz“ jau sezono metu ieškojo, kur galėtų iškeisti įžaidėją, tačiau tam galimybių nerado ir vasarą gali jam tiesiog leisti išeiti. Nustoja galioti ir Europoje geriau nei už Atlanto žinomų Thabo Sefoloshos (SF, 34 metai, 201 cm.) bei Ekpe Udoh (C, 31 metai, 208 cm.) kontraktai. K.Korveris svarsto apie karjeros NBA pabaigą, tačiau galutinio sprendimo dar nėra priėmęs.

„Algų kepurė“. Jei nuspręs išlaikyti D.Favorsą (komandos pasirinkimas), „Jazz“ kitą sezoną išleis 91 milijoną JAV dolerių, todėl „algų kepurėje“ jiems dar liks apie 18 milijonų JAV dolerių. Tai reiškia potencialų vidutinioko įsigijimą, arba R.Rubio išlaikymą ir skylių sudėtyje kamšymą likusiais trupiniais.

Tarpsezonio tikslai. „Jazz“ niekada nebuvo į savo gretas aukščiausios klasės laisvuosius agentus viliojanti ekipa ir šį sezoną tai nepasikeis. Klubas ir toliau laikysis trenerio Quinno Snyderio taikomo braižo – atakas pradėti nuo gynybos ir kristi ant kiekvieno kamuolio. Būtent tokiam stiliui tinkamų žaidėjų ir bus ieškoma. Prieš dvejus metus pigiai buvo rastas tokioje terpėje fantastiškai atsiskleidęs R.O‘Neale‘as, todėl „Jazz“ turėtų užtekti ir turimų milijonų sudėčiai sustiprinti.

Kito sezono prognozė. Oksimoronas – „Jazz“ yra kiekvieno NBA sezono juodasis arkliukas. Nuolat gerus pasiekimus demonstruojanti ekipa per vasarą yra pamirštama dėl blizgučiais nepadengto komandos stiliaus ir tylių lyderių, tačiau sezono eigoje puikiai atlieka savo darbą ir išsilaiko Vakarų konferencijos geriausiųjų penkete. Nėra priežasčių, kodėl tai neturėtų pasikartoti ir kitą sezoną.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti