„Geriausia komanda Eurolygos istorijoje“ – tokiais ir panašiais epitetais buvo apipilama Atėnų „Panathinaikos“ 2025 m. vasarą, o Graikijos sostinėje laukiantis finalo ketvertas automatiškai žmonių galvose rezervavo ten vietą OAKA šeimininkams. Bet praėjęs sezonas mus daug ko išmokė...
Iš tiesų, skambiai Atėnuose prasidėjusi Ergino Atamano era ne ką mažiau trankiai ir pasibaigė. Finaliniame savo sezone PAO turkas su savininku Dimitriu Giannakopoulosu drebino rinką įspūdingais pirkiniais, bet viskas baigėsi ne tik be svarbiausių titulų, bet net ir be vietos Eurolygos finalo ketverte namuose.
Kai „ant popieriaus“ atrodė, kad tokia komanda negali pralaimėti serijos, Valensijos „Valencia“ parodė kitą realybę. O vėliau ta pati komanda su fejerverkais pralaimėjo dar ir Graikijos finalo seriją prieš Pirėjo „Olympiacos“.
Kosto Slouko nebuvimas ketvirtfinalyje kažkiek reabilitavo E.Atamaną, bet iš esmės visas toks sezono fiasko vis tiek galiausiai vedė prie turko. Ir atrodė, kad „Panathinaikos“ tai buvo signalas keisti kryptį.
Ir paskelbus, kad „Panathinaikos“ į šlovę vėl grąžinti bandys Željko Obradovičius, atrodė, jog iš tiesų Graikijos milžinas keis kryptį. „Super komanda“ tik ir liko popieriuje, nes žaidėjai–žvaigždės taip ir nesuprato, kaip turi veikti bendras mechanizmas.
Visgi prabėgus tarpsezonio darbams apie krypties keitimą kalbų net nėra. „Panathinaikos“ dar labiau išpūtė raumenis ir „ant popieriaus“ tai vėl – nauja „Svajonių komanda“. Tokia, kokios niekada dar nematėme.
Iš praėjusį sezoną svarbų vaidmenį komandoje turėjusių žaidėjų PAO paliko Cedi Osmanas, taip pat nebeliko nepritapęs T.J. Shortsas ir skyles kamšęs Kennethas Fariedas. Skamba kaip nedideli nuostoliai, o pažiūrėkime į papildymus.
Išvykusius pakeitė antras MVP rinkimuose likęs Sylvainas Francisco, vienas „Valencia“ vedlių Brancou Badio, ant NBA slenksčio esantis vienas stabiliausių puolėjų Isaacas Bonga, dar prieš metus pagrindiniu OLY centru buvęs Moustapha Fallas ir į Eurolygą grįžtantis Guerchonas Yabusele. Tai yra beprotiška! Beprotiška...
Prie visų šių papildymų mes turime likusias lygos žvaigždes – Kendrickas Nunnas, Juancho Hernangomezas, Nigelis Hayesas-Davisas, Mathiasas Lessortas, Jerianas Grantas ir tas pats K.Sloukas.
Željko yra tituluojamas visų laikų geriausiu Eurolygos treneriu ir faktai čia kalba už save. Visgi visi 9 iškovoti Eurolygos titulai buvo paremti sudėties logika, tęstinumu ir gynyba. Tokia žvaigždžių perpildyta sudėtis skamba labiau kaip svajonė kompiuteriniame žaidime, o ne realiame gyvenime.
Sunku patikėti, kad visi pirkiniai buvo Željko pageidavimas, ypatingai, prisimenant neseniai Belgrade pasibaigusį jo etapą, kur žaidėjai nepasidalino vaidmenimis. O „Partizan“ pavardės toli gražu buvo nuo artėjančių metų „Panathinaikos“.
Ir neteigiu iškart, kad viskas veda prie panašios Belgrado katastrofos. Tikrai ne, bet užtikrintumo po praėjusių metų pamokų Atėnuose, taip pat neturiu.
Finalinis S.Francisco pasikvietimas irgi atrodė labai chaotiškas ir nesuteikė pagrindo manyti, kad „Panathinaikos“ pasimokė iš savo pačių klaidų. Iš pradžių viskas sukosi apie kitas pavardes, o paskutinėje derybų stadijoje mirgėjo Nigelo Williamso-Gosso ir Cisco kandidatūros. Kardinaliai skirtingų profilių žaidėjai.
Taip, S.Francisco yra fenomenalus žaidėjas, bet tokioje žvaigždžių perpildytoje komandoje tai skamba kaip perteklinis pirkinys, keliantis milžinišką intrigą, kaip Željko viską sustatys į vietas. Kendrickas su Cisco viename penkete? Ką tada veiks N.Hayesas-Davisas? O dar yra ir G.Yabusele su K.Slouku...
Juolab, kad krepšinis sukasi ne tik apie puolimą, tad perimetre privalės gauti minučių ir J.Grantas su B.Badio, taip pat Željko krepšinyje tikrai labai svarbūs bus I.Bonga su J.Hernangomezu.
Apskritai, PAO ne tik, kad turi 14 realių rotacijos Eurolygos žaidėjų, bet ir didžiosios dalies kokybė prilygsta praktiškai didžiosios dalies komandų starto penketo vietoms. Pavyzdžiui, dabar atrodo, kad į dvyliktuką nuolat nepapuls Kostas Mitoglou arba Nikos Rogkavopoulos. Žaidėjai, kurie komandoje užims 12–13 vietas.
Komandoje „Panathinaikos“ turės 6 žaidėjus, kurie yra buvę bent sykį patekę į lygos simbolinę komandą. Ir tokiais pasiekimais negali pasigirti G.Yabusele, I.Bonga ar M.Fallas. Kaip išsidėlios komandos hierarchija? Jau vien vardinant pavardes, ego netelpa ant lapo, o čia reikės visiems pasidalinti vienu kamuoliu.
Žinoma, keturi Prancūzijos rinktinės žaidėjai komandoje iškart pakelia chemiją, bet mes puikiai žinome, kad S.Francisco charakteris nėra iš lengvųjų, N.Hayesas-Davisas su G.Yabusele irgi nebėgios iš kampo į kampą, K.Sloukas visada turi žodį, o ką jau kalbėti apie K.Nunną.
66-erių Željko pasiruošęs, veikiausiai, paskutiniam savo karjeros projektui. Projektui, kuris gali tapti didingiausiu per jo fenomenalią karjerą. Įrankius jis turi tokius, kokių niekas Eurolygos istorijoje dar neturėjo. Bet realybėje viskas skamba sudėtingiau.
Natūralu, kad su tokiomis investicijomis „Panathinaikos“ turi vieną tikslą – vėl laimėti Eurolygą. Bet ar nauja svajonių komanda pateisins statusą aikštėje? Klausimų daugiau nei atsakymų, bet jau dabar aišku, kad artėjantį sezoną tarp neutralių sirgalių tai bus žiūrimiausia stebėti ir įdomiausia sekti Eurolygos komanda.
Norėdami komentuoti prisijunkite.