Specialioje spaudos konferencijoje – R.Jaručio atsakymai į klausimus ir atkirtis D.Gudeliui (90)

Spalio 14 d., 14:22
R.Jarutis surengė spaudos konferenciją (BNS nuotr.)
R.Jarutis surengė spaudos konferenciją (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Ryto“ direktoriaus pareigų netekęs Rolandas Jarutis trečiadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje atsakė į žurnalistų užduotus klausimus. 

„Nenoriu, kad iš to būtų daromas šou, nes čia yra mano garbės ir orumo spaudos konferenciją. Man palikus „Rytą“ aš nenorėjau nieko sakyti, kol Gudelis nepasirodė spaudoje su kaltinimais, apie kuriuos pakalbėsiu dar. Neliko temų, koks yra mano palikimas po mano audito. Aš pats inicijavau auditą, kuris yra privalomas teikiant ataskaitas Vilniaus miesto savivaldybei. Mano iniciatyva per dalininkų posėdį praėjusių metų lapkritį buvo prašymas atlikti teisinį auditą. Norėjau, kad būtų pristatyti visi visos sutarys. Esu labai nepatogus ir nepalankus. Per dalininkų susirinkimą buvo pristatytas auditas ir visi, kurie nėra dalininkai, buvo priversti palikti patalpą. Manau, kad tai buvo gera priemonė šantažui. Šiandien kalbėsime apie vieną žmogų ir, manau, kad suprantate, apie kurį. 

REKLAMA

Turėjau fantastišką patirtį „Ryte“ ir visi žinome, kokioje situacijoje buvo klubas. Noriu padėkoti savo darbuotojams, su kuriais man teko dirbti. Atėjus man nė vienas žmogus nebuvo atleistas ir visi jie sėkmingai dirbo. Per mano darbo laiką nebuvo nė vieno teisinio proceso FIBA Arbitražo teisme. Noriu padėkoti ir Linui Kleizai, su kuriuo buvo padarytas konfliktas. Apie tai dar galima bus pakalbėti išsamiau“, – pradėjo R.Jarutis.

„Turėjau patirtį dirbti su žmogumi, kuris moka manipuliuoti visais: žaidėjais, sirgaliais, žurnalistais ir, žinoma, manimi. Mes visi esame avinai. Kalbu apie Darių Gudelį. Visa šita situacija kenkia klubui, nes man reikia būti čia ir turiu ginti savo garbę bei orumą. Po šito darbo man liko tik garbė ir orumas.“, – rėžė R.Jarutis.

R.Jarutis dideliame ekrane ėmė rodyti lenteles apie klubo išlaidas iki jo darbo ir jam dirbant, kai sumažėjo išlaidos skrydžiams, butų nuomai. Taip pat finansinės ataskaitos išvadas, kur jo mokestinis laikotarpis buvo 3 mln. eurų išlaidų, o iki jo darbo – 4,2 mln. eurų.

Audito išvadoje parašyta, kad R.Jaručio alga siekė 3 tūkstančius eurų per mėnesį.

„Aš dariau jaunimo programą, ėjau sporto direktoriaus pareigas, taip pat ir direktoriaus. 3 tūkst. „į rankas“ yra didelė alga? Net neįdomu apie tai kalbėti, o buvau ne kartą kaltinamas neva grobstęs pinigus. Aš sieksiu, kad audito ataskaita taptų vieša. Galbūt Registrų centre, galbūt Savivaldybės svetainėje“, – dėstė R.Jarutis.

REKLAMA

„Grįžtu prie Gudelio kaltinimų mano atžvilgiu. Cituoju jį: „kartą „suėdžiau“ Gedvydą Vainauską, galiu tai padaryti ir dar kartą. Turiu daug informacijos, už manęs stovi didelės jėgos.

Vasaros konfliktai: mano pagrindinis konfliktas, kad pasikviečiau į darbą labai kompetentingą žmogų – Julių Sarapiną. Man teko įkalbinėti jį dirbti, nes buvo daug patyręs blogų dalykų su jau minėta persona. Kai jis gavo pasiūlymą iš Eurolygos, nestabdėme jo, kadangi tai yra geras šansas. Pagrindinis konfliktas tas, kad visus metus ir visus finansus tvarkėme su buhaltere Zita. Trupinome pinigų visiems po truputį, kad niekas nepyktų ir nesikreiptų į teismus. Skolos buvo didelės, algos vėlavo po kelis mėnesius. Konfliktas prasideda tada, kai klubas gauna pajamas iš Čempionų lygos, Mareką Blaževičiaus išpirką, Deivido Sirvydžio išpirką. Vieną dieną man prisijungus prie finansinių lentelių, pasirodo, kad nebeturiu prieigos – esu atjungtas. Kaip įmanoma, kai generalinis direktorius neturi prieigos prie sąskaitų? Visus finansinius dalykus pradėjo tvarkyti Gudelis. Ar esu nekompetentingas, jeigu sugeneravau 1,2 mln. eurų naudos? Kai man parodė skaičius, kuriuos sugeneravau, pirmą kartą pats sau pasakiau, kad galbūt kažką nuveikiau gero.

Rokas Stipčevičius dėl vienos algos padavė į teismą ir net nesilaido į kalbas. Tuo tarpu Parachovskis, kuriam klubas buvo skolingas daugiau nei 100 tūkst. eurų, žmogus leido sumokėti pinigus po metų. Tam žmogui rūpėjo „Rytas“, kaip ir Adomaičiui“, – sakė R.Jarutis.  

REKLAMA

– Kaip D.Gudelis argumentavo tai, kad jus nušalino nuo finansinių reikalų?

– Tu turi daug darbo, tvarkyk nutraukimus, žiūrėk kitus dalykus ir nesikišk. Aš visada pasitikėjau žmonėmis. Derėjausi su skolininkais ir siūliau: esame skoloje 20 tūkst., bet 10 sumokame dabar, o likusią dalį – nusirašykite. Ir tokių žmonių buvo nemažai. Vienas jų – Alvydas Bieliauskas, su kuriuo LKL posėdyje kovojau dėl „Ryto“ antros vietos nutraukus sezoną. Bieliauskui skolos buvo senos ir esu jam be proto dėkingas, kad jis „nusirašė“ dalį skolos.

– Ar žinote, kaip D.Gudelis išskirstė pajamas?

– Ne, nežinau nieko. Po didelio konflikto mane vėl prijungė prie sistemos ir pradėjau tikrinti neatitikimus. Mano keli darbuotojai jau buvo davę po kelis prašymus išeiti iš darbo, bet įtikinau dirbti. Viena iš jų – buhalterė. Lenkiu kepurę prieš ją. Pradėjau tikrinti ir yra nesutapimų: kur dingo viena skola, kur dingo kita skola. Sako, kad jie „nusirašė“, bet taip nėra, kol negautas raštas apie tai. Konflikto priežastis yra skaidrumas, kokio šis klubas neturėjo daug metų.

– Kaip dėl konflikto su L.Kleiza?

– Aš niekada neturėjau konflikto su juo. Jis buvo avinas ir aš esu avinas. Viskas buvo sudėliota tam, kad perimtų iš Kleizos klubo dalis. Intrigų karalius stumdė šaškes ir sukiršino abu vyrus, kadangi jie neblogai sutarė. Kleiza supranta krepšinį ir čia jis labai kompetentingas. Tada prasidėjo konfliktų kurstymai, kad galima būtų mus sukiršinti. Buvau priešinamas ir su Adomaičiu.

REKLAMA

– Kas nutiko su D.Adomaičiu?

– Adomaitis podkaste sako, kad Jarutis yra vagis, bet ne jis yra kaltas, kadangi jam siunčiamos neteisingos žinutės, jog neva jį nori atleisti. Jis buvo sąmoningai klaidinamas ir jam žinutes siuntė Gudelis. Adomaitis nebuvo patenkintas, kad negavo norimų žaidėjų, jog nebuvo suformuotas toks biudžetas, koks buvo žadėtas. Jeigu Jarutis nori atleisti Adomaitį, nėra kuo jį pakeisti. Kitas dalykas, ką gali patvirtinti ir Linas Kleiza, per susirinkimą prieš sezoną aš pasakiau, kad Adomaitis pradės ir pabaigs sezoną. Kad ir koks žaidėjas bebūtų svarbus, visada klubas bus trenerio pusėje. Konfliktus su Sirvydžiu, Blaževičiumi ir Echodu gesinau aš. Esu dėkingas, kad Adomaitis leidosi į pokalbį su manimi ir galėjau tai užglaistyti. Jarutis neturi teisės atleisti trenerio, nes pagal įstatus jį priima ir atleidžia dalininkai. Kitas dalykas, turi būti priežastys, o jų nebuvo – aš sėkmingai su juo derėjausi ir kalbėjau apie kontrakto pratęsimo. Kodėl jo neliko? Nes tuo metu vyko derybos su Kairiu. Aš apie jas nežinojau, nes su juo kalbėjosi Gudelis. Aš kalbu su Adomaičio agentu, o tuo metu Gudelis jau sodyboje sėdi su Kairiu. Adomaičiui nemokėjau algos ir žadėjau, kad bus atsiskaityta – ir jis gaus paskutinę algą šio mėnesio pabaigoje. Aš tuo metu mokėjau algas jaunimo programai ir administracijai. Tai buvo prioritetai. Ačiū Dainui, kad jam vėluojant algai galėjome atsiskaityti su gerokai mažiau uždirbančiais.

REKLAMA

– Ar jūs pritarėte „Ryto“ akademijai?

– Vieną kartą ateinu į darbą ir man sako, kad manęs laukia dėl „Ryto“ akademijos kūrimo naujas vadovas. Kokia dar akademija? Pirmą kartą Vilniaus mieste buvo atvertos galimybės patekti visiems treneriams ir nežiūrint, kokioje jie mokykloje dirba. Mano SKM ir VKM veikė sėkmingai, nes tiekė tiek trenerius, tiek žaidėjus jaunimo sistemai. Mano filosofija, kad mes agentams auginame žaidėjams, todėl jie turėtų atsisakyti tų centų ir leisti vaikui tobulėti. Gudelis labai domėjosi, kuris agentas dirba su Jaručiu ir neva jam moka „atkatus“. Deja, tokios informacijos nerado, nes jos nėra. Kitaip ji būtų jau ant jūsų stalo. Aš dėl šito klubo esu atsisakęs didesnių pajamų. Vasarį su Kazlausku turėjau važiuoti dirbti į „Zenit“. Dvi Kinijos klubų sutartys – taip pat buvo. Vietoje savęs siunčiau Brazį ir Juodį. Ne „Rytas“ man mokėjo, o aš jiems vežiau, kai Ukrainos rinktinė ir kinai buvo atvažiavę, o iš to pinigai keliavo klubui, o aš dar ten nedirbau net.  

– Koks D.Gudelio motyvas kiršinti žmonės?

– Šį klausimą užduokite jam, aš nežinau. Logikos tikrai nėra – tai nesveika. Norint išlipti iš duobės, reikia surėmus pečius dirbti išvien. Aš turėjau labai gerą patirtį. Pinigai? Velniop juos. Man svarbiausia yra reputacija ir man dėl to yra didžiausia nuoskauda. Prieš rėmėjus, draugus. Man čia reikia kalbėti kažką, teisintis, nors mano paslaugų atsisakė.

REKLAMA

– Kodėl D.Gudelis norėjo keisti D.Adomaitį į D.Kairį?

– Turbūt sąsajos su agentais. Kitos priežasties nematau. Aš iškart sakiau, kad ilgai čia nedirbsiu, nes tai neįmanoma. Žmonės keičiasi, bet lieka vis ta pati persona. Suprantate patys, kokia.

– Kokia situacija su D.Sirvydžio buto nuoma? 

– Aš jį atvedžiau į klubą. Jis „Rytui“ buvo visiškai nereikalingas. Nė vieno vėlavimo Sirvydžiui nebuvo. Yra konfliktas tarp amerikiečio agento ir D. Adomaičio. Visą mėšlą iš to agento sugerdavau aš. Kartą atėjau ir pasakiau Dainiui, kad „leisk tu tam Deividui daugiau žaist“, nes tas amerikonas naktimis man rašinėja. Dainius sako, kad „aš jam duodu žaisti, bet jis nepatraukia.

Visą sezoną kalbėta, kad Sirvydis nutrauks sutartį. Prisikabino prie komunalinių buto mokesčių. Agentas atsiunčia įspėjimą, kad sumokėtume juos. Ne aš sėdžiu prie kompiuterio ir moku mokesčius. Yra buhalterė. Ką ji turi turėti, kad sumokėtų jas? Sąskaitas. Sirvydis nepateikė nė vienos sąskaitos. Jis nepateikia, o klubas nemoka. Mes atsiskaitinėjame prieš savivaldybę ir turime rodyti, kur išleidžiame pinigus iki cento.

REKLAMA

Visą šitą bylą užsuku aš. Aš. Ne Gudelis, kaip jis sako. Aš esu tas, kuris lekia pas teisininkus ir išsaugo Sirvydį. Tai yra faktas. Mano laiškai, mano parašai. Aš išsaugojau Sirvydį. Bet ar mes turime galimybę išlaikyti jį, jeigu yra sumokama išpirka? Ar mes turime teisinį pagrindą, jeigu yra tokia sutartis? Į sąskaitą įkrito 190 tūkst. eurų. Kitų metų jo sutartis yra virš 100 tūkst. Matematika paprasta, sutaupome 300 tūkst.

– Kodėl laiku nebuvo pasirašytos vidaus taisyklės?

– Ar tai vėlavo? Taip. Ar tai mano kompetencija? Nežinau, nes jau žinojau, kad nedirbsiu. Tai gal tegul tą padaro naujas žmogus. Tos taisyklės nebuvo pasirašytos visą praėjusį sezoną. Vidaus taisyklės praktiškai atspindi tai, kas surašyta kontrakte. Jos reikalingos tik minimaliems pažeidimams. McCulloughą jie galėjo laisva ranka nusitraukti.

– Dėl ko labiausiai gailitės?

– Jeigu atmetus sirgalius ir emociją klube, daugiau niekada gyvenime neturėčiau reikalų su Gudeliu. To linkėčiau visiems. Anksčiau ar vėliau būsite išdurti, supjudyti, apgauti.

– Ar per jūsų aplaidumą nebuvo padaryta nuodugni S.Kulviečio sveikatos patikra?

REKLAMA

– Kulvietis yra reprezentuojamas agento Sauliaus Švetkausko. Gudelis prašė, kad jį reprezentuotų Šarūnas Broga. Aš tokių žaidimų nežaidžiu. Kulviečio pasirašymas ir tolimesni pasirašymai negali vykti be dalininkų patvirtinimo. Gudelis taip pat yra supažindinamas su sutartimis. Jie dalyvauja, tikrina, priima. Aš pasirašau. Žaidėjas pasirašytas, sveikatos patikra turėjo būti įvykdyta. Kadangi jis negalėjo sportuoti, to nebuvo daroma. Kai galėjo sportuoti, buvo padaryta. Pasirodė, kad Kulvietis nuslėpė vasarą darytą operaciją. Kur mano problema? Kad aš pats neįlindau į jo koją? Šitą sutartį dėliojo Gudelis.  Žaidėjas medicininę patikrą turi praeiti per 48 val., nuo tada, kai pradeda sportuoti visa jėga. Esu apkaltintas, kad neįlindau į jo koją.

– Ar gavote pasiūlymą eiti sporto direktoriaus pareigas „Ryte“?

– Aš raštiškai jo negavau. Bet tai būtų taip, kad į tave nusivalė į kojas, tada sako atsistok ir vėl nusivalo.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


Gairės: rytas, jarutis, gudelis
90 komentarai
Naujausi komentarai (90)
Geriausiai ivertinti (90)
PRO komentarai (17)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti