Šiaulių mero atsakymas M.Žukauskui: politikai būtinai turi kištis į tą procesą, kuris vyksta nesėkmingai (15) skirs papildomą paramą

Birželio 9 d., 09:15
Šiaulių meras atsakė M.Žukauskui (BNS nuotr.)
Šiaulių meras atsakė M.Žukauskui (BNS nuotr.)
Šaltinis: Šiaulių kraštas

Krepšinio sezonas pasibaigė: Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) „Šiauliai“ užėmė 7 vietą, nors klubo dalininkai buvo iškėlę tikslą užimti 5–6 vietą. Nežiūrint to, planuojama jau rugsėjo mėnesį krepšinio klubui skirti dar papildomų biudžeto pinigų, nes tai esanti miesto reprezentacija. Miesto meras Artūras Visockas nežino recepto, kaip pakeisti klubo situaciją, tačiau sako norįs, kad mokesčių mokėtojai būtų laimingi nuo to, kaip išleidžiami jų sumokėti pinigai.

Skirs papildomai pinigų

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius spaudos konferencijoje priminė, kad miesto krepšinio komanda reprezentuoja Šiaulius. Komandos komplektacija, uždavinių suformavimas ir kiti dalykai turi būti formuojami iš anksčiau. Komandos vadovų reikalaujama birželio mėnesį pristatyti kitų metų planus.

REKLAMA

Norint, kad komanda reprezentuotų Šiaulius, demonstruotų ekonominį ir kultūrinį potencialą, įvaizdį, sporto ir verslo bendradarbiavimą, rugsėjo mėnesį ketinama miesto Tarybos prašyti papildomo finansavimo. Viliamasi, kad šie pinigai pritrauks ir didesnę verslo paramą.

Į Savivaldybės finansuojamą trimetę reprezentacinių renginių programą yra įtrauktos Karaliaus Mindaugo taurės ir LKL varžybos. „Šiaulių“ rezultatai pastaruosius trejus metus nuvilia.

Pavaduotojas sukonkretino, kad šiems metams krepšinio klubui skirta 350 tūkstančių eurų parama iš miesto biudžeto. Savivaldybė yra klubo dalininkė. Rugsėjį ketinama spręsti dėl papildomo maždaug 100 tūkstančių eurų skyrimo.

Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas sutiko, kad klubo rezultatai prasti, tačiau akcentavo, kad LKL labiausiai matomas čempionatas Lietuvos televizijoje, kitose medijose.

Kai baigsis trimetė reprezentacinių renginių programa, nuo komandos rezultatų, reprezentatyvumo priklausys ir kito periodo renginių sąrašas. Ar jame ir vėl atsiras prastus rezultatus demonstruojantis klubas?

„Norime užbėgti į priekį su Savivaldybės tinkama pagalba, kad pakviestume miesto verslą prisijungti prie klubo rėmimo klausimų. Deja, mes vis dar atsiliekame nuo kitų miestų ir savivaldybės paramos dydžiu, ir verslo prisidėjimu“, – kalbėjo G. Jasiūnas, pabrėžęs, kad mažiau už Šiaulius krepšinį finansuoja tik Vilnius.

REKLAMA

Skyriaus vedėjas, paklaustas, kodėl kitų sporto šalių atstovams, nepasiekusiems iškeltų tikslų, finansavimas mažinamas, o krepšiniui – atvirkščiai – didinamas, atsakė, kad reprezentacinių renginių tikslas – ne tiek rezultatas, kiek lankomumas.

Ar „Šiaulių“ komandai rūpi krepšinis?

A. Visockas spaudos konferencijoje nedalyvavo, tačiau vėliau pakomentavo ir savo poziciją.

„Turime dvejus metus. Jei nieko nepavyks padaryti, bus keliamas klausimas iš esmės, ar krepšinis yra ta sporto šaka, kuri galėtų reprezentuoti miestą. Mes esame Kėdainių, Utenos, Prienų, Pasvalio lygmenyje, o turėtume būti Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio lygmenyje“, – vertino miesto vadovas.

Jis aiškino, kad klubui kėlė uždavinį užimti 9 vietą, o komanda jo lūkesčius viršijo, užėmė 7-tą.

Ar yra logikos, skiriant 350 tūkstančių eurų kelti komandai uždavinį užimti priešpaskutinę vietą?

„Aišku, kad nėra logikos. Taip būti negali, reikia arba skirti didesnes lėšas tuo pačiu gaunant didesnes lėšas iš verslo ir konkuruoti didžiųjų miestų lygmenyje arba klausimą kelti iš esmės“, – atsakė meras.

REKLAMA

Jis pasakojo, kad jau kelerius metus diskutuoja su kitų sporto šakų atstovais. Šie sako: „Duokite mums tuos pinigus, mes labai gerai reprezentuosime miestą“.

„Aš iškėliau labai ryškią ir aiškią užduotį, ir per Administracijos direktorių, kuris valdo dalis ir yra dalininkas, bus bandoma įvykdyti, jei nepavyks, žiūrėsime, ką daryti. Klubas sąlyginai nesėkmingai vykdo savo veiklą, tai verslas nebenori remti tokios veiklos ir situacija dar labiau blogėja. Didžioji problema – verslo požiūris“, – dėstė meras, suskaičiavęs, kad klubą be Savivaldybės remia dar 19 įmonių. Šias įmones Taryba atleidžia nuo dalies mokesčių, todėl A. Visockas suskaičiavo, kad iš miesto biudžeto krepšiniui skiriama apie pusę milijono eurų.

Merui norisi, kad miestą krepšinio komanda reprezentuotų, kaip reikia, o ne kaip gaunasi.

Jo nuomone, komandos rezultatai prasti dėl to, kad kiekvienais metais treneris gauna naują komandą, nelieka branduolio. Apmoko žaidėjus, jų vertė sukyla, jie dingsta ir vėl viskas iš naujo.

Jo manymu, Lietuva labiausiai matoma per sportą ir Šiauliai taip pat. Bandoma užsikabinti, bet labai nesėkmingai.

Iš sporto direktoriaus pareigų pasitraukęs Mindaugas Žukauskas kaltino politikus, kad jie kišasi į komandos komplektavimą, kitus vidinius reikalus. Anot mero, politikai negali nesikišti, nes naudoja miesto mokesčių mokėtojų lėšas, o tas įsikišimas yra pavėluotas.

REKLAMA

Sprendimus priima dalininkai. Miesto vadovas pastebėjo, kad M. Žukauskas klube turi tokią pat dalį, kaip ir Savivaldybė, todėl ir toliau įtakos klubo veiklą. Meras tikino, kad M. Žukauskas yra ypatingai išskirtinėje pozicijoje, kitaip ir iš jo būtų prašoma pusės milijono.

„Akivaizdu, kad politikai būtinai turi kištis į tą procesą, kuris vyksta nesėkmingai, nes politikai atstovauja miesto gyventojus, kurie duoda tuos pinigus. Politikai formuos užduotis, klubas bus labai prispaudžiamas elgtis kitai. Aš nežinau, kaip, bet faktas, kad kažkas turi vykti kitaip. Reikia rasti receptą. Galbūt tas receptas yra toks: Savivaldybė duos 100 ar 200 tūkstančių pinigų, kitą tiek duos verslas, nusipirksim gerus žaidėjus ir būsim antroje vietoje. Aš nežinau. Pats klubas turi pasakyti. Jei jiems krepšinis rūpi ir jie nori propaguoti krepšinį Šiauliuose, tada mums pakeliui. Jei jiems nerūpi, kodėl mes turime juos išlaikyti“. – aiškino A. Visockas.

Jo tikslas esąs, kad Šiaulių miestas efektyviai panaudotų lėšas.

„Įsivaizduokite, kaip atrodytų išėmus komandą iš LKL. Visi miestai turi komandas, o Šiauliai – ne. Kodėl? Todėl, kad pagailėjome pinigų. Mes privalome dalyvauti toje karuselėje. Bet mes turime išsireikalauti, kad mokesčių mokėtojai būtų laimingi dėl to, kaip išleisti jų sumokėti pinigai“, – užbaigė savo pamąstymus meras.

Jūratė Rauduvienė, „Šiaulių kraštas“.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


15 komentarai
Naujausi komentarai (15)
Geriausiai ivertinti (15)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
OLIMPIADA