Sezoną užsienyje baigę lietuviai: spindėję V.Čižauskas ir R.Rutkauskas, M.Andriuškevičiaus pasirodymas bei neįtikinęs R.Gustys (10) penkta dalis

Gegužės 27 d., 11:50
V.Čižauskas žibėjo antroje Turkijos lygoje
V.Čižauskas žibėjo antroje Turkijos lygoje
Edgaras Pulkovskis

2018–2019 metų krepšinio sezonas pasiekė finišo tiesiąją – daugumoje lygoje artėja atkrintamųjų metas, o kai kuriems žaidėjams sezonas jau baigėsi ir jie gali ilsėtis bei galvoti apie tai, kur atsidurs rudenį.

Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.

Vytenis Čižauskas (26 metų 187 cm ūgio), Akchisaro „Belediye“ Turkijos antroji lyga: 30 min., 17,4 tšk., 3,8 atk. kam., 4,8 rez. perd., 14,8 naud. bal.

Ketvirtfinalyje lietuvio komanda pataikė staigmeną, kai iš devintosios vietos startavusi parbloškė antros pozicijos ekipą. Tiesa, pusfinalyje žygis baigėsi, kai serija buvo pralaimėta 0:3. V.Čižauskas spindėjo šiose pirmenybėse, kur pagal rezultatyvumą liko 11-as, o pagal rezultatyvius perdavimus rikiuojasi 8-as. Tarpsezonio metu buvo kalbų, kad įžaidėjas gali pasukti į Turkijos pajėgiausią lygą, bet viskas baigėsi antru divizionu. Akivaizdu, kad mūsiškiui reikėtų keltis į pajėgesnį klubą. Juolab, kad V.Čižauskui rugsėjį dar tik bus 27-eri ir jis pačiame karjeros pike.

REKLAMA

Dulkys Dulkys

Deividas Dulkys (31 metų 195 cm ūgio), Gdynės „Asseco“. Lenkijos pirmenybės: 22 min., 8,3 tšk., 4,2 atk. kam., 1,9 rez. perd., 7,9 naud. bal.

Gynėjas praėjusį sezoną patyrė sunkią kryžminių kelio raiščių traumą ir „Asseco“ variantas jam buvo labai geras. Juolab, kad komanda žaidė Europos taurėje, kur D.Dulkys rungtyniavo neblogai: 20 min., 7,2 tšk., 2,4 atk. kam., 1,4 rez. perd., 6 naud. bal. Lietuvos rinktinė bei Vilniaus klubo marškinėlius epizodiškai vilkėjęs D.Dulkys jau netrukus bus vadinamas veteranu, tačiau parako ir sprogstamos jėgos dar turi. Sezonas jam asmeniškai galėjo būti ir geresnis, kaip ir komandai, kuri pusfinalį pradėjo serijoje pirmaudama 2:0, bet pralaimėjo tris mačui paeiliui ir liko be finalo. Daug abejonių, kad D.Dulkys liks Lenkijos klube ir kitam sezonui.

REKLAMA

Ronaldas Rutkauskas (26 metų 203 cm ūgio), Salonikų „Iraklis“. Graikijos antrasis divizionas: 25 min., 11,8 tšk., 8,7 atk. kam., 1,2 rez. perd., 16,9 naud. bal.

Aukštaūgis iš Lietuvos padėjo savo komandai iškovoti bilietą į Graikijos aukščiausiąją lygą. Antras pagal atkovotus kamuolius lygoje buvęs R.Rutkauskas rungtyniavo itin naudingai – net 16,9 balų vidurkis, kas jam užtarnavo vietą tarp geriausių lygos krepšininkų. „Iraklis“ reguliariajame sezone liko antras, o į atkrintamąsias žengė kaip geriausias klubas, kadangi Jonikos „Nikaias“ su Louku Mavrokefalidžiu automatiškai iškovojo paaukštinimą. „Iraklis“ pusfinalio seriją laimėjo „sausai“ 3:0, o finalinėse rungtynėse 84:61 nepaliko šansų savo varžovams. Didelė tikimybė, kad R.Rutkauskas kitą sezoną debiutuos Graikijos pajėgiausiame divizione.

Rolandas Jakštas (26 metų 202 cm ūgio), Oviedo „Libarbank“. Ispanijos antroji lyga: 23 min., 9,4 tšk., 5,5 atk. kam., 1,8 rez. perd., 11,2 naud. bal.

Šiam aukštaūgiui tai buvo antrasis sezonas Ispanijos antrajame divizione. Jį galima vadinti pakankamai sėkmingu, kadangi R.Jakštas buvo solidus ant parketo, o jo komanda užėmė ketvirtąją vietą reguliariajame sezone .Tiesa, ketvirtfinalyje buvo pralaimėta serija ir baigtas pasirodymas turnyre. Pastarąjį kartą LKL kovose R.Jakštas save išbandė 2016–2017 m. sezone, kai gynė Utenos „Juventus“ garbę, bet ten nepritapo ir paliko ekipą vos po 13-os mačų. Galima drąsiai prognozuoti, kad R.Jakštas turi pasiūlymų likti žaisti antroje Ispanijos lygoje.

REKLAMA

Rokas Gustys (24 metų 206 cm ūgio), Palensijos „Chocalates Trapa“ . Ispanijos antrasis divizionas: 19 min., 6,8 tšk., 5,5 atk. kam., 8,9 naud. bal.

Debiutinis sezonas „centrui“ iš Lietuvos nebuvo itin sėkmingas. NCAA neblogai pasirodęs R.Gustys europietiškame krepšinyje pritapo sunkokai. Taip pat jo žaidime išliko opi problema – baudų metimai – juos realizavo tik 41,1 proc. (37/90) tikslumu, tad varžovai galėjo drąsiai jam kirsti per rankas, taip neleisdami rinkti lengvų taškų. Po krepšiais savo metimus R.Gustys realizuodavo 56 proc. (112/200) taiklumu. Nors jo ekipa reguliariajame sezone liko devinta ir taip per plauką pateko į atkrintamąsias, ketvirtfinalyje tik 2:3 po atkaklios kovos pralaimėjo seriją favorite laikytais Bilbao „RetaBet“. R.Guščio pasirodymas šiame sezone tikrai neįtikino.

Krestininas Krestininas

REKLAMA

Denisas Krestininas (25 metų 202 cm ūgio), Prištinos „Z Mobile“. Kosovo lyga: 22 min., 8,7 tšk., 8 atk. kam., 1,1 rez. perd., 15,4 naud. bal.

Lietuvis pasirinko neįprastą komandą – žaidė egzotiškame krepšiniui Kosove. Galimybė varžytis FIBA Europos taurėje buvo neblogas ėjimas, bet ten suspindėti nepavyko (17 min., 5,9 tšk., 4,4 atk. kam., 6,4 naud. bal.), o štai Kosovo pirmenybėse „Z Mobile“ klubas yra dviem galvom pranašesnis prieš visus oponentus. Tiesa, finalo serijoje vieną pralaimėjimą vis dėlto patyrė, tačiau tai nesutrukdė D.Krestininui ir komandos draugams pasidabinti aukso medaliais. D.Krestininas vėl išsiskyrė juodu darbu aikštelėje ir atkovotais kamuoliais. Savo galimybes puolime jis taip pat išnaudojo gerai – 68,1 proc. dvitaškių (77/113). D.Krestininas tikrai vertas žaisti aukštesniame lygyje nei Kosovas.

Arvydas Gydra (29 metų 206 cm ūgio), Funšalio „CAB Madeira“. Portugalijos lyga: 30 min., 14,1 tšk., 4,6 atk. kam., 1,4 rez. perd., 14 naud. bal.

Trečią sezoną iš eilės Portugalijos salos klubo garbę gynęs aukštaūgis padėjo „CAB Madeira“ reguliariajame sezone finišuoti septintoje vietoje, bet ketvirtfinalio serijoje 0:3 buvo nusileista Lisabonos „Benfica“ krepšininkams. A.Gydra buvo tvirtas startinio penketuko žaidėjas ir puikiai atliko tai, ką moka geriausiai – šaudė iš toli – tikslą pasiekė 41,7 proc. (55/132) tritaškių. Didžiąją karjeros dalį NKL praleidęs A.Gydra rado sau neblogą vietą, kurioje gali ir rodyti savo sugebėjimus, ir gyventi geromis sąlygomis po Portugalijos saule.

REKLAMA

Dominykas Milka (26 metų 203 cm ūgio),Lorjano CEP. Prancūzijos trečia lyga: 29 min., 13,2 tšk., 7,3 atk. kam., 2,7 rez. perd., 14,5 naud. bal.

Turbūt pamenate galingą vyruką, kuris 2014–2015 m. sezone gynė Prienų ekipos garbę. Tuomet blankiame sezone jis buvo vienas iš nedaugelio šviesulių ir tikrai rodė neblogą žaidimą LKL. Vis dėlto daugiau mūsų šalies pirmenybėse D.Milkos nematėme – jis žaidė Japonijoje, Estijoje, Šveicarijoje, o tiek praėjusiame, tiek šiame sezone gynė Prancūzijos trečios lygos komandos spalvas. D.Milkos klubas pakilti aukštyn realiai nepretendavo – pasirodymą baigė dar aštuntfinalyje. Statistika mūsiškio gana solidi, bet jam reikėtų kilti į aukštesnį lygį, jeigu nori per savo karjerą pasiekti daugiau nei trečiasis divizionas.

Vaidotas Pridotkas (35 metų 200 cm ūgio), Šalano „Vendee Challans Basket“ . Prancūzijos trečioji lyga: 22 min., 11,1 tšk., 2,8 atk. kam., 1,2 rez. perd., 6,7 naud. bal.

Jaunesni krepšinio sirgaliai turbūt net nepamena šio žaidėjo, nors jis net aštuonerius metus (nuo 2000 iki 2008) gynė Klaipėdos „Neptūno“ garbę, o pastarąjį kartą žaidė Prienuose, 2009 metais. Prancūzijoje veteranas žaidė jau septintąją sezoną. Parako V.Pridotkas dar turi, kadangi per savo žaidimo laiką būdavo rezultatyvus. Tiesa, naudingumo balų mažokai, ką lėmė prastas pataikymas iš toli (32,3 proc. – 30/93) ir 2 daromos klaidos per susitikimą. Lietuvio atstovaujama komanda lieka antrajame divizione, nes kovas baigė ketvirtfinalyje.

REKLAMA

Martynas Andriuškevičius (33 metų 218 cm ūgio), Angros do Heroišmos „„Expert SC“. Portugalijos pirmenybės: 20 min., 7,1 tšk., 7,2 atk. kam., 1,1 rez. perd., 11,6 naud. bal.

Dar 2012 metais Lietuvą palikęs „centras“ iki šiol į ją rungtyniauti negrįžo. Itin talentingu buvęs krepšininkas taip aukštumų ir nepasiekė, o pastaruoju metu žaidžia silpnose Slovėnijos ar Portugalijos lygose. Praėjusiame sezone Ispanijos antrajame divizione M.Andriuškevičius sugebėjo blykstelėti, bet to nepakako, jog gautų pasiūlymą iš pajėgesnių ekipų. Jo komanda Portugalijos lygoje užėmė ketvirtąją vietą, bet ketvirtfinalyje 0:3 nusileido penktoje pozicijoje likusiai ekipai ir baigė pasirodymą. M.Andriuškevičius savo laiką išnaudodavo neblogai, bet jam prastai sekėsi pataikyti baudas (49,4 proc.), o ir dvitaškių taiklumas nespindėjo – 50,5 proc. M.Andriuškevičiaus karjera nenumaldomai artėja link finišo.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: kito sezono „Žalgirio“ sudėties dėlionė. Spausk ir žiūrėk >>


10 komentarai
Naujausi komentarai (10)
Geriausiai ivertinti (10)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti