07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
0
Ispanija
0
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
0
Japonija
0
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
0
Brazilija
0
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
0
Kanada
0
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
0
Puerto Rikas
0
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
0
JAV
0
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
0
Graikija
0
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
0
Australija
0
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
0
Prancūzija
0
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
0
Vokietija
0
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
Serbija
0
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
0
Pietų Sudanas
0

Sezoną užsienyje baigę lietuviai: J.Mačiulio ateities klausimas, sėkmingi mūsiškiai Prancūzijoje ir neįprastose pozicijose žaidęs D.Redikas (11) ketvirta dalis

Gegužės 12 d., 18:00
Kur pasuks J.Mačiulio karjera? (FIBA Europe nuotr.)
Kur pasuks J.Mačiulio karjera? (FIBA Europe nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

2019–2020 metų krepšinio sezonas netikėtai anksti baigėsi jau visam būriui Lietuvos krepšininkų. Gali būti, kad kasdien jų sąrašas vis pildysis, kadangi vis daugiau pirmenybių galvoja apie sezono nutraukimą.

Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.

Jonas Mačiulis (35 metų 198 cm ūgio), Atėnų AEK. Graikijos lyga: 23 min., 6,9 tšk., 4,3 atk. kam., 7,2 naud. bal. FIBA Čempionų lyga: 23 min., 9,3 tšk., 4,6 atk. kam., 1,3 rez. perd., 9 naud. bal.

Graikijos pirmenybėse AEK žengė antroje vietoje ir buvo realiausia kandidatė su Atėnų „Panathinaikos“ suremti ginklus finalo serijoje. Tarptautiniame turnyre AEK žengė į finalinį aštuonetą, kuris bus surengtas rudenį ir lieka neaišku, ar J.Mačiulis tada pasirodys su AEK apranga, o galbūt žais jau kitoje komandoje. Daug spekuliacijų ir spėlionių, ar J.Mačiulis tiktų Kauno „Žalgiriui“, bet faktas toks, kad šis puolėjas dar karjerą tęs ir tai gali daryti pakankamai aukštame lygyje. Juolab, kad anksti pasibaigęs sezonas tikrai pratęsė tokių veteranų „galiojimo terminą“. AEK buvo viena geriausių ekipų FIBA Čempionų lygoje, o J.Mačiulis turėjo ganą svarbią rolę ir buvo pastebimas žaidėjas, o tai sufleruoja, jog AEK gali bandyti išsaugoti šį legionierių savo sudėtyje.

REKLAMA

Kulvietis Kulvietis

Saulius Kulvietis (29 metų 205 cm ūgo), Dižono JDA. FIBA Čempionų lyga: 20 min., 7,3 tšk., 2,5 atk kam., 6,3 naud. bal. Prancūzijos pirmenybės: 15 min., 6,3 tšk., 2,3 atk. kam., 6,5 naud. bal.

Puolėjas sezoną pradėjo neturėdamas darbo ir klubą susirado tik gruodžio pirmosiomis dienomis. Vasarą buvo gandų, kad S.Kulvietis atmetė vienos Ispanijos ekipos pasiūlymą ir laukė kito varianto. Dižono komandos pavadinimas nėra itin skambus, bet sezonas buvo tikrai sėkmingas, kadangi FIBA Čempionų lygoje sustojo ties atkrintamosiomis, o Prancūzijoje žengė net antroje pozicijoje, lenkdama Eurolygos dalyvę Vilerbano ASVEL. S.Kulvietis savo darbo atliko tikrai sėkmingai – tritaškius pataikė net 45,5 proc. tikslumu vietiniame čempionate ir 37 proc. realizavo šūvius iš perimetro tarptautiniame turnyre. Labai įdomu, kur S.Kulviečio karjera pasuks šią vasarą.

REKLAMA

Želionis Želionis

Edgaras Želionis (30 metų 207 cm ūgio), Le Portelio „Cote D’Opale“. Prancūzijos lyga: 20 minučių, 10,7 taško (66 proc. dvit.), 3,7 atk. kam., 0,5 rez. perd., 9 naud. bal.

Šio aukštaūgio sezonas turėjo išties išskirtinių posūkių – prasidėjęs paslaptingoje Egipto lygoje, vėliau pasuko į Saudo Arabiją, o galiausiai persikėlė į lietuvių ne itin dažnai lankomas Prancūzijos pirmenybes. Tiesa, vos šešių mačų čempionato autsaideriuose užteko įrodyti, kad žaidimo pojūtis niekur nedingęs, priešingai, dviženklis rezultatyvumas naujame klube yra itin pozityvus ženklas. E.Želionis savo žaidimo braižo ženkliai nepakeitė – 30-metis visą karjerą yra į puolimą orientuotas, atletiškas ir mobilus 207 cm ūgio puolėjas. Kaunietis gali tiek efektingai įkrauti iš viršaus, tiek pataikyti iš toli, tačiau visą karjerą iki šiol praleido LKL vidutiniokuose arba nežymiuose užsienio klubuose. Viražai po Afriką ir Aziją sufleruoja, kad šiuo metu jam taip pat svarbiau pinigai ir pasaulio pamatymas nei sporto aukštumų siekimas.

REKLAMA

Ūzas Ūzas

Rokas Ūzas (31 metų 202 cm ūgio), Havro SASP. Prancūzijos trečia lyga: 27 min., 14,2 tšk., 3,7 atk. kam., 4 rez. perd., 14,4 naud. bal.

Šio žaidėjo Lietuvoje jau nematėme penkerius metus, kadangi gynėjas įsitvirtino Prancūzijos pirmenybėse. Jo ekipa A grupėje buvo tarp lyderių – dalino 2–3 vietas ir turėjo rimtus šansus pakovoti dėl vietos aukštesniame divizione. R.Ūzas savo žaidimą grindė metimais iš toli – atliko net 172 šūvius iš trijų taškų zonos ir 90 iš artimesnio nuotolio. Geriausia tai, kad tritaškius pataikė net 40,7 proc. tikslumu, kas yra labai geras rodiklis. R.Ūzas buvo vienas Havro komandos lyderių – pats rezultatyviausias ir antras pagal naudingumo balus. Akivaizdu, kad šiose pirmenybėse lietuvis yra naudingas ir vertinamas žaidėjas.

Redikas Redikas

REKLAMA

Dovydas Redikas (27 metų 193 cm ūgio), Kaizersbergo „Ammerschwihr“. Prancūzijos trečias divizionas: 31 min., 9,4 tšk., 5,4 atk. kam., 6,3 rez. perd., 15,1 naud. bal.

Kipre sezoną pradėjęs gynėjas ten neužsibuvo ir iškeliavo į Prancūzijos trečią lygą. B grupėje priešpaskutinėje vietoje buvusioje komandoje D.Redikas spėjo sužaisti 8 mačus ir per juos rodė tikrai universalų žaidimą – puikiai kovojo dėl kamuolių ir sėkmingai dalino rezultatyvius perdavimus. Įdomu tai, kad D.Redikas „Ammerschwihr“ sudėtyje nemažai minučių žaidė sunkiojo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose, kadangi ši ekipa pradėdavo mačus su 212 cm ūgio centru, o toliau sekė 193 cm ūgio D.Redikas, kitų žaidėjų ūgis – iki 190 cm. Spalvinga asmenybė yra D.Redikas, todėl būtų įdomu jį vėl pamatyti žaidžiant Lietuvoje.

Brusokas Brusokas

REKLAMA

Karolis Brusokas (29 metų 202 cm ūgio), Kaizersbergo „Ammerschwihr“. Prancūzijos trečia lyga: 21 min., 7,5 tšk., 7,4 atk. kam., 1 rez. perd., 12,3 naud. bal.

Kovingasis centras kartu rungtyniavo su D.Rediku, bet neturėjo tokio svarbaus vaidmens kaip kad jo tautietis. K.Brusokas visą karjerą pasižymėjo kaip žaidėjas, kuris kaunasi dėl kiekvieno kamuolio ir Prancūzijos klube savo vardą tikrai pateisino – 7,4 sugriebto kamuolio per 21 minutę yra tikrai puikus rezultatas. Didžiausia bėda buvo baudų pataikymas – K.Brusokas nuo šios žymos realizavo vos 39,7 proc. (25/63) visų metimų, kas yra labai prastas rezultatas.

Ronaldas Rutkauskas (27 metų 203 cm ūgio), Lorjano CEP. Prancūzijos trečias divizionas: 31 min., 10,5 tšk., 6,5 atk. kam., 2,6 atk. kam., 12,1 naud. bal.

Ne nuo sezono pradžios šioje komandoje žaidęs lietuvis spėjo ant parketo pasirodyti aštuoneriose rungtynėse. Įsilieti į žaidimą aukštaūgis tikrai galėjo, kadangi gavo daug laiko pasireikšti ir nemažai laisvės – galėjo rinktis metimus tiek iš arčiau, tiek iš toliau. Bėda tame, kad dvitaškių pataikymas šlubavo (40 proc.), o tritaškį pataikė lygiai kas trečią. R.Rutkausko komanda A grupėje buvo autsaiderė, kur užėmė 13-ąją vietą tarp 14-os dalyvių. R.Rutkauskas nėra niekada žaidęs LKL, o didžiąją karjeros dalį jį matome Graikijos ar kitų šalių žemesniuose divizionuose.

REKLAMA

Henrikas Vorotnikovas (29 metų 203 cm ūgio), Bezansono „Avenir Comtois“. Prancūzijos trečia lyga: 27 min., 14 tšk., 4,5 atk. kam., 11,6 naud. bal.

Daug metų Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidęs ir Jonavos ekipos garbę gynęs aukštaūgis įsitvirtino Prancūzijos trečiajame divizione, o Bezansono klubo garbę gynė jau trečius metus paeiliui. B grupėje „Avenir“ buvo tarp autsaiderių – 11-a iš 14-os dalyvių. H.Vorotnikovas buvo pagrindinis centras, kuris savo žaidimą grindė veiksmais baudos aikštelėje ir iš toli atakavo vos kartą ir tai darė netiksliai. Dvitaškių pataikymas galėjo būti ir geresnis (55,6 proc.), bet apskritai legionieriumi Prancūzijos ekipa turėjo būti patenkinta, kadangi jis buvo rezultatyviausias savo komandoje.

Justas Sinica (35 metų 203 cm ūgio), Oršio „Orchies“. Trečia Prancūzijos lyga: 28 min., 12,7 tšk., 4,2 atk. kam., 1,5 rez. perd., 11,4 naud. bal.

Šio puolėjo biografijoje yra įrašyta, kad jis LKL sužaidė net 14 sezonų. Taiklią ranką turintis „ketvirtas numeris“ dar tikrai turi parako ir padėtų ne vienai antros lentelės pusės LKL ekipai. Mūsiškio atstovaujama komanda B grupėje liko 6-a, kas yra nebloga pozicija. Labai akivaizdu, kodėl J.Sinica renkasi rungtyniauti trečiajame Prancūzijos divizione – ten legionieriai turi geras sąlygas ir neblogas algas, kurios kartais nebūna įkandamos ir LKL klubams.

REKLAMA

Lukas Aukštikalnis (24 metų 196 cm ūgio), „Bouteon Loire Sud Basket“. Prancūzijos trečia lyga: 24 min., 9,6 tšk., 1,6 atk. kam., 2,4 rez. perd., 8,8 naud. bal.

Praėjusiame sezone Pasvalio „Pieno žvaigždėse“ rungtyniavęs panevėžietis ilgai buvo be komandos ir galiausiai persikėlė į Prancūzijos trečiąjį divizioną, kur spėjo sužaisti vos tris mačus. Per juos L.Aukštikalnis turėjo aiškią rolę – šaudydavo iš toli – pataikė 11 tritaškių iš 26 (42,3 proc.) ir realizavo 5 dvitaškius iš 7. Trenerio pasitikėjimą snaiperis turėjo, o jo ekipa B grupėje buvo 8 tarp 14-os dalyvių. L.Aukštikalniui tikrai reikėtų susirasti ekipa, kurioje kitą sezoną gautų daug žaidimo laiko ir žaistų krepšinį nuo rudens pradžios.

„Ilgoji pertrauka“: Šeškus „M Basket“ ekipai, Jaručio statusas klube, kodėl „CBet“ pasirinko Šernių, o ne Eglinską, iš piršto laužti gandai, Maksvyčio laimėjimai ir Paryžiaus korta, Alexo Antetokounmpo atvykimo į Lietuvą detalės ir krepšinio pasaulio žmonių reakcija į kritiką


11 komentarai
Naujausi komentarai (11)
Geriausiai ivertinti (11)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti