Sezoną užsienyje baigę lietuviai: fantastiškai žaidęs D.Milka ir nenusisekęs M.Kupšo laikotarpis (4) pirma dalis

Kovo 20 d., 13:28
D.Milka Islandijos lygoje rodė puikų žaidimą
D.Milka Islandijos lygoje rodė puikų žaidimą
Edgaras Pulkovskis

2019–2020 metų krepšinio sezonas netikėtai anksti baigėsi jau visam būriui Lietuvos krepšininkų. Gali būti, kad kasdien jų sąrašas vis pildysis, kadangi vis daugiau pirmenybių galvoja apie sezono nutraukimą.

Portalas Krepsinis.net pradeda straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.

Dominykas Milka (27 metų 203 cm ūgio), Keblaviko „Keflavik“. Islandijos pirmenybės: 33 min., 21 tšk., 12,3 atk. kam., 3,5 atk. kam., 29,9 naud. bal.

Aukštaūgis buvo dominuojanti jėga Islandijos čempionate. Mūsiškis pagal pelnomus taškus liko trečias bei buvo nepralenkiamas pagal renkamus naudingumo balus, o jo ekipa rikiavosi antroje pozicijoje bei būtų reali kandidatė pakovoti dėl titulo. D.Milka viename susitikime net užfiksavo trigubą dublį: 16 tšk., 14 atk. kam., 14 rez. perd. Akivaizdu, kad D.Milka galėtų žaisti aukštesniame lygyje nei Islandijos pirmenybės. Įdomu būtų šį žaidėjas vėl pamatyti Lietuvoje, kur jį matėme vieną sezoną, kai rungtyniavo Prienų klube.

REKLAMA

Paulius Dambrauskas (28 metų 195 cm ūgio), Ostrovo „Slam“. Lenkijos pirmenybės: 27 min., 12,8 tšk., 4,5 atk. kam., 2,5 rez. perd., 2,2 kld., 11,4 naud. bal.

Klaipėdos „Neptūną“ palikęs įžaidėjas pasuko į kaimyninės valstybės pirmenybes ir ten praleido sezoną be traumų – sužaidė visus 22 mačus. Labiausiai sužibėti pavyko prieš buvusią čempionę Vroclaveko „Anwil“, kai pelnė 20 taškų ir surinko 25 naudingumo balus. Toliau P.Dambrauskas turėjo daug problemų mesdamas iš toli – tikslą pasiekė vos 24,6 proc. (14/57) metimų iš trijų taškų zonos. Neblizgėjo ir taiklumas iš dviejų taškų zonos – 51,4 proc. (93/181). Lietuvio ekipa liko 10-a.

Kariniauskas Kariniauskas

Vaidas Kariniauskas (26 metų 197 cm ūgio), Aleksandrovaco „Igokea“. Adrijos lyga: 18 min., 5,2 tšk., 1,4 atk. kam., 2,7 rez. perd., 2,9 kld., 1,8 naud. bal.

REKLAMA

Keistokas sezonas šiam gynėjui. Pirmiausia, jo vyr. trenerį Aleksandrą Trifunovičių ištiko infarktas, o būtent šis specialistas labai norėjo V.Kariniauską matyti savo komandoje. Toliau sekė Bosnijos ir Hercegovinos spaudoje pasirodę pranešimai, kad lietuvis jau yra atleistas. Būtent po kelių dienų jis sužaidė geriausią sezono mačą (13 tšk., 15 naud. bal), bet gruodžio pradžioje patirta trauma buvo lemtinga – po jos ant parketo mūsiškis nebegrįžo. Taip per sezoną Adrijos lygoje ir vietiniame čempionate kartu sudėjus sužaidė 16 mačų. Menka paguoda turbūt tapo faktas, kad „Igokea“ buvo pripažinta pirmenybių nugalėtoja.

Martynas Paliukėnas (26 metų 191 cm ūgio), Starogardo „Polpharma“, Sopoto „Trefl“. Lenkijos lyga: atitinkamai 29 min., 9,9 tšk., 3,9 atk. kam., 6,3 rez. perd., 2,4 per. kam., 12,4 naud. bal.; 22 min., 8,5 tšk., 4 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam., 10 naud. bal.

Gynėjas buvo analogiškoje situacijoje kaip ir T.Jogėla – be darbo užsibuvo iki lapkričio. Pirmiausia lietuvis gavo šansą prasčiausioje Lenkijos komandoje, bet tada jį pastebėjo ir į savo sudėtį pakvietė „Trefl“, kuri buvo 6-oje pozicijoje. Gaila, kad ten spėjo sužaisti vos du mačus. M.Paliukėnas toliau pateisino savo gero gynybos specialisto vardą ir perimdavo po 2,4 kamuolio senojoje komandoje, o naujojoje spėjo perimti 6 kamuolius per du susitikimus. Dar gruodį M.Paliukėnas buvo arti trigubo dublio: 18 tšk., 7 atk. kam., 7 rez. perd. Nors sezonas prasidėjo slogiai, bet pagaliau savo šanso sulaukęs gynėjas jį išnaudojo gerai ir pasirodymas buvo sėkmingas.

REKLAMA

Kupšas Kupšas

Mindaugas Kupšas (28 metų 217 cm ūgio), Jeruzalės „Hapoel“, Ostendės „Filou“. FIBA Čempionų lyga: 9 min., 4,4 tšk., 2,4 atk. kam., 3,1 naud. bal.

Labai keistas ir nenusisekęs centro sezonas. Atrodė skambiai naujiena, kad lietuvis pasirašė sutartį su „Hapoel“, kuri yra viena geriausių FIBA Čempionų lygos komandų, bet daugiau nieko gražaus nebuvo. Dėl legionierių limito M.Kupšas nežaidė Izraelio pirmenybėse, o tarptautiniam turnyre per 14 mačų sužaidė vos 121 minutę ir „Hapoel“ atsikratė vidurio puolėju prieš pat atkrintamąsias. M.Kupšas tikėjosi pajausti žaidimo ritmą Belgijoje, bet vietiniame čempionate spėjo sužaisti 9 minutes, per kurias išsibaudavo ir surinko -7 naudingumo balus. M.Kupšas tikrai užsidirbo solidžią sumą pinigų, bet kitame sezone jam darbą rasti bus daug sudėtingiau, kadangi jokios statistikos jis neturi, o ir be normalaus žaidimo ritmo bus praleidęs labai daug laiko.

REKLAMA

Tauras Jogėla (26 metų 202 cm ūgio), Šoprono KC. Vengrijos lyga: 25 min., 14 tšk., 4,6 atk. kam., 1,6 rez. perd., 15,8 naud. bal.

Po neblogo pasirodymo Lenkijos pirmenybėse T.Jogėla vasarą atmetė ne vieną įdomų pasiūlymą iš Lietuvos, o tada visiškai liko be darbo bei nusprendė pakeisti agentą. Puolėjas tik lapkričio 23-ąją sužaidė pirmą sezono mačą. Vengrijos čempionate T.Jogėla tikrai buvo pastebimas ir produktyvus svarbus žaidėjas, bet jo ekipa liko vos 10-a.

Jokūbas Gintvainis (25 metų 193 cm ūgio), Stargardo „Spojnia“. Lenkijos pirmenybės: 22 min., 9,2 tšk., 1,7 atk. kam., 4,3 rez. perd., 8,2 naud. bal.

Po sunkios traumos atsigavęs įžaidėjas karjerą pratęsė Lenkijoje, kur sužaidė 15 iš 22 mačų, kadangi 7 praleido dėl traumos. Įdomu tai, kad nė vienas „Spojnia“ krepšininkas nepasirodė ant parketo visuose susitikimuose. J.Gintvainis buvo žaidėjas, kuris dažniau atakuodavo iš toli nei iš arčiau – išmetė 66 tritaškius iš 46 dvitaškius. Iš toli atakavo 36,4 proc. taiklumu. Gynėjas turėdavo problemų su pražangomis, kurių jam per rungtynes vidutiniškai fiksuodavo po 3, o tai buvo daugiausiai ekipoje. „Spojnia“ liko 9-a – vidutinis komandos pasirodymas ir vidutiniškai lietuvio žaidimas.

REKLAMA

Valdas Vasylius (36 metų 203 cm ūgio), Grindaviko „Grindavik“. Islandijos čempionatas: 29 min., 15,4 tšk., 6,8 atk. kam., 1,7 rez. perd., 18,5 naud. bal.

Praėjusiame sezone atsarginio vaidmenį Kėdainių „Nevėžyje“ turėjęs veteranas nusprendė nekabinti sportbačių ant ir pasuko į „Šilutę“, kur neužsibuvo, kadangi sulaukė pelningo pasiūlymo iš Islandijos. Adaptacija ilgai netruko ir centro pozicijoje rungtyniavęs V.Vasylius dominavo po krepšiais ir demonstravo savo galimybes puolime. V.Vasylius buvo labai svarbus savo komandos žaidėjas, ką rodo vidutiniškai 10 atliekamų metimų per susitikimą. Nepaisant gero lietuvio žaidimo, „Grindavik“ rikiavosi tik 8-oje vietoje tarp 12-os dalyvių. Įdomu, ar V.Vasylius dar tęs karjerą, ar jis jau sužaidė savo paskutinį profesionalo mačą.

Aurimas Majauskas (26 metų 202 cm ūgio), Njardviko UMFN. Islanijos lyga: 26 min., 15,1 tšk., 7 atk. kam., 1,5 rez. perd., 18,1 naud. bal.

Dar vienas aukštaūgis Islandijos lygoje, kuris sezoną pradėjo ilgai neturėdamas darbo ir debiutavo tik gruodžio pradžioje. A.Majauskas pastaraisiais metais žaidė NKL pirmenybėse, todėl pasirodymas už Lietuvos ribų jam buvo labai svarbus ir jis buvo tikrai sėkmingas. A.Majauskas pataikė net 67,4 proc. (60/89) dvitaškių, o puolime atkovodavo kamuolių daugiau (3,8 prieš 3,2) nei gynyboje. Tai rodo didelį norą, kovingumą ir gerą uoslę, kadangi žaidėjas tikrai nėra pats aukščiausias. Galbūt kitame sezone A.Majauskas gaus darbą geresnėje nei 5-a Islandijos ekipa.

REKLAMA

Mantas Virbalas (31 metų 202 cm ūgio), Akureirio „Thor“. Islandijos lyga: 26 min., 12,5 tšk., 7,1 atk. kam., 1 rez. perd., 12,4 naud. bal.

Mažiau besidomintiems krepšiniu galime pasakyti, kad M.Virbalas yra Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) daug sezonų praleidęs aukštaūgis, kurio karjerą pastaruoju metu temdė traumos. Islandijoje mūsiškis gavo svarbią rolę – buvo pagrindinis vidurio puolėjas. M.Virbalas nuolat turėdavo problemų dėl surenkamų pražangų (3,8 per mačą), o jo reti bandymai atakuoti iš toli dažniausiai (26,3 proc. pataikymas) baigdavosi nesėkmingai. „Thor“ liko 9-oje vietoje, o M.Virbalas atrodo radęs sau tinkamą terpę, kur galėtų žaisti daug, rodyti neblogus rezultatus ir dar užsidirbti.

„Ilgoji pertrauka“: „Ryto“ lietuvių kainos, kandidatai pakeisti Sireiką, Kurtinaičio galimas karjeros posūkis, „Lietkabelį“ dominantis aukštaūgis ir „M Basket“ darbai


4 komentarai
Naujausi komentarai (4)
Geriausiai ivertinti (4)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti