0

Šešiolikmečiai Europos čempionate liko už ketvirtfinalio borto (28)

Rugpjūčio 26 d., 14:45
Lietuvos rinktinė nepateko į atkrintamąsias (FIBA Europe)

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų rinktinė prarado paskutines viltis patekti į Europos čempionato ketvirtfinalį. Lemiamose antrojo etapo rungtynėse Juliaus Pranevičiaus auklėtiniai rezultatu 80:89 (27:23, 19:24, 18:17, 16:25) pralaimėjo Bosnijos ir Hercegovinos bendraamžiams bei neteko galimybės kovoti dėl pirmenybių medalių.

Po šio pralaimėjimo lietuviai su 1 pergale ir 4 pralaimėjimais antrajame etape nebeturi galimybių patekti tarp keturių geriausių grupės komandų ir iškovoti vietos ketvirtfinalyje. Kroatų pergalės prieš turkus atveju Lietuvos rinktinė E grupėje nusmuktų į paskutinę, šeštąją, vietą.

Europos čempionate J.Pranevičiaus auklėtiniai kovos tik dėl 9-os vietos.

Rungtynių eiga

Susitikimą pradėjo Eimanto Stankevičiaus ir Tado Sedekerskio rezultatyvūs išpuoliai (4:0). Tačiau sužaidus tris minutes, bosniams pavyko ne tik pasivyti lietuvius, tačiau ir persverti rezultatą (8:6). Kėliniui įpusėjus, Lietuvos rinktinė pradėjo spurtą 10:0 ir susigrąžinę pranašumą atitolo nuo varžovų (21:12). Vis tik ketvirčiui artėjant į pabaigą, iniciatyvos bosnių gretose ėmėsi Džananas Musa. Krepšininkas įmetė 8 taškus ir taip gerokai aptirpdė lietuvių persvarą. Po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos rinktinė turėjo 4 taškų pranašumą – 27:23.

Antrojo kėlinio pradžioje bosniai ėmė lipti lietuviams ant kulnų, kol galiausiai D.Musos tolimas šūvis išvedė juos į priekį (32:30). E.Stankevičiaus, T.Sedekerskio ir Roko Gadiliausko trijulė stengėsi sugrąžinti komandai rungtynių kontrolę (38:34), tačiau varžovų lyderis D.Musa neleido mūsiškiams atitrūkti (40:44). Paskutinėmis pirmosios mačo dalies akimirkomis Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai surengė spurtą 7:0 ir ilsėtis išėjo pirmaudami minimaliu skirtumu (47:46).

Po didžiosios pertraukos R.Gadiliauskui pavyko vėl išvesti lietuvius į priekį (48:47), tačiau netrukus sekęs bosnių spurtas 8:0 vėl leido jiems pabėgti (55:48). Prie nesulaikomai žaidusio D.Musa prisijungęs Amaras Gegičius ėmėsi iniciatyvos, ko pasekoje kėliniui įpusėjus Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė atitrūko rekordine dviženkle persvara – 60:50. Vis tik Lietuvos rinktinė rankų nenuleido ir atsakiusi spurtu 9:0, vėl kvėpavo varžovams į nugaras (59:60). Ketvirtį abi komandos baigė esant lygiam rezultatui – 64:64.

Lemiamą kėlinį pradėjo atkakli kova taškas į tašką. Sužaidus keturias minutes, po ilgokos pertraukos vėl prabilo bosnių lyderis D.Musa – 72:69. Netrukus T.Sedekerskis tolimu šūviu išlygino rezultatą, tačiau D.Musa atsakė dar penkiais taškais (77:72). Tadui Karaninui ir Donatui Kupšui pavyko vėl sušvelninti rezultatą (76:77), tačiau A.Gegičiaus ir D.Musa taiklūs metimai sudavė labai skaudų smūgį lietuviams (85:78). Mačą Lietuvos rinktinė pralaimėjo 80:89.

Lietuva: T.Sedekerskis 19 (4/10 dvit., 2/5 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 7 kl.), R.Gadiliauskas (7 atk. kam.) ir E.Stankevičius (5/6 dvit., 0/5 trit., 4 kl.) po 13, A.Kulboka 12, T.Kararinas 8.

Bosnija ir Hercegovina: D.Musa 37 (7/18 dvit., 4/7 trit., 11/12 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 5 per. kam.), A.Gegičius 24 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), S.Antunovičius 14 (6 atk. kam.).