Šaro numylėtiniu tapęs kuklusis „Žalgirio“ jaunėlis tikslo siekia su nusiteikimu, galinčiu būti pavyzdžiu kiekvienam (38)

Sausio 3 d., 06:00
R.Jokubaitis nuolat sulaukia Š.Jasikevičiaus komplimentų (BNS nuotr.)
R.Jokubaitis nuolat sulaukia Š.Jasikevičiaus komplimentų (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

18-mečio Roko Jokubaičio karjera labai sparčiais žingsniais juda pirmyn.

Iš Mažeikių kilęs vaikinas dar neseniai savaitgaliais keliaudavo daugiau nei po šimtą kilometrų pajūrio link – į Klaipėdą. Kad galėtų žaisti Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje.

„Važiuodavau ten savaitgaliais, gyvendavau pas draugą, nes nebūdavo galimybės ten sportuoti visą savaitę. Bet vėliau tėvai sulaukė darbo pasiūlymų Klaipėdoje ir visa šeima persikraustėme ten. Nebuvo taip, kad sprendimą keltis jie priėmė tik dėl manęs, bet viskas labai gerai susidėliojo: ir man gerai buvo, ir jiems“, – džiaugėsi Kauno „Žalgirio“ talentas.

Paklaustas, ar nebuvo svarstyta galimybė išsiųsti jį žaisti į kitą miestą vieną, R.Jokubaitis juokėsi, kad aplinkybėms nesusiklosčius, jis daug problemų nebūtų turėjęs: „Su manimi nėra labai sunku, kad nebūtų galima vieno palikti (Juokiasi). Tėvai žinojo, kad esu gana savarankiškas, bet šiaip viskas susiklostė taip, kad išvykti vienam neteko.“

REKLAMA

2016–2017 m. sezone jis sulaukė progos atstovauti Klaipėdos „Neptūnui-2“ Regionų krepšinio lygoje (RKL), vėliau R.Jokubaitis patraukė ir Kauno klubo dėmesį bei atstovavo komandai jaunių Eurolygoje. Ten bei devyniolikmečių rinktinėje sužibėjęs 16-metis įžaidėjas galiausiai sulaukė kvietimo ir į „Žalgirio“ dublerių gretas.

„Nežinau, kaip buvo anksčiau, man niekas nieko nesakė, bet kai vyko jaunimo Eurolyga Kaune, žinojau, kad manęs „Žalgiris“ jau nori. Jie pasikvietė žaisti mane, Venckų ir Kozį. Su mumis vėliau ir pasirašė sutartis“, – pasakojo R.Jokubaitis.

Tada jam dėmesį rodė ir krepšinio piramidę kurti ėmęs „Neptūnas“, o taip pat – užsienio komandos. Tačiau „Žalgirio“ vardas nokautavo likusius variantus.

„Tėtis minėjo, kad buvo ir Ispanijos, ir kitų šalių pasiūlymų, bet jie buvo nelabai aiškūs. Gal ir komandos nelabai susidomėjimą rodė. Negaliu pasakyti, kad buvo didelis noras krypti į užsienį. Žinojau, kad domisi „Žalgiris“, todėl kitų pasiūlymų rimčiau nežiūrėjau“, – sakė įžaidėjas.

View this post on Instagram

Lekiam

REKLAMA

A post shared by Rokas Jokubaitis (@jokubaitis13) on

Praėjusį sezoną R.Jokubaitis debiutavo Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Ten jis per 24 minutes pelnydavo po 9,7 taško, atkovodavo 2,8 kamuolio, atlikdavo 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 11,9 naudingumo balo.

Jo bei kitų dublerių žaidimo stebėti atvykdavo ir pagrindinės komandos treneriai. Jauduliuko ir noro pasirodyti, kuomet pamatydavo tokius žiūrovus, R.Jokubaitis turėjo dar daugiau, neslepia jis pats.

„Visuomet, kai Jasikevičius ir „Žalgirio“ štabas ateina pažiūrėti rungtynių, yra papildomas jaudulys, žinai, kad tave stebi. Tai žmonės, suprantantys krepšinį. Dėl to prieš rungtynes atsiranda pasitempimas, noras pasirodyti kuo geriau, bet svarbu, kad tas jaudulys nebūtų perdėtas. Norėdavosi tik sužaisti geriau ir kad komanda laimėtų – tas svarbiausia.

REKLAMA

Geriausiai pamenu rungtynes su Šakių „Vyčiu“. Jie buvo visa galva stipresni, bet tris kėlinius gerai kovojome, parodėme gerą žaidimą, man visai neblogai irgi pasisekė, taip ir gavosi, kad tada Jasikevičiui palikau gerą įspūdį. Aišku, toks treneris visada turi priekaištų, norėdamas visko kuo geriau, bet šiaip viskas susiklostė gerai“, – prisiminė R.Jokubaitis, minėtame mače pelnęs 13 taškų, atlikęs 7 perdavimus bei surinkęs 20 naudingumo balų.

Nepraėjo nė pora mėnesių, dubleriai baigė sezoną, o R.Jokubaitis sulaukė kvietimo. Negalima sakyti, kad visiškai netikėto – Rokas sako, kad to tikėjosi visąlaik. Jis buvo pakviestas prisijungti prie pagrindinės komandos ir padėti jai ne vien treniruočių procese, bet ir rungtynėse.

„Kai praeitą vasarą atvykau į Kauną, jau tada šeši buvome pakviesti į pasiruošimą su „Žalgiriu“. Buvau labai apsidžiaugęs tuo priešsezoniniu darbu, o po to mane pasikviesdavo vis dažniau. Ar kažkas susitraumuodavo, ar dar kažkas – gavosi, kad treniravausi kartu. Žaisti šanso negavau – tik jau pabaigoje. Tada ir atsirado supratimas, ką reiškia žaidimas „Žalgiryje“. Žinojau, kad darbas treniruotėse – labai sunkus, bet rungtynėse žaisti – labai smagu. Neapsigavau“, – apie praėjusį sezoną kalbėjo jis.

REKLAMA

View this post on Instagram

#manokomanda

REKLAMA

A post shared by Rokas Jokubaitis (@jokubaitis13) on

Per trejas savo pirmąsias rungtynes „Betsafe–LKL“ 2017–2018 m. atakų organizatorius mesdavo po 5,7 taško ir atlikdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo per 13 minučių.

Maža to, kad šalia savęs turėjo trenerį–įžaidėją, jis taip pat išgirdavo ir naudingų pastabų iš komandos draugų. Patarimų jam negailėjo nei Kevinas Pangosas, nei Beno Udrihas, su kuriuo Rokas ryšį palaiko iki šiol.

„Su Beno pašnekėdavome ne tik arenoje, bet ir šiaip. Jis man patarimų suteikdavo daugiausiai. Beno – matęs daug, tikrai turėdavo, ką patarti. Nepamirštame bendravimo ir dabar, smagu“, – sakė R.Jokubaitis.

REKLAMA

Jei pagrindinės „Žalgirio“ komandos treneriams jis įspūdį palikti galėjo NKL rungtynėse, tai Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) žiniasklaida mokėsi rašyti lietuvio vardą po rungtynių su žymiaisiais Ballais. R.Jokubaičiui teko daugiau puslapių nei žymiajai šeimynai, o po jo 31 taško „pavogto“ šou apžvalgininkai rėžė garsias frazes, kad būtent lietuvis iš visų mačo dalyvių yra potencialiai didžiausias NBA talentas.

„Ten jau buvo virš visko. Tiek dėmesio nebuvau gavęs niekada gyvenime, – juokėsi R.Jokubaitis. – Po tų rungtynių buvo nuojauta, kad dėmesio bus, nes rungtynės – transliuojamos visame pasaulyje. Kai taip sužaidi, jauti, kad to dėmesio gali būti. Prieš rungtynes nebuvo noro būtinai sužaisti kuo geriau – kai atvyksta tokie žinomi žaidėjai, labiau yra jaudulys. Bet viskas gavosi natūraliai.“

 

LaMelo Ballas, Jokubaitis LaMelo Ballas, Jokubaitis

REKLAMA

Sunkoka – taip dabartinį savo etapą gyvenime gali apibūdinti R.Jokubaitis. 18-metis šiuo metu mokosi dvyliktoje klasėje ir mokslus derina ne šiaip su treniruotėmis, bet ir su Eurolygos išvykomis. Bet prie sunkumų jis jau yra įpratęs.

„Anksčiau būdavo lengviau, kai nevykdavau į Eurolygos išvykas, o dabar ir skrydžiai, ir darbas savaitės dienomis – labai sudėtinga, bet jau įpratau derinti, manau, kad viskas bus gerai. Mokytojai domisi, mato žiniasklaidoje, kad man gerai sekasi, todėl palaiko. Nors mokytojai yra mokytojai, visada norės, kad ir mokyklos suole būtų geri rezultatai“, – šypsosi jis.

Svarbiausia, kad jį palaiko ir bendraklasiai, ir komandos draugai, todėl su viskuo tvarkytis – lengviau. Nors kartais bičiuliai ir patraukia per dantį kylančią „žvaigždę“, bet viskas – juoko formoje ir dėmesys neakina perspektyvaus jaunuolio.

Gražu buvo žiūrėti, kaip R.Jokubaitis džiaugėsi išvykęs į pirmąją savo Eurolygos išvyką Maskvoje. Nors Šarūnas Jasikevičius tada juokavo, kad jaunėlis pilnametystės proga keliaus apžiūrinėti Rusijos sostinės, to padaryti jis nespėjo. Tačiau netrukus jis į Eurolygos mačus ėmė vykti jau ne kaip turistas, o kaip reikalingas „Žalgirio“ narys.

REKLAMA

Jokubaitis Jokubaitis

Rungtynėse su Stambulo „Daruššafaka“ jis kilo nuo suolo dar pirmame kėlinyje ir palaikomas viso suoliuko pelnė pirmuosius savo karjeros taškus Eurolygoje. Tai – fantastiška patirtis, sako jis. Patirtis, prie kurios Rokas jau po truputį įpranta.

Rūbinėje jis Leo Westermanno buvo užmėtytas rankšluosčiais, tačiau nuo smagių komandinių užduočių šia proga jam išsisukti pavyko.

„Kažkokios kalbos buvo, bet viskas gerai. Mačiau, kad nuo komandos baudų lentos visų vardai po Naujųjų metų nutrinti, tai praslydau“, – juokavo R.Jokubaitis.

Traumos praretino „Žalgirį“, o tai suteikia šansą jaunimui. R.Jokubaitis dabar yra sužaidęs tris mačus Eurolygoje, kuriuose pelnė iš viso 6 taškus, atkovojo 2 kamuolius, perdavimų neatliko, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 5 naudingumo balus.

REKLAMA

LKL skaičiai per 15 minučių siekia 6,4 taško, 2,6 rezultatyvaus perdavimo, 0,9 perimti kamuolio ir 7,3 naudingumo balo.

„Žalgirio“ arenos sirgaliai, atmosfera, krepšinio lygis ir sprendimų priėmimas – tai kol kas palieka didžiausią įspūdį R.Jokubaičiui.

Tuo tarpu jo paties solidumas palieka įspūdį Šarūnui Jasikevičiui, kuris po mačo Stambule labai gyrė savo jaunąjį auklėtinį.

„Jis vienas tų, kurie kuo puikiausiai supranta žaidybinį planą ir mūsų sistemą. 30-mečiai kartais daro daugiau psichologinių klaidų nei jis. Gal Rokas nėra pats greičiausias, labiausiai patyręs, bet jis supranta, jo IQ yra didžiulis“, – tada įžaidėją apibūdino „Žalgirio“ treneris.

Jasikevičius, Jokubaitis Jasikevičius, Jokubaitis

R.Jokubaitis neneigia, kad girdėti tokius žodžius jam yra itin malonu, tačiau jis turi ir vieną svarbią taisyklę, kuria šioje situacijoje vadovaujasi.

REKLAMA

„Tie žodžiai tikrai paglosto širdį. Aišku, nenoriu galvoti, kad mane pagyrė Jasikevičius, tai jau viskas – esu viską pasiekęs. Bet tai duoda labai daug, prideda pasitikėjimo. Tik svarbiausia, kad tai neperaugtų į sužvaigždėjimą. Jei tokį dalyką pasako, nereiškia, jog reikia sustoti dirbti, tai reiškia, kad į tave deda viltis ir turi rodyti dar didesnį norą tobulėti“, – teisingomis mintimis dalijosi jis.

R.Jokubaitis džiaugiasi, kad greičiau perprasti „Žalgirio“ sistemą jam padėjo jos atitikmuo dubleriuose: „Nors negalvojau, kad perprasiu ją taip greitai, tačiau džiaugiuosi – dirbu toliau. Manau, kad man ši sistema – labai priimtina, o kai treneris – įžaidėjas, gal ir lengviau suprasti jį“.

Atestatą artėjančią vasarą atsiimsiantis R.Jokubaitis sako, kad nebuvo išimtis – jį kaip ir nemažai perspektyvių jaunuolių buvo bandyta kviesti žaisti NCAA. Tačiau mintys apie amerikietišką svajonę greitai prasisklaidė ir jis apsisprendė, kad nori karjeros pagrindus kurti Europoje.

„Manau, kad pagal mano duomenis ir krepšinio supratimą, Europos krepšinis man priimtinesnis. Nors jei kalbėsime apie NBA, tai – visiškai kita lyga, ten žaidžia geriausi pasaulio žaidėjai.

Tikiuosi, kad po truputį pavyks įsitvirtinti Eurolygoje, o vėliau žiūrėsime, kaip yra su NBA. Dar turiu, ką įrodyti čia“, – šypsojosi jis.

R.Jokubaičio noras – likti „Žalgiryje“ ir toliau, kadangi čia jis jaučiasi kaip namuose.

„Būtų labai smagu pratęsti ryšius su „Žalgiriu“. Labai gerai čia įsitvirtinau, labai patinka, gera organizacija ir kaip jaunam žaidėjui čia – puiki vieta tobulėti“, – kalbėjo jis.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


38 komentarai
Naujausi komentarai (38)
Geriausiai ivertinti (38)
PRO komentarai (10)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti