„Ryto“ pažymiai: vos pora šešetų ir dvejetai T.Holloway‘ui bei M.Girdžiūnui (45)

Sausio 30 d., 09:44
D.Sirvydis rungtynių pabaigoje demonstravo charakterį (BNS nuotr.)
D.Sirvydis rungtynių pabaigoje demonstravo charakterį (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Vilniaus „Rytas“ trečiadienio vakarą Europos taurės rungtynėse išvykoje 61:86 nusileido Monako „AS Monaco“ krepšininkams ir įsirašė antrąjį pralaimėjimą.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų „Ryto“ žaidėjų pasirodymą ir įvertino jį pažymiais.

#0 Deividas Sirvydis (16 min., 11 tšk., 1 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Pirmoje susitikimo pusėje, kuomet prancūzų klubas tiesiog triuškino „Rytą“, šis puolėjas žaidė nedaug. Visus 11 taškų krepšininkas pelnė per paskutiniąsias susitikimo 11 minučių. Galima sakyti, kad „AS Monaco“ ekipa ketvirtajame ketvirtyje nuėmė koją nuo akseleratoriaus ir to „Ryto“ spurto sureikšminti nereikėtų, tačiau D.Sirvydis vis tik parodė kovingumą. Ne visuomet tas emocijas jam pavyko nukreipti tinkama linkme, tačiau įdomu tai, kad jo „plius/minus“ rodiklis šiame mače teigiamas – plius 6.

REKLAMA

#2 Dovis Bičkauskis (16 min., 9 tšk., 1 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Nors įžaidėjas mačo pabaigoje pataikė tris tolimus metimus (daugiausiai šį sezoną), tačiau tai per daug jo pasirodymo nepataisė – pirmi du ketvirčiai buvo per daug prasti. Nors D.Bičkauskis yra gana fiziškai tvirtai sudėtas, tačiau Anthony Clemmonso ir kitų prancūzų klubo žaidėjų presingas visiškai atskyrė „Ryto“ įžaidėjus nuo likusios komandos. D.Bičkauskis visiškai nesugebėjo organizuoti komandos žaidimo, o vilniečių atakos buvo tiesiog statiškos.

Holloway'us Holloway'us

#7 Terrellas Holloway‘us (25 min., 4 tšk., 4 rez. per., 2 kld., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 2.

T.Holloway‘us yra pagrindinis ekipos atakų organizatorius, o būtent prastą įžaidėjų komandos valdymą, kaip pagrindinę problemą po rungtynių išskyrė ir Dainius Adomaitis. Panašu, kad energija, kurią pasiūlė atletiški Monako klubo perimetro krepšininkai, buvo nepakeliama T.Holloway‘ui. Gynėjas šiame mače taip ir nepelnė taškų „iš žaidimo“. Nors pagrindinis „AS Monaco“ ginklas buvo greitas puolimas, tačiau ir pozicinėse atakose prancūzai nesunkiai „1 prieš 1“ tvarkėsi su savo tiesioginiais oponentais.

REKLAMA

#9 Francisco Cruzas (19 min., 8 tšk., 1 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Meksikietis pelnė iš viso 8 taškus, iš kurių 5 per pirmuosius 2 kėlinius. F.Cruzas kažkiek bandė gelbėti ekipą pirmoje susitikimo pusėje (jis vienintelis pelnė taškus „iš žaidimo“ antrajame ketvirtyje), tačiau dažniausiai puolime kamuolys iki jo neatkeliaudavo, o jeigu gynėjas jį ir gaudavo, iškart buvo surakinamas oponentų gynybos. Prancūzai buvo itin gerai pasiruošę mačui ir puikiai sudėlioję akcentus gynyboje. „Ryto“ puolimas buvo toks bedantis, kad kartais atrodė, jog žaidžia dviejų visiškai skirtingų lygių komandos.

Girdžiūnas Girdžiūnas

#18 Mindaugas Girdžiūnas (16 min., 3 tšk., 2 atk. kam., 4 kld., -4 naud. bal.). Įvertinimas – 2.

Vienas tikslus metimas „iš žaidimo“, kurį M.Girdžiūnas pataikė tik 3 ketvirtyje, ir 4 klaidos puikiai reziumuoja jo pasirodymą. Gerai pastaruoju metu atrodęs gynėjas Prancūzijoje buvo visiškai nepanašus į save. Vos tik varžovai paspausdavo šį krepšininką, pasipildavo klaidos, už kurias Monako klubas baudė be gailesčio. Įstrigo ir M.Girdžiūno gynyba „vienas prieš vieną“ prieš Dee Bostą, kuris tiesiog be gailesčio tvarkėsi su „Ryto“ gynėju.

REKLAMA

#22 Eimantas Bendžius (24 min., 13 tšk., 1 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 9 naud bal.). Įvertinimas – 6.

E.Bendžius bene vienintelis rodė šiek tiek daugiau energijos pirmoje susitikimo pusėje, tačiau prieš jį gynęsis Kimas Tillie padarė viską, kad neutralizuotų Vilniaus komandos kapitoną. Pats K.Tillie per 22 minutes nepelnė nė taško, tačiau su savo pagrindine užduotimi susitvarkė. Nors E.Bendžius galiausiai pelnė 13 taškų (9 iš jų baudomis), tačiau tuomet, kai „AS Monaco“ krovėsi persvarą, „Ryto“ puolėjas tylėjo. Nors daugiausiai išryškėjo varžovų perimetro žaidėjų fiziškumas ir greitas žaidimas, tačiau ir Vilniaus klubo priekinė linija savo varžovams nusileido daugiau nei akivaizdžiai – kovą dėl atšokusių kamuolių „AS Monaco“ laimėjo 39:31.

Blaževičius Blaževičius

#22 Marekas Blaževičius (18 min., 2 tšk., 5 atk. kam., 1 kld., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

REKLAMA

Tik pakilęs nuo suolo M.Blaževičius suklydo, o vėliau dar ir pažeidė taisykles kovodamas dėl kamuolio, tad mačo pradžia jaunajam aukštaūgiui susiklostė prastai. Susitikimo pabaigoje jis, kaip ir D.Sirvydis, vėlėsi į bereikalingus konfliktus su prancūzų komandos žaidėjais ir nors užsivedimas yra sveikintinas dalykas, tačiau emocijas reikia mokėti nukreipti teigiama linkme. Šįkart tai atrodė perspausta, pavėluota ir panaudota neteisingai. Ir nors rungtynių pabaigoje „Rytui“ pavyko sumažinti atsilikimą, tai daugiau buvo Monako krepšininkų koncentracijos problema, o ne Vilniaus jaunųjų žaidėjų užsivedimo nuopelnas.

#32 Evaldas Kairys (19 min., 4 tšk., 5 atk. kam., 1 rez. per., 1 per. kam., 2 kld., 5 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Nors „Ryto“ aukštaūgis žaidė beveik 2 kėlinius, tačiau sugebėjo išlaikyti teigiamą „plius/minus“ rodiklį (+3). Vilniaus ekipa bandė mesti į kovą Martyną Echodą, tačiau paaiškėjus, kad jis vis tik rungtyniauti negali, E.Kairio vaidmuo vėl išaugo. Šiam vidurio puolėjui būnant aikštėje Vilniaus komanda turėjo mažiausiai problemų arčiau krepšio, tačiau priešingai nei Vilniuje, E.Kairiui apsisaugoti nuo pražangų nepavyko. Vidurio puolėjas 4 kartus pažeidė taisykles ir taip sutrumpino savo laiką aikštėje.

REKLAMA

#41 Cameronas Bairstow (16 min., 3 tšk., 5 atk. kam., 2 kld.,, 4 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Australas buvo labai blankus. Jo bandymai du kartus sužaisti „vienas prieš vieną“ atrodė tiesiog beviltiškai. Prancūzų priekinei linijai C.Bairstow nekėlė jokio pavojaus gynyboje ir aukštaūgis taip ir nepataikė nė vieno metimo „iš žaidimo“. Vienintelis pliusas jo žaidime yra gana kieta kova dėl atšokusių kamuolių – dažniausiai jis patikimai atitveria varžovus nuo krepšio ir jiems neleidžia kartoti savųjų metimų.

Butkevičius Butkevičius

#51 Arnas Butkevičius (24 min., 4 tšk., 4 atk. kam., 1 rez. per., 1 per. kam., 1 kld., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Sužaidęs puikias rungtynes prieš savaitę A.Butkevičius buvo nematomas Prancūzijoje. Puolėjas retai ėmėsi iniciatyvos ir poziciniame puolime atrodė visiškai atjungtas nuo komandos. „Ryto“ lyderiui reikia erdvės ir greito žaidimo, tada jis jaučiasi geriausiai. Nei to, nei to šįkart A.Butkevičius neturėjo ir sužaidė prasčiausiais rungtynes „Top 16“ etape. Jam būnant aikštėje, „Rytas“ tą atkarpą pralaimėjo 34 taškų skirtumu.

REKLAMA

#5 Karolis Giedraitis (0 tšk., 2 atk. kam., 1 kld., -1 naud. bal.) ir #14 Martynas Echodas (3 min., -1 naud. bal.).

Šie žaidėjai rungtyniavo per trumpai, kad būtų galima juos vertinti pažymiais. Nors M.Echodas pradėjo susitikimą startiniame penkete, tačiau gana greitai paaiškėjo, kad jis žaisti dar negali ir daugiau nuo suolo taip ir nepakilo. K.Giedraitis pasirodė jau tik susitikimo pabaigoje ir buvo aikštėje tuo metu, kai „Rytas“ spurtavo, tačiau ženkliau prie to spurto neprisidėjo.  

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


45 komentarai
Naujausi komentarai (45)
Geriausiai ivertinti (45)
PRO komentarai (9)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti