„Ryto“ naujoko analizė: mesti itin mėgstantis įžaidėjas, kurio viena savybė išduoda, kodėl vilniečiai jį pasirinko (29)

Kovo 15 d., 18:36
D.Needhamas dažnai mėgsta atakuoti krepšį (BNS nuotr.)
D.Needhamas dažnai mėgsta atakuoti krepšį (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Ryto“ klubas penktadienį vakare patvirtino portalo Krepsinis.net dienos metu skelbtą informaciją, jog Chrisą Kramerį pavaduoti atvyks Derekas Needhamas.

Monako „AS Monaco“ garbę gynęs amerikietis yra vos 180 cm ūgio, tad įžaidėjų grandyje dabar vilniečiai turės du žemaūgius „pirmus numerius“, kadangi Rokas Stipčevičius ūgis siekia tik 185 cm. Iškart tampa akivaizdu, kad „Rytas“ praranda nemažai gynyboje, kur aukštas ir tvirtas Ch.Krameris būdavo labai naudingas, o jį pakeisti atvykęs krepšininkas tokios agresijos gynyboje neduos, kaip kad neduoda R.Stipčevičius, kuriam sudėtinga lįsti pro užtvaras, o bent jau kiek atrodyti arčiau varžovo neleidžia ir trumpos rankos.

Stebint D.Needhamo žaidimą gynyboje matoma, kaip jis sunkiai įveikia užtvaras ir dažnai „prilimpa“ prie žmogaus, kuris tą užtvarą stato. Taip kamuolį turintis varžovų gynėjas susikuria pranašumą ir jis dažnai būna išnaudojamas. Kartais amerikietis tiesiog pameta savo žmogų gynyboje, kai šis kerta palei galinę liniją, sulaukia ten užtvaros ir tuo metu įvyksta susikeitimas ginamaisiais. Tokiais atvejais D.Needhamas lieka visur vėluojančio vaidmenyje.

REKLAMA

Problemas gynyboje D.Needhamas bando tušuoti savo greitomis kojomis, kur kartais blogą užsiimtą poziciją galima kompensuoti dideliu greičiu pasivijus varžovų. Taip pat galima pažymėti, kad naujasis „Ryto“ gynėjas yra kibus žaidėjas ir dėl savo įkyrumo išprovokuoja nemažai varžovų pražangų puolant.

Pažvelgus į D.Needhamo žaidimo stilių puolime, tampa aišku, kodėl „Rytas“ pasirinko šį žaidėją – tai yra „du prieš du“ gerai rungtyniaujantis atakų organizatorius. Būtent tokio žaidėjo ir reikėjo „Rytui“, kai neliko Ch.Kramerio, kadangi R.Stipčevičius ar Mindaugas Girdžiūnas nėra pikenrolo meistrai. Tiesa, jis kitoks pikenrolo žaidėjas nei Ch.Krameris dėl to, kad pats mėgsta dažnai atakuoti krepšį.

Remiantis „Synergy“ duomenimis, 41,1 proc. visų situacijų puolant D.Needhamas sprendė „du prieš du“ derinyje, ką atliko 0,831 taško per ataką reitingu, o tai yra „geras“ rodiklis. D.Needhamas dažnai mėgsta pats atakuoti po šio derino, ypatingai tuomet, kai varžovai turi lėtesnį vidurio puolėją. Būtent taip D.Needhamas keliskart baudė tą patį „Rytą“ su Artiomu Parachovskiu ant parketo.

D.Needhamo šio sezono perdavimų vidurkis siekė 3,9, bet įprastai jis turi geresnius rodiklius. Štai ir praėjusiame sezone Baro „Mornar“ sudėtyje jis Adrijos lygoje atiduodavo 4,8 perdavimo per mačą. Beje, praėjusiame sezone po pikenrolų renkamų taškų reitingas buvo dar aukštesnis (0,934 tšk. per ataką), kas yra „labai gerai“ „Synergy“ skalėje.

REKLAMA

D.Needhamas dažnai mėgsta atakuoti vos gavęs kamuolį. Taip nutinka dažniausiai, kai komandos draugai atmeta jam kamuolį ties tritaškiu. Kartais amerikietis ima piktnaudžiauti tokiais šūviais net tuomet, kai jam tą dieną nekrenta. Šiame sezone Europos taurėje tikslą pasiekė 27 iš 74 tritaškių (36,5 proc.). Dvikovoje su Stambulo „Galatasaray“ jis sumetė 7 iš 12, bet buvo dvikovų, kai pro šalį skriedavo visi 4.

Itin prastai atrodo tik 37 proc. (20/54) dvitaškių pataikymas – čia daug pramestų metimų iš vidutinio nuotolio. Krepšio link prasiveržimai, kur dvitaškių pataikymo procentas yra aukštesnis, būna reti reiškiniai. Tas pats galioja ir D.Needhamui liekus žaisti vienas prieš vieną – renkamasi suklaidinus varžovą atakuoti iš tolimesnės distancijos, o ne bandyti laimę arčiau krepšio. Prasiveržimais baigėsi vos 9 atakos per visą Europos taurės sezoną – 6 kartus veržėsi į dešinę, 3 sykius – į kairę.

Apibendrinus galima pasakyti, kad „Rytas“ įsigijo atakuoti mėgstantį įžaidėją, kuris neblogai žaidžia „du prieš du“, gali primėtyti varžovams nemažai taškų, bet nėra agresyvus po krepšiu, itin retai renkasi prasiveržimus ir yra itin pažeidžiamas gynyboje.

Toks pirkinys vasarą būtų keliantis daug abejonių ir galbūt „Rytas“ net nepirktų tokio žaidėjo, bet kai reikėjo žūtbūt žaidėjo už ribotą kainą kovo viduryje, pasirinkimas atrodo turintis logišką paaiškinimą. Juolab, kad „AS Monaco“ mokės dalį D.Needhamo atlyginimo, o „Rytas“ turėjo lėšų tik vieno krepšininko įsigijimui. D.Needhamas Ch.Kramerio nekompensuos ir nepakeis, bet rotacijoje atsirado žaidimą galintis organizuoti krepšininkas.


29 komentarai
Naujausi komentarai (29)
Geriausiai ivertinti (29)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti