Rezultatyviausia Europos čempionato tauta – amerikiečiai (38)

Rugsėjo 16 d., 09:30
A.J.Slaughteris su Lenkijos rinktine nužygiavo iki pusfinalio (FIBA nuotr.)
A.J.Slaughteris su Lenkijos rinktine nužygiavo iki pusfinalio (FIBA nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

2022-ųjų Europos čempionatas pasižymi ne tik įspūdingais individualiais pasirodymais, bet ir itin plačiu dalyvių žemėlapiu. 24-ioms rinktinėms atstovauja 26 skirtingų tautų atstovai.

Pusė turnyro rinktinių savo gretose turėjo natūralizuotų krepšininkų. Lietuvos nacionalinei komandai atstovavęs Ignas Brazdeikis techniškai yra vienintelis šio sąrašo kanadietis – nors ir gimė Lietuvoje, tokio statuso sulaukė dėl žaidimo Kanados jaunimo rinktinėje.

Į sąrašą nepatenka Tyleris Dorsey, kuris gimė Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), tačiau jo mama yra graikė, o pats gynėjas spėjo atstovauti ir Graikijos devyniolikmečių rinktinei. Tiesa, prieš tai dalyvavo JAV jaunimo rinktinės stovykloje, tačiau į galutinę sudėtį nepateko.

Visi vienuolika likusių natūralizuotų žaidėjų yra amerikiečiai. Po vieną pilietybę gavusį žaidėją turi Vokietija (Nickas Weileris-Babbas), Slovėnija (Mike’as Tobey), Ispanija (Lorenzo Brownas), Bulgarija (Dee Bostas), Kroatija (Jaleenas Smithas), Bosnija ir Hercegovina (Johnas Robersonas), Turkija (Shane’as Larkinas), Lenkija (A.J.Slaughteris), Juodkalnija (Kendrickas Perry), Vengrija (Mikaelas Hopkinsas) ir Sakartvelas (Thaddusas McFaddenas).

REKLAMA

Prieš pat čempionatą pilietybes gavo ir rinktinėse debiutavo N.Weileris-Babbas, L.Brownas, K.Perry ir J.Smithas. Daugiausiai patirties FIBA turnyruose turi nuo 2015-ųjų Lenkijai atstovaujantis A.J.Slaughteris, D.Bostas prie Bulgarijos rinktinės prisijungė 2017-aisiais.

Sutapimas, kad turnyre yra 11 natūralizuotų amerikiečių – tiek pat „namie augintų“ žaidėjų turi daugelis čempionato rinktinių, tad tautas iš esmės galima palyginti ir statistiškai.

Susumavus iki pusfinalių pelnytus taškus, amerikiečiai tampa ženkliai rezultatyviausia čempionato tauta, surinkę 744 taškus. Ryškiausi šioje grafoje yra pusfinalius pasiekę A.J.Slaughteris (100 taškų) ir Lorenzo Brownas (94), blankiausias – taip pat kovas tęsiantis ir iššauti dar galintis N.Weileris-Babbas (13).

Arčiausiai amerikiečių yra pasirodymą ketvirtfinalyje baigę graikai (646 taškai), vokiečiai be N.Weilerio-Babbo (642), suomiai (616), italai (587), slovėnai be M.Tobey (572), prancūzai (561) ir ispanai be L.Browno (539). Pastarieji surinko tik šešias taškai daugiau nei maču mažiau sužaidę lietuviai (533). Ši praraja praplatėja tik atėmus 64 taškus, kuriuos surinko I.Brazdeikis.

Po vieną natūralizuotą žaidėją turi trys iš keturių pusfinalius pasiekusių rinktinių, nors N.Weileris-Babbas ryškaus vaidmens ir nevaidina. Išskirtine šiame kontekste yra Prancūzijos rinktinė, kuri artimiausiu metu šią vietą užpildys ryškiausia žvaigžde – pilietybę gavo ir ateities turnyruose prisijungs kamerūnietis Joelis Embiidas.

Be pergalių liko trys rinktinės – Vengrija, Nyderlandai ir Didžioji Britanija. Natūralizuotą žaidėją tarp jų turėjo tik vengrai. Už atkrintamųjų borto liko ir be amerikiečių vertęsi estai bei izraeliečiai.


38 komentarai
Naujausi komentarai (38)
Geriausiai ivertinti (38)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja