R.Jokubaitis: apie sirgalius Lietuvoje ir Ispanijoje bei Š.Jasikevičiaus pokyčius

Gegužės 15 d., 14:04
R.Jokubaitis palygino skirtumus tarp ispanų ir lietuvių sirgalių (Scanpix nuotr.)
R.Jokubaitis palygino skirtumus tarp ispanų ir lietuvių sirgalių (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Barselonos „Barcelona“ komandos gynėjas Rokas Jokubaitis kitą savaitę stos į Eurolygos lemiamas kovas.

Lietuvis pasikalbėjo su „Eurohoops“ žurnalistu Antigoni Zachari, kuriam papasakojo apie komandos aktualijas ir pasakė, kuo skiriasi Šarūnas Jasikevičius Katalonijos sostinėje nuo to, kuris buvo Kauno „Žalgiris“.

– Kokioje situacijoje komanda yra dabar?

– Mes žaidėme sunkius 8–9 mėnesius, bet, tikiuosi, kad dabar esame geriausios formos. Buvo sudėtinga visiems tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Komanda yra gera ir laukiame lemiamų kovų.

– Ar tikslai ir buvo finišuoti pirmiems reguliariajame sezone tiek Eurolygoje, tiek Ispanijos lygoje?

– Taip. Kai atvykau į klubą, iškart supratau, kad tikslai yra patys aukščiausi ir visi tikėsis tik pergalių. Nėra kito kelio – turime galvoti tik apie tai, kaip laimėti kiekvieną mačą. Didžiuojuosi komanda už šiuos pasiekimus, bet mes turime užbaigti pradėtą darbą.

REKLAMA

– Koks yra pagrindinis skirtumas tarp sirgalių Kaune ir Barselonoje?

– Negalėčiau pasakyti, kad skirtumas yra labai didelis. Jeigu perkeltume katalonus į „Žalgirio“ areną, nebūtų net pusės užpildymo, nes „Palau Blaugrana“ yra daug mažesnė. Ispanai tikrai žino, kada reikia pradėti šaukti ir švilpti ar sukelti spaudimą teisėjams. Ispanai santūresni tuo metu, kai įvykiai vyksta tinkamai, bet kai pradedame barstyti pranašumą, jie palaiko karštai. Lietuvoje parduodami visi bilietai, o sirgaliai – labai garsūs, bet kitaip nei čia. Žmonės Lietuvoje ir Ispanijoje yra skirtingi.

– Ar sunku buvo adaptuotis Barselonoje?

– Nebuvo labai sudėtinga, kadangi komandoje yra daug lietuvių. Daugiau aspektų yra adaptuojantis prie krepšinio. Lietuvoje vietinės lygos rungtynės yra lengvesnės nei Eurolygos, o čia lengvų mačų nėra. Ispanijoje galima pralaimėti prieš bet kurį oponentą, todėl turi atiduoti visas jėgas. Sunkiausia buvo atiduoti visus 100 proc. kiekviename susitikime. Manau, kad treneris žino, kaip motyvuoti mus tai daryti.

– Ar manote, kad Šaras su jumis griežtesnis, nes esate lietuvis?

REKLAMA

– Galbūt ne dėl pilietybės, bet todėl, kad žino mano požiūrį. Šaras mane pasikvietė į treniruotes, kai man buvo 15–16 metų, todėl gerai žino, kaip aš reaguoju į dalykus. Nesakau, kad man patinka, kai ant manęs rėkia, bet kartais gerai, nes tu žinai, ką padarei blogai, o ne šaukimas yra vien vardan šaukimo. Man nėra problemų dėl Šaro rėkimo, nes aš žinau, kodėl tai daro. Man patinka jo metodai. Galbūt kažkam tokie dalykai nepatinka, bet man jie padeda išlaikyti koncentraciją.

– Ar Š.Jasikevičius pasikeitė nuo tada, kai dirbo „Žalgiryje“?

– Šiek tiek pasikeitė. Čia yra „Barca“ – didesnis klubas su didesniais lūkesčiais. Aukščiausio lygio žaidėjai žino puikiai, ką reikia daryti, todėl tau nereikia tiek daug rėkti. „Žalgiryje“ buvo daug jaunų krepšininkų, todėl jis bandė juos perlaužti ir išmokyti. Šiuo atžvilgiu treneris pasikeitė, bet Šaras yra Šaras – jis visada bus toks pats – nori laimėti viską.  


Gairės: jokubaitis
komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą