R.Javtokas privalės „Interperformances“ agentūrai sumokėti 325 tūkst. eurų (24)

Rugsėjo 29 d., 13:41
R.Javtokas turės susimokėti 325 tūkst. eurų (Fotodiena.lt)
R.Javtokas turės susimokėti 325 tūkst. eurų (Fotodiena.lt)
Šaltinis: Verslo žinios

2015 m. rugsėjo 25 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino ir leido vykdyti Šveicarijos arbitražo teismo sprendimą dėl 325 000 Eur sutartinių netesybų priteisimo iš krepšininko nutraukus sutartį su „Interperformances“ agentūra, kuriai vadovauja italas Luciano Capicchioni, rašo „Verslo žinios“.

Nagrinėtoje byloje nustatyta, kad ginčo šalys – Robertas Javtokas ir agentas – susitarė, jog tuo atveju, jeigu žaidėjas nutrauks su agentu sutartį nesilaikydamas įspėjimo periodo jis turės agentui sumokėti sumą, lygią 25 proc. paskutinės agento žaidėjo naudai suderėtos sutarties vertės. Kadangi sutartis buvo nutraukta, arbitražo teismas priteisė iš krepšininko sutartimi nustatytas netesybas, lygias 325 000 Eur sumai. Tokį arbitražo sprendimą krepšininkas kvestionavo kaip prieštaraujantį viešajai tvarkai dėl pernelyg didelių baudinių netesybų (angl. punitive damages) priteisimo.

REKLAMA

Lietuvos apeliacinis teismas atsisakė pripažinti šį arbitražo sprendimą kaip prieštaraujantį viešajai tvarkai. Teismas, atlikęs sutarties nuostatų vertinimą konstatavo, jog sutartyje nustatytų iš anksto aptartų nuostolių (netesybų) dydis nėra proporcingai susijęs su kilusios ar galėjusios kilti žalos dydžiu, todėl jomis siekiama apsunkinti žaidėjo galimybes nutraukti sutartį ir jį nubausti.

Įvertinęs tai, kad byloje ginčo šalys yra profesionalai, taip pat atsižvelgęs į iš anksto sutartimi sulygtų netesybų (angl. liquidated damages) prigimtį bei jų dydį samdymo mokesčių ir atlyginimų profesionalaus krepšinio srityje, teismas konstatavo, kad nėra pagrindo neleisti pripažinti arbitražo teismo sprendimo.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai

24 komentarai
Naujausi komentarai (24)
Geriausiai ivertinti (24)
PRO komentarai (11)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą