R.Grafas: Kipre amerikiečiams reikėjo 3-4 kamuolių, statistikos nevedė, apie mačus sužinodavome likus 2 dienoms (4)

Kovo 27 d., 13:10
grafs raitis 2007
grafs raitis 2007
Šaltinis: BC Šiauliai

Antradienį prie "Šiaulių" ekipos prisijungęs vidurio puolėjas 31 metų 210 cm ūgio Raitis Grafas neslėpė, kad šiauliečių kvietimas jį labai pradžiugino. "Kipre sezonas jau baigėsi, galvojau, kad bus labai ilga vasara. Todėl sulaukęs "Šiaulių" direktoriaus Adomo Klimavičiaus apsidžiaugiau", - šypsojosi po beveik dvejų metų į Šiaulius sugrįžęs latvis aukštaūgis.

- Ilgai svarstėte "Šiaulių" kvietimą prisijungti?

- Ne, nes sezonas Kipre jau pasibaigė. Mūsų komanda Limasolio "Apollon" reguliariajame čempionate buvo antra, bet pralaimėjo pusfinalyje. Šioje šalyje žaidžiama tik dėl čempionų titulo - bronza ten neegzistuoja. Todėl galvojau, kad prieš akis - neįprastai ilga vasara. Kai paskambino "Šiaulių" direktorius Adomas Klimavičius, apsidžiaugiau ir nedvejojau. Šiauliečiai man puikiai pažįstami, turi labai gerą trenerį.

- Kaip įvertintumėte sezoną Kipre?

- Sezonas man tikrai buvo neblogas. Tačiau tik todėl, kad komandą treniruoja Igoris Migliniekas. Kitose komandose dominuoja amerikiečiai, kuriems reikia ne vieno, o bent 3-4 kamuolių. Kipre yra daug keistenybių. Manęs visiškai nestebino, kad neradote mano statistikos. Tai - įprastas dalykas, kasdienybė. Mūsų treneris, pavyzdžiui, tik trečiadienį sužinodavo, kad mes žaisime penktadienį. Kaip ir sakiau, man pasisekė, kad komandą treniravo treneris iš Latvijos, todėl žaisdavau po 20-25 minutes, pelnydavau po 12 taškų, atkovodavau po 5 kamuolius.

REKLAMA

- "Šiaulių" komandoje yra dar keturi aukštaūgiai. Nesibaiminate konkurencijos?

- Man asmeniškai nėra labai svarbu, kiek minučių - 20 ar 30 - žaisiu. Svarbiausia, kad komanda laimėtų. Man nepriimtinas tik individualiais veiksmais grįstas krepšinis, nes esu pratęs žaisti logišką, deriniais paremtą žaidimą. Sezoną praleidau čia, žinau trenerį Antaną Sireiką ir juo pasitikiu. Jis tikrai žino, kaip mane geriau išnaudoti. Todėl esu įsitikinęs, kad problemų nebus. Nereikia net kalbėti, ar šis treneris geras, ar ne - apie jį geriausiai kalba pasiekti rezultatai. Tai - puikus specialistas.

- "Šiaulių" komandoje sutikote daug draugų?

- Pirmus sutikau jus, žurnalistus, o draugų dar nespėjau (šypsosi). Kai čia žaidžiau prieš porą sezonų, daugiausia bendraudavau su Vytautu Šarakausku, nes jis turi panašaus amžiaus vaikų. Bičiuliaujuosi su Arvydu Šikšniumi, su visais. Todėl labai greitai ir apsisprendžiau važiuoti čia, kur visus pažįstu, žinau reikalavimus.

- Atvažiavote vienas ar su šeima?

- Pirmas dienas čia būsiu vienas, bet netrukus turėtų prisijungti ir žmona Marta su pusketvirtų metų sūnumi Henriu. Jie liko Rygoje, nes nespėjo dar iškraustyti visų lagaminų. Kai iškraus, daiktus perdės į kitus lagaminus, būtinai atsivešiu (juokiasi). 

„Ilgoji pertrauka“: „Ryto“ lietuvių kainos, kandidatai pakeisti Sireiką, Kurtinaičio galimas karjeros posūkis, „Lietkabelį“ dominantis aukštaūgis ir „M Basket“ darbai

Gairės: Šiauliai, kipras, grafs
4 komentarai
Naujausi komentarai (4)
Geriausiai ivertinti (4)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
ILGOJI PERTRAUKA