Po tragiškos pirmosios pusės atsigavęs „Lietuvos rytas“ pergalės Italijoje nepasiekė (386)

Sausio 17 d., 20:30
R.Giedraičio rezultatyvumo neužteko (Rokas Lukoševičius, Fotodiena.lt)

Pralaimėjimą Europos taurės rungtynėse patyrė Vilniaus „Lietuvos rytas“ (0/3), kuris F grupės mače išvykoje 77:83 (14:18, 16:30 29:17, 18:18) nusileido Turino „Fiat“ (2/1) ekipai iš Italijos.

Rokiruotė varžovų trenerių poste vilniečiams itin nepadėjo – šeimininkų spurtas 10:0 pirmajame kėlinyje leido jiems įgyti solidžią persvarą – 14:5. „Lietuvos rytas“ ėmė kantriai tirpdyti persvarą ir po Arno Butkevičiaus baudų metimų priartėjo iki 4 taškų – 12:16. Tokį skirtumą tarp klubų kėliniui besibaigiant grąžino Rokas Giedraitis – 14:18.

Antrajame ketvirtyje „Lietuvos ryto“ gerbėjų nuotaikos turėjo dar labiau subjurti – 18:6 spurtavę šeimininkai atsiplėšė solidžiu skirtumu (36:20). Iki ketvirčio pabaigos vilniečiams sumažinti skirtumo nepavyko – 30:48.

Trečiajame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ pademonstravo charakterį ir pradėjo tirpdyti varžovų pranašumą. Vien per šį kėlinį vilniečiai beveik padvigubino savo taškų sąskaitą, o geresnis žaidimas ir savo aikštės pusėje leido žymiai priartėti – 65:59.

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiams labiau nustebinti varžovų nebepavyko – skirtumas stabilizavosi ir net pradėjo nežymiai augti. Perimtas Chriso Kramerio kamuolys paskutinę minutę sumažino skirtumą iki šešių taškų (77:83), tačiau daugiau nuveikti vilniečiams nepavyko.

Varžovus prieš pat rungtynes sukrėtė nemenkos permainos – dėl nesutarimų su klubo vadovybe komandą paliko strategas Lucas Bianchi, o jo vietą artimiausiu metu užims kitas žinomas italas Carlo Recalcati. Vilniečiams šia sumaištimi pasinaudoti nepavyko.

„Fiat“: Saša Vujačičius 21 (5 atk. kam.), Lamaras Petersonas 20 (1/5 tritaškių, 10 atk. kam.), Diante Garrettas 12 (6 rez. perd.), Antonio Iannuzzi 9 (6 atk. kam.).

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 20 (2/7 tritaškių, 3 klaidos), Chrisas Krameris 14 (8 rez. perd., 4 per. kam.), Jimmy Baronas 10 (5 atk. kam.), Loukas Mavrokefalidis 8 (1/9 dvitaškių, 9 atk. kam.).