Pirmąją sezono pergalę „Juventus“ iškovojo išgyvenusi dramą Čempionų lygoje (8) FOTOGALERIJA

Spalio 25 d., 18:00
Uteniškiams kova buvo labai svarbi (FIBA Europe nuotr.)

Utenos „Juventus“ (1/2) iškovojo gyvybiškai svarbią pirmąją pergalę naujame sezone ir Čempionų lygos A grupės mače namie 71:69 (18:14, 21:18, 11:16, 21:21) palaužė Holono „Hapoel“ (0/3) klubą.

Rungtynės prasidėjo apylygiai ir ilgą laiką tarp komandų tvyrojo lygus rezultatas – 4:4. Maksimas Kornijenka pataikė tritaškį, kuris sukūrė „Juventus“ didžiausią pranašumą šiame mače (9:6), „Hapoel“ bandymą priartėti sužlugdė Mindaugas Kupšas – 13:10. Einant paskutinei minutei dar Anthony Irelandas smeigė tritaškį (18:11), bet atsakyti spėjo ir varžovai (18:14).

S.Buterlevičius pridėjo svarbų uteniškiams tolimą metimą (23:14), o M.Kupšas skirtumą pavertė dviženkliu – 25:14. Svarų pranašumą „Juventus“ saugojo (32:22) ir atremdavo kiekvieną varžovų bandymą priartėti. „Hapoel“ prašė kelių pertraukėlių, bet jos negelbėjo – po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 39:32.

Dvi minutes abi komandos negalėjo pelnyti taškų, o šią atkarpą nutraukė baudas sumetęs M.Kupšas – 41:32. Taiklus buvo ir S.Buterlevičius, o „Hapoel“ strigo. Ilgai tylėję svečiai galiausiai atsitiesė spurtu (41:46) ir likus minutei jau atsiliko vos 45:48, nes T.Thomasas vedė žydus į priekį. Šansų pelnyti baudų metimus „Juventus“ nešvaistė, bet varžovai – taip pat, nors skirtumas iki kėlinio pabaigos numenko iki vos 2 taškų – 50:48.

M.Kupšas su M.Kornijenka skirtumą atstatė, tačiau į neviltį uteniškius stūmė pagreitį įgavęs T.Thomasas. Guy‘us Pnini „Hapoel“ ekipos deficitą nurėžė iki vos 2 taškų (54:56), o baudų metimais komandos apsikeitė tiksliai – 60:58. Joe Alexanderis išlygino rezultatą (60:60), bet M.Kornijenkos baudos metimas grąžino pranašumą uteniškiams – 61:60. Vis tik likus pusantros minutės J.Alexanderis rezultatą persvėrė (62:61), bet baudų metimų serija tęsėsi – jų mesti stojo A.Irelandas. „Juventus“ legionierius neklydo (63:62), tačiau „Hapoel“ ataka irgi buvo sėkminga, o Laronas Dendy, likus pusei minutės, smeigė gyvybiškai svarbų tritaškį – 66:65.

Svečių ataka buvo netiksli, tad reikėjo prasižengti, o A.Irelandas baudų metimus pataikė – 68:65. T.Holloway‘us sugebėjo pataikyti tik vieną (66:68), tuo tarpu A.Irelandas vėl sumetė abi – 70:66. M.Kornijenka varžovus stabdė bloku, bet T.Holloway‘us įtūžęs paleido tolimą metimą – 69:70. Dovis Bičkauskis nesusitvarkė su nervais ir likus 2 sekundėms prametė vieną baudą (71:69), žydams neužpuolus L.Samėnas taip pat stojo mesti baudų, bet jų nepataikė. Nepaisant to, pergalė atiteko „Juventus“.

„Juventus“: Anthony Irelandas ir Maksimas Kornijenka (8 atk. kam.)– po 15, LaRonas Dendy (8 atk. kam.) ir Mindaugas Kupšas – po 12, Dovis Bičkauskis 9, Simas Buterlevičius 6.

„Hapoel“: Tashawnas Thomasas (10 atk. kam.) ir Joe Alexanderis – po 18, Terrellas Holloway‘us 12, Guy‘us Pnini 9, Shlomi Harrushas 6.