07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
0
Ispanija
0
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
0
Japonija
0
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
0
Brazilija
0
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
0
Kanada
0
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
0
Puerto Rikas
0
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
0
JAV
0
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
0
Graikija
0
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
0
Australija
0
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
0
Prancūzija
0
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
0
Vokietija
0
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
Serbija
0
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
0
Pietų Sudanas
0
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
0
Brazilija
0
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
0
Graikija
0
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
0
Ispanija
0
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
0
Vokietija
0
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
JAV
0
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
0
Pietų Sudanas
0

„Pieno žvaigždžių“ komplektacija: įdomesnė stebėti komanda nei buvo praėjusiame sezone (4)

Rugsėjo 22 d., 15:57
Ar pasvaliečiai pateks į atkrintamąsias? (BNS nuotr.)
Ar pasvaliečiai pateks į atkrintamąsias? (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezonas jau startavo praėjusį savaitgalį, o komandos pagaliau baigia komplektacijos darbus.

Portalas Krepsinis.net tęsia visų LKL klubų vasaros darbų apžvalgas ir šįkart kviečiame iš arčiau susipažinti su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ sudėtimi.

Watsonas Watsonas

Gynėjai

Pagrindinis komandos įžaidėjas yra Jordanas Watsonas. 28 metų 188 cm ūgio amerikietis žibėjo praėjusiame sezone tiek Bosnijoje ir Hercegovinoje, tiek Serbijoje. Labiau į taškų rinkimą nei žaidimo organizavimą orientuotas žaidėjas, tačiau geba ir kurti progas tiek „du prieš du“ situacijose, tiek įsiveržęs į baudos aikštelę ir numetęs kamuolį laisvam komandos draugui. Taip pat yra greitas ir mėgsta žaisti atviroje aikštelėje. J.Watsonas turi taiklią ranką ir geba bausti varžovus tiek metimais iš toliau, tiek iš arčiau.

REKLAMA

Atakuojančio gynėjo pozicijoje rungtyniauja Brandonas Tabbas. 27 metų 193 cm ūgio amerikietis siautėjo Suomijos lygoje (17 tšk. vid.) ir Turkijos antrajame divizione (24 tšk. vid.). Labai mėgsta atakuoti iš toli ir tritaškius renkasi mesti daugiau nei atakuoti iš arčiau. Pavojingas yra greitajame puolime ir labai gerai pataiko iš statinių padėčių. Nors itin dažnai pats mėgsta atakuoti krepšį, bet geba kurti ir progas kitiems „du prieš du“ situacijose.

Vyriausias komandos žaidėjas yra Artis Ate. Tapo tradicija, kad „Pieno žvaigždės“ be Latvijos krepšininkų neišsiverčia jau eilę sezonų paeiliui, o šiemet tokią vietą užima 34 metų 193 cm ūgio A.Ate. Pagrindinės šio žaidėjo stiprybė yra metimas iš toli – praėjusiame sezone Rygos VEF gretose Latvijos–Estijos lygoje jis pataikė net 54 tritaškius iš 115, kas yra 47 proc. Prieš tai du sezonus paeiliui tame pačiame klube realizavo 36 proc. metimų iš perimetro. Tikras snaiperis, kuris įneša reikalingos patirties į komandą ir turėtų atskirose rungtynėse patraukti komandą paskui save, tačiau tai tikrai nebus vienas ekipos lyderių.

Adomas Sidarevičius atvyko iš Klaipėdos „Neptūno“ jaunimo sistemos. 22 metų 188 cm ūgio gynėjas pernai buvo paskolintas Jonavos „CBet“, bet ten sužaidė tik 3 mačus, o grįžęs į „Neptūną“ – tik 5 susitikimus. Iš viso per sezoną A.Sidarevičius LKL gavo pasireikšti vos 34 minutes, kas yra itin mažai. Pasvalyje A.Sidarevičius buvo rotacijos įžaidėjas, kuris leis pailsėti J.Watsonui ir minučių per sezoną susirinks gerokai daugiau. Visi šansai tobulėti ir užsikabinti vyrų krepšinyje yra, bet ar pavyks, čia jau kitas klausimas. A.Sidarevičiui reikia gerinti metimą iš tolimesnių distancijų.

REKLAMA

Iš Vilniaus „Ryto“ persikėlęs Adas Šimonis taip pat kabinsis už savo galimybės. 22 metų 192 cm ūgio gynėjas jau dabar yra geras Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) žaidėjas, bet jam dar reikia daug ką nuveikti LKL, kad būtų galima vadinti tvirtu lygos krepšininku. Rotacijoje savo galimybių A.Šimonis sulauks daugiau nei praėjusiame sezone „Ryte“, todėl bus labai įdomu pamatyti, ką gali šis snaiperis aukštesniame nei NKL lygyje, kur praėjusiame sezone tritaškius metė itin solidžiai – 38,9 proc. tikslumu.

Puolėjai

Komandoje liko vienintelis žaidėjas – Martynas Arlauskas. 23 metų 201 cm ūgio puolėjas praėjusiame sezone buvo itin blankus – 1,5 taško ir 1,4 naudingumo balo per 8 minutes. Dabar M.Arlauskas atrodo nusikratęs psichologinius pančius po sėdėjimo ant suolo NCAA ir atrodo gerokai drąsesnis bei agresyvesnis puolime. Reikia tikėtis, kad M.Arlauskas parodys, kad nurašyti jį dar yra per anksti.

Josephas Bakeris atvyko į Pasvalį peržiūrai ir liko komandoje. Labai nebrangus žaidėjas, kuriam tai pirmieji žingsniai profesionaliame krepšinyje. Prestižiniuose Djuko ir Mičigano universitetuose žaidęs amerikietis yra protingas žaidėjas, o jo didžiausia stiprybė – metimai iš toli. Per 5 sezonus NCAA iš perimetro atakavo 38,3 proc., kas yra labai solidus rodiklis. Akivaizdu, kad Europos krepšinyje J.Bakeriui dar reikia daug ko išmokti, tačiau potencialo jis tikrai turi.

REKLAMA

Po sezono dviejuose Ispanijos antros lygos komandose į Pasvalį grįžo Simas Jarumbauskas. 23 metų 198 cm ūgio puolėjas yra gynybos specialistas, kuris savo charakteriu, kovingumu ir akiplėšiškumu kompensuoja talento trūkumą. Didelė problema buvo šio žaidėjo pataikymas iš toli (22,8 proc. 2021–2022 m. sezone), bet Ispanijoje pataikymas pakilo iki 32 proc., kas jau buvo didelė pažanga. Puolimui „Pieno žvaigždės“ turi pakankamai žaidėjų, tad S.Jarumbausko gebėjimų prie savojo krepšio tikrai prireiks.

Johnsonas Johnsonas

Centrai

Studijas NCAA baigęs DeAnte Johnsonas sužibėjo pirmajame LKL sezono mače, kai pelnė 18 taškų ir surinko net 30 naudingumo balų. 23 metų 205 cm ūgio amerikietis yra greitas, atletiškas ir gerai išnaudoja šansus, kuriuos jam sukuria komandos draugai. Žaidimo nugara įgūdžių jis neturi, bet susirenka taškus kitais būdais. Gynyboje jam stinga fiziškumo, taip pat dar reikės mokytis statyti tvirtas užtvaras. Dar vienas įdomus naujokas LKL, kurį atrado Pasvalio klubas.

REKLAMA

Paskutiniu papildymu tapo Kadeemas Jackas. Sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje G lygoje žaidęs amerikietis Pasvalyje regimas ir centro vietoje, bet turėtume jį matyti ir rungtyniaujant kartu su D.Johnsonu. 30 metų 206 cm ūgio amerikietis puikiai žaidžia „du prieš du“ situacijose, kai gali tiek leistis po krepšiu, tiek atšokti link tritaškio. Taip pat turi įgūdžių sužaisti nugara į krepšį, gerai kovoja dėl kamuolių puolime. Geba sužaisti ir veidu į krepšį, kai pats prasiveržia nuo tritaškio. Atrodo įdomus papildymas, o pats K.Jackas tikisi, kad pavyks sužibėti LKL ir vasarą kilti į aukštesnį lygį.

22 metų 205 cm ūgio Lukas Valantinas atvyko iš „Ryto“ jaunimo sistemos. Centrui dar reikia sutvirtėti fiziškai, kadangi net NKL kovose jis nebuvo dominuojanti jėga – 17 minučių, 7,7 taško, 4,2 atšokusio kamuolio, 6,7 naudingumo balo. Vėlgi buvo bandoma surasti pigų vietinį žaidėją, kuris per rungtynes turės simbolinį vaidmenį ir galbūt kažkas iš šio projekto pavyks. Šio žaidėjo kontrakte yra „pliusas“, tad jeigu jis sunkiai dirbs ir tobulės viso sezono metu, galbūt liks Pasvalyje ir kitąmet.

Išvada. „Pieno žvaigždžių“ sprendimas atsisakyti Ramūno Cvirkos buvo teisingas. Su Alytaus klubu maksimumą išspaudęs strategas atrodė labai nykiai Pasvalyje ir galbūt jam trūksta didesnės motyvacijos dirbti tokiame lygyje. Tuo tarpu Aurimas Jasilionis gaudo kiekvieną šansą – vien ką reiškia jo išvykimas į Ukrainos antrą lygą, kur sėkmingai vadovavo komandai iki Rusijos invazijos. Patirties vadovaujant komandai A.Jasilionis turi iš NKL, o darbas šalia Rimo Kurtinaičio – labai naudinga patirtis tiek Eurolygos klube, tiek Vilniaus „Wolves“ gretose. Taktikos išmanymas A.Jasilionio abejonių nekelia, o kaip seksis pačiam priimti sprendimus ir vadovauti komandai, parodys laikas. Dar ir asistentas pasirinktas be tokio darbo patirties – Steponas Babrauskas. Galbūt būtų buvę protinga pasilikti Dainių Šalengą, kuris labiau patyręs ir būtų labai geras ir naudingas štabo narys. Ko jau ko, bet emocijų ir gyvumo šalia aikštelės iš A.Jasilionio neatimsi, o nuo to žiūrovams tik įdomiau stebėti mačus.

„Pieno žvaigždės“ susikomplektavo komandą pagal turimas galimybes – viskas laikysis ant J.Watsono ir B.Tabbo pečių, kurie atliks daugiausiai metimų ir rinks daugiausiai taškų. Silpnas suolas, bet kai komanda turi po vieną mačą per savaitę, galima išsiversti ir su pagrindiniais žaidėjais, jeigu tik niekas nepatirs traumų. Bandoma žaisti greitą krepšinį, vos atkovojus kamuolį visiems greitai pereinant į puolimą. Daug akcentų bus į žaidimą perimetre, kadangi turima nemažai metikų, bet labai stinga jėgos po krepšiu. Apskritai tikri priekinės linijos žaidėjai yra tik du – D.Johnsonas, K.Jackas bei jaunasis L.Valantinas. S.Jarumbauskui turbūt reikės žaisti sunkiuoju kraštu, bet centimetrų ir jėgos tikrai reikia daugiau, ypatingai tai gali jaustis kovoje dėl atšokusių kamuolių. Legionierių pasirinkimas atrodo geresnis nei pernai, o įsigyti pajėgesnius lietuvius turbūt sutrukdė turimi finansiniai ištekliai ir mažo miesto faktorius, kuris LKL dažnai linksniuojamas. „Pieno žvaigždės“ šiuo metu atrodo daugiau žadanti komanda nei „Gargždai“ ar Kėdainių „Nevėžis-Optibet“, bet patekti į atkrintamąsias bus itin sudėtinga. Jeigu nebus papildymų priekinėje linijoje,  9–10 vieta atrodo realiausia, ką galima prognozuoti šiai komandai. 

„Ilgoji pertrauka“: Kaukėno klaidos ir kompetencija, Lietuva elite su Maksvyčiu, „Ryto“ abonementai, „Lietkabelio“ likę darbai, 20-mečių pasirodymas ir perspektyvos, žurnalistinė etika dėl situacijos Puerto Rike ir LKL klubų pinigai iš generalinių rėmėjų


4 komentarai
Naujausi komentarai (4)
Geriausiai ivertinti (4)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys