Perspektyviausių šalies krepšininkų dešimtukas: akcijas JAV pasikėlęs Ą.Tubelis ir M.Blaževičiaus sezonas ant suolelio (18)

Gegužės 26 d., 13:10
Ą.Tubelis jau pirmais metais įrodė savo vertę JAV
Ą.Tubelis jau pirmais metais įrodė savo vertę JAV
Tautvydas Kubilius

Daugelyje šalių nacionalinės pirmenybės jau artėja prie pabaigos, o tuo pačiu savo klubinius sezonus baigia vis daugiau perspektyviausių mūsų šalies krepšininkų.

Portalas Krepsinis.net išrinko 10 perspektyviausių Lietuvos krepšininkų, kurie šiuo metu dar nėra sulaukę 20 metų amžiaus, ir apžvelgė jų pasirodymą šiame sezone bei įvertino artimiausias ateities galimybes.

Lukošius Lukošius

Simonas Lukošius (18 metų 196 cm ūgio, Bonos „Telekom Baskets“). Vokietijos lyga: 9 min., 2,9 tšk., 1 atk. kam., 0,6 rez. per., 1,1 naud. bal.

REKLAMA

Dar prieš porą metų šis jaunuolis priklausė Vilniaus „Ryto“ sistemai ir rungtyniavo Regionų krepšinio lygoje (RKL). Niekuo per daug tuomet neišsiskyręs gynėjas patraukė į Vokietiją, kur pirmą kartą į save dėmesį atkreipė praėjusių metų Eurolygoje jaunimo turnyre. Atstovaudamas Miuncheno „Bayern“ jaunimo komandai jis pelnė 13,5 taško ir fiksavo 11,3 naudingumo balo. Didžiąją dalį šio sezono S.Lukošius praleido 4 Vokietijos lygoje, tačiau vėliau sulaukė savųjų šansų ir „Telekom Baskets“ ekipoje aukščiausioje Vokietijos lygoje. Toks klubo pasitikėjimas rodo, jog jaunuolis yra žengęs milžiniškus žingsnius į priekį ir lieka atviras klausimas, ar kitame sezone jis jau išsikovos tvirtą vietą pagrindinėje Bonos komandos sudėtyje.

Sidarevičius Sidarevičius

Adomas Sidarevičius (19 metų 188 cm ūgio, Klaipėdos „Neptūnas“). LKL: 12 min., 2,4 tšk., 1 atk. kam., 2,2 rez. per., 2 naud. bal.

REKLAMA

Sezono pradžioje A.Sidarevičių galėjome matyti tik NKL pirmenybėse, kur jis gynė Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ garbę, tačiau geras žaidimas dublerinėje komandoje pravėrė ir pagrindinės Klaipėdos ekipos duris. Nors statistiškai A.Sidarevičius niekuo per daug neišsiskyrė, o jo pataikymas iš toli LKL siekia vos 17 procentų, tačiau potencialo šis gynėjas turi. Įžaidėjas pasižymi geru kamuolio valdymu ir žaidimo skaitymo, o per šį sezoną ir gerokai sustiprėjo fiziškai. Jau kitąmet Klaipėdos komandoje A.Sidarevičiaus vaidmuo turėtų tik ryškėti, o jo individualios savybės vieną dieną gali leisti pakilti ir į aukštesnį lygį nei „Neptūnas“.

Jokūbas Rubinas Jokūbas Rubinas

Jokūbas Rubinas (19 metų 186 cm ūgio, Vilniaus „Perlas“). NKL: 29 min., 14,2 tšk., 4,6 rez. per., 2,2 atk. kam., 13 naud. bal.

REKLAMA

Šiuo metu Lietuvos „3 prieš 3“ čempionate savo sugebėjimus rodantis J.Rubinas pagrindinėje „Ryto“ komandoje savojo šanso taip ir nesulaukė. Nors pagrindo tokioms mintims tikrai galėjo kilti. Iš Mažeikių kilęs įžaidėjas, kaip ir buvo galima tikėtis, sužaidė tikrą proveržio sezoną. Į „Rytą“ persikėlus Augustui Marčiulioniui, jo vaidmenį dublerių ekipoje sėkmingai perėmė J.Rubinas. Gynėjas turi fantastišką greitį ir gerą metimą po driblingo. Nors jam trūksta fizinių savybių gynyboje, tačiau šias problemas jis stengiasi kompensuoti puolime. NKL marškinėlius J.Rubinas jau išaugo, tad belieka sulaukti naujienų, kur toliau pasuks jo karjera ir ar Giedrius Žibėnas jį jau mato kaip pagrindinės „Ryto“ ekipos žaidėją.

Lelevičius Lelevičius

Liutauras Lelevičius (17 metų 201 cm ūgio, Kauno „Žalgiris-2“). NKL: 15 min., 3 tšk., 2 atk. kam. 0,7 rez. per., 2,3 naud. bal.

REKLAMA

NKL pirmenybėse išsiskirti septyniolikmečiui dar buvo gana sudėtinga, todėl daugiausiai jo perspektyvas nušvietė Eurolygos jaunimo turnyras. Jame puolėjas atrodė labai solidžiai ir su 18,8 taško bei 22,8 naudingumo balo buvo rezultatyviausias ir naudingiausias komandoje. Svarbu tai, kad turėdamas puikius fizinius duomenis L.Lelevičius pasižymi dar ir geru metimu iš distancijos. Tai jo galimybes puolime labai stipriai išplečia. Akivaizdu, kad šiuo metu puolėjas yra savo vietoje ir jau kitą sezoną jo vaidmuo ir vyrų krepšinyje turėtų tapti gerokai svarbesnis. Tai, kad L.Lelevičius savo fizinėmis savybėmis kažkiek yra panašus į Paulių Murauską galbūt tik padidins sveiką konkurenciją tarp jų.

Jocius Jocius

Rokas Jocius (17 metų 208 cm ūgio, Vilniaus „Perlas“). NKL: 22 min., 8,6 tšk., 7 atk. kam., 1 rez. per., 11,2 naud. bal.

REKLAMA

R.Jocius dar praėjusį sezoną atstovavo „Žalgiris-3“ ir grūmėsi RKL pirmenybėse, o jau gruodžio mėnesį su pagrindine „Ryto“ ekipa bandė įkasti „Žalgirio“ pagrindinei komandai. Vis tik tai ir tebuvo vienintelis šansas, kurio aukštaūgis sulaukė LKL pirmenybėse. Kur kas daugiau pasitikėjimo R.Jocius turėjo „Perlo“ gretose, kur nors buvo vienas iš jauniausių žaidėjų komandoje, tačiau ant parketo išbūdavo po daugiau nei 20 minučių. Akivaizdu, kad tai nėra eilinis talentas ir „Rytas“ jau artimiausiu metu turi jį bandyti integruoti į pagrindę komandą. Be abejo, tokiam jaunam žaidėjui dar labai stinga stabilumo ir fizinės jėgos stumdytis arčiau krepšio, tačiau tai turėtų ateiti su laiku.

Rubštavičius Rubštavičius

Mantas Rubštavičius (19 metų 198 cm ūgio, Kauno „Žalgiris“). LKL: 9 min., 2,6 tšk., 0,8 atk. kam., 0,6 rez. per., 0,5 naud. bal.

REKLAMA

Panevėžietis šį sezoną sulaukė šanso devyneriose LKL rungtynėse, tad belieka tikėtis, kad tai buvo paskutinis sezonas, kai jis tuo pačiu dar žaidė ir NKL pirmenybėse. Matant dabartinį „Žalgirio“ modelį, sunku įsivaizduoti, ką M.Rubštavičius kitais metais galėtų veikti Kauno komandoje. Pagrindinėje sudėtyje jo minutes greičiausiai neaugtų, o dar vienas sezonas NKL čempionate gali pakenkti jo tobulėjimui. Gynėjas yra gerokai vėlyvesnio brendimo, tačiau jo ilgos rankos ir kūnas sufleruoja, kad ateityje tai gali būti labai įdomaus tipo žaidėjas. Beveik iki 2 metrų išaugęs M.Rubštavičius ateityje greičiausiai galėtų žaisti per kelias pozicijas. Kol kas jam dar labai stinga bent šiek tiek aukštesnio lygio žaidimo patirties ir natūralu, kad dėl to kenčia ir sprendimų priėmimas, o dažnai pasipila ir klaidos.

Murauskas Murauskas

Paulius Murauskas (17 metų 204 cm ūgio, Kauno „Žalgiris-2“). NKL: 21 min., 10,2 tšk., 3,5 atk. kam., 1,5 rez. per., 7,8 naud. bal.

REKLAMA

„Žalgirio“ talento sezoną stipriai apkartino patirta kelio trauma. Dėl jos P.Murauskas praleido lemiamas NKL čempionato kovas bei nevyko į Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą. Vis tik puolėjas turės galimybę reabilituotis finalinio etapo metu, o dar įdomiau bus pasižiūrėti, kaip šis talentas atrodys U19 rinktinėje, į kurią taip pat sulaukė kvietimo. P.Murauskas šiai dienai laikomas vienu didžiausių „Žalgirio“ sistemos perlų, tačiau šis sezonas nebuvo toks geras, kokio galbūt buvo galima tikėtis. Dar Šarūnas Jasikevičius, treniruodamas Kauno ekipą, atidžiai stebėjo šį sistemos žaidėją, tačiau šanso pagrindinėje komandoje jis sulaukė jau tik prie Martino Schillerio. Nors norėtųsi, kad P.Murauskas jau kitais metais gautų daugiau pasitikėjimo iš „Žalgirio“ vyr. trenerio, tačiau kur kas realiau, kad talentingajam puolėjui savo vertę teks toliau įrodinėti daugiausiai dublerių gretose.

Marčiulionis Marčiulionis

REKLAMA

Augustas Marčiulionis (19 metų 193 cm ūgio, Vilniaus „Rytas“). LKL: 14 min., 5,1 tšk., 1,6 atk. kam., 2,3 rez. per., 5,8 naud. bal.

Natūralu, kad įžaidėjo sezonas yra banguotas ir po geresnių atkarpų ateina blogesnės. Retas atvejis, kai žaidėjas iš dublerių komandos keliauja tiesiai į pagrindinį klubą ir neturi „pereinamojo sezono“, kai žaidžia abejose ekipose. Tokiu atveju dažnai galima tikėtis, kad žaidėjui tiesiog trūks žaidybinės praktikos, tačiau A.Marčiulioniui taip nenutiko. Žaidimo laiko jis gavo ne tik vietiniame čempionate, bet ir FIBA Čempionų lygoje. Džiugu matyti, kad vilnietis dar labiau pagerino savo fizines savybes, o to puikia iliustracija tapo fantastiški epizodai rungtynėse su „Šiauliais“. A.Marčiulionis po šio sezono turi galimybę palikti Vilnių bei bandyti laimę NCAA, tačiau šie metai Vilniuje jam tikrai nebuvo prasti, o tai kad vyriausiojo trenerio poste lieka Giedrius Žibėnas taip pat gali turėti svarbios įtakos jo pasirinkimui.

Blaževičius Blaževičius

REKLAMA

Marekas Blaževičius (19 metų 209 cm ūgio, Kauno „Žalgiris“). LKL: 13 min., 6,5 tšk., 4,8 atk. kam., 0,8 rez. per., 8,3 naud. bal.

Panašu, kad šis M.Blaževičiaus klubinis sezonas jau yra baigtas. Atkrintamosiose kovose M.Schilleris nemato vietos komandos sudėtyje jaunajam vidurio puolėjui ir šansų, kad situacija pasikeis nėra daug. Turbūt mažai, kas tikėjosi, kad M.Blaževičiaus vaidmuo šio sezono „Žalgiryje“ bus tik toks epizodiškas ir dažniau jis bus šalia komandos net be sportinės aprangos. Perpildyta „Žalgirio“ vidurio puolėjų grandis ir pralaimėta konkurencinė dvikova prieš Martiną Gebeną šį sezoną M.Blaževičių paliko su minimalia žaidybine praktika. Po ilgo laiko praleisto ant atsarginių žaidėjų suolelio savųjų šansų sulaukęs M.Blaževičius iš pradžių atrodė prastos kondicijos ir jam sunkiai sekėsi surasti vietą aikštėje. Vis tik reguliaraus sezono gale aukštaūgis jau paliko geresnį įspūdį ir netgi atrodė sutvirtėjęs fiziškai bei praplėtęs savo arsenalą arčiau krepšio. Pagrindinis klausimas, koks M.Blaževičiaus likimas laukia kitą sezoną. Pats krepšininkas tikrai norėtų būti ten, kur gautų daugiau žaidybinės praktikos. Vargu, ar tai gali pasiūlyti kito sezono Martino Schillerio treniruojamas „Žalgiris“.

REKLAMA

Tubelis Tubelis

Ąžuolas Tubelis (19 metų 208 cm ūgio, Arizonos „Wildcats“). NCAA: 27 min., 12,2 tšk., 7,1 atk. kam., 1,2 rez. per.

Jau pirmieji Ą.Tubelio metai NCAA buvo gana įspūdingi, o kitų metų NBA naujokų biržoje ESPN ekspertas Jonathanas Givony jam prognozuoja 47 šaukimą. Savo akcijas aukštaūgis gali dar labiau pakelti ateinančiais metais, kadangi tam turės visas galimybes. Arizonos komandai nuo kito sezono vadovaus strategas Tommy Lloydas, kuris garsėja puikiu darbu su krepšininkais, kilusiais už JAV ribų. Jau šį sezoną Ą.Tubelis išsikovojo tvirtą vietą startiniame penkete ir buvo antras pagal rezultatyvumą komandoje. Toks lietuvio žaidimas neliko nepastebėtas – jis buvo išrinktas į simbolinį konferencijos naujokų penketą. Jau dabar galima teigti, kad sprendimas išvykti į JAV buvo teisingas ir savo fizinėmis savybėmis Ą.Tubelis ten gali prasiskinti kelią tarp elitinių pasaulio žaidėjų. Aukštaūgis yra įtrauktas į U19 rinktinės sąrašą ir belieka tikėtis, kad šią vasarą jį išvysime pasaulio jaunimo čempionate Latvijoje.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į patronų klausimus. Spausk ir žiūrėk >>


18 komentarai
Naujausi komentarai (18)
Geriausiai ivertinti (18)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL
Naujausios