Penki atakų organizatoriai, į kuriuos „Lietuvos rytas” turėtų atkreipti dėmesį (28)

Birželio 17 d., 18:00
Penki įžaidėjai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį
Penki įžaidėjai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį
Šaltinis: Algimantas Bružas, Krepsinis.net

Stipriausios Lietuvos krepšinio komandos pradėjo vasaros darbus. Panašu, kad anksčiausiai sudėtį suformuoti pasiryžęs Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuris nuo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos pabaigos nespėjus prabėgti nė trims savaitėms, atliko pirmuosius komandos komplektacijos darbus.

Sostinės klubas, kuris penktus metus iš eilės nesugebėjo iškovoti LKL čempionų trofėjaus, jau spėjo pasirašyti sutartis su Deividu Gailiumi bei Mariumi Runkausku bei pratęsti kontraktus su Žygimantu Janavičiumi ir treneriu Marcelo Nicola. Dabar „Lietuvos rytas“ žvalgosi pagrindinio atakų organizatoriaus, kuris beveik neabejotinai bus užsienietis.

Portalas Krepsinis.net nusprendė pasižiūrėti, kokie atakų organizatoriai galėtų sudominti „Lietuvos ryto“ komandą. Į juos dėmesį taip pat vertėtų atkreipti įžaidėju savo sudėtį sieksiančioms sustiprinti Klaipėdos „Neptūno“ bei Kauno „Žalgirio“ (jei Mantas Kalnietis pasirinktų NBA) komandoms.

REKLAMA

Atrinkome penkis sėkmingą sezoną Europoje turėjusius atakų organizatorius, kurie kol kas dar nėra užsitarnavę vardo Senojo žemyno krepšinyje bei atstovavo komandoms, su kuriomis „Lietuvos rytas“ galėtų konkuruoti dėl naujo kontrakto.

1. Justinas Cobbsas (24 m.; 191 cm) (Frankfurto „Skyliners“)

Vokietijos pirmenybės: 14.4 tšk. (48 proc. met., 32 proc. trit., 80 proc. baud.), 2,5 atk. kam., 4,4 rez. perd., 2,9 kl., 9,8 nb.

Iššūkio taurė: 16,3 tšk. (47 proc. met., 41 proc. trit., 83 proc. baud.), 2,9 atk. kam., 6,1 rez. perd., 2,8 kl., 19,5 nb.

Šį sezoną Europos krepšinyje debiutavęs amerikietis „Sportando“ pripažintas geriausiu Senojo žemyno naujoku. Šis Kalifornijos universitetą baigęs, su Vitorijos „Laboral Kutxa“ praėjusią vasarą treniravęsis, į pagrindinę Šarlotės „Hornets“ sudėtį trumpam patekęs atakų organizatorius sezoną pradėjo Rygos VEF, tačiau ten amerikietis neužsibuvo. Neradęs vietos komandoje bei neįgijęs trenerio pasitikėjimo J.Cobbsas vėliau atsidūrė Frankfurto „Skyliners“, kurioje atsiskleidė kaip sėkmingas lyderis.

Vedama J.Cobbso „Skyliners“ gerokai viršijo tiek krepšinio ekspertų, tiek savo sirgalių lūkesčius. Vokietijos pirmenybėse ši komanda pamažu tapo viena pajėgiausiųjų. Reguliarųjį sezoną „Skyliners“ baigė šeštoje vietoje, o ketvirtfinalyje 1:3 nusileido Miuncheno „Bayern“. Dar didesnę įtaką „Skyliners“ žaidimui J.Cobbsas turėjo Iššūkio taurėje. Amerikietis šiame turnyre buvo sunkiai sulaikomas, o Frankfurto klubas nužygiavo iki pusfinalio.

REKLAMA

J.Cobbsas pasižymi fizine jėga, gali sėkmingai užbaigti atakas veržiantis į baudos aikštelę. Nors realizuoti tritaškius amerikiečiui sekasi ne visada stabiliai, jis turi puikius gebėjimus pelnyti taškus iš vidutinio nuotolio, išpildyti pikenrolą bei puikiai matydamas aikštelę, geba atlikti tikslius perdavimus net ir toliau nuo jo nutolusiems komandos draugams. Pasakodamas apie savo paties žaidimo stilių J.Cobbsas pažymėjo, kad skiria didelį dėmesį gynybai.

„Mano tėvas man yra sakęs, kad aš tiesiog privalau būti lyderis. Kadangi esu atakų organizatorius, turiu vesti komandą bet kokiomis sąlygomis, nes sunkiu momentu ekipos draugai atsigręžia į įžaidėją. Mano tikslas – pergalė. Net jeigu man pačiam nesiklijuoja žaidimas, aš padarysiu viską, kad komanda laimėtų. Esu gynybinio plano krepšininkas, kuris gali pasižymėti puolime. Tiesiog kovoju dėl vieno tikslo – pergalės“, – viename interviu savo žaidimą apibrėžė J.Cobbsas.

Artimiausiuose amerikiečio planuose – Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vasaros lyga, kurioje jis atstovaus „Hornets“ komandai. J.Cobbsas neslepia, jog jo tikslas – pajėgiausia planetos lyga. Tačiau jeigu šiam amerikiečiui nepavyktų prasibrauti į NBA, į jį dėmesį atkreips eilė Europos vidutiniokų, su kuriais „Lietuvos rytas“ galėtų pakonkuruoti. Buvęs „Laboral Kutxa“ strategas Marco Crespi yra sakęs, kad darbštumu pasižymintis J.Cobbsas kelerių metų bėgyje taps aukšto lygio Eurolygos krepšininku.

REKLAMA

2. Kwamainas Mitchellas (25 m.; 178 cm) (Kutno „AZS Polfarmex“)

Lenkijos pirmenybės: 19,4 tšk. (60 proc. met., 33 proc. trit., 67 proc. baud.), 3,1 atk. kam., 5,3 rez. perd., 2,4 per. kam., 2,8 kl., 18,9 nb.

Kwamainas Mitchellas – tai amerikietis, kuris dar kartą patvirtino, kad į jį tiesiog būtina atkreipti dėmesį. 2013 metais Sent Luiso universitetą baigęs atletas karjerą Europoje pradėjo mažoje Čekijos komandoje ir sezoną baigė kaip naudingiausias pirmenybių krepšininkas. Tuo tarpu praėjusią vasarą K.Mitchellas apsivilko Lenkijos pirmenybių vidutiniokų Kutno „AZS Polfarmex“ marškinėlius ir tapo vienu įdomiausių čempionato žaidėjų.

K.Mitchellas ne tik tapo absoliučiu Kutno komandos lyderiu, tačiau būdamas vos 178 cm ūgio jis stebino gebėjimais dominuoti pirmenybėse, krepšį „iš žaidimo“ atakuojant net 60 proc. taiklumu. Šis krepšininkas išsiskiria žvėrišku atletiškumu. Jo šuolio galimybes teko patirti Ovidijui Galdikui, kai rungtynėse su Gdynės „Asseco Prokom“, K.Mitchellas įdėjo per 28 metų 216 cm ūgio lietuvį. Atletas pasižymi gebėjimu žaisti vienas prieš vieną, išpildyti pikenrolą bei sutraukus gynybos dėmesį, atlikti tikslų perdavimą komandos draugui. Sunku pasakyti, kokios šio amerikiečio galimybės gynyboje, tačiau faktas, kad bent jau sprogstamos jėgos kojose K.Mitchellui pritrūkti tikrai neturėtų.

REKLAMA

Sezoną Lenkijoje K.Mitchellas baigė patirdamas žandikaulio traumą, tačiau tai neturėtų atbaidyti eilės komandų, kurios šiam amerikiečiui vasarą teiks pasiūlymus. „Lietuvos rytas“ kol kas dar turi galimybę pasivaržyti dėl šio atakų organizatoriaus, kurio žaidimo kreivei kylant panašiais tempais, po kelerių metų mes jį matysime išties aukštame lygyje.

3. Walteris Hodge‘as (28 m.; 183 cm) (Sankt Peterburgo „Zenit“)

Vieningoji lyga: 16,4 tšk. (47 proc. met., 34 proc. trit., 85 proc. baud.), 2,3 atk. kam., 6,3 rez. perd., 1,5 per. kam., 3,3 kl., 15,8 nb.

Europos taurė: 14,8 tšk. (40 proc. met., 39 proc. trit., 93 proc. baud.), 1,8 atk. kam., 6,3 rez. perd., 1,7 per. kam., 3,6 kl., 15,2 nb.

Walteris Hodge‘as, be jokios abejonės, šiuo metu yra aukščiausios klasės šio penketuko žaidėjas. Sunku pasakyti, ar „Lietuvos rytas“ galėtų šį krepšininką prisivilioti į Vilnių, tačiau pamėginti ir pasižiūrėti, kokia jo rinkos kaina, būtų naudinga. 2013 metais puertorikietis pasirašė dvejų metų kontraktą su Vitorijos „Laboral Kutxa“, tačiau ten praleido pusę sezono ir vėliau buvo paskolintas Puerto Riko ekipai. Prabėgus sezonui, W.Hodge‘as nutraukė sutartį su Ispanijos klubu ir persikėlė į Sankt Peterburgo „Zenit“, kur tapo užtikrintu komandos lyderiu. Galiausiai, šiuo metu W.Hodge‘as atstovauja Puerto Riko ekipai „Arecibo“, su kuria netrukus pradės kovą atkrintamosiose varžybose.

REKLAMA

2010–2013 m. sezonuose W.Hodge‘as atstovavo Lenkijos pirmenybėse rungtyniaujančios Zeliona Guros „Stelmet“ komandai. Joje jis tapo tikru sirgalių numylėtiniu. Tiesa, sezono pabaigoje puertorikietis įsivėlė į nemalonų incidentą, kai savo žinute socialiniame tinkle „Twitter“ įžeidė nemažai ištikimiausių „Stelmet“ sirgalių. Vėliau jis neigė, jog toji žinutė buvo pareiškimas, kad atletas nebenori daugiau rungtyniauti Zeliona Guroje, tačiau į šią komandą jis daugiau ir nebesugrįžo. Vis dėlto W.Hodge‘o asmenybę ir sugebėjimą suartėti su sirgaliais, ko gero, geriausiai iliustruoja faktas, kad „Stelmet“ vėliau iškėlė puertorikiečio marškinėlius į savo arenos palubes. Jis tapo pirmuoju tokio pripažinimo klube susilaukusiu krepšininku.

Kairiarankis puikių fizinių duomenų atletas yra tikras degtukas aikštelėje. Pietietis išskiria emocingumu. Jis gali tapti tuo žaidėju, kuris lemiamu momentu drąsiai imtųsi iniciatyvos ir tiesiog paskandintų varžovų komandą, tačiau tuo pačiu W.Hodge‘as kartais perdega, pamiršta žaidimo planą ir savo akyse mato tik vieną tikslą – krepšį, į kurį reikia kažkaip pataikyti. Didžiule sprogstama jėga pasižymintis atletas yra tiesiog nesustabdoma mašina greitose atakose. Tai atakų organizatorius, kuris turi būti visiškas komandos lyderis: jis gali vienas tempti ekipą ant savo pečių ir pasinaudojęs didesniu gynybos dėmesiu, sėkmingai išnaudoti komandos draugus.

REKLAMA

W.Hodge‘as būtų įdomus taikinys „Lietuvos rytui“. Tai atletas, kuris sostinės klube galėtų tapti antruoju Tyrese‘u Rice‘u, Khalidu El‘Aminu ar Hollisu Price‘u. W.Hodge‘o reputacija Europos krepšinyje nėra pati geriausia, nes tai labai karštas žaidėjas, kuris dažnai netinka elitinėms Eurolygos komandoms, tad prisivilioti šį puertorikietį turėtų būti tikrai įmanoma.

4. Geraldas Robinsonas (25 m.; 185 cm) (Rygos VEF)

Vieningoji lyga: 17,8 tšk. (54 proc. met., 34 proc. trit., 86 proc. baud.), 3,8 atk. kam., 5,2 rez. perd., 1,5 per. kam., 3,3 kl., 16,8 nb.

Europos taurė: 16,1 tšk. (50 proc. met., 42 proc. trit., 70 proc. baud.), 3,8 atk. kam., 3,3 rez. perd., 2,0 per. kam., 3,4 kl., 14,9 nb.

Džordžijos universitetą 2012 m. baigęs Geraldas Robinsonas profesionalo karjerą pradėjo Belgijoje. 2013 m. jis atstovavo Memfio „Grizzlies“ komandai NBA Vasaros lygoje, tačiau į pajėgiausią planetos lygą neprasimušė. Neblogą 2013–2014 m. sezoną Izraelyje sužaidęs amerikietis sužibėjo praėjusiame sezone Latvijoje, Rygos VEF komandoje. Sezoną atletas baigė triumfuodamas Latvijos pirmenybėse.

REKLAMA

Atstovaudamas VEF komandai amerikietis atsiskleidė ne tik kaip labai pavojingas žaidėjas atakuojant krepšį bei organizuojant atakas, tačiau ir kaip gynėjas, išsiskiriantis greitomis rankomis, varžovų puolimo pojūčiu ir gebėjimais perimti kamuolį. Europos taurės turnyre po 2 kamuolius iš varžovų pavogdavęs atletas juokavo, kad tam jam reikia greitų rankų: „Jos turi būti labai greitos. Kalbu apie „Ferrari“, o ne apie „Žigulį“.

Sėkmingas 25 metų G.Robinsono sezonas Rygoje atkreipė Europos krepšinio gerbėjų dėmesį. Galima neabejoti, kad jis sulauks pasiūlymų iš pajėgesnėse lygose rungtyniaujančių komandų. Ši vasara – galbūt paskutinė galimybė prisivilioti daug žadantį atletišką amerikietį už prieinamą kainą.

5. Ericas Maynoras (28 m.; 191 cm) (Varezės „Openjobmetis“)

Italijos pirmenybės: 13,5 tšk. (38 proc. met., 32 proc. trit., 82 proc. baud.), 4,1 atk. kam., 7,4 rez. perd., 2,8 kl., 12,3 nb.

Ericas Maynoras 2009 metų NBA naujokų biržoje buvo pašauktas 20 šaukimu. Pajėgiausioje planetos krepšinio lygoje amerikietis praleido penkerius metus, kol galiausiai, praėjusiame sezone nusprendė išmėginti jėgas Europoje. Krepšininkas apsivilko Italijos pirmenybių vidutiniokės marškinėlius ir tapo pagrindiniu šios komandos varikliu. „Sportando“ E.Maynorą įtraukė į geriausių lygos sezono žaidėjų penketuką, o atletas užėmė geriausio atakų organizatoriaus vietą.

REKLAMA

E.Maynoras nepasižymi stabiliu ir taisyklingu metimu. Su problemomis atakuojant krepšį atletas susidūrė tiek rungtyniaudamas NBA, tiek ir Varezės ekipoje. Tačiau pagrindinė šio atakų organizatoriaus stiprybė – puikus aikštelės matymas ir gebėjimas atlikti perdavimą. 7,2 rezultatyvaus perdavimo Italijos čempionate fiksavęs E.Maynoras yra įžaidėjas, mėgstantis lėtesnį, pozicinį krepšinį. Jis yra komandinio pobūdžio atakų organizatorius, kuriam svarbiausia – kurti progas ekipos draugams. Pikenrolą gerai žaidžiantis aukštaūgis, toks kaip Antanas Kavaliauskas, tiesiog žydėtų žaisdamas kartu su E.Maynoru.

Po sėkmingo sezono Italijoje, tikėtina, kad E.Maynoras gali bandyti grįžti į NBA. Tačiau 28-erių metų krepšininkui tai padaryti gali būti sudėtinga. Atletas tikriausiai norėtų išmėginti save dar aukštesniame lygyje Europoje, tad „Lietuvos rytas“ turėtų ką pasiūlyti. Varezės klubas kitą sezoną nežais jokiame tarptautiniame turnyre. 

Verti dėmesio (į penketuką dėl miglotų įsigijimo galimybių nepateko): Mike‘as Greenas („Paris-Levallois“), Randy Culpepperis („Krasny Oktiabr“), Nenadas Miljenovičius („Mega leks“), Quino Colomas („Bilbao“), Courtney Fortsonas („Avtodor“).

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


28 komentarai
Naujausi komentarai (28)
Geriausiai ivertinti (28)
PRO komentarai (15)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti