„Panathinaikos“ rinkodaros specialistė: „Panathinaikos“ yra aukščiau visko, įskaitant D.Diamantidį (3) specialiai Krepsinis.net iš Atėnų

Balandžio 7 d., 11:35
D.Diamantidis po šio sezono atsisveikins su krepšiniu (Scanpix nuotr.)
D.Diamantidis po šio sezono atsisveikins su krepšiniu (Scanpix nuotr.)

Šešiskart Eurolygos čempionė, iš viso 58 titulus per savo gyvavimo istoriją iškovojusi Atėnų „Panathinaikos“ save vadina viena sėkmingiausių šio amžiaus Europos klubu ir didžiausiu prekiniu ženklu Europos krepšinyje. 6 ir 58 – šiuos skaičius šią savaitę man besilankant „Panathinaikos“ būstinėje Atėnuose skubėdavo priminti kiekvienas sutiktas darbuotojas.

„Šiuo metu mūsų logotipe – šešios žvaigždės, simbolizuojančios Eurolygos čempionų titulus. Neabejoju – gegužę Berlyne pridėsime septintą“, – rimtu ir užtikrintu veidu mane tikino vienas iš „Panathinaikos“ komunikacijos komandos narių – Paminėsi mano žodį“.

Žodį „sėkmė“ Atėnų klube dirbantys specialistai naudoja kas antrame sakinyje, tačiau tam – daugybę priežasčių. Stipri „Panathinaikos“ administracijos komanda nemažiau nei elitiniais pasiekiamais aikštelėje didžiuojasi savo išskirtiniais rezultatais už jos ribų – praėjusio sezono Eurolygos lankomumo lyderė 2015–2016 metų sezone ir vėl užima pirmąją vietą. „Panathinaikos“ Eurolygos namų rungtynių vidurkis antrą sezoną iš eilės peržengia 11,5 tūkst. lankytojų ribą, o Eurolygos atkrintamosiose varžybose o šis skaičius dar kils aukštyn. „Esame sėkmingiausiai bilietus parduodanti komanda Europoje“, – sako „Panathinaikos“ klube už rinkodarą ir ryšius su visuomene atsakinga Maria Gkouma.

REKLAMA

M.Gkoumai bei kitiems su „Panathinaikos“ prekiniu ženklu dirbantiems asmenis šis sezonas – ypatingas. Kartu su Graikijos čempionato pabaiga profesionalo karjerą baigs žaliųjų simboliu tapęs, tris Eurolygos čempionų titulus iškovojęs, 12-ą sezoną Atėnuose rungtyniaujantis Dimitris Diamantidis. Įžaidėjo atsisveikinimo 2015–2016 metų sezonas „Panathinaikos“ tapo puikia proga dar labiau sustiprinti savo prekinį ženklą bei praplėsti savo gerbėjų būrį.

Savaitinėje Krepsinis.net rubrikoje – krepšinio analitiko Erildo Budraičio pokalbis Atėnuose su M.Gkouma apie „Panathinaikos“ filosofiją, aukščiausius standartus, atsisveikinimą su D.Diamantidžiu, „Panathinaikos“ ir Los Andželo „Lakers“ požiūrio skirtumus bei rezultatų svarbą kuriant krepšinio žvaigždes Atėnuose.

– Kas jums yra „Panathinaikos“ ir kuo šios komandos identitetas skiriasi nuo kitų Eurolygos klubų?

– „Panathinaikos“ yra didžiausias prekinis ženklas Europos krepšinyje. Tai taip pat yra vienas sėkmingiausių šio amžiaus klubų. Esame laimėję Europos taurę šešis kartus, dominuojame Graikijoje ir iš viso esame iškovoję 58-is titulus. Taip pat esame sėkmingiausiai bilietus parduodanti komanda Europoje, mūsų fanai mus seka visur ir visada.

REKLAMA

– Šiuo metu vykstantis Eurolygos ir FIBA konfliktas liečia visas su krepšiniu susijusias sritis. Kaip Europos klubiniame krepšinyje vykstantis chaosas paveiks „Panathinaikos“ rinkodarą?

– Atsižvelgiant į rinkodarą, mes liekame su Eurolyga, kadangi tai – geriausias krepšinio produktas Europoje. Mūsų klubas su Eurolyga pasirašė 10-ies metų sutartį ir mano nuomone, tai geriausias sprendimas, kadangi liekame su geriausiomis Europos komandomis ir žaisime sėkmingiausioje Europos krepšinio sistemoje.

2015–2016 metų sezonas – paskutinis D.Diamantidžio karjeroje 2015–2016 metų sezonas – paskutinis D.Diamantidžio karjeroje

– Priešingai nei „Panathinaikos“ ir kelios kitos elitinės komandos Europoje, didžioji dalis klubų vis dar negeba efektyviai panaudoti savo geriausių žaidėjų rinkodaros tikslams. Naujausias pavyzdys – „Panathinaikos“ naudojimasis D.Diamantidžio atsisveikinimo sezonu. Jūsų nuomone, kuo „Panathinaikos“ strategija skiriasi nuo kitų stipriausių Europos klubų?

REKLAMA

– „Panathinaikos“ yra aukščiau visko. D.Diamantidis yra žinomiausias žaidėjas Europoje, ypač populiarus Graikijoje ir puikiai atpažįstamas visame pasaulyje. Tačiau virš viso to yra „Panathinaikos“. Mes turime daugybę vertybių, mums visada svarbu išlikti sėkmingais ir visada norime būti viršūnėje. D.Diamantidis yra tokias pat savybes turintis žaidėjas, jis – „Panathinaikos“ kultūros tęsinys. Galima sakyti ir taip, kad svarbiausia yra „Panathinaikos“, tada rikiuojasi D.Diamantidis ir tuomet likusios mūsų komandos žvaigždės.

Mes norime atšvęsti D.Diamantidžio karjerą ir paminėti jos pabaigą geriausiai, kaip tik galime. Galiu pasakyti, kad rugsėjį organizuosime visą krepšinio festivalį. Ruošiame dokumentinį filmą apie D.Diamantidžio gyvenimą ir sėkmę krepšinyje. Taip pat buvo išleistas specialus „Microsoft“ telefono modelis, taip pat D.Diamantidžio žaidimų konsolės „Xbox One“ modelis bei ruošiama meno kūrinių kolekcija, daugybė D.Diamantidžiui skirtos krepšinio atributikos.

– Ar galėtumėte daugiau papasakoti apie rugsėjį vyksiantį D.Diamantidžio festivalį?

– Kol kas tai – paslaptis. Galiu pasakyti tik tiek, kad švęsime D.Diamantidžio karjerą geriausiai, kaip įmanoma. Padarysime viską, ką galime, kadangi tai bus labai ypatingas įvykis.

REKLAMA

Kairėje – D.Diamantidis ant vienintelio Graikijoje leidžiamo krepšinio žurnalo viršelio vadinamas „paskutiniu imperatoriumi“. Dešinėje – reklama, skelbianti apie specialų D.Diamantidžio „Microsoft“ telefono modelį Kairėje – D.Diamantidis ant vienintelio Graikijoje leidžiamo krepšinio žurnalo viršelio vadinamas „paskutiniu imperatoriumi“. Dešinėje – reklama, skelbianti apie specialų D.Diamantidžio „Microsoft“ telefono modelį

– D.Diamantidis taps antruoju „Panathinaikos“ žaidėju, su kuriuo bus atsisveikinama išskirtiniais būdais. Fragiskos Alvertis…

– Kai F.Alvertis baigė karjerą, taip pat organizavome specialų renginį. F.Alverčio marškinėliai kabo mūsų arenos palubėse. Tai buvo didelė šventė ir šįkart ji bus tikrai nemažesnė. Šiuo metu F.Alvertis vadovauja mūsų akademijai ir tai – labai svarbi pozicija. Mūsų akademija – tai „Panathinaikos“ ateitis, į kurią investavome didelę pinigų sumą. Todėl šiai svarbiai pozicijai paskyrėme vadovauti savo komandos veidą, F.Alvertį.

REKLAMA

– Anksčiau karjeras baigiantys žaidėjai geriausiu atveju sužaisdavo atsisveikinimo rungtynes, tačiau naujausia mada – kur kas ilgiau trunkantys atsisveikinimo sezonai. Žinoma, matomiausias pavyzdys – Kobe Bryantas ir 2015–2016 metų sezonas. Nors visi supranta finansine šių veiksmų logiką, kai kurie gerbėjai mano, kad šie į vieną asmenį sutelkti veiksmai kenkia Los Andželo „Lakers“ komandai, jos ateičiai ir bendrai konkurencijai krepšinyje. Ar sunku rasti balansą tarp noro tinkamai atsisveikinti, bet kartu ir noro išlikti maksimaliai konkurencingiems?

– Tai tikrai sudėtinga, tačiau svarbu paminėti, kad NBA lygoje yra žvaigždė ir tuomet komanda. Europoje įprastai pirmiau žvaigždės eina klubas. NBA pradėjo dirbti su K.Bryantu nuo pirmosios dienos ir tai darys iki pat pasitraukimo. Kameros prie K.Bryanto yra tarsi prilipusios. Mūsų filosofija ir politika yra kitokia, mes taip su D.Diamantidžiu negalime elgtis. Jis yra sunkiai dirbantis žaidėjas, visada susitelkęs į rungtynes. D.Diamantidis dar žais tik du mėnesius, nors mes labai tikimės, kad jis apsigalvos, tačiau mes negalime su juo elgtis taip, kaip elgiamasi su K.Bryantu.

Žinoma, mes pastoviai organizuojame smulkesnius veiksmus, pavyzdžiui, parduodame bilietų paketus su D.Diamantidžio parašais. Kitą sezoną visi bilietai turėtų būti su D.Diamantidžio atvaizdu, tačiau dabar stengiamės daryti viską taip, kad netrukdytume jam susitelkti rungtynėms.

REKLAMA

Eurolygoje 14,5 taško renkantis E.Williamsas vos per du mėnesius tapo Atėnų žvaigžde Eurolygoje 14,5 taško renkantis E.Williamsas vos per du mėnesius tapo Atėnų žvaigžde

– Ne paslaptis, kad NBA lygoje dalies žaidėjų vertė yra didesnė už tuos pačius rezultatus aikštelėje demonstruojančių kolegų dėl jų potencialios pardavimų įtakos už aikštelės ribų. Dėl šios priežasties visi stengiasi rasti kitą Yao Mingą ar NBA galintį rungtyniauti žaidėją iš Indijos. Ar „Panathinaikos“ klubas rinkdamas žaidėjus kada nors atsižvelgia į žaidėjo potencialą rinkodaroje?

– Žinoma, pasirašius sutartį su žaidėju, mums priklauso visos rinkodaros teisės. Todėl norėtume, kad D.Diamantidžiui baigus karjerą, jis liktų mūsų klube ir užimtų kitą poziciją. Visus sprendimus dėl žaidėjų įsigijimo priima treneris ir mes tik vėliau įsikišame ir sprendžiame, ką daryti toliau. Svarbiausias dalykas – komandos sėkmė. Jei klubas žaidžia sėkmingai, viskas vyksta kur kas sklandžiau.

REKLAMA

Geriausias pavyzdys – Elliotas Williamsas. Jis – svarbiausias komandos žaidėjas, šiuo metu jis yra neabejotina žvaigždė, nors E.Williamsas yra Graikijoje vos mėnesį ar du. Pas mus žaidėjai žvaigždėmis tampa aikštelėje, ne tarpsezoniu. Tačiau kaip minėjau anksčiau, mūsų filosofija – „Panathinaikos“ yra aukščiau visko. Mūsų prekinis ženklas – aukščiau visų žvaigždžių.

Sekite krepšinio analitiką Erildą Budraitį socialiniame tinkle „Facebook“. Susisiekti su autoriumi galite el. paštu: [email protected]

Bružo ir Pulkovskio podkastas: laimėk bilietus į Žalgirio mačą. Spausk ir žiūrėk >>


3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti