Painiava dėl NBA atlyginimų – žaidėjams gali tekti grąžinti jau gautus pinigus (1)

Balandžio 1 d., 07:57
Vasarą pasibaigus kontraktui, M.Gasolis gali likti skoloje (Scanpix nuotr.)
Vasarą pasibaigus kontraktui, M.Gasolis gali likti skoloje (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Europos krepšininkų jautriai priimti svarstymai apie algų sumažinimą koronaviruso epidemijos metu, panašu, neaplenks ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA).

Ši vis dar gyvena nežinomybėje dėl savo ateities, tačiau vis realesniu tampa variantas sezoną pratęsti nuo atkrintamųjų. Tai reikštų, kad krepšininkai lieka nesužaidę 15–19 numatytų susitikimų.

NBA ir jos žaidėjų asociacija (NBPA) aptarė scenarijus, tarp kurių buvo ir žaidėjų algų mažinimas, jei sezonas nebus pratęstas arba iškart startuos nuo atkrintamųjų.

Pagal „force majeure“ sąlygą, numatytą kolektyvinėje šių pusių sutartyje, žaidėjai dėl kiekvieno atšaukto mačo gali prarasti procentą savo atlyginimų. Vis dėlto įtraukus kitus faktorius, matematika tampa gerokai sudėtingesnė.

Pagal sutartį, krepšininkams skiriamas 51 procentas komandos surenkamų pinigų, tačiau sustabdžius sezoną, šios įplaukos gerokai susitraukė. Skelbiama, kad lyga gali prarasti iki milijardo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) dolerių, o tai turėtų paveikti ir žaidėjų gaunamas sumas. Tarp NBA ir NBPA aptartų scenarijų – atlyginimų sumažinimas iki 25 procentų.

REKLAMA

Situacija dar sudėtingesnė yra dėl to, kad šiuo metu žaidėjams algos mokamos įprasta tvarka, tikintis sezoną pratęsti. Jie jau gavo pinigus už kovo 15–balandžio 1 dienų mačus, kurie sužaisti nebuvo. Jei suplanuotos rungtynės vis dėlto bus atšauktos, krepšininkai tampa skolingi savo klubams ir turėtų grąžinti pinigus, gautus už nesužaistus mačus.

Tai žaidėjus skirsto į dvi kategorijas – turinčius ilgalaikius kontraktus ir šios vasaros laisvuosius agentus. Žaidėjams su ilgalaikėmis sutartimis pinigai tiesiog būtų mažomis dalimis išskaičiuoti iš ateities mokėjimų. Tuo tarpu sezoną ar karjerą netrukus užbaigti turėję žaidėjai tarsi lieka skolingi savo komandoms. Pinigų skirtumą turėtų padengti naujasis jų klubas kitame sezone, dalį krepšininko atlyginimo tiesiog išsiųsdamas senajai ekipai. Blogiausiu atveju, pinigus grąžinti turėtų patys žaidėjai.

Galimas net variantas, pagal kurį NBA ir NBPA sėstų prie stalo derėtis dėl naujų kolektyvinės sutarties sąlygų, o tai visada gali užtrukti. Du lokautus praeityje jau sukėlusios derybos šiuo metu yra numatytos 2025-aisiais, tačiau dėl pastarųjų savaičių nutikimų gali būti paankstintos.

Vis dėlto NBA vengia tokio scenarijaus ir visiškai atšaukti reguliariojo sezono nenori, nes ilgalaikės pasekmės bendrai lygos ekonomikai yra nepageidautinos. Vis dėlto koronavirusas JAV plinta vis sparčiau ir pilnas sezono pratęsimas taip pat atrodo mažai tikėtinas.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti