P.Motiejūnas: apie Eurolygos finalinį ketvertą, jaunuolių išvykimą į NCAA ir Dubajaus klubą (25)

Gegužės 25 d., 14:32
P.Motiejūnas kalbėjo apie jaunimo ugdymą (Roko Snarskio nuotr.)
P.Motiejūnas kalbėjo apie jaunimo ugdymą (Roko Snarskio nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Kauno „Žalgirio“ klubo vadovas Paulius Motiejūnas Eurolygos finalinio ketverto metu bendravo su „Eurohoops“ žurnalistu Ariu Barku.

– Kokia finansinė nauda Lietuvai iš šio renginio?

– Žinau, kad ypač šis finalo ketvertas yra pelningas lygai. Kalbant apie mus, organizatorius, tai priklauso nuo to, kaip į tai žiūrite. Tikrai svarbu, šalia būtų savivaldybė ir vyriausybė. Nes kas uždirba pinigus? Ne vaikinai, kurie nuomoja savo areną. Tai viešbučiai, restoranai, transportas, viskas aplinkui. Taigi, negalima eiti į kiekvieną viešbutį ir paprašyti pasidalinti tikslia informacija. Turite į tai žiūrėti kaip į mokesčių deklaraciją ir kaip į sporto turizmą, reklamą. Taigi, jei valdžia tai supranta, o mūsų atveju tai padarė Kauno savivaldybė, tai naudinga miestui ir šaliai, esu tuo tikras.“

REKLAMA

– Galbūt žinomos konkrečios sumos?

– Valdžia sumokėjo 1,5 milijono eurų, todėl žinome, kad jie susigrąžins bent 1,1 mln. eurų mokesčių. Taigi, mes neskaičiuojame reklamos, neskaičiuojame Vilniaus, kuris taip pat turėjo didžiulę finansinę naudą praėjusį savaitgalį ir taip toliau. Eurolyga atlieka apklausą po kiekvieno finalo ketverto. Daugiau nei 50 proc. žmonių grįš į Kauną. Taip atsitiko su Vitorija ir kitais finalo ketvertais. Taigi esame tikri, kad atsitiko ne tik kažkas, o tada visi tiesiog išėjo. Žinome, kad žmonės sugrįš, nes buvo puikus oras ir viskas gerai, todėl esu tikras, jog žmonės norės dar kartą atvykti ir aplankyti Kauną bei Vilnių.

– Ką manote apie jaunuolių išvykimą į NCAA?

– NCAA daro viską, kad prisiviliotų jaunimą. Jie turi geras sąlygas ir jiems nerūpi sportinis rezultatas. Čia, Europoje, aš visada turiu tokią problemą ir sakome: „Gerai, norime jaunų žaidėjų“. Bet tada eini pas trenerį ir sakai“ „Kodėl tu nesinaudoji šiuo žaidėju?“. Suprantu trenerį, nes žmonės, ir net aš, galime jį atleisti, jei nėra sportinių rezultatų. Kaip treneris ir kaip vadovas, tu negali dvejus ar trejus metus aukoti rezultatus ir sakyti: „Gerai, kad ir kaip komanda žais, svarbu, jog užauginsi jaunus talentus“. Taigi, manau, kad tuo mes labai skiriamės nuo JAV. Jie taip pat turi gerus finansinius išteklius jauniems žaidėjams, net geresnius nei mes galime gauti, todėl tai yra didžiulė, didžiulė konkurencija ir, sakyčiau, tai yra didelė grėsmė mums Eurolygoje.

REKLAMA

– Kaip su tuo kovoti?

– Kalbant apie sprendimus, akivaizdu, kad gali būti naudojamos antrosios komandos. Manau, kad Europoje neturime komandų, kurios sakytų, kad užauginsime tik jaunus žaidėjus, nesvarbu, kokie rezultatai. Miško Ražnatovičius turi komandą, kurioje jis ugdo žaidėjus – Belgrado „Mega“. Pasakykite man kitą... Galbūt Italijoje „Stella Azzurra“, tačiau kitame lygyje.

Tačiau kur yra komandos, kurios žais Europos taurėje ir nuolat žaidžia su jaunais vaikinais? Mes neturime tokio mentaliteto ir manau, kad tai gali būti vertinga. Bet tokiu atveju aš sakau, kad turime turėti kažkokį susitarimą, turi būti finansinių pajamų po to, kai žaidėjai išvyksta. Nes dabar mes galime turėti žaidėją trejiems metams, o jis išeina, ir viskas, tu nieko neturi.

Apie tai daug kartų kalbėjome. Niekada nebuvau diskusijų kambaryje, bet man tai atrodo logiška ir mes visada tai sakome. Mums rūpi krepšinis ir turime pagerinti krepšinį visame pasaulyje, ne tik Europoje. Taigi turėtume visi kartu – FIBA, Eurolyga ir NBA – susėsti ir viską aptarti.

Gerai, mes žinome, kas yra vairuotojas, kuris turi daugiausiai pajamų ir potencialo, bet mes visi turime atlikti savo vaidmenį ir pareigą. O jei pavyks susitarti, kas ką daro, ir bendradarbiauti, manau, būtų geriau krepšiniui.

REKLAMA

– Ką manote apie Dubajaus klubą Eurolygoje?

– Manau, kad tai neišvengiama. Manau, kad Dubajuje bus Eurolygos komanda. Dabar problema yra kalendorius, apie kurį nuolat kalbame, ir nacionalinės varžybos, apie kurias taip pat kalbame. Šiuo metu per sezoną žaidžiame 90 rungtynių. Tai vyksta ne pirmą sezoną, trenerių štabas ir visi kiti prisitaiko prie šių skirtingų sąlygų, kad išvengtų traumų, bet vis tiek matome, kad rungtynių yra daug.

Turime rasti pusiausvyrą. Verslo požiūriu aš pasakysiu: „Ei, plečiamės“. Bet jei pažiūrėtume į žaidėjus, trenerius, net į sirgalius... Turi tiek daug rungtynių, vieną dieną tai Eurolyga, kitą dieną vietinės pirmenybės. Turime plėstis, nes turime puikų produktą, bet taip pat reikia žiūrėti, kaip nepakenkti vieni kitiems ir padėti žaidėjams bei sirgaliams, nes mes tai darome dėl jų.

Tai turi būti kažkas, ko nematote keturis kartus per savaitę, nes tai nebus įdomu.

– Pats lankėtės Dubajuje. Kokį įspūdį jums paliko?

– Kaip jau ne kartą sakiau, man patiko kelionė į Dubajų. Jie parodė areną, o mes pamatėme, kas slypi už projekto, ir jis atrodo normalus, stabilus bei turintis potencialo. Taigi, mes turime tai analizuoti ir mes tai analizuojame.

Jei skrendate užsakomuoju reisu, mums reikia tik poros papildomų valandų, todėl nematau problemos vykti į Dubajų, nes jie turi puikias sąlygas, puikius viešbučius, komandomis bus pasirūpinta. Todėl yra daug privalumų ir pasakyti jiems ne, nes lėktuve turi praleisti dvi papildomas valandas pirmyn ir atgal, man tai neskamba kaip pagrįstas argumentas.

„Ilgoji pertrauka“: „Ryto“ lietuvių kainos, kandidatai pakeisti Sireiką, Kurtinaičio galimas karjeros posūkis, „Lietkabelį“ dominantis aukštaūgis ir „M Basket“ darbai


Gairės: motiejūnas
25 komentarai
Naujausi komentarai (25)
Geriausiai ivertinti (25)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja