Olimpiados atranka – nežinioje, jai neįvykus lietuviai automatiškai patektų į pagrindinį turnyrą (11)

Kovo 17 d., 12:41
M.Špokas sako, kad dabar visi yra nežinioje (BNS nuotr.)
M.Špokas sako, kad dabar visi yra nežinioje (BNS nuotr.)
Šaltinis: TV3

Kaunas, Splitas, Vitorija ir Belgradas – keturi miestai, kuriame sirgaliai birželį turėjo matyti atvykstančias rinktines, kurios kovotų dėl bilietų į vasaros Tokijo olimpines žaidynes. Tačiau esant tokiai situacijai pasaulyje turnyrus gaubia nežinia, rašo TV3.lt žurnalistas Vytautas Ramanauskas.

Jei įvyktu toks scenarijus, kad atranka nei Kaune, nei kituose trijuose miestuose neįvyktu, bet Tokijo olimpiada nebūtų atšaukta, Lietuvos rinktinė ten turėtų būti. Šiuo metu į Tokijo olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyrą kelialapius yra iškovojusios 8 rinktinės – šeimininkė Japonija, JAV, Argentina, Ispanija, Prancūzija, Australija, Nigerija ir Iranas. Kiti keturi kelialapiai ir turėjo paaiškėti atrankos turnyruose.

Jiems neįvykus į laisvas vietas pretenduotų aukščiausiai bendrame reitinge esančios rinktinės. O tai ir yra palanku lietuviams, kadangi jie reitinge 8 vietoje. Tuomet į olimpiadą Lietuva keliautų kartu su graikais, čekais ir serbais. Atrankos nebuvimas nors ir būtų palankus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei, bet pagal tokį principą į olimpiadą nepatektų „3 prieš 3“ komanda, nes mūsiškiai reitinge yra per žemai. Jie tikėjosi Japonijoje būti įveikus būtent atranką.

REKLAMA

Vis dėlto pesimistinio scenarijaus vargu ar norėtų ir pati FIBA, kadangi už teisę rengti atrankos turnyrus šalys-organizatorės turėjo sumokėti 2,3 mln. eurų.

„Mes sumokėję tik minimalų starto mokestį, – apie finansinius aspektus sakė Mindaugas Špokas. – Yra užsakyti viešbučiai kai kurie, bet čia patys suprantate, dar nėra didelė bėda, jei tektų atšaukti. Kol kas jokių finansinių didelių nuostolių mes nesame patyrę ar kažkaip išlaidavę.“

Jei atranka neįvyktu, ši suma turėtų grįžti lietuviams. Taip pati FIBA prarastų maždaug 9 mln. eurų, kuriuos surinko iš visų keturių šalių-organizatorių. Tad ir pati organizacija veikiausiai yra suinteresuota, kad atrankos turnyras Kaune ir kituose miestuose tikrai įvyktu, net jei žiūrovai neišvystų NBA krepšininkų. Baigdamas pokalbį M.Špokas dar sykį visą šią situaciją pavadino laukimo ir priminė jau anksčiau išsakytas mintis, kad atspirties taškas kol kas yra balandžio vidurys.


11 komentarai
Naujausi komentarai (11)
Geriausiai ivertinti (11)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti