Nuostabiu R.Jokubaičiu pasidžiaugęs Š.Jasikevičius: jei mažiau talentinga ekipa nusileidžia noru ir kontaktu, ji neturi šansų (101) VIDEO interviu iš Stambulo

Sausio 10 d., 22:12
Š.Jasikevičius pažymėjo nesėkmės priežastis (BNS nuotr.)
Š.Jasikevičius pažymėjo nesėkmės priežastis (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Kauno „Žalgirio“ komanda patyrė ketvirtą pralaimėjimą iš eilės Eurolygoje – šįkart prieš Stambulo „Fenerbahče“ ekipą išvykoje. 

Akivaizdžiai puolime ir vėl strigęs „Žalgiris“ buvo grįžęs į kovą ir skirtumą sumažinęs iki 9 taškų, tačiau galiausiai krito prieš Eurolygos lyderius.

„Galvoju, kad mus iš kovos „Fenerbahče“ išmušė fiziniu žaidimu. Nesukuriame nieko, bet galvoju, kad pirmoje pusėje buvo problemų su kontakto lygiu. Varžovai buvo žymiai fiziškesni, liaudiškai tariant, luposi. Mes tą pradėjome daryti tik nuo trečio kėlinio. Antroji pusė buvo tikrai graži. Priartėjome iki 9 taškų ir po to sekė dvi psichologinės klaidos, kurios vėl nukėlė rungtynes į 12 taškų ir buvo jau sunku“, – sakė Šarūnas Jasikevičius. 

REKLAMA

– Kodėl taip staiga ėmė griūti „Žalgirio“ gynyba?

– Sunku pasakyti, labai pasikeitė kontakto lygis. Norint įvesti kamuolį į „postą“, nesugebėdavome to padaryti, o „Fenerbahče“ priimdavo kamuolį labai lengvai. Fiziškumo lygis buvo labai skirtingas. Pirmoje pusėje momentais buvo ir meistriškumo skirtumas, komanda jau daug metų žaidžia kartu ir juos čia nugalėti yra labai sunku.

– Paskutiniame kėlinyje komandos žaidimui vadovavo Rokas Jokubaitis. Kodėl pasirinkote jį ir kaip vertinate jo pasirodymą?

– Pasirinkome jį dėl objektyvių priežasčių, nes nelabai daug išgavome iš kitų įžaidėjų. Rokas kiekvieną sykį, kiek žaidė pikenrolo, sugebėjo suprasti, ko norime. Kas sykį jis įėjo su kamuoliu giliai, kas yra, mano galva, krepšinio esmė. Galvoju, kad jo pasirodymas buvo nuostabus.

– Ar Roko pasirodymai gali pakeisti jo rolę, lyginant su Waltonu?

– Reikia reaguoti į kasdienius dalykus. Galvoju, kad mums reikia visų žaidėjų. „Žalgiris“ nėra komanda, kuri gali prarasti tiek daug narių ir to nepajusti. Yra su kuo žaisti, tik reikia eiti ir kautis, nenusileisti fiziniu kontaktu, nes jei mažiau talentinga komanda nusileidžia noru ir fiziniu kontaktu, ji neturi jokių šansų.

REKLAMA

– Po LKL rungtynių turėsite šiokią tokią pertrauką. Kiek ji bus svarbi?

– Galvoju, kad kiekviena diena Deonu ir kitiems atsigaunantiems po traumų yra labai svarbi. Antroje mačo pusėje matėme labai daug gerų dalykų ypač iš Nate’o, kuris rodė agresiją, o ir Paulius turėjo puikias rungtynes ir buvo ko gero vienintelis pirmoje pusėje, davęs fizinį kontaktą varžovams. Galvoju, kad paskui ir komanda kažkiek užsikūrė nuo tokio Pauliaus.

– Kiek žalgiriečiams puolime trūksta Leo?

– Mums trūksta kiekvieno. Ir Antano, ir Leo, Pauliaus bei Nate’o. Kalbos nėra. Ypač žaidžiant su Europos grandais. Nate’as Klaipėdoje jau priminė tą Nate’ą, kurį matėme anksčiau.  

– Kiek didelė buvo gynėjų atsakomybė įvedant kamuolį į baudos aikštelę?

– Gynėjai nesugebėjo įvesti kamuolio, momentais varžovai buvo fiziškesni, labai gerai mus išstūmė ir suspėdavo. Bet daug kartų buvo, kad net varžovų gynėjui likus už nugaros mes nesugebėdavome įvesti kamuolio. Viena pusė kontakto lygiu tikrai nuvylė. Mačiau vieną komandą, kuri turėjo net sunkesnes sąlygas prieš šias rungtynes ir kuri rodė daugiau noro ir ambicijų nei mes. Tas mane šiandien labiausiai nuvylė.

REKLAMA

– Deonui labiausiai reikia susigaudyti komandiniuose veiksmuose?

– Taip, nėra tikslo jį mesti iškart į kovą. Jis yra neblogos fizinės formos, žaidęs, klausimas tik kiek jis perpras sistemą. Šeštadienį treniruotėje tam skirsime laiko. Čia vos ne nesibaigianti viso sezono dainelė apie tai, kaip reikia laiko.  

– Ar nekrenta į akis Walkupo gynybos smuktelėjimas?

– Manau, kad taip yra. Šnekėjome su juo. Jis turi išsikovoti savo minutes gynyba. Jis stengiasi dirba, bet reikia daugiau. Galų gale mūsų profesijoje viską lemia rezultatai aikštelėje ir konkretūs pasirodymai.

– 26 minutes „Žalgiris“ vertėsi be tritaškių. Ar tokia atkarpa nėra per ilga?

– Prieš „Fenerbahče“, manau, reikia žaisti labai agresyviai, kurti žaidimą, veržtis, ardyti jų žaidimą. Niekada prieš juos neišsimedavome itin daug tritaškių. Šiandien buvome momentais per lėti ir kai kuriose vietose jie mums buvo per geri, per fiziškesni. Kas kažkiek keista, nes nebuvo žaista daug minučių su Kaliničiumi, kuris sujaukia daug mūsų puolimo planų

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


101 komentarai
Naujausi komentarai (101)
Geriausiai ivertinti (101)
PRO komentarai (23)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti