Netradicinis pokalbis su V.Šeškumi: provokacijos auklėtiniams, lažybos, G.Vainausko žodžiai ir L.Jamesas Prienuose (22) VAIZDO REPORTAŽAS

Spalio 8 d., 12:38
V.Šeškus papasakojo įdomių istorijų iš savo darbo Prienuose bei Vilniuje (Foto: Dmitrijus Radlinskas)
V.Šeškus papasakojo įdomių istorijų iš savo darbo Prienuose bei Vilniuje (Foto: Dmitrijus Radlinskas)
Gabrielė Miknevičiūtė

Jei būtų renkami charizmatiškiausi Lietuvos treneriai, į tokį sąrašą drąsiai būtų galima įrašyti Prienų „Skycop“ strategą Virginijų Šeškų.

Kaip visada šnekus ir atviras – toks treneris Krepsinis.net komandą pasitiko Prienuose bei nuotaikingame pokalbyje ne tik pasidalino mintimis apie „Skycop“ gyvavimo istorijas, Ballus, etapą Vilniaus „Ryto“ klube, svajonių auklėtinį bei kitus dalykus, tačiau ir vykdė jam skirtą užduotį.

Krepsinis.net kviečia žiūrėti vaizdo reportažą su V.Šeškumi.

„Skycop“ treneris pripažino, jog poilsio, apie kurį šnekėjo sudėtingo praėjusio sezono pabaigoje, jam iki galo nepakako.

REKLAMA

„Tik entuziazmo yra daugiau, kadangi likome LKL, sulaukėme paramos ir iš savivaldybė, ir iš pagrindinio bei generalinio rėmėjų. Tai prideda jėgų.

Gal ir gerai, kai kartais treneriai daro priverstines atostogas, nes aš dešimt metų dirbau be vasarų. Bet dabar visa savijauta jau priklauso nuo pergalių skaičiaus. Jei jų yra daugiau, ir nuovargis mažiau jaučiasi“, – sakė jis.

V.Šeškus nusijuokė, kad išgirdus Ballų pavardę jam užkyla spaudimas, todėl draugai ir bičiuliai buvo paprašyti apie garsiąją Prienuose viešėjusią šeimyną per daug neklausinėti.

„Dar būna tų klausimų apie juos, nieko blogo, žmonės pasidomi, bet iš tos istorijos jau išėjome ir tie prisiminimai labai negražūs“, – kalbėjo V.Šeškus.

Prisimindamas keisčiausius su savimi ir Prienais susijusius mitus, treneris ėmė pasakoti istorijas apie žymiuosius lašinius, apie kuriuos JAV žiniasklaidai papasakojo „Ryto“ buvęs legionierius Billy Baronas. „Kai man paskambino žurnalistas iš Lenkijos, pasakiau, kad ruošiuosi filmuotis Holivudo filme – būsiu mėsininkas“, – juokėsi V.Šeškus.

Kšištofas Lavrinovičius Kšištofas Lavrinovičius

REKLAMA

Šiuo metu Prienų komanda LKL čempionate yra iškovojusi dvi pergales ir patyrusi tris nesėkmes. V.Šeškus pripažino, kad jei ne tokie finaliniai pirkiniai kaip Martynas Gecevičius, broliai Lavrinovičiai ir Mindaugas Lukauskis, „Skycop“ būtų komanda, kuri ir vėl kautųsi dėl išlikimo lygoje.

„Labai domėjausi Šulskiu, kuris gerai pas mane žaidė anksčiau, po klaustuku buvo ir kitų lietuvių, bet jų buvo didelės kainos. Po penkis tūkstančius eurų visų pripirkti negalėjau“, – teigė jis, pridėjęs, kad Rimantas Kaukėnas ir Dainius Šalenga išties buvo šalia atvykimo į Prienus.

„Dėl Rimanto, ten buvo priimtas šeimos sprendimas, o Dainius būtų pas mus likęs, jei nebūtų atvykęs Gecevičius. Bet jis ir dabar atvyksta į mūsų rungtynes, sako: aš pasiruošęs, jei reikės – ateisiu“, – atskleidė V.Šeškus, taip pat prisiminęs ir 2011 metus, kuomet D.Šalenga pirmąsyk netikėtai prisijungė prie Prienų ekipos.

Pasak V.Šeškaus, sunkiausius laikus „Skycop“ išgyveno praėjusį sezoną ir 2014–2015 m., kuomet jis buvo išvykęs dirbti į „Rytą“. Komentuodamas savo trumpą karjerą Vilniuje jis atskleidė klubo tuomečio savininko Gedvydo Vainausko žodžius.

„Mūsų santykiai buvo tikrai geri. Galvoju, kad viskas būtų buvę geriau, jei nebūtų daug pašalinių žmonių, kurie Gedvydui pirštų savo nuomonę. Jis kažkada vėliau man sakė: treneri, net aš neatsilaikiau prieš tą spaudimą.

REKLAMA

„Ryte“ mano didžiausia klaida buvo ta, kad turėjau sukurti savo trenerių štabą. Reikia žmonių, kuriais galėtum pasitikėti. Prienuose toks man buvo Arlauskas, kuris žinojau, kad manęs niekada neišduos“, – pasakojo V.Šeškus.

Šeškus Šeškus

Vėliau treneris dar buvo sulaukęs pasiūlymų iš Rusijos komandų, o šią vasarą – iš kinų, tačiau tokia galimybe nesusiviliojo, kadangi klubas nenorėjo išpildyti svarbios sąlygos.

„Aš sakiau kinams, kad jei kur važiuočiau, tai tik su lietuviu. Geriau jau sumažinkite atlyginimą. Taip pat ten žmonės vyksta užsidirbti, o siūlyti pinigai nebuvo patys didžiausi, todėl kažką galvojęs būčiau nebent jei nebūtume likę LKL“, – kalbėjo treneris.

Darbo su veteranais ir sūnumis specifiškumą išskyręs treneris prakalbo ir apie tai, kodėl žaidėjų kartais yra įvardijamas kaip strategas, su kuriuo dirbti nesinorėtų, nors pernelyg didele kontrole savo komandos jis ir nelinkęs suvaržyti.

REKLAMA

„Kuomet gyvenome rezidencijoje, aš gi matydavau įrašus, kaip jie susirinkę išgeria alaus. O aš nesakydavau, kad žinau, nes po pergalės jie išgerdavo po bokalą ir kapitonas ateidavo, pasakydavo: vyrai, užtenka“, – pasakojo treneris.

V.Šeškus šypsojosi – būna situacijų, kuomet į jo rėkimą auklėtiniai atsako tuo pačiu. Tiesa, kartais treneris ir pats imasi tokių provokacijų.

„Pernai šnekėjome su Miniotu. Aš ant jo užrėkdavau, o jis sako: atsiprašau, treneri. Vieną kartą po treniruotės sakau: ar gali pasiųsti mane kur nors? Paimk ir pasiųsk, užpyk“, – juokėsi treneris.

Miniotas Miniotas

 

Tačiau V.Šeškus pripažino, kad kartais yra linkęs ir nusileisti kitiems pats, nors būna, kad norisi reaguoti emocionaliau.

„Būna žmonės skiria 500 eurų paramą, o atrodo, kad davė 50 tūkstančių. Atrodo, norisi sakyti „eik tu“, tačiau turi padėkoti. Bet mes kitaip negalime.

REKLAMA

Vasarą buvau automobilių turguje, žmogus sako: aš duosiu jums 100 eurų šį sezoną. Sakau: tai galit čia daugiau praeiti, jis atsakė, kad surinks. Reikės priminti“, – juokėsi V.Šeškus.

Treneris, kuris su „Skycop“ jau yra pasiekęs LKL bronzą, BBL titulus bei LKF taures, įvardino savo didžiausią svajonę, kurią dar nori įgyvendinti su Prienų klubu. „Gal netyčia kada LKL finale sužaisti“, – atskleidė jis. 

Kaip atrodė V.Šeškaus krepšininko karjera, kokią traumą jis yra patyręs šalia aikštelės, kokios buvo jo akistatos su lažybomis ir kodėl norėtų patreniruoti LeBroną Jamesą – visa tai išgirsite pokalbyje su „Skycop“ treneriu.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


22 komentarai
Naujausi komentarai (22)
Geriausiai ivertinti (22)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL