Naujokų biržos belaukiant – pirmojo rato talentai, žadantys tapti NBA žvaigždėmis (21–30 šaukimai) (6)

Birželio 18 d., 22:00
Biržos pirmojo rato pabaigoje netrūksta įdomių talentų (Scanpix nuotr.)
Biržos pirmojo rato pabaigoje netrūksta įdomių talentų (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Artėjant Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržai, komandos jau yra atlikusios didžiąją dalį namų darbų ir surikiavusios talentingus jaunuolius pagal jų pajėgumą bei ateities perspektyvas.

Pirmajame rate pasirenkami jaunuoliai paprastai yra siejami su didelėmis NBA klubų viltimis, jiems iškart numatomos vietos komandų sudėtyse ir suteikiama daug dėmesio bei vietos saviraiškai. Savo pavardę išgirsti pirmajame NBA naujokų biržos rate norėtų bet kuris talentas.

Portalas Krepsinis.net trijų dalių straipsnių serijoje padės susipažinti su talentingiausiais šios biržos jaunuoliais, pabandys atspėti, kokia tvarka jie bus išrankioti bei trumpai nušvies jų perspektyvas įsitvirtinti pajėgiausioje pasaulio krepšinio lygoje.

30. Carsenas Edwardsas (Purdju universiteto „Boilermakers“, 21 metai, 185 cm.)

REKLAMA

Trejus metus universitete praleidęs gynėjas daugiausiai dėmesio į save atkreipė šį sezoną sužibėdamas NCAA atkrintamosiose. Šešioliktfinalyje titulą gynusiai Vilanovos universiteto komandai jis atseikėjo 42 taškus ir 9 tritaškius, ketvirtfinalyje prieš vėliau čempionais tapusius Virdžinijos universiteto krepšininkus pelnė 42 taškus, pataikydamas 10 tritaškių.

Šį sezoną universalus įžaidėjas buvo Purdju universiteto „alfa ir omega“, per 35 minutes aikštėje rinko 24,3 taško (36 procentai tritaškių), 3,6 atkovoto ir 1,3 perimto kamuolio bei 2,9 rezultatyvaus perdavimo. Taip jis pagerino beveik visus anksčiau demonstruotus statistikos rodiklius, praėjusį sezoną taikliau mesdamas tik tritaškius (41 procento taiklumas). Taškus jis rinkti gali daugeliu būdų, tačiau tai tuo pačiu tampa ir jo silpnybe – gimtoji jo pozicija iš tiesų yra atakuojančio gynėjo, tačiau C.Edwardsas tiesiog neturi fizinių duomenų, kad deramai šią užimtų aukštesniame lygyje.

C.Edwardsas pasižymi meile krepšiniui, vasarų taip pat neleisdamas veltui. Vien 2017-aisiais jis atstovavo JAV rinktinei devyniolikmečių pasaulio čempionate ir universiadoje, nors nė vienoje iš jų ir nepasidabino aukso medaliu. Gynėjas stokoja ūgio (nors ir turi 198 cm ilgio ištiestas rankas), be to, taptų vienu vyriausių pirmajame rate pašauktų žaidėjų. Vis dėlto jo sugebėjimai puolime turėtų suintriguoti ne vieną NBA ekipą, o realiausia jo rolė – taškų rinkimas pakilus nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

REKLAMA

29. Dariusas Bazley (19 metų, 206 cm.)

D.Bazley praėjusią vasarą ne kartą keitė nuomonę – pirmiausia buvo sutaręs su Sirakūzų universitetu, vėliau šių įsipareigojimų nusikratė ir taikėsi žaisti NBA Plėtojimosi lygoje, tačiau galiausiai ryžosi naujokų biržai ruoštis individualiai. Tai pakenkė puolėjo akcijoms – mokykloje jis buvo reitinguojamas 17-tu talentingiausiu savo kartos krepšininku, o ir šaukimas jam anksčiau buvo žadamas aukštesnis.

Apie jo statistiką mokykloje kalbėti neverta, o pastarieji puolėjo metai taip pat išlieka paslaptyje – savo progresą jis NBA klubams rodė tik už uždarų durų. Mokykloje jam netrūko įvertinimų – praėjusią vasarą jis dalyvavo prestižinėse „Jordan Brand Classics“ bei „Nike Hoop Summit“ stovyklose, pateko į 24 geriausius jaunuolius surenkantį „McDonald‘s All-American“ mačą, savotišką mokyklų „Visų žvaigždžių“ susitikimą.

Jis laikomas nenušlifuotu talentu – puolėjas nestokoja greičio, atletiškumo, puikių fizinių duomenų, tačiau dar turi praleisti daug laiko gerindamas savo krepšinio įgūdžius bei žaidimo supratimą. Jį galima palyginti su šį sezoną NBA čempionu tapusiu Pascaliu Siakamu, tačiau D.Bazley laikomas talentingesniu, nors ir nežymiai. Jam taip pat gali tekti praleisti laiko Plėtojimosi lygoje, kol pavys NBA lygį, tačiau žaidėjo potencialas yra didelis.

REKLAMA

28. K.Z.Okpala (Stanfordo universiteto „Cardinal“, 20 metų, 203 cm.)

Luko Kišūno bendraklubiu Stanfordo universitete buvęs puolėjas NBA skautų žvilgsnius į save atkreipė tik šį sezoną. K.Z.Okpala krepšinį atrado būdamas vos ketverių, tačiau išsiskirti tarp bendraamžių jam trukdė vėlyva branda. Į devintą klasę jis atėjo būdamas vos 178 cm ūgio, tačiau per ketverius metus ištįso iki 203 cm ir taip pagerino savo šansus tapti profesionalu.

Universitete jam ir vėl viskas nesiklojo sklandžiai. Puolėjas prastai mokėsi ir dėl blogų pažymių turėjo praleisti 10 pirmųjų sezono rungtynių, o ir vėliau rinko vos 10 taškų per mačą. Šį sezoną jis atsiskleidė iš tikrųjų, o tai patvirtina ir jo statistika – 33 minutės, 16,9 taško (38 procentai tritaškių), 5,7 atkovoto kamuolio bei 2 rezultatyvūs perdavimai.

K.Z.Okpala pasižymi išskirtiniu atletiškumu, ilgomis rankomis ir puikiais puolimo sugebėjimais, tačiau gynyboje turės pasitempti. Jam ypač trūksta svorio, o ir NCAA jis strigo prieš fiziškai tvirčiau sudėtus oponentus. Pridėjęs agresyvumo jis išsikovos savo vietą NBA, tačiau šiuo metu negali būti ramus dėl šaukimo pirmajame biržos rate.

REKLAMA

27. Nicolas Claxtonas (Džordžijos universiteto „Bulldogs“, 20 metų, 211 cm.)

N.Claxtonas šį sezoną taip pat dalijosi aikštę su lietuviu – jo komandos garbę gynė ir Lukas Uleckas. Jis turi ir daugiau tarptautinės patirties – aukštaūgis atstovavo Mergelių salų rinktinei tiek jaunimo čempionatuose, tiek FIBA Pasaulio taurės atrankoje, todėl jau yra susietas su šia šalimi, nors turi JAV pilietybę.

Antrajame savo sezone Džordžijos universitete jis blizgėjo kovodamas po krepšiais ir per 32 minutes rinko 13 taškų, 8,6 atkovoto kamuolio bei 2,5 blokuoto metimo. Žinoma, prie jo rezultatų prisidėjo ir išaugusios minutės, kurios pirmajame sezone siekė vos 15 per rungtynes. Jo statistikoje akis taip pat bado prastas pataikymas iš įvairių distancijų – jo negalima vadinti patikimu snaiperiu, „iš žaidimo“ jis atakuoja aukštaūgiui žemu 46 procentų taiklumu, o ir baudų metimus sumeta vos 64 procentų tikslumu.

Atletiškas ir vikrus puolėjas kiek nustebino NBA specialistus, nes nebuvo tikimasi, kad biržoje dalyvaus jau šiemet. N.Claxtonui dar gerokai trūksta masės, o ir puolimo įgūdžius reikės šlifuoti ne vienerius metus. Vis dėlto ilgarankis aukštaūgis gali sudominti NBA klubus kaip „rim protector“ rolės atlikėjas – savo fiziniais duomenimis jis gali uždaryti baudos aikštelę ir itin efektyviai kliudyti metimams bei atlikti blokus, o tokie krepšininkai dažnai atsiduria antruosiuose komandų penketuose.

REKLAMA

26. Matisse‘as Thybulle (Vašingtono universiteto „Huskies“, 22 metai, 206 cm.)

Neįprasto vardo amerikietis NCAA praleido visus ketverius metus, o tokie žaidėjai retai sulaukia išskirtinio dėmesio naujokų biržos pirmajame rate. Vis dėlto M.Thybulle gynybos įgūdžių tiesiog negalima praleisti pro akis.

Aukštaūgis per ketverius metus nė kiek nepakėlė savo rezultatyvumo, tačiau kasmet rinko vis įspūdingesnius skaičius gynyboje. Šį sezoną Vašingtone jis per 31 minutę rinko 9,1 taško (31 procentas tritaškių), 3,1 atkovoto kamuolio, 2,1 rezultatyvaus perdavimo, net 3,5 perimto kamuolio ir 2,3 blokuoto metimo.

M.Thybulle turi išskirtinį įgūdžių ir atletiškumo rinkinį, leidžiantį jam solidžiai gintis tiek po krepšiu, tiek ties perimetru. Tokia kombinacija neabejotinai sudomins ne vieną NBA klubą, o dėmesio jis gali sulaukti ir ankstesniu šaukimu. Jo prognozės itin priklauso ekspertų požiūriu į itin gynybinio stiliaus krepšininkus – vieni reitinguoja M.Thybulle pirmajame penkioliktuke, kiti net neįtraukia į pirmąjį ratą.

REKLAMA

25. Ty‘us Jerome‘as (Virdžinijos universiteto „Cavaliers“, 21 metai, 196 cm.)

Dar mokykloje T.Jerome‘ą gerokai pristabdė sunki klubo trauma, anksčiau laiko pabaigusi paskutinįjį jo sezoną. Tai kiek sutrikdė visą jo krepšinio raidą bei lėmė vėlyvą debiutą NCAA. Vos trečiąjį kursą Virdžinijoje baigęs T.Jerome‘as netrukus švęs jau 22-ąjį gimtadienį.

Vis dėlto jis šį sezoną užsirekomendavo kaip puikus atakų organizatorius. Gynėjas per 34 minutes rinko 13,6 taško (40 procentų tritaškių), 4,2 atkovoto ir 1,5 perimto kamuolio bei 5,5 rezultatyvaus perdavimo. Jo skaičiai ženkliai išaugo nuo praėjusio sezono, nors minutės pakilo nežymiai, o tai parodo pavyzdinį gynėjo progresą.

T.Jerome‘as pasižymi puikiais fiziniais žaisti įžaidėju, tačiau apie kitas pozicijas gali pamiršti dėl savo lėtumo bei atletiškumo trūkumo. Puolime jam yra sunku susikurti erdvės savo metimams, o gynyboje sudėtinga spėti prieš smulkesnius varžovus, todėl dažnai tenka naudoti savo aukštą krepšinio intelektą sukantis iš sudėtingų situacijų. Patekti į pirmąjį naujokų biržos ratą jam pateko tapimas NCAA čempionu, tačiau įžaidėjas stokoja potencialo tapti ryškia NBA žvaigžde.

REKLAMA

24. Cameronas Johnsonas (Šiaurės Karolinos universiteto „Tar Heels“, 23 metai, 206 cm.)

Dar vienuoliktoje klasėje C.Johnsonas buvo vos 188 cm ūgio gynėjas. Vėlyvas augimo spurtas sukūrė išties unikalių sugebėjimų ir fizinių savybių atletą, kurį pastebėti skautai užtruko. Tris pirmuosius sezonus NCAA jis praleido Pitsburgo universitete, didžiąją dalį pirmojo dar ir praleisdamas dėl traumos, tačiau vėliau buvo pakviestas persikelti į prestižinį Šiaurės Karolinos universitetą. NCAA jis praleido net penkerius metus ir universitetą pabaigė vos 23-ejų.

Paskutiniajame savo sezone jis priminė vyrą žaidžiantį tarp vaikų ir fiksavo savo rekordus visose statistikos grafose – 30 minučių, 16,9 taško (46 procentai tritaškių), 5,8 atkovoto bei 1,2 perimto kamuolio, 2,4 rezultatyvaus perdavimo. Taiklią rankelę turintis puolėjas sėkmingai realizavo ir baudų metimus (82 procentų taiklumas).

Tiesa, be metimo jis neturi daug kuo pasigirti. Jam trūksta atletiškumo bei masės, todėl daug laiko jis praleidžia ties trijų taškų linija ir retai lenda į baudos aikštelę. Jis yra prototipinis sunkusis krašto puolėjas mažam penketui, itin pavojingas metant iš toli, tačiau tuo pačiu ir itin ribotas. Brandus amžius taip pat nepadeda jo akcijoms, todėl negalima garantuoti jo pakvietimo pirmajame rate.

REKLAMA

23. Luka Šamaničius (Liublianos „Cedevita Olimpija“, 19 metų, 208 cm.)

Kroatas pretenduoja tapti trečiuoju europiečiu, pašauktu pirmajame naujokų biržos rate. Tai nėra atsitiktinumas – jo talentas buvo pastebėtas itin anksti, o dar 2017-aisiais jis pasirašė kontraktą su Barselonos „Barcelona Lassa“ bei išvyko tobulėti į šios dublerių ekipą. Partnerystė su Ispanijos klubu nesusiklostė, tačiau kroato talentas išlieka neabejotinas.

Puolėjas gali pasigirti tuo, ko stokoja visi NCAA talentai – šį sezoną jis varžėsi su suaugusiais vyrais, sėkmingai tai darydamas FIBA Čempionų lygoje bei Adrijos pirmenybėse. FIBA turnyre „Olimpija“ neblizgėjo, tačiau L.Šamaničius buvo solidus, per 19 minučių rinkdamas 8,2 taško (37 procentai tritaškių), 5 atkovotus kamuolius ir 8,9 naudingumo balo.

Galingai startavęs reguliariajame sezone, vėliau jis kiek išsikvėpė, tačiau stabiliai demonstravo savo greitį, universalumą ir atletiškumą. Ilgarankis kroatas savo akcijas itin pakėlė dalyvaudamas NBA klubų treniruotėse, kur niekuo nenusileido ir aukščiau vertintiems talentams. Jis nėra garantuotas pakvietimu pirmajame biržos rate, bet tikrai yra NBA lygio talentas.

REKLAMA

22. Kevinas Porteris (Pietų Kalifornijos universiteto „Trojans“, 19 metų, 198 cm.)

Kaip bebūtų keista, K.Porteriu jaunesniuoju pristatomas puolėjas nėra susijęs su anksčiau NBA žaidusiu savo bendravardžiu. Pažvelgus įdėmiau, tai tampa akivaizdu. 1972–1983 metais NBA žaidęs K.Porteris pasižymėjo kaip išradingas atakų organizatorius, keturis sezonus pirmavęs lygoje pagal rezultatyvius perdavimus. Jaunasis šio vardo savininkas specializuojasi į visai kitus dalykus.

Būdamas vos ketverių, K.Porteris neteko susišaudyme žuvusio tėvo ir sportu užsiėmė būtent jo garbei. Pagerbimas jam sekasi visai neblogai – jau prieš metus jis buvo laikomas itin talentingu mokyklinuku, kuriam prognozuotas aukštas šaukimas NBA naujokų biržoje. Tiesa, debiutinis jo sezonas NCAA buvo blankus – per 22 minutes rinkta 9,5 taško (41 procentas tritaškių), 4 atkovoti kamuoliai ir 1,4 rezultatyvaus perdavimo.

K.Porteris pasižymi solidžia įgūdžių, fizinių duomenų ir atletiškumo kombinacija, tačiau dar turi praleisti daug laiko tobulindamas savo krepšinio intelektą. Gynėjas aikštėje dažnai priima prastus sprendimus ir atlieka neparuoštus metimus, taip kiek švaistydamas savo talentus. Jis dažniau klysta nei atlieka rezultatyvius perdavimus ir stebėtinai prastai meta baudų metimus (52 procentų taiklumas), todėl jį pasirinkusi ekipa dar turės įdėti labai daug darbo į jo talento atskleidimą.

REKLAMA

21. Keldonas Johnsonas (Kentakio universiteto „Wildcats“, 19 metų, 198 cm.)

Vidurinę K.Johnsonas baigė keldamas itin didelius lūkesčius savo karjerai. Savo kartoje jis buvo reitinguojamas 13-oje pozicijoje ir persikėlė į prestižinį Kentakio universitetą, tačiau čia itin sužibėti nesugebėjo.

Pirmajame ir vieninteliame savo sezone su „Wildcats“ apranga jis sužaidė 37 rungtynes, per 31 minutę rinko 13,5 taško (38 procentai tritaškių), 5,9 atkovoto kamuolio ir 1,6 rezultatyvaus perdavimo. Tai nėra prasta statistika, tačiau iš jo buvo tikimasi kiek daugiau, todėl ir naujokų biržos prognozės sezono eigoje smuktelėjo.

NCAA jis nerinko iškalbingos gynybinės statistikos, nors darbuotis savo aikštėje jis tikrai gali. Gynėjas gali patikimai mesti tritaškius ir gintis, o tokio žaidėjo ieško ne viena NBA ekipa, dėl jo pakvietimo pirmajame biržos rate abejonių nėra. Didžiausi jo trūkumai – kūrybingumo ir krepšinio supratimo trūkumas, dažnas dvejojimas prieš metant, taip suardant komandos puolimo tėkmę. Vis dėlto jo pliusai yra daug didesni už minusus, todėl jis gali būti pakviestas ir aukštesniu šaukimu.


6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti