Moksleivių krepšinio lygoje – naujas formatas ir pagrindinis rėmėjas (1)

Spalio 6 d., 14:53
MKL turi naują rėmėją ir naują turnyro formatą (LKF nuotr.)
MKL turi naują rėmėją ir naują turnyro formatą (LKF nuotr.)

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete antradienį oficialiai pristatytas naujasis Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ sezonas su visomis savo naujovėmis. Didžiausia jų – naujas pagrindinis lygos rėmėjas. Juo tapo UAB „Olifėja“ prekinis ženklas „Perlas“.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis su „Olifėja“ vadovu Antanu Muraška pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama dar geresnių jaunųjų krepšininkų rezultatų. A. Sabonio teigimu, Moksleivių krepšinio lyga yra viena svarbiausių Lietuvos krepšinio piramidės dalių, tad jos indėlis ugdant visų rinktinių, tarp jų ir nacionalinių, narius yra milžiniškas.

„Manau, kad ši lyga ženkliai prisidėjo prie to, jog pagal jaunimo rinktinių pasirodymą dabar esame antroje vietoje Europoje po Turkijos, o vyrų rinktinė pagal savo reitingą pakilo į trečią vietą pasaulyje (po JAV ir Ispanijos). Labai džiaugiamės, kad prie pamainos rinktinėms ugdymo prisideda ir lietuviškas ženklas „Perlas“, – sakė A. Sabonis.

REKLAMA

A.Muraška taip pat džiaugėsi tuo, kad yra galimybė prisidėti prie Lietuvos krepšinio ateities kūrimo „Jei pažvelgtume atidžiau, tai beveik visi mūsų nacionalinės komandos krepšininkai savo kelią pradėjo Moksleivių krepšinio lygoje. Būtent joje užauga žvaigždės, kurios iškelia tokią mažą šalį į tokias dideles aukštumas. Todėl bendradarbiaudami su Lietuvos krepšinio federacija ir Moksleivių lyga norime skatinti jaunuosius krepšininkus siekti krepšinio aukštumų“, – teigė A. Muraška.

Tarp kitų naujovių Moksleivių krepšinio lygos čempionatuose yra ta, kad liko du divizionai – vietoj anksčiau buvusių trijų. Geriausios II diviziono komandos prisijungė prie I diviziono, kuriame šį sezoną rungtyniaus 12 komandų, o likusios II ir III komandų buvo sujungtos. Pradžioje jos kausis regionų principu, o vėliau varžysis visoje Lietuvoje.

Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ sezone dalyvaus 60 krepšinio mokyklų ir 416 komandų. Įvairaus amžiaus čempionatuose rungtyniaus daugiau nei 7500 jaunųjų krepšininkų, kurie sužais 3600 rungtynių. MKL organizuos 12 įvairaus amžiaus čempionatų.

Ir toliau bus vykdomas aštuoniolikos–devyniolikos metų vaikinų čempionatas „Olimpinė taurė“, prie kurio prisideda ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Anksčiau tokio amžiaus vaikinai jau būdavo baigę krepšinio mokyklas ir jeigu iškart jiems nepavykdavo prasimušti į profesionales komandas, tai jų karjeros ir baigdavosi. Dabar MKL leidžia jiems dar vienerius metus sportuoti – kol baigs bendrojo lavinimo mokyklas.

REKLAMA

„Sulaukėme didelio mokyklų palaikymo. Praėjusiame sezone toks čempionatas pasiteisino. Buvo patenkinti tiek patys krepšininkai, tiek tėvai, tiek mokyklos, – sakė A.Sabonis. – Ir toliau stengsimės, kad Moksleivių krepšinio čempionatai būtų vykdomi aukščiausiu lygiu“.

Šį sezoną per MKL rungtynes veiks atnaujinta statistikos sistema. Dabar ji bus rodoma, kaip aukščiausio lyga „FIBA Europe“ čempionatuose. Bus daug patogiau ją stebėti, o treneriams analizuoti ir savo, ir varžovų žaidimą.

Visos I diviziono komandos gaus naujas aprangas.

Atnaujinta ir mkl.lt svetainė, kurioje krepšinio mėgėjai galės surasti visą svarbiausią informaciją, rezultatus, žaidėjus ir mokyklas. Ir toliau bus transliuojama kaip galima daugiau geriausių jaunųjų krepšininkų kovų internetu. Bus organizuojama daug konkursų ir kitų pramogų MKL gerbėjams, vyks tradicinė „Žvaigždžių dieną“, trys prieš tris konkursai ir socialinės akcijos, bus renkami geriausi krepšininkai, treneriai ir mokyklos.

Beje, krepšinio mokyklų reitingai nuo šįmet taip pat skaičiuojami pagal naują sistemą. Trečiadienį buvo apdovanoti ir pirmieji reitingų lyderiai – merginų krepšinio mokyklų reitingo nugalėtoja tapo Kauno krepšinio mokykla „Aisčiai“, o vaikinų – Š.Marčiulionio krepšinio akademija.

REKLAMA

Taip pat buvo apdovanoti ir rugsėjį Europos čempionato sidabro medalius iškovojusių Lietuvos krepšininkų pirmieji treneriai. Savo ruožtu LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė Lietuvos rinktinei įteikė oficialų kvietimą į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Kelialapį ten lietuviai iškovojo patekę kaip viena iš dviejų geriausių Europos ekipų.

„Mūsų krepšinio rinktinė septintą kartą iš eilės dalyvaus Olimpinėse žaidynėse. Tuo galime džiaugtis ir didžiuotis tik dėl to, kad krepšininkai dar būdami moksleiviai paėmė į rankas oranžinį kamuolį. Tikiuosi, kad mūsų krepšininkų laimėjimai paskatins jaunimą sportuoti. Juk turbūt juos pačius kažkada į aikštelę atvedė įkvepiančios mūsų rinktinės pergalės“, – sakė LTOK prezidentė.

D.Gudzinevičiūtė ir A.Sabonis drauge pasirašė oficialų patvirtinimą, kad Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė dalyvaus Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, kuris bus nusiųstas Tarptautiniam olimpiniam komitetui.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>

1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti