Mitus paneigęs M.Jordanas: galėjome laimėti septintą titulą, negaliu susitaikyti su tuo, kad nebandėme (16)

Gegužės 18 d., 12:30
M.Jordanas gailisi neišnaudotų galimybių
M.Jordanas gailisi neišnaudotų galimybių
Šaltinis: Krepsinis.net

Šviesą pagaliau išvydo ilgai brandinta dokumentika apie 1997–1998 metų Čikagos „Bulls“ sezoną. Michaelo Jordano klubas sutiko į savo vidų įsileisti žurnalistus, kurių filmuota medžiaga sandėlyje praleido daugiau nei du dešimtmečius, o pirmadienį pasirodė paskutiniosios jos serijos.

Keletas bandymų žalią medžiagą paversti dokumentika ir atskleisti pasauliui baigėsi nesėkmingai, tačiau lemtingais tapo 2020-ieji, kai darbo ėmėsi ESPN ir „Netflix“. Pasirodė 10 serijų projektas „The Last Dance“.

Dviejų pirmųjų serijų reziumė galima rasti čia, trečiosios ir ketvirtosios – čia, penktosios ir šeštosios – čia, septintosios ir aštuntosios – čia, o šį kartą apžvelgsime devintąją ir dešimtąją. Tiems, kurie ketina dokumentiką žiūrėti „Netflix“, straipsnį rekomenduotina atsiversti tik po to. Neturintiems galimybės peržiūrėti „The Last Dance“, pateiksime progą pajausti M.Jordano Čikagoje kurtą istoriją.

REKLAMA

Devintoji serija startavo įsimintinomis M.Jordano ir Reggie Millerio muštynėmis, kuriose „Bulls“ lyderis ragino nelaikyti varžovo, o pastarasis įrodė esantis vienas iš mažumos, kurie nebijojo legendos. Sparnuoti M.Jordano pareiškimai iš tarpusavio susitikimų atnešė jam pravardę „Juodasis Jėzus“ („The Black Jesus“).

„Jei turėčiau išrinkti komandą, kuri Rytuose mums sukėlė daugiausiai sunkumų be Detroito, tai būtų „Pacers“. Kiekvieną kartą po rungtynių prieš juos turėjau naujų įbrėžimų ir tai tiesiog tapo asmeniška“, – teigė M.Jordanas.

1998-ųjų Rytų konferencijos finale šios komandos susitiko dar kartą. „Pacers“ savo jėgą parodė namuose, po dviejų pralaimėjimų Čikagoje atsitiesdami pergale 107:105. Ketvirtajame mače viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, o pergalę lemiamu tritaškiu atnešė M.Jordaną prieš tai atsistūmęs R.Milleris. „Bulls“ žvaigždė dar turėjo 0,4 sekundės pakeisti mačo likimą, tačiau iki taiklaus metimo jam pritrūko kelių milimetrų.

REKLAMA

Konkurenciją dar paaštrino ir lygos sprendimas prieš pat seriją įteikti M.Jordanui penktąjį reguliariojo sezono MVP apdovanojimą. Panašus scenarijus klostėsi ir 1997-ųjų finale, kai „bulių“ laukė Jutos „Jazz“ su MVP ką tik pelniusiu Karlu Malone‘u. Papildomos motyvacijos pridėjo ir „Jazz“ atstovo Bryono Russello pareiškimai M.Jordano beisbolo karjeros metu, esą jis galėtų apsiginti prieš legendą. Jutos klubui serijos pradžia nesusiklostė, tačiau pergalė ketvirtajame mače 78:73 leido išlyginti rezultatą 2:2.

Prieš penktąjį mačą M.Jordanas nusprendė užsisakyti, kurią pristatė net penki pasiuntinukai ir tai iškart sukėlė sutarimų. Vienas picą suvalgęs „Bulls“ lyderis naktį praleido vemdamas, jam prireikė ir komandos medikų pagalbos. Visą dieną iš lovos nepakilęs gynėjas nusprendė bandyti žaisti ir, prasčiausiu atveju, tapti dėmesį patraukiančia priedanga.

M.Jordanas pripažino, kad vadinamosios „gripo rungtynės“ iš tiesų buvo sukeltos apsinuodijimo maistu. Lėtai įsibėgėjęs krepšininkas mačo eigoje atrado savyje jėgų ir pelnydamas 38 taškus nukalė pergalę.

REKLAMA

Prie šios pergalės prisidėjo ir Steve‘as Kerras, savo gyvenime taip pat patyręs sunkumų. Tarp bendraamžių jis talentu neišsiskyrė ir sulaukė vienintelio Arizonos universiteto pasiūlymo, kurį priėmė šiame net neapsilankęs.

„Po mokyklos skautų dėmesio sulaukiau beveik tiek pat, kiek ir merginų mokykloje. Jokių skautų, jokių merginų. Arizonos pasiūlymą gavau paskutinę sekundę ir sutikau nedvejodamas“, – teigė dabartinis San Francisko „Golden State Warriors“ strategas.

Vos S.Kerrui pradėjus studijas, jo šeimą sukrėtė tragedija. Amerikietiškojo universiteto Libane prezidento pareigas ėjęs krepšininko tėvas Malcolmas Kerras buvo nušautas tiesiog išlipęs iš lifto. Jį nužudė du studentais apsimetę šauliai, kurių motyvai iki šiol liko neatskleisti. Nežinodamas, kaip tvarkytis su tokiomis mintimis, S.Kerras tiesiog išėjo treniruotis.

Toks pasišventimas atnešė savo vaisių – talentu nespinduliavęs vaikinas pateko į NBA, o šeštajame serijos prieš „Jazz“ mače jis pataikė vieną svarbiausių metimų, padėjusių „buliams“ pasiekti penktąjį trofėjų. Čempioniškame parade S.Kerras jau spindėjo humoro jausmu bei tikino tiesiog dar kartą ištempęs M.Jordaną.

REKLAMA

Pastarasis puikiai žinojo, ką reiškia netekti tėvo, nes jam teko tai išgyventi savo karjeros metu. Maža to, kita tėviška figūra jo gyvenime tapęs asmens sargybinis Gusas Lettas susirgo plaučių vėžiu. M.Jordanas palaikė jį viso gydymo metu, o šis atsidėkojo aplankydamas komandą prieš septintąsias serijos prieš „Pacers“ rungtynes. „Bulls“ sugebėjo atsilaikyti ir laimėjo 88:83.

„Tikiu, kad turėjome geresnę komandą, tačiau čempioniška patirtis ir nusiteikimas buvo „Bulls“ pusėje ir tai itin išaiškėjo septintajame mače“, – teigė R.Milleris. Vargus serijoje patvirtino ir M.Jordanas, po mačo sveikinęs komandos draugus ir koridoriuje draugiškai iškeikęs „Pacers“ treniravusį Larry Birdą.

REKLAMA

Po ilgos serijos Čikagos klubui teko iškart keliauti į Jutą, kur jų laukė per metus patobulėję „Jazz“. Šie po pratęsimo laimėjo pirmąjį mačą, tačiau „Bulls“ atsitiesė antrajame. Trečiasis mačas namie grįžusiems „buliams“ susiklostė tiesiog fantastiškai – geležinė gynyba leido varžovus sukaustyti sukaustyti ties pusšimčiu taškų ir laimėti 96:54.

Lengva pergalė atpalaidavo ir komandos žaidėjus. Dennisas Rodmanas jau kitą dieną praleido treniruotę dėl progos pasirodyti amerikietiškų imtynių renginyje su Hulku Hoganu. Aukštaūgis tai pateisino tiesiog buvimu savimi, o „Bulls“ treniravęs Philas Jacksonas, pratęs prie tokių keistenybių, ramino žurnalistus.

„Dennisas gali nuo finalų atitraukti tik jūsų dėmesį, ne mūsų“, – teigė specialistas.

Žurnalistus tai iš tikrųjų paveikė labiau nei komandą – į komandos ritmą grįžęs D.Rodmanas buvo vaikomasis po visą areną, o kitą treniruotę paliko per neįprastą išėjimą ir tiesiog pabėgo nuo spaudos atstovų.

REKLAMA

„Bulls“ išties pademonstravo susitelkimą laimėdami ketvirtąjį serijos mačą (3:1). Vis dėlto horizonte pasirodęs titulas sugebėjo pagaliau išvesti komandą iš pusiausvyros – penktajame susitikime „Jazz“ laimėjo 83:81, lemiamiems mačams grąžindami seriją į Jutą. Įtampos pridėjo ir Scottie Pippeno nugaros skausmai, kurie puolėją iš rikiuotės išvedė jau pirmajame kėlinyje.

„Jazz“ pirmąją mačo pusę laimėjo 49:45, o S.Pippenas ryžosi grįžti į aikštelę. Puolėjas sunkiai perbėgdavo per aikštelę, tačiau vis tiek patraukė į save gynybos dėmesį, kiek atlaisvindamas rankas komandos draugams. Po jo perimto kamuolio ir užtvaros M.Jordanui, „Bulls“ ketvirtojo kėlinio viduryje išsiveržė į priekį, tačiau likus žaisti 41 sekundę „Jazz“ vėl pirmavo (86:83).

M.Jordanas dvitaškiu priartino „Bulls“ iki minimalaus skirtumo, o kitoje aikštės pusėje iš pasalų perėmė kamuolį iš K.Malone‘o. Dar vienas jo metimas suklaidinus B.Russellą persvėrė rezultatą 87:86, suteikdamas pačiam gynėjui jau 45-ąjį tašką.

„Buvau labai pavargęs. Pervargęs. Tačiau turėjome atsilaikyti gynyboje“, – teigė M.Jordanas.

Lemiamas metimas buvo patikėtas Johnui Stocktonui. Įžaidėjas galėjo išplėšti septintąjį serijos mačą, tačiau per rankas šovė netaikliai – „Bulls“ šeštąjį kartą tapo NBA čempionais. M.Jordanas tapo finalo serijos MVP, o po pergalės jį rūbinėje sveikino ir aktorius Leonardo DiCaprio. Komandos autobuse su sveikinimais apsilankė ir oriai pralaimėjęs K.Malone‘as.

REKLAMA

„Prieš metus Jerry Reinsdorfas paskambino man ir paklausė, ar galime laimėti dar kartą, atsakiau, kad taip. Noriu padėkoti ir Jerry Krause‘ui už galimybę tai padaryti. Jis turėjo kitokių planų, bet suteikė mums šansą“, – pasitikimo metu teigė švilpimo bangą sukėlęs Ph.Jacksonas.

Po šios kalbos „Bulls“ savininkas J.Reinsdorfas pasiūlė Ph.Jacksonui sugrįžti, tačiau šis atsisakė – tai jam pasirodė nesąžininga J.Krause atžvilgiu, nes šis jau turėjo planą klubo ateičiai.

„Po šeštojo titulo mes nebekontroliavome situacijos. Tada būtų buvusi savižudybė atgal sukviesti Pippeną, Kerrą, Rodmaną, Roną Harperį, jų rinkos kaina buvo tiesiog per aukšta. Supratome, kad turime iš naujo lipdyti komandą. Pasiūlėme ją treniruoti Philui, bet šis nenorėjo dirbti su prasta sudėtimi. Viskas tiesiog baigėsi savaime. Michaelas buvo sveikas ir norėjo sugrįžti. Esu tikras, kad Krause būtų sulipdęs kitą čempionišką komandą, tačiau tai būtų užtrukę bent dvejus metus“, – teigė J.Reinsdorfas.

REKLAMA

M.Jordanas teigė, kad tiek jis, tiek dauguma komandos draugų ir Ph.Jacksonas būtų pasirašę vienerių metų kontraktus siekti septintojo trofėjaus, tačiau tai nebuvo svarstyta.

„Išėjimas pačiame pike tiesiog varo iš proto. Tikiu, kad galėjome siekti septintojo trofėjaus, gal nebūtume jo laimėję, bet galėjome bandyti. Tiesiog negaliu susitaikyti, kad nebandėme“, – teigė M.Jordanas.

Netinkamai susiklosčius aplinkybėms, „Bulls“ titulų kalviai tiesiog išsiskirstė. M.Jordanas komandą paliko su paties parašyta emocinga poema, po to, kai prastą ekipą pavertė viena ryškiausių dinastijų NBA istorijoje.

„Jordanas padėjo sukurti kitokį afroamerikiečio atleto įvaizdį. Jis pakeitė ir sporto vaidmenį pramogų pasaulyje, o užsienyje tapo JAV ambasadoriumi. Jordanas visiškai pakeitė kultūrą“, – teigė JAV prezidentas Barrackas Obama.

Šeši čempiono titulai per šešis finalus suteikė M.Jordanui geriausio visų laikų krepšininko vardą. Su jo pasitraukimu „Bulls“ tiesiog išsiskirstė ir jau kitame, lokauto sutrumpintame sezone laimėjo vos 13 rungtynių, taip tik dar labiau paryškindama įspūdingą M.Jordano palikimą.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


16 komentarai
Naujausi komentarai (16)
Geriausiai ivertinti (16)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti