„Mavericks“ puolėjo baudų metimai nutraukė konferencijos lyderių žygį (39)

Gegužės 19 d., 08:22
L.Dončičius ir P.J.Washingtonas žais konferencijos finale (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) žygį link titulo pratęsė Luka Dončičiaus vedami Dalaso „Mavericks“.

Teksaso klubas savo arenoje 117:116 (23:30, 25:34, 35:26, 34:26) palaužė Oklahomos „Thunder“ ir laimėjo Vakarų konferencijos pusfinalio seriją 4:2.

„Mavericks“ antrąją seriją paeiliui laimėjo neturėdami namų aikštės pranašumo. Jie Vakarų konferencijoje užėmė vos penktąją vietą, o „Thunder“ finišavo pirmojoje.

Oklahomos klubas kertiniame mače startavo solidžiai ir trečiajame kėlinyje dar pirmavo 77:60. Vis dėlto Dalaso klubas grįžo į rungtynes ir rezultatą išlygino įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui – 97:97.

Aikštėje užvirusi lygi kova baigėsi visišku trileriu – likus žaisti 20 sekundžių rezultatą persvėrė Cheto Holmgreno dėjimas (116:115). Ilgą „Mavericks“ ataką užbaigė Shai’aus Gilgeouso-Alexanderio pražanga prieš tritaškį metusį P.J.Washingtoną, kuri liko galioti ir po teisėjų peržiūros. Puolėjas sumetė du pirmuosius baudų metimus, prametė trečiąjį, o desperatiškas „Thunder“ metimas per visą aikštę tikslo nepasiekė.

Mačo herojumi tapęs P.J.Washingtonas iki tol ryškus nebuvo ir mačą baigė su 9 taškais.

Gerokai ryškesnį pasirodymą surengė trigubą dublį surinkęs L.Dončičius – 45 minutės, 29 taškai (5/9 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 7/7 baudų metimų), 10 atkovotų, 2 perimti ir 7 prarasti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų ir 4 pražangos.

„Mavericks“ tritaškius metė 47 procentų taiklumu (16/34), kovoje dėl kamuolių dominavo 47:31 ir problemų susikūrė tik gerokai dažnesnėmis klaidomis (17:8).

Oklahomos klubo lyderis Sh.Gilgeousas-Alexanderis per 43 minutes suvertė 36 taškus (10/20 dvitaškių, 4/5 tritaškių, 4/7 baudų metimų), 3 atkovotus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus ir 3 pražangas.

„Mavericks“ varžovas konferencijos finale paaiškės po septintųjų Denverio „Nuggets“ ir Minesotos „Timberwolves“ serijos rungtynių.

„Mavericks“: Luka Dončičius 29 (10 atk. kam., 10 rez. perd., 7 klaidos, 4/6 tritaškių), Kyrie Irvingas (4/10 tritaškių) ir Derrickas Jonesas (4/6 tritaškių) po 22, Dereckas Lively 12 (15 atk. kam., 5/6 dvitaškių), Danielis Gaffordas 10 (7 atk. kam.), P.J.Washingtonas 9 (5 atk. kam.).

„Thunder“: Shai’us Gilgeousas-Alexanderis 36 (4/5 tritaškių, 8 rez. perd.), Jalenas Williamsas 22 (9 atk. kam., 8 rez. perd., 3/5 tritaškių), Chetas Holmgrenas 21 (1/7 tritaškių), Isaiah Joe (3/4 tritaškių) ir Luguentzas Dortas (3 per. kam., 3/10 metimų) po 11.