M.Schilleris: apie žaidėjo karjerą, „Žalgirio“ derinį „Jazz“ klube ir emocijų valdymą (3) VIDEO interviu

Balandžio 19 d., 14:47
M.Schilleris papasakojo apie darbą JAV (BNS nuotr.)
M.Schilleris papasakojo apie darbą JAV (BNS nuotr.)
Šaltinis: Žalgiris

Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Martinas Schilleris pastaraisiais mėnesiais laikė ne vieną sunkų debiutinio sezono Eurolygoje egzaminą. 38-erių austras praėjusią vasarą priėmė sprendimą su šeima persikelti iš JAV į Kauną, kur komandos dar laukia baigiamoji „Betsafe–LKL“ sezono atkarpa.

Radęs laisvo laiko tarp intensyvaus rungtynių tvarkaraščio M.Schilleris sutiko pasidalinti savo mintimis apie trenerio karjerą ir darbą Kaune kartu su „Žalgiris Insider“ rubrikos #ŽalgirisOnAir+ laidų vedėju Ryčiu Kazlausku.

„Vaikystėje turėjau Bostono „Celtics“ kepurę. Net nežinau, iš kur ją gavau. Pradėjau domėtis, kas tai yra. Po to pradėjau per „Eurosport“ kanalą žiūrėti „NBA Action“ laidas, kurias rodydavo kartą per savaitę nuo 23 val., – pasakojo Austrijoje gimęs, bet Hamburge užaugęs M.Schilleris. – Kai man buvo 14, galvojau, kad vieną dieną žaisiu NBA. Kai buvau 15, galvojau, jog žaisiu bent Vokietijos aukščiausioje krepšinio lygoje. Kai buvau 17-os, supratau, kad krepšininku nebūsiu.“

REKLAMA

Kelne esantį Vokietijos sporto universitetą baigęs M.Schilleris dirbo vyriausiuoju treneriu žemesnėse Vokietijos krepšinio lygose, vėliau buvo trenerių štabų narys Austrijos bei Vokietijos aukščiausių lygų klubuose.

Lemtingais specialisto gyvenime tapo 2017 metai, kai buvęs kolega Vokietijos krepšinio lygoje, Alexas Jensenas, rekomendavo M.Schilleri Jutos „Jazz“ organizacijai, kuri ieškojo „G lygos“ klubo „Salt Lake City Stars“ vyriausiojo trenerio.

Per trejus metus intensyvaus darbo ne tik su „G lygos“ komanda, bet ir pačia „Jazz“ organizacija, M.Schilleris užmezgė glaudžius ryšius su Quinnu Snyderiu – vyriausiuoju „Jazz“ komandos treneriu.

„Aš ir dabar su juo palaikau artimą ryšį, bendraujame dažnai, – pasakojo treneris. – Žinote, jis man netgi pasakė, kad „Jazz“ žaidžia vieną kombinaciją, kurią jie vadina „Žalgirio“ kombinacija. Q.Snyderis turi asistentą, kurio pareigos – stebėti Europos krepšinį.“

Po sėkmingo darbo „G lygoje“, kur M.Schillerio vadovaujamos komandos pergalių procentas šoktelėjo nuo 30-ies pirmajame sezone iki 70-ies trečiajame, specialistas sulaukė „Žalgirio“ pasiūlymo.

„Jeigu Eurolygos komanda tau paskambina, plius dar toks klubas su tradicijomis kaip Kauno „Žalgiris“, apie kurio sirgalius ir kitus dalykus jau žinojau, jokių raudonų vėliavų nėra. Nulis. Šitą situaciją matau taip: turi galimybę treniruoti ir pasisemti patirties, tapti geresniu šiame lygyje. Jeigu būčiau atsisakęs tokios galimybės, būčiau visiškas bailys. Visiškas. Negalėčiau net gerbti savęs“, – tikino M.Schilleris.

REKLAMA

Pokalbio metu M Schilleris atsakė ir į „Žalgiris Insider“ prenumeratorių klausimus. Vienas klausimas privertė trenerį palyginti darbo specifiką JAV ir Europoje. Jeigu ilgą šio sezono dalį M.Schilleris buvo vadinamas vienu ramiausių Eurolygos trenerių, vos jam atvykus į JAV, situacija buvo kardinaliai priešinga.

„Kai tik pradėjau dirbti JAV, buvau pats agresyviausias ir garsiausias treneris visoje „G lygoje“. Jokių abejonių. Tikriausiai čia, Eurolygoje, esu kitoje skalės pusėje. Man JAV prireikė kokių dviejų metų, kol priprasčiau. Mane mokė, kad neturėčiau šaukti, neturėčiau garsiai reikšti emocijų. Amerikoje taip žiūrima į trenerio darbą“, – kalbėjo specialistas.

Viso pokalbio specialiai „Žalgiris Insider“ prenumeratoriams metu M.Schilleris smulkiai papasakojo apie įdomius „G lygos“ darbo niuansus, pasidalijo pirmojo Eurolygos karjeroje sezono įspūdžiais, sureagavo į visus prenumeratorių klausimus bei kalbėjo apie savo mėgstamus laisvalaikio dalykus.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti