M.Kuzminskas: apie nuostabius metus Krasnodare, sugrįžimo į Eurolygą reikšmę, ryšį su A.Gudaičiu ir nenuvertinamą „Žalgirį“ (4) interviu

Spalio 5 d., 16:00
M.Kuzminskas sugrįžo į Eurolygą (Vtb-league.com nuotr.)
M.Kuzminskas sugrįžo į Eurolygą (Vtb-league.com nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Sankt Peterburgo „Zenit“ komandos rūbinėje šį sezoną neabejotinai skamba dar daugiau juoko. Nuo praeitų metų čia žaidęs Artūras Gudaitis sulaukė atvykusio Mindaugo Kuzminsko, su kuriuo jau ne vienerius metus turi itin glaudų ryšį.

31 metų 206 cm ūgio puolėjas sugrįžo į Eurolygą po beveik dvejų metų pertraukos. Šio sugrįžimo po solidaus praeito sezono M.Kuzminskas iš dalies tikėjosi, tačiau nepaisant to, gautą šansą jis labai vertina.

Pastaruosius dvejus metus M.Kuzminskas praleido Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipoje. Kaip pasakojęs anksčiau yra pats, čia lietuvis susigrąžino harmoniją, džiaugsmą ir šio etapo svarba jam – nenuginčijama.

„Mes su Mantu iki dabar dažnai pakalbame, kad tie pusantrų metų buvo bene nuostabiausi karjeroje. Žaisdavome daug, būdavome ryškūs ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų, komandos rezultatai buvo geri. Gaila, kad dėl pandemijos turėjome gyventi be artimųjų, bet tuo pačiu praleidome daug laiko kartu.

REKLAMA

Net ir per Supertaurės turnyrą, kai susitikau su Krasnodaro ekipos žmonėmis, visi atrodė kaip seni geri draugai. Daug prie to pozityvo prisidėjo ir Ginas Rutkauskas, kuris visad palaiko lietuvius, kada reikia pasako ir griežtesnį žodį. Komanda didžiąja dalimi stovi ant jo pečių“, – pastarąja savo patirtimi džiaugėsi puolėjas.

Europos taurėje M.Kuzminsko vidurkiai per 27 minutes siekė 12,4 taško, 4,4 atkovoto kamuolio, 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir 13,6 naudingumo balo. Vieningoje lygoje skaičiai buvo tokie: 30 minučių, 14,5 taško, 5,2 atkovoto kamuolio, 2,4 rezultatyvaus perdavimo bei 18,7 naudingumo balo.

M.Kuzminskas neslėpė – vasarą dėmesį jam rodė ir Monako klubas, kuriam atstovauja Donatas Motiejūnas. Vis tik argumentai nusvėrė „Zenit“ komandos naudai.

„Ne paslaptis, kad buvo kalbų su „AS Monaco“ klubu. Bet kuomet atėjo „Zenit“ pasiūlymas, man nebeliko didesnių klausimų ir Monako ekipa mane puikiai suprato. Juolab, tada komanda tik lipdėsi sudėtį, dar buvo neaišku, kad ji bus tokia galinga, kaip dabar. Tai nebuvo pinigų klausimas. Tiesiog „Zenit“ – laiminti komanda, Eurolygos aštuoneto komanda, norėjosi būti tokioje ekipoje pas tokį trenerį“, – pripažino jis.

REKLAMA

Kuzminskas Kuzminskas

M.Kuzminsko pastaroji patirtis Eurolygoje buvo kartoka – tada 2019–2020 m. sezone jis neužsibuvo Pirėjo „Olympiacos“ klube, o praeito sezono metu neišvengė sušmėžuojančių minčių – o kas, jei grįžti į šį lygį nepavyks.

„Praeitas sezonas asmeniškai ir komandiškai buvo tikrai geras. Krasnodaro ekipa pirmąkart istorijoje buvo antra Vieningosios lygos reguliariajame sezone, jei ne traumos, manau, būtume pasiekę daugiau ir Europos taurėje. Logiškų minčių buvo, kad turėjau gerą sezoną geroje komandoje – viskas turėtų būti gerai, bet per daug apie tai negalvojau. Aišku, susimąstydavau, kuomet žiūrėdavau Eurolygos rungtynes, jog gal niekada gyvenime nebeteks žaisti prieš „Barcelona“, „Fenerbahče“ ar kitas aukščiausio kalibro komandas Eurolygoje. Tas sugrįžimas į aukščiausią lygį Europoje  – labai mielas. Smagu, kad tas žingsnelis atgal, jei galima taip įvardinti, man pasiteisino“, – džiaugėsi jis.

REKLAMA

Per savo karjerą M.Kuzminskas matė nemažai ir žino, ką reiškia sėdėti ant suolo ar rungtyniauti sau nemieloje pozicijoje. Ar prieš atvykstant į Sankt Peterburgą buvo dalykų, kurie kėlė daugiausiai nerimo, jei su sprendimu būtų prašauta pro šalį?

„Nesakyčiau, kad bet kokiu atveju tai būtų prašovimas. Pas mus yra 9 legionieriai, tik 6 gali žaisti Vieningoje lygoje, tad kol kas vyksta rotacija. Kaip ir sakau, visko bus: bus rungtynių, kai žaisiu 4 minutes kaip Kazanėje, bus ir tokių, kai žaisiu 20 ar 25. Dėl to neišgyvenu. Kaip ir sakai, per karjerą esu visko matęs, treneris ir klubo vadovai žinojo, ko gali tikėtis iš manęs, ko tikėtis negali, visiems rolės numatytos kiekvienoms rungtynėms ir viskam esu pasiruošęs“, – tvirtina jis.

M.Kuzminskas pirmosiose Eurolygos rungtynėse per kiek daugiau nei 4 minutes spėjo atkovoti 2 kamuolius, išprovokuoti pražangą, kartą suklysti ir surinkti 2 naudingumo balus. Dviejų Vieningosios lygos mačų vidurkiai siekia 19 minučių, 8 taškus, 2,5 atkovoto kamuolio ir 9 naudingumo balus.

„Mano rolė tikrai nebus kaip Krasnodare, kur žaidžiau daugiau nei 30 minučių, čia komanda surinkta apylygė. Tai ir akcentuojama, jog vieną dieną daugiau žais vieni, kitą – kiti, priklausys nuo varžovų, reikia susitaikyti, kad kokia rolė bebūtų, reikia ją priimti dėl gerų būsimų rezultatų“, – į situaciją pozityviai žvengia jis.

REKLAMA

 

Kuzminskas Kuzminskas

M.Kuzminskas kiek daugiau nei mėnesį yra įsikūręs naujame mieste ir tik pažindinasi su „Zenit“ organizacija. Vis tik pirmą įspūdį jis susidaryti spėjo.

„Turbūt neperdėsiu sakydamas, jog Sankt Peterburgas – vienas gražiausių miestų. Persikėliau į didmiestį, bet čia atvykau rungtyniauti, o ne turistauti, tai skirtumas labiau jaučiasi tarp komandų. Be abejo, smagu grįžti į Eurolygą, turiu aukščiausio lygio trenerį, kuris savo rezultatais yra daug ką įrodęs, kuris, mano nuomone, yra geriausia klubo investicija, ant kurios viskas statoma.

Organizacija yra ganėtinai nauja aukščiausiame lygyje. Be abejo, yra dalykėlių, kur tobulėjama, bet tam yra surinkti žmonės – treneris Xavi, vadovas Manos Papadopoulos, kurie dirba, kad klubas kuo greičiau būtų paties aukščiausio lygio, nes galimybės tam yra“, – vardino jis.

REKLAMA

Xavi Pascualį savo karjeroje M.Kuzminskas sutinka pirmąkart ir negaili treneriui gerų žodžių. Jo treniruojama komanda praeitą sezoną Eurolygoje pasiekė ketvirtfinalį ir tik 2:3 pralaimėjo seriją Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai Barselonos „Barcelona“ ekipai.

„Nuo pirmų treniruočių pasijautė, kad tai turbūt yra vienas geriausių trenerių, kuriuos esu sutikęs karjeroje. Nors ispanai gyvenime atsipalaidavęs, aikštelėje ir treniruotėse to tikrai nėra (Juokiasi).

Žiūrint į žmogiškąją pusę, visada gali nueiti pas trenerį ir pasikalbėti, jei kas neramina. Žiūrint per sportinę prizmę, jis nekenčia pralaimėti, yra tikras laimėtojas savyje. Jo galvoje – daug taktinių sprendimų, derinių, kartais atrodo, kad viskas veikia kaip kompiuteris. Net kai vyksta keitimai ar taktiniai dalykai, rodos, nesupranti, kodėl taip daroma, bet vėliau viskas paaiškėja – jis vieną ėjimą rašo, tris turi mintyje. Krepšinio prasme jis – kaip geras kompiuteris“, – treneriu žavėjosi M.Kuzminskas.

Gudaitis, Kuzminskas Gudaitis, Kuzminskas

REKLAMA

Jei Krasnodare nemažai laiko M.Kuzminskas praleisdavo su Mantu Kalniečiu, tai dabar jo kompanionas vėl A.Gudaitis. Puolėjas pasakoja, kad bendrų veiklų jiems tikrai nestinga.

„Apskritai yra labai smagu rūbinėje turėti lietuvį. Pastaraisiais metais vis pasiseka: tai Artūras kartu vėl, tai Mantas. Ko buvau pasiilgęs? Artūras turi tokius bajeriukus, kurie būna nelaukti. To netikėtumo faktoriaus pasiilgau (Juokiasi). Per krepšininko karjerą sutinki šimtus žaidėjų ir tik keletas lieka draugais – su Artūru mes bendraudavome net ir nežaisdami kartu.

Kai tvarkaraščiai įtempti, yra daug kelionių, normalu, kad kai grįžti namo, norisi pabūti ir atskirai nuo komandos ir Artūro. Bet mėgstame žaisti „Auksinį protą“, turime susigalvoję savo taškų sistemą, lėktuve žaidžiame „Uno“ kortomis iš ko nors – tokių mažų dalykėlių sugalvojame“, – pasakojo jis.

Kas dažniau tampa auksiniu protu iš jųdviejų? „Abu panašiai“, – šypsosi Kuzia.

Pats M.Kuzminskas neskuba vertinti savo adaptacijos, kadangi sezonas tik prasideda. Tačiau jis mano, kad „Zenit“ ekipa gali turėti ne mažiau ambicijų nei praeitą sezoną.

Kol kas komanda Eurolygos sezoną atidarė pergale prieš Kazanės „Unics“, o Vieningoje lygoje nusileido Nur Sultano „Astana“ klubui bei laimėjo prieš Talino „Kalev“.

REKLAMA

„Visą laiką gali būti geriau, gali būti ir prasčiau. Dar tik pati sezono pradžia, sezonas yra labai ilgas. Kaip treneris Sireika sakydavo: viščiukus skaičiuosime pavasarį. Dabar anksti kažkuo džiaugtis ar dėl kažko liūdėti.

Niekada nekalbėjome apie tikslus – manau, dabar retas klubas juos išskiria. Mano asmenine nuomone, mums geras pasiekimas būtų praeitų metų rezultato pakartojimas – patekimas į Eurolygos aštuonetą ir toliau būtų matyti. Pernai „Zenit“ nepavyko patekti į Vieningosios lygos finalą, šiemet būtų gerai tai padaryti“, – mano M.Kuzminskas.

Netrukus M.Kuzminskas grįš į Lietuvą, tačiau trumpam – čia jo laukia rungtynės su Kauno „Žalgiriu“ klubu. Pats krepšininkas juokiasi, kad pagaliau į Lietuvą vyks tiesioginiu skrydžiu, o ne pėstute per Kaliningradą, ką tekdavo daryti pandemijos akivaizdoje.

Jo laukia susitikimas ir su M.Kalniečiu, kurio sugrįžimas į Kauną nebuvo didelė staigmena M.Kuzminskui.

„Manau, kad to kažkiek buvo galima tikėtis, ypač kai anksti pasirodė žinios, kad išvyksta Rokas. Sezono metu nelabai kalbėjome apie gandus, bet pagal visą tėkmę buvo galima matyti, kad taip gali nutikti. Kai Mantas pasirašė sutartį su „Žalgiriu“, nuostabos nebuvo. Be abejo, pamačius jį su žaliais marškinėliais brūkštelėjau žinutę: labai keista tave matyti vėl su „Žalgirio“ apranga. Bet tuo pačiu ir džiugu“, – šypsosi jis.

REKLAMA

M.Kuzminskas atidžiai stebi „Žalgirio“ žaidimą ir neskuba nuvertinti kauniečių kaip silpnų potencialių varžovų. Kol kas žalgiriečiai vargo dėl pergalių LKL, o Eurolygoje nusileido Vilerbano ASVEL klubui.

„Matęs esu beveik visas rungtynes, stebėjau ir oficialias, ir draugiškas. Ne paslaptis, kad jie dar neranda savo žaidimo, bet iš kitos pusės, per anksti juos visi teisia ir nurašo. Įvyko tik kelios LKL rungtynės, vienerios – Eurolygoje, sezonas ilgas, negali žinoti, kaip seksis patiems, kaip kitoms komandoms, kas bus sveiki. Būčiau per drąsus teigti, kad jų laukia geras sezonas, bet taip pat būčiau per drąsus teigti, kad laukia blogas. Pamatysime.

Pasikeitė nemažai žaidėjų, iš kurių dalis – kertiniai. Vien ką reiškia Grigonio, Jokubaičio, Hayeso išvykimas. Normalu, kad užtruks laiko, kol jie atras naujus lyderius. Tuo labiau, yra daug patyrusių lietuvių komandoje. Žinau atmosferą – ji komandoje turėtų būti nuostabi. Tikiuosi ir linkiu, kad ji greitu metu persikels ir į aikštelę“, – teigė M.Kuzminskas.

J.Vainauskas: kodėl paliko „Lietkabelį“, kaip rado Čanaką, kodėl dirbo su „BeoBasket“ ir kaip su „Žalgiriu“ varžėsi dėl Jankūno parašo


Gairės: kuzminskas, zenit
4 komentarai
Naujausi komentarai (4)
Geriausiai ivertinti (4)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti