0

M.Juzėno vedamas „Žalgirio“ jaunimas po pratęsimo pralaimėjo finalą (29)

Kovo 24 d., 20:19
M.Juzėnas ketvirtosios pergalės paeiliui nenukalė (Žalgirio nuotr.)

Jaunimo Eurolygos atrankos turnyro finalas nesusiklostė Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiams.

Vytauto Pliaugos auklėtiniai Dubajuje po pratęsimo 84:89 (19:11, 19:22, 18:23, 21:21, 7:12) krito prieš Ulmo „Ratiopharm“ ir liko be trofėjaus.

Iki ilgosios pertraukos žalgiriečiams visiškai nekrito tritaškiai (1/14, 7 procentų taiklumas), tačiau tai nesutrukdė laikytis priekyje (38:33). Trečiajame kėlinyje geriau startavo vokiečiai, tačiau ši atkarpa uždaryta lygiu rezultatu (56:56).

Finišo tiesiojoje žalgiriečiai buvo arti pergalės, tačiau likus žaisti dešimt sekundžių tritaškiu rezultatą lygino Noa Essengue (77:77). Atsakomasis Manto Juzėno šūvis tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomoje atkarpoje „Žalgiris“ vėl buvo priekyje (84:83), tačiau iš toli pataikė Barna Buglyo, po kauniečių klaidos baudų metimus sumetė Jordanas Muelleris. Lietuviams šį kartą išsigelbėti jau nepavyko.

Kauno ekipos neišgelbėjo M.Juzėno šou – 38 minutės, 28 taškai (6/14 dvitaškių, 5/10 tritaškių, 1/3 baudų metimų), 16 atkovotų ir perimtas kamuolys, 4 rezultatyvūs perdavimai, 3 pražangos bei 34 naudingumo balai.

18 taškų „Žalgiriui“ surinko Nedas Raupelis (9/11 dvitaškių, 10 atk. kam., 3 blokai), 15 – Dovydas Buika (1/9 tritaškių, 5 klaidos), 8 – Mantas Laurenčikas.

Nugalėtojams 33 taškus pelnė N.Essengue (18 atk. kam., 12/21 baud. met.), 20 – Joelis Cwikas, 12 – Jervis Scheffsas (3/12 dvitaškių), 10 – J.Muelleris (6 rez. perd.). Ulmo komandai atstovaujantis Jonas Žilinskas ant parketo praleido tik pusantros minutės bei niekuo nepasižymėjo.

Į simbolinį turnyro penketą pateko M.Juzėnas, N.Raupelis, N.Essengue, Maxence'as Lemoine'as („Next Generation“ komanda) ir Yohannas Sissoko (Vilerbano ASVEL).

Ulmo klubas pelnė bilietą į Eurolygos finalo ketverto metu vyksiantį jaunimo turnyrą, „Žalgiris“ jame gali tikėtis vardinio kvietimo.