M.Jordanas: vaikystėje save laikiau rasistu (3)

Gegužės 7 d., 22:49
M.Jordaną skaudina problemos, susijusios su rasizmu (Scanpix)
Šaltinis: Krepsinis.net

Vienas geriausių visų laikų Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) krepšininkų Michaelas Jordanas antradienį pristatė biografinę knygą pavadinimu „Michaelas Jordanas: Gyvenimas“.

Joje užsimenama ir apie tiek M.Jordano paauglystės bei šiuo metu ypač aktualią ir skaudžią temą – rasizmą. Praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje Šiaurės Karolinoje, kur augo M.Jordanas, siautėjo Kukluksklanas – būtens jis ir formavo tada būsimo krepšininko nuomonę apie rases.

M.Jordano pažiūros dar labiau sustiprėjo, kai jis žiūrėjo televizijos serialą „Šaknys“, kuriame daug sužinojo apie afroamerikiečių protėvių kančias.

Lūžio tašku M.Jordanas įvardino momentą 1977-aisiais metais, kai mokykloje viena mergaitė jį pavadino žodžiu iš „N“ raidės.

„Aš į ją mečiau sodos gėrimo buteliuką. Manyje tikrai viskas užvirė. Tuo metu save laikiau rasistu. Iš esmės aš buvau prieš baltuosius žmones“, – sakė Čikagos „Bulls“ legenda.

REKLAMA

Už šiuos veiksmus mokyklos vadovybė M.Jordaną susprendavo, jo mama taip pat neliko nuošalyje šio incidento ir ragino jį neturėti rasinės neapykantos.

51-erių metų M.Jordanas knygoje išsamiai atskleidžia, jog buvo vienas iš dviejų juodaodžių žaidėjų mokyklos beisbolo komandoje ir buvo laikomas prastesniu už kitus.

Buvęs „Bulls“ generalinis direktorius Jerry Krause‘as biografinėje knygoje teigia, kad vaikystėje išgyventa neigiama patirtis buvo varomoji M.Jordano jėga per visą jo gyvenimą.

„Jis atsimena kiekvieną, kuris manė, jog jam niekas nepasiseks. Jis pamena kiekvieną straipsnį, istoriją, parašytą apie jį“, – tvirtino J.Krause‘as.

„Kaip savininkas, aš asu pasišlykštėjęs, kad kolega gali turėti tokias pasibjaurėjimą keliančias ir įžeidžiančias pažiūras. Kaip buvęs krepšininkas, esu visiškai pasipiktinęs“, – pareiškime dėl Los Andželo „Clippers“ savininko Dondaldo Sterlingo pasisakymo sakė M.Jordanas.

„NBA ar kur kitur nėra vietos rasizmui ar bet kokiai kitai neapykantos, kurią išreiškė ponas Sterlingas. Esu pasibaisėjęs, kad mūsų šalies sporte egzistuoja tokie dalykai. Lygoje, kurioje dauguma yra afroamerikiečių sportininkų, negalime leisti ir privalome netoleruoti tokio lygio diskriminacijos“.

„Ilgoji pertrauka“: Tubelio šansai žaisti NBA, užkulisiniai lygos reikalai, klubų skautų darbas, lietuvio agento perlas ir įdomiausi talentai iš Eurolygos bei Europos

3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti