0

Lyderystę pademonstravęs R.Jokubaitis padėjo „Barcelona“ ekipai palaužti „Maccabi“ (22)

Sausio 31 d., 23:30
R.Jokubaitis buvo rezultatyvus

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama ir Roko Jokubaičio atstovaujama Barselonos „Barcelona“ (14/8) įsirašė dramatišką pergalę Eurolygoje, kur šalia savų sirgalių 83:78 (20:15, 21:22, 21:30, 21:11) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (11/11).

Pirmą tarpusavio kovą „Barca“ buvo laimėjusi 86:79.

Gana lygiai prasidėjusiame mače R.Jokubaičio tritaškis didino „Barcelona“ pranašumą – 23:18. Katalonai sugebėjo padidinti persvarą (36:27), ji tapo dviženkle (39:28), tiesa, greitai situacija kardinaliai keitėsi. „Maccabi“ rengė spurtą 6:0, o galiausiai antrą kėlinį tritaškiu uždarė Darrunas Hilliardas – 37:41.

Po pertraukos „Maccabi“ ėmė iniciatyvą į savo rankas ir persvėrė rezultatą po Jarello Martino šūvio – 42:41. Maža to, Romanas Sorkinas pridėjo dar du taškus. Tel Avivo klubą į priekį tempė Wade‘as Baldwinas (55:49), o galiausiai į trečio ketvirčio pabaigą pranašumas tapo dar ryškesnis – 65:57.

R.Jokubaitis buvo svarbus katalonams ir neleido varžovams atitrūkti (66:70), o Nikolos Mirotičiaus taškai su pražanga leido kvėpuoti svečiams į nugaras – 73:74. C.Higginsas pataikė iš toli ir taip išvedė į priekį „Barcelona“ – 76:74. J.Vesely įsitraukė į katalonų puolimo atkarpą (78:74), o priartėti „Maccabi“ niekaip neįstengė. Nors šansas buvo ir šeimininkai klydo, pražanga puolime buvo fiksuota Tel Avivo ekipai, tai praktiškai palaidojo jos šansus pakovoti.

R.Jokubaitis žaidė rezultatyviausią sezono mačą ir per 15 minučių pelnė 14 taškų (2/4 dvit., 2/3 trit., 4/5 baud.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą klydo, gavo bloką, provokavo 4 pražangas, 2 sykius prasižengė ir rinko 12 naudingumo balų.

„Barcelona“: Cory Higginsas 15 (4 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 14, Nikola Mirotičius 11 (9 atk. kam.), Janas Vesely 10, Tomašas Satoransky 9, Alejandro Abrinesas 8.

„Maccabi“: Jalenas Adamsas 20, Wade‘as Baldwinas 15 (6 rez. perd.), Jarellas Martinas (6 atk. kam.) ir Darrunas Hilliardas – po 11, Bonzie Colsonas ir Romanas Sorkinas – po 7.