LKL snaiperių konkursui artėjant: aštuonerių metų lyderiai ir tendencijos

Kovo 11 d., 10:34
A.Šležas dar iki šiol išlaiko tritaškių konkurse pasiektą rekordą (NKL/Saulius Čirba nuotr.)
A.Šležas dar iki šiol išlaiko tritaškių konkurse pasiektą rekordą (NKL/Saulius Čirba nuotr.)

Iki kovo 29 dieną vyksiančios BEKO-LKL „Žvaigždžių dienos 2015“ liko mažiau nei trys savaitės ir kaip įprasta, didžioji dalis komandų pradėjo skelbti, kuriuos žaidėjus deleguos į stabiliausią ir įdomumo neprarandantį snaiperio konkursą. Kaip ir praėjusiais sezonais, BEKO-LKL ekipoms tritaškių metimų konkurse atstovaus po vieną metiką, o dar vieną papildomą kvietimą gaus statistiškai taikliausiai iš toli metantis BEKO-LKL žaidėjas.

Krepšinio analitikas Erildas Budraitis, kuris praėjusią savaitę kalbėjo apie visų laikų taikliausius ir prasčiausius BEKO-LKL metikus, šį kartą analizuoja komandinius rezultatus. E.Budraitis pažvelgė į pastaruosius aštuonis BEKO-LKL snaiperio konkursus, visus 147 BEKO-LKL komandų atstovų rezultatus bei dalinasi pastarųjų metų tendencijomis.

Kaip ir buvo galima tikėtis, geriausius pataikymo rezultatus 2007-2014 metais snaiperio konkurse demonstravo keturiskart per minėtą laikotarpį laimėjusi Klaipėdos „Neptūno” komanda, kuri vidutiniškai vienos serijos metu rinkdavo 18,9 taško. Įdomu tai, kad per pastaruosius aštuonerius metus Klaipėdos ekipos atstovai keturis kartus peržengė pirmojo etapo ribą ir kaskart tai padarę vėliau laimėdavo snaiperio konkursą.

REKLAMA

Antrą geriausią taiklumą snaiperio konkursuose pastaruoju metu demonstruodavo „Šiaulių” klubas, vidutiniškai rinkdavęs 18,3 taško. „Šiauliai” 2009-2011 metais net triskart iš eilės turėjo savo atstovą BEKO-LKL snaiperio konkurso finale ir dukart jame nugalėjo. 2010 metais apdovanojimą laimėjo Derrickas Low, kitąmet – Edvinas Ruzgas.

Prasčiausiai (skaičiuojant tarp komandų, kurių atstovai snaiperio konkursuose 2007-2014 metais dalyvavo bent penkiose metimų serijose) tarp visų BEKO-LKL komandų metimų rungtyje tradiciškai pasirodo Kėdainių „Nevėžis”, vidutiniškai renkantis 15,1 taško. Po „Nevėžio” atstovo Gyčio Sirutavičiaus triumfo 2007 metais, Kėdainių žaidėjai šešis iš septynių kartų neperžengė pirmojo etapo ribos, o pastaruosius du metus demonstravo tragiškus rezultatus. 2013 metais Tomas Černeckis surinko 9 taškus, o pernai Vidas Ginevičius savo sąskaitoje turėjo 10.

Tiesa, prastesnius rodiklius demonstravo „Palangos”, Pasvalio „Pieno žvaigždžių” ir Alytaus „Dzūkijos” komandų atstovai, kurie niekad nėra patekę į pusfinalį, tačiau dėl nepakankamo serijų skaičiaus (trys komandos kartu atliko tik aštuonias serijas) šie klubai į grafiką nebuvo įtraukti:

REKLAMA

Snaiperio konkursų pataikymo vidurkiai Snaiperio konkursų pataikymo vidurkiai

Geriausias pasiektas rezultatas iki šiol priklauso 2009 metais BEKO-LKL snaiperio konkurso rekordą pasiekusiam „Šiaulių” metikui Andriui Šležui, kuris pusfinalyje surinko 27 taškus. Tiesa, finale A.Šležas pralaimėjo „Neptūno” gynėjui Mariui Kasiulevičiui, kuris pirmajame etape pasiekė antrą geriausią pastarųjų aštuonerių metų rezultatą (26 taškai). Nieko nuostabaus, kad 2009 metų snaiperio konkursas buvo stipriausias nuo 2007 metų – vidutiniškai konkurso dalyviai tais metais rinko 18,5 taško.

Silpniausias konkursas įvyko pernai, kurio metu BEKO-LKL žaidėjai vidutiniškai rinko tik 15,9 taško. Pirmą kartą per pastaruosius aštuonerius metus į pusfinalį pateko žaidėjai, pirmojo etapo metu surinkę tik 16 taškų (iki tol mažiausia riba buvo 18).

REKLAMA

26 taškus per minėtą laikotarpį taip pat yra surinkę Eimantas Bendžius („Perlas”, 2011) ir Marius Runkauskas („Neptūnas”, 2008). Pats prasčiausias iš visų 147 rezultatų priklauso taip pat geriausiai metikų komandai – Klaipėdos „Neptūnui”, kuriai 2011 metais atstovavęs Lukas Bonneris surinko tik septynis taškus. L.Bonneris ir T.Černeckis yra vieninteliai BEKO-LKL žaidėjai nuo 2007 metų, snaiperio konkurse surinkę vienženklį taškų skaičių.

Didžiausia krepšinio šventė Lietuvoje, vienijanti geriausius LKL krepšininkus ir trenerius po 8 metų pertraukos grįžta į Vilnių. „Siemens“ arenoje spindės ryškiausios LKL žvaigždės, susirinks geriausi lygos treneriai, sporto, verslo bei pramogų pasaulio atstovai. Sirgaliai išvys snaiperio, oro karaliaus ir trenerių karavano konkursus, įspūdingą muzikos ir šviesų šou. „BEKO-LKL Žvaigždžių dienoje“ šalies krepšinio aistruolius privers išsižioti fantastiškų elektroninių šokių asai iš Ukrainos „Light Balance“. Visų į areną susirinkusių žiūrovų laukia prizai, staigmenos ir netikėtumai. Autografus sirgaliai galės rinkti ant naujųjų BEKO-LKL žaidėjų kortelių.

Bilietus į renginį platina „TIKETA“ (www.tiketa.lt).

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys