„LKL komandų vasara“: viena kukliausiai sukomplektuotų ekipų – „Dzūkija“ (12)

Rugpjūčio 23 d., 11:56
A.Jomantas grįžo į Alytaus klubo gretas (Fotodiena.lt)
A.Jomantas grįžo į Alytaus klubo gretas (Fotodiena.lt)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) sezonas nenumaldomai artėja. Komandos jau lieja prakaitą treniruočių stovyklose ir po truputį baigia savo tarpsezonio darbus.

Portalas Krepsinis.net savo skaitytojus supažindins su kiekvienos komandos vasarą nuveiktais darbais. Trečioji – Alytaus „Dzūkijos“ ekipa.

Sudėtis:

Gynėjai: Paulius Danisevičius, Kendrickas Brownas, Gediminas Navickas, Devante'as Wallace'as.

Puolėjai: Martynas Pocevičius, Gediminas Žalalis, Mindaugas Sušinskas, Paulius Petrilevičius, Artūras Jomantas, Dino Kobičius, Tomas Pačėsas jaunesnysis.

Vidurio puolėjai: Egidijus Dimša, Waverly Austinas, Ibrahimas Mulaomerovičius, Jegoras Gontarevas.

REKLAMA

Vyr. treneris: Andrejus Urlepas.

Prognozuojamas startinis penketukas: Kendrickas Brownas, Devante'as Wallace'as, Artūras Jomantas, Paulius Petrilevičius, Waverly Austinas.

Geriausias pirkinys – Kendrickas Brownas. Vilniaus „Ryte“ žaidęs amerikietis dažnai būdavo apšaukiamas Tomo Pačėso ir žaidė labai nestabiliai, bet vėl žais klube, kurį valdo buvęs vilniečių treneris. K.Brownas nėra į aukščiausias vietas pretenduojančios komandos įžaidėjas, tačiau kaip „Dzūkijai“ tikrai labai solidus pirkinys. Taškus rinkti jis moka ir tai įrodė net Graikijos aukščiausioje lygoje. Galima prognozuoti, kad K.Brownas bus tikrai vienas lyderių ir jam puolime A.Urlepas suteiks nemažai laisvės. Tokio žaidėjo praėjusiame sezone „Dzūkijai“ stigo, kuris galėtų rinkti taškus. Vikrus žaidėjas tikrai pridarys nemažai problemų visoms LKL ekipoms.

Didžiausias privalumas – kietas žaidimas. Galite būti tikri, kad „Dzūkija“ ir toliau remsis savo klampiu bei kietu žaidimu, o savoje arenoje nugalės ne vieną stipresnę ekipą. A.Urlepo auklėtiniai kaip visada nežais krepšinio patys, bet ir neduos to daryti kitiems. Paulius Petrilevičius, Artūras Jomantas ar Egidijus Dimša – puikiai tokiam žaidimui tinkantys krepšininkai. Jeigu varžovai įsivels į dzūkų klampų žaidimą, sausi iš pelkės sunkai išlips. Gražaus žaidimo Alytuje tikėtis sudėtinga, bet siekiant gero rezultato visos priemonės pateisina tikslą.

REKLAMA

Didžiausias trūkumas – ūgis gynėjų grandyje. „Dzūkija“ priėmė labai keistą sprendimą, kadangi prie vos 178 cm ūgio Pauliaus Danisevičiaus įsigijo vos 2 centimetrais aukštesnį K.Browną. Pridėkime dar 180 cm ūgio Gedminą Navicką ir tik 196 cm ūgio D.Wallace‘as gelbėja gynėjų grandį nuo visiško ūgio trūkumo. Kai aikštelėje bus vienas iš įžaidėjų kartu su G.Navicku varžovai visada turės ryškų ūgio pranašumą ir jį bandys išnaudoti. Net ir dvikovose vienas prieš vieną nei P.Danisevičius, nei K.Brownas neatstovės prieš aukštesnį varžovą, kai šis žais nugara į krepšį. Tai gali būti rimta problema, kurią A.Urlepui reikės kamšyti aukojant gynyboje kitus dalykus.

„X faktorius“ – Devante'as Wallace'as. Pirkinys, kuris gali nepateisinti į jį dėtų vilčių. Vengrijoje amerikietis tikrai siautėjo, ką rodo 16,3 taško vidurkis, bet žaidė ekipoje, kuri užėmė vos dvyliktąją vietą. Į Lenkiją persikėlęs per trumpą laiką nežibėjo rinkdamas vos po 7 taškus. Gynėjas su K.Brownu turėtų vaidinti svarbiausią vaidmenį puolant, bet kyla abejonių, kad jis tokio lygio, kad LKL galėtų turėti bent jau 10 taškų vidurkį. Labai realu, kad po mėnesio ar dviejų D.Wallace‘ą „Dzūkijoje“ pakeis kitas žaidėjas.

REKLAMA

Skaudžiausia netektis – Parrishas Petty. 30-metis 186 cm ūgio amerikietis antroje sezone dalyje puikiai žaidė „Dzūkijos“ gretose ir buvo itin naudingas. Po gero pasirodymo žaidėjo kaina kilstelėjo aukštyn ir jis persikėlė į Prancūzijos antrą lygą, kur gins gerai žinomos Nansi SLUC garbę. „Dzūkijai“ P.Petty išlaikymas būtų buvęs labai geras žingsnis, bet to padaryti turbūt neleido finansinės aplinkybės.

Išvada. „Dzūkija“ su broliais Lavrinovičiais būtų turėjusi daugiau ginklų puolant ir kur kas daugiau charizmos nei turi dabar, bet šie pasuko į Prienus. Alytaus ekipa išlaikė savo kietos ir klampios komandos veidą ir prieš alytiškius kovoti lengva nebus niekam. Vis dėlto tame kontekste, ką nuveikė per vasarą kitos LKL ekipos, „Dzūkija“ daugiausiai gali pretenduoti į aštuntąją poziciją. Reikia pabrėžti, kad tai yra dabartinis vaizdas, nes „Dzūkija“ kiekvieną sezoną jo eigoje pakeičia po 6–7 žaidėjus ir tada pajėgumo paveikslas pasikeičia. Labiau visi nustebsime, jeigu tokių permainų neįvyks.


12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL