Pasibaigęs. 06-11 18:50
Betsafe-LKL
7bet-Lietkabelis
98
Wolves Twinsbet
87
Pasibaigęs. 06-12 18:50
Betsafe-LKL
Rytas
88
Žalgiris
87
Pasibaigęs. 06-12 19:30
Draugiškos
Lietuva
105
Libanas
66
Pasibaigęs. 06-13 03:30
NBA
Mavericks
99
Celtics
106
Pasibaigęs. 06-14 19:30
Draugiškos
Lietuva
95
Libanas
66
Pasibaigęs. 06-15 03:30
NBA
Mavericks
122
Celtics
84
Pasibaigęs. Šiandien 03:30
NBA
Celtics
106
Mavericks
88
07-03, 03:30
OŽ atranka
Meksika
0
Lietuva
0
07-04, 00:30
OŽ atranka
Lietuva
0
Dramblio Kaulo Krantas
0

LKL klubuose prasiautęs koronavirusas: dauguma išsisuko be pasekmių, bet dviejų žaidėjų situacija – kitokia (6)

Kovo 31 d., 13:40
A.Šikšnius ir J.Jucikas į aikštę grįžo sunkiau nei kiti (BNS nuotr.)
A.Šikšnius ir J.Jucikas į aikštę grįžo sunkiau nei kiti (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Šį sezoną koronavirusas neaplenkė daugumos Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) klubų. Šiuo metu atvejų fiksuojama tik vienas-kitas, tačiau buvo etapas, kuomet komandose fiksuoti dideli protrūkiai.

Dauguma krepšininkų po COVID-19 ligos į aikštę sugrįžo be didesnių problemų ir greitai vėl pagavo sportinį ritmą, tačiau pora atvejų buvo ne tokių lengvų.

Vienas didžiausių protrūkių fiksuotas Utenos „Juventus“ klube, kur prasirgo beveik visi žaidėjai, o tarp jų ir Julius Jucikas. Patį koronavirusą aukštaūgis išgyveno gana nesunkiai, tačiau jo pasekmes pamatė tik vėliau.

31 metų 204 cm ūgio centras po ligos buvo nusiteikęs greitai grįžti ant parketo, tačiau prasidėjo problemos kojose. Iš pradžių pats krepšininkas svarstė, jog tai gali būti susiję su išvarža, tačiau pasirodė, kad problemos yra kur kas gilesnės ir sukeltos COVID-19 ligos.

REKLAMA

J.Jucikas ėmė jausti nuolatinį kojų nervų dirginimą, todėl negalėjo sportuoti pilna jėga.

„Pati liga praėjo kaip ir daugumai komandoje, gana lengvai, sunkesnės buvo 2–3 dienos, o vėliau viskas buvo gerai. Tik liekamasis reiškinys iš kažkur vėliau išlindo, kai jau reikėjo grįžti į aikštę.

Koja viena tirpo daugiau, kita – mažiau. Buvo sutrikęs nervinis impulsas. Sunku tai nupasakoti, bet jausmas yra pastovaus dirginimo, tirpimas skamba labai jau rimtai. Tiesiog jaučiau dirginimą ir negalėjau 100 proc. išnaudoti raumens“, – pasakojo jis.

Jucikas Jucikas

J.Jucikas vylėsi, kad problema greitai praeis savaime, tačiau taip nebuvo. Laikas ėjo, dirginimas nedingo, o medikai lengvai nerado, kur slypi viso to šaknys.

„Buvau nustebęs, galvojau, gal čia nėra taip rimta, greitai praeis. Vėliau darėme daug tyrimų, nebuvo viskas taip paprasta. Tyrimai užtruko mėnesį, gauti atsakymus – dar tiek, nors stengėmės viską daryti kaip įmanoma greičiau“, – sakė aukštaūgis.

REKLAMA

Galiausiai jis iš medikų išgirdo, kad virusas jam sukėlė autoimuniteto sutrikimą, kuris lėmė uždegimą nugaros smegenyse.

„Būna, kad virusai tai sukelia, tai nėra dažnas reiškinys, man tiesiog nelabai pasisekė. Rasti priežastį lengva nebuvo, reikėjo ir pažįstamų, kad ištirtų nuo galvos iki kojų. Galiausiai laukė gydymas, kurį sudarė lašalinių seansas, trukęs 4 dienas. Tai buvo tikslingi vaistai, gana stiprūs, kurie panaikino nugaros smegenų uždegimą. Dabar visi liekamieji reiškiniai dingo“, – džiaugėsi jis.

Ilgos problemos paieškos ir reabilitacija galiausiai užtruko net 4 mėnesius. J.Jucikas nežaidė nuo lapkričio 14 dienos iki kovo 20-osios, kai debiutavo su Kėdainių „Nevėžio“ apranga.

„Dabar savijauta puikiai. Tie keturi mėnesiai ėjo ilgai ir nuobodžiai. Sportavau individualiai, kol neišsiaiškinau tikros priežasties, vėliau sekė gydymas ir galėjau dirbti pilna jėga. Tada sulaukiau pasiūlymo ir supratau, kad „Nevėžis“ man puikus šansas baigti sezoną.

Buvau susikoncentravęs į reabilitaciją, kaip greičiau atsigauti ir grįžti pilna jėga. Būdavo treniruotės ir dukart per dieną. Nelabai buvo kada prisigalvoti. Aišku, pasitaikydavo visokių minčių, bet išlikau pozityvus, kad kažkur sezoną baigsiu“, – ilgą laukimą apibendrino jis.

REKLAMA

Juo sugrįžimu džiaugėsi ir „Nevėžio“ treneris Marius Kiltinavičius, kiek nustebęs, kad J.Jucikui pavyko taip greitai grįžti į žaidimą. Pirmajame savo mače su „Nevėžio“ apranga centras žaidė 30 minučių, per kurias pelnė 16 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

„Dabar jis atrodo pilnai sveikas. Kaip tiek laiko nežaidęs, matosi, jog jis prisižiūrėjo. Jis duoda tai, ko ir tikėjomės, kaip tiek laiko nežaidęs, tikrai atrodo labai gerai“, – sakė treneris.

„Grįžti nebuvo sunku, buvau pilnai pasiruošęs, dirbau po dukart dienoje, nebuvo didelio šoko. Labai gerai įėjau į ritmą, buvau labai pasiilgęs jausmo būti aikštėje, kontakto, krepšinio. Tikrai buvo noras greičiau išbėgti“, – sugrįžimo rungtynes apibendrino aukštaūgis.

J.Jucikas pripažįsta, kad išgyventos problemos atgrasė klubus nuo rizikos ir siūlyti kontraktų jam niekas neskubėjo.

„Jautėsi, nes niekas nežinojo tikslios informacijos, kas man yra. Buvo spėliojimų, ar man trauma, ar kas. Nežinomybė jautėsi. Buvo, kas dėl mano situacijos pabijojo pateikinėti pasiūlymą“, – sakė jis, susidomėjimo sulaukęs ir iš užsienio, ir Lietuvos klubų.

 

Šikšnius Šikšnius

REKLAMA

Dar vienas žaidėjas, kuriam koronavirusas paliko pasekmes ilgesniam laikui – Arvydas Šikšnius.

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkas iškart strigo grįžti į aikštę ir dar sausį Gediminas Petrauskas teigė, jog tikrojo A.Šikšniaus dar reikia gerokai palaukti.

Konkrečių problemų COVID-19 liga puolėjui nepaliko, tačiau ji labiau atsiliepė bendrai sveikatai ir formai, kuri, pasak trenerio, vis dar nėra tokia, kad leistų A.Šikšniui rodyti visavertį krepšinį.

„Manau, kad jis dar negrįžęs. Grįžimas yra vienas dalykas, bet kadangi jam liko pasekmės, tai dabar bet koks virusas ar peršalimas jam einasi daug sudėtingiau. Jau net nekalbu apie sportinę formą krepšinio prasme. Jis turėjo traumą ir prieš koronavirusą, tai situacija –  nedėkinga“, – apgailestavo treneris.

Gruodžio mėnesį Pasvalyje fiksuota nemažai susirgimų koronavirusu, ir nors buvo sirgusių lengviau, buvo – sunkiau, A.Šikšniaus situacija pernelyg iš visų neišsiskyrė.

„Kai gruodį turėjome daug atvejų, kontaktavome kasdien su visais per „Zoom“ programą, kas galėjo sportavo, kas galėjo – tiesiog mankštinosi. Arvydui buvo beveik rimčiausia, ir, kas blogiausia, tik grįžus jam išlindo komplikacijos. Ant jo akivaizdžiai matėsi ir vizualiai.

REKLAMA

Tyrimai rodo, kad viskas neblogai, bet dabar kiekvienas dalykas jam tiesiog kerta labai stipriai. Su tuo turi toliau gyventi, nėra taip, kad baigėsi COVID-19 ir viskas. Tiesiog kartais nėra taip, kaip kitiems, kurie suserga ir viskas greitai praeina“, – sako treneris.

Po ligos visa „Pieno žvaigždžių“ komanda grįžo neskubant ir stebint visų žaidėjų sveikatą kuo atidžiau.

„Pradžioje buvo svarbu su visais daugiau specifinio darbo. Labai džiaugiamės, kad nuo sezono pradžios turime „Polar“ diržus, galime stebėti žaidėjų pulsus. Pokoroninė treniruotė ir net kelios dienos buvo labiau pasivaikščiojimas, net nebandėme bėgti. Tiek medikei, tiek fizinio rengimo treneriui buvo darbas neperspausti, nors tvarkaraštis ir suspaustas, pirmiausiai galvojome apie žaidėjų sveikatą“, – sugrįžimo etapą prisiminė jis.

Iškalbingi ir skaičiai. Šiais 2021-aisiais metais A.Šikšnius sužaidė šešerias rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje, iš kurių tik vienerios buvo ryškesnės. Visų šių mačų vidurkis siekia tik 1,2 naudingumo balo, kai sezono startas buvo visiškai kitoks – tada jis rinko dviženklius rodiklius ir tempė ekipą pirmyn.

Treneris teigia, kad labiausiai žaidėjui trūksta žaidybinio ritmo, tačiau tikimasi, jog iki sezono pabaigos jam pavyks pilnai atsistatyti.

REKLAMA

„Pagrindinis dalykas yra ritmo neturėjimas. Formą jis įgauna gana greitai, prisižiūri, jei kalbėsime apie bėgimo kondiciją, kvapo turėjimą. Jis stiprus vyras, mėgsta su štangomis padirbti. Bet viena yra žaidimo pojūtis, kita – ištvermė. Kai žaidi, nežaidi, treniruojiesi, nesitreniruoji – sunku bet kokiam žaidėjui, net sveikam.

Mums ir dabar optimizmo netrūksta, tikrai nenurašome jo. Ir dabar jis grįžta į formą, lyg ir neblogai jautėsi, bet teko iškristi iš treniruočių keletui dienų. Bet jo pilnai sugrįžusio labai laukiame, mums reikia, kad jis žaistų pilna jėga, nes yra reikalingas komandai kaip ir bet kuris kitas jos narys“, – kalbėjo strategas.

„Ilgoji pertrauka“: Europos lygų TOP10 – savų trenerių saugojimas, legionierių pasirinkimai, minkščiausia lyga, klubų finansinės problemos, didžiausią tvarką įvedusios pirmenybės, kur reikia pasitempti LKL ir kaip ją mato užsieniečiai


6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti