LKL klubų generaliniai rėmėjai: „Ryto“ ir „Dzūkijos“ išskirtinumai bei kieno marškinėliai yra gražiausi? (38) apklausa

Kovo 19 d., 10:29
LKL klubų marškinėliai (BNS nuotr.)
LKL klubų marškinėliai (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą apie klubų rėmėjus. Prieš savaitę siūlėme susipažinti su Eurolygos klubų generaliniais rėmėjais, o šį kartą jūsų dėmesio laukia Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) ekipos.

Skirtingai nei Eurolygoje, kur leidžiamas ant marškinėlių priekinės dalies tik vienas logotipas, LKL jų skaičius yra keturgubas ir dauguma klubų tuo pasinaudojo. Dauguma klubų pasinaudojo šia teise, bet yra išimčių: Vilniaus „Rytas“ turi vos vieną rėmėjo logotipą ant marškinėlių priekinės dalies, o Alytaus „Dzūkija“ – apskritai nė vieno.

Ulanovas Ulanovas

REKLAMA

Kauno „Žalgiris“ (Generalinis rėmėjas: „Orlen Lietuva“, marškinėlių vieta – „Utenos“, „Bosca“, „RoboMarkets“ ir „Volkswagen“). Kaip jau rašėme straipsnyje apie Eurolygos rėmėjus, „Žalgiris“ titulinio rėmėjo vieta ir čia priklauso lenkiško kapitalo „Orlen Lietuva“ įmonei. Ant šalies čempionų marškinėlių priekinės dalies dar matome keturis logotipus – „Utenos“ ir „Volkswagen“ automobilių markės. Beje, šiais automobiliais važinėjasi žalgiriečiai, o „Utenos“ jau kurį laiką remia klubą. „Bosca“ yra žinomas putojančių vynų prekinis ženklas, o „RoboMarkets“ dar mažiau žinomas užrašas, tačiau įvairių turto klasių brokeris yra sparčiai augantis Lietuvoje.

Bendžius Bendžius

Vilniaus „Rytas“ (Generaliniai rėmėjas: „Švyturys GO nealkoholinis“). Šalies vicečempionai, kaip bebūtų keista, ant marškinėlių priekinės dalies turi vos vieno rėmėjo logotipą. Dar pernai jų galima buvo suskaičiuoti bent jau tris, tačiau šiame sezone tik „Švyturys“ okupavęs šią puikią poziciją. „Švarūs“ marškinėliai su vos vienu rėmėju – itin retas reiškinys LKL komandose. Nealkoholinio alaus reklama yra itin paklausi ir, kaip rodo skaičiai, efektyvi – pernai šio gėrimo pardavimai augo net 80 procentų.

REKLAMA

Dambrauskas Dambrauskas

Klaipėdos „Neptūnas“ (Generalinis rėmėjas: „Mannol“, „Švyturys GO nealkoholinis“)., marškinėlių vieta – „Vakarų laivų gamykla“, „Solorina“, Klaipėdos miesto savivaldybė). Dar pernai miesto savivaldybė buvo pagrindinėje reklaminėje pozicijoje, tačiau dabar ją užleido kitoms įmonėms, kas yra įprasta praktika. „Švyturys“ veikiausiai padidino paramą, kadangi iš mažo logotipo atsirado didelis pagrindinėje pozicijoje. Naujas stambus rėmėjas – „Mannol“ įmonė, kuri gamina automobilio tepalus ir alyvas. Beje, „Neptūnas“ yra viena iš dviejų komandų, kurių marškinėlių priekyje nėra pavadinimo – šią vietą užėmė reklaminis užrašas.

Valinskas, Iroegbu Valinskas, Iroegbu

REKLAMA

Panevėžio „Lietkabelis“ (Generalinis rėmėjas: „Lietkabelis“, marškinėlių vieta – „Perlo draudimas“, „Orlen Lietuva“). Panevėžio klubo pats pavadinimas yra ir generalinio rėmėjo vardas. Sėkmingai šiame mieste veikianti gamykla per metus sugeneruoja 10–20 milijonų eurų apyvartos. Likusią laisvą rėmėjo vietą ekipa pardavė „Perlo draudimui“. „Perlo“ paslaugomis naudojasi daug Lietuvos gyventojų, o štai jų draudimas yra gana nauja paslauga. Verta pažymėti, kad pats „Perlas“ draudimo neteikia – jie tiesiog sugeneruoja geriausius pasiūlymus ir visų kitų draudimo bendrovių. Taip pat matomas „Orlen Lietuva“ logotipas – ši naftos įmonės remia ir „Žalgirį“.

Skučas Skučas

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (Generalinis rėmėjas: „Pieno žvaigždės“, marškinėlių vieta – „Norfa“). Daugiau nei 100 mln. eurų apyvartos 2016 m. sugeneravusi „Pieno žvaigždžių“ bendrovė viena pati išgali išlaikyti visą komandą. Rusas Aleksandras Smaginas pats aktyviai dalyvauja komandos gyvenime ir yra tikras krepšinio entuziastas. Jeigu ne jo valdoma viena moderniausių pieno perdirbimo įmonių Baltijos šalyse, vos 8 tūkst. gyventojų turinčiame miestelyje LKL komandos tikrai nebūtų. Praėjusiame sezone prekybos tinklo „Norfa“ logotipas buvo ant marškinėlių nugaros, bet dabar jis atsidūrė priekyje.

REKLAMA

Bičkauskis Bičkauskis

Utenos „Juventus“ (Reklama ant marškinėlių priekio: „Utenos Radler nealkoholinis“, „Umaras“, „Vyrolma“, „Utenos meša“). Mėlynas užrašas „Utenos“ yra dominuojantis priekinėje marškinėlių dalyje. Beje, po „Utenos“ yra prierašas, jog tai „Radler“ nealkoholinis. Dingo iš marškinėlių ekipos pavadinimas – analogiškas vaizdas matomas ir „Neptūno“ atveju. Žemiau pavadinimo yra metalinių lankstinių gamybos įmonė „Vytrolma“, dar žemiau – polietileno plėvelių gamybos įmonė „Umaras“. Mėsos gaminių bendrovė „Utenos mėsa“ turi du lipdukus – kairėje ir dešinėje pusėse. Du vienos įmonės logotipai ant marškinėlių priekinės dalies – vos vienas iš dviejų tokių atvejų lygoje.

Gecevičius Gecevičius

REKLAMA

Prienų „Skycop“ (Marškinėlių vieta – „Mobil 1“, „Adma“, „Cbet“ ir „Kidy Tour“). Šiemet „Skycop“ turi bene gražiausius marškinėlius visoje lygoje. Prie jų idealiai dera „Mobil 1“ užrašas – mėlynas, su viena raudona raide ir juodu vienetu. „Mobil 1“ visi žino – tai yra automobilių tepalų ir alyvų gamintoja, kuri yra viena populiariausių mūsų šalyje. Tuo tarpu virš numerio esantis mažas užrašas „Adma“ yra įmonės, kuri užsiima šildymo sistemomis, santechnikos ir vonios įranga. Visai neseniai ant marškinėlių atsirado dar keturi logotipai – tiek lošimų bendrovė „Cbet“, tiek kelionių agentūra „Kidy Tour“ užsidėjo po logotipą abejose marškinėlių pusėse. Toks atvejis (tiesa, vieno rėmėjo) yra ant „Juventus“ aprangos.

Jomantas Jomantas

Alytaus „Dzūkija“ (Generaliniai rėmėjai: nėra). Alytaus klubas yra vienintelis, neturintis nė vieno reklaminio logotipo ant marškinėlių. „Dzūkija“ taip pat yra vienintelė ekipa, ant kurios marškinėlių matoma ne tik klubo pavadinimą, bet ir miesto. Prisiminame, kad „Dzūkija“ prarado savivaldybės paramą, todėl nėra net savivaldybės logotipo. Tiesa, situacija turėtų pasikeisti, nes Tomas Pačėsas ir Valdemaras Chomičius yra išrinkti į miesto Tarybą, tad „Dzūkija“ anksčiau ar vėliau sulauks miesto pinigų.

REKLAMA

Udras Udras

„Šiauliai“ (Marškinėlių vieta – „Šiaulių bankas“, „Gradiali Sanatorija“). Palangoje ir Anykščiuose įsikūrusi sanatorija skiria solidžią paramą klubui, nes atsidūrė ant marškinėlių priekinės dalies. Tiesa, ji pasistūmėjo viena pozicija žemyn, kadangi iš karto po komandos užrašo atsirašo „Šiaulių bankas“. Vienintelis Lietuvoje likęs lietuviško kapitalo bankas turi padalinius net 35-iuose miestuose, o valdybos pirmininko Algirdo Butkaus turtas vertinamas 35 mln. eurų, tad iš ko suteikti paramą klubui bankas tikrai turi.

Matulis Matulis

REKLAMA

Kėdainių „Nevėžis“ (Generalinis rėmėjas: „Daumantai“ ir „Norfa“, marškinėlių vieta – Kėdainių savivaldybė). Prekybos tinklas „Norfa“ atsirado ant antros LKL komandos marškinėlių priekinės dalies. Tai yra gerokai sumažėjęs matomumas, kadangi praėjusiame sezone „Norfos“ užrašas puošė net 4 ekipų marškinėlius. Žemiau matomas komandos pavadinimas, dar žemiau – „Daumantai“, kurie gamina įvairius pagardus ir per metus sugeneruoja apie 20 mln. eurų apyvartos. Kėdainiuose yra daugybė turtingų įmonių, bet čia vyrauja priešprieša: jeigu „Nevėžį“ remia Viktoro Uspaskicho įkurtas ir jo šeimos valdomas koncernas „Vikonda“, tuomet „Daumantai“ nedalyvauja rėmime ir – atvirkščiai. Dešinėje marškinėlių pusėje matomas ir miesto savivaldybės herbas, kuris primena, kad Kėdainiai svariai prisideda prie „Nevėžio“ biudžeto.

Kurios LKL ekipos marškinėliai gražiausi?
„Žalgirio“
1808 balsai
„Ryto“
1088 balsai
„Neptūno“
272 balsai
„Lietkabelio“
367 balsai
„Pieno žvaigždžių“
164 balsai
„Juventus“
192 balsai
„Dzūkijos“
274 balsai
„Skycop“
879 balsai
„Šiaulių“
353 balsai
„Nevėžio“
140 balsų
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.


38 komentarai
Naujausi komentarai (38)
Geriausiai ivertinti (38)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti